Сб, 18.11.2017, 02:39
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 88 з 119«128687888990118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
gromko Дата: Вт, 30.10.2012, 22:50 | Повідомлення № 1306
Лінуксоїд
Quote (Jasper)
Щоправда, я не розумію чому полоси з'являлися лише під час установки...

Установщик неправильно визначив відеокарту або неправильно виставив її параметри.
Jasper Дата: Вт, 30.10.2012, 23:17 | Повідомлення № 1307
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (gromko)
Установщик неправильно визначив відеокарту або неправильно виставив її параметри.

От же ж Лінукс...
yurol Дата: Чт, 01.11.2012, 17:47 | Повідомлення № 1308
Я тут недавно...
Рейтинг: 4
Вирішив і собі перейти на Лінукс. Але є проблемка з налаштуванням програми iTalc. Поставив Linux Mint Росинка. На вчительському поставив iTalc мастер, на учнівських iTalc клієнт. Але запускаючи на вчительському компі програмку вона не бачить комп'ютерів. Що я не так роблю. Може що треба додатково довстановлювати?
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 01.11.2012, 18:43 | Повідомлення № 1309
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 346
На вчительській треба створити клас і прописати комп'ютери. Може згодиться:
http://www.linux-ink.ru/static....lc.html
http://school2-maksatiha.ru/ikt/?p=525

Додано (01.11.2012, 18:43)
http://dim-laeda.ru/publ/8-1-0-4

volodschool2 Дата: Чт, 01.11.2012, 18:55 | Повідомлення № 1310
Досвідчений учасник
Нагороди: 12
Рейтинг: 277
Quote (yurol)
Що я не так роблю. Може що треба додатково довстановлювати?

yurol, Ви ж не написали, що робите для того, щоб "побачити" учнівські комп'ютери. Якщо Ви підкинули ключі в потрібні папки на учнівських компах, то тепер в програмі треба створити клас і в ньому добавити учнівські компи, вказавши їх IP-адреси. Я в терміналі (Ubuntu) заходжу під рутом і там запускаю italc, інакше не запам'ятомує налаштувань. Здогадуюсь, що треба добавити себе в групу "Teachers" і тоді буде все нормально працювати, але поки що мене задовольняє цей варіант. Особливих глюків в роботі програми не виявив, іноді по черзі на деяких учнівських компах під час демонстрації гасне екран, мабуть хоче запуститись екранна заставка, але через 1-2 секунди екран засвічується. І ще мене дивує, чому при виділеному одному учнівському комп'ютері при натискуванні на кнопку "Демонстрація" відбувається демонстрування мого екрану усім, а не обраному компу. І як виділити для демонстрації декілька компів (?), кнопка "Ctrl" не діє! В NSS подібних проблем не виникало, але що поробиш - безкоштовне, тому така функціональність.
yurol Дата: Чт, 01.11.2012, 21:21 | Повідомлення № 1311
Я тут недавно...
Quote (volodschool2)
Якщо Ви підкинули ключі в потрібні папки на учнівських компах,

А де ті ключі потрібно взяти і в яку папку на учнівських кидати?
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 01.11.2012, 21:30 | Повідомлення № 1312
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 346
Про створення та використання ключів є тут: http://dim-laeda.ru/publ/8-1-0-4
yurol Дата: Пт, 02.11.2012, 11:37 | Повідомлення № 1313
Я тут недавно...
Quote (Пилипчук_О_П)
Про створення та використання ключів є тут: http://dim-laeda.ru/publ/8-1-0-4

Дякую за інформацію. Завтра попробую

Додано (02.11.2012, 11:37)
Вроді все получилось. Тільки там де видно знімки робочих столів учнів один пк відсутній, хоча в менеджері класів він присутній.

Alexey-zp Дата: Вт, 13.11.2012, 11:40 | Повідомлення № 1314
Я тут недавно...
не могу настроить epoptes и мануала нигде нет. стоит edubuntu 12.04
volodschool2 Дата: Вт, 13.11.2012, 15:13 | Повідомлення № 1315
Досвідчений учасник
Почитати можна на офсайті http://www.epoptes.org . У мене також встановлена edubuntu 12.04, в якій epoptes внесена в "Автозапуск програм". В автозапуску я її відключив, бо користуюсь iTalcом, котрий мене зовсім не задовольняє - не уміє працювати з окремими клієнтськими комп’ютерами, всі команди діють на всі комп’ютери одночасно. На частині китайців у мене встановлено AltLinux, тому поки що не переходжу на epoptes, от встановлю на всіх убунту, тоді й спробую погратись з epoptes , можливо воно краще за iTalc, але сподіватись на функціональність, подібну до NSS не варто. Хоча є підозра, що epoptes призначена для керування "тонкими клієнтами", не знаю, чи буде воно працювати з "нормальними" комп’ютерами.
Alexey-zp, не забудьте відписатись на форумі, якщо будуть якісь позитивні результати, мене також цікавить альтернатива iTalcу під лінукс.

Відредаговано: volodschool2 - Вт, 13.11.2012, 15:19
gromko Дата: Вт, 13.11.2012, 16:20 | Повідомлення № 1316
Лінуксоїд
Quote (volodschool2)
користуюсь iTalcом, котрий мене зовсім не задовольняє - не уміє працювати з окремими клієнтськими комп’ютерами, всі команди діють на всі комп’ютери одночасно.

Теж користуюсь iTalc ( в "гетерогенній" мережі - Linux+Windows), все працює, окрім вимикання ПК в Linux. Можу працювати з кожним окремо - особливо якщо треба показати щось учню - перемикаю керування на себе і демонструю ту чи іншу дію.

Quote (volodschool2)
цікавить альтернатива iTalcу під лінукс.

Без проблем - NetSupportAssist for Linux. http://www.netsupportassist.com/downloads.asp
volodschool2 Дата: Вт, 13.11.2012, 21:13 | Повідомлення № 1317
Досвідчений учасник
Quote (gromko)
все працює, окрім вимикання ПК в Linux

Вимикання учнівських ПК в мене працює, а от увімкнути не вдається навіть по МАС. ВNSS працювало все.
Quote (gromko)
якщо треба показати щось учню - перемикаю керування на себе

Це і в мене працює, а я хочу продемонструвати свій екран одному чи декільком учням так, щоб не заважати працювати іншим. В NSS при натиснутій Ctrl я виділяв потрібні комп’ютери і виконував над ними потрібну дію, а тут моя команда спрацьовує на ВСІХ. Навіть при виділеному одному комп’ютері-клієнті я натискую кнопку "Вимкнути" і вимикаються ВСІ :'( .
Quote (gromko)
NetSupportAssist for Linux

gromko, у Вас жорстокий гумор, хто ж мені його купить? Воно ж на 30 днів, а далі - плати.
gromko Дата: Ср, 14.11.2012, 08:49 | Повідомлення № 1318
Лінуксоїд
Quote (volodschool2)
у Вас жорстокий гумор, хто ж мені його купить? Воно ж на 30 днів, а далі - плати.

Можете і ще працювати по 30 днів - деінсталювати програму, видалити один файл в каталозі /etc, встановити по-новому і працювати далі (якщо бажаєте).
Є ще декілька програм - OpenClass i т.п.
yurol Дата: Ср, 14.11.2012, 14:04 | Повідомлення № 1319
Я тут недавно...
В лінуксі я новичок, тому хочу спитати ось таке. В мене стоїть Лінукс Мінт (Росинка). Хочу взнати чи стоять у мене драйвера на відео. Ось таке видало після наступної команти в терміналі. Чому питаю, бо виникли проблеми з установкою деяких ефектів
~ $ inxi -G
Graphics: Card Intel 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller X.Org 1.10.1 Res: 1440x900@59.9hz
GLX Renderer Mesa DRI Intel Sandybridge Desktop GEM 20100330 DEVELOPMENT x86/MMX/SSE2 GLX Version 2.1 Mesa 7.10.2
Якщо ні то де їх найти і як поставити, можливо хто підскаже
gromko Дата: Ср, 14.11.2012, 14:50 | Повідомлення № 1320
Лінуксоїд
Quote (yurol)
Хочу взнати чи стоять у мене драйвера на відео

В терміналі:
Code

lspci -ks `lspci|grep VGA|awk '{print $1}'`

А у чому проблеми?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 88 з 119«128687888990118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.