Пн, 23.10.2017, 10:53
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 87 з 119«128586878889118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
gromko Дата: Пт, 26.10.2012, 20:11 | Повідомлення № 1291
Лінуксоїд
Quote (Jasper)
"Integrated in UniChrome Pro Chipset"

У Альтів проблеми з цією картою - спробуйте viafb.disable=1 в параметрах ядра, комусь допомогло ( http://forum.altlinux.org/index.php/topic,13200.60.html ).
У мене в школі точно таке ж відео, але Mandriva 2007, Lubuntu 10.04 і Runtu Lite встановлювались і працювали без проблем.
vinohodov Дата: Сб, 27.10.2012, 23:19 | Повідомлення № 1292
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 29
Подскажите пожалуйста. Думаю перейти на edumandriva2011. Есть несколько вопросов.
1) Сейчас я пользуюсь шадоу дефендер, поэтому проблем с классом у меня вообще нет. Как быть в мандриве. Что могут испортить любопытные ученики, и как с этим бороться?
2) Если я установлю wine, то смогу запускать виндоус программы. А как эти виндоус программы установить в мандриве? Или же запускаються портабл версии?
gromko Дата: Нд, 28.10.2012, 00:03 | Повідомлення № 1293
Лінуксоїд
Quote (vinohodov)
Как быть в мандриве. Что могут испортить любопытные ученики, и как с этим бороться?

В Linux’е есть жесткое разграничение прав - администратор (root) и пользователь (user). Тот кто не имеет полномочий администратора может испортить только свои файлы, доступа к системным файлам простой пользователь не имеет.
Если Вам необходимо что-то подобное Shadow Defender , то стоит попробовать Gofris - http://ubuntu-tweak.com/app/gofris/

Quote (vinohodov)
Если я установлю wine, то смогу запускать виндоус программы. А как эти виндоус программы установить в мандриве? Или же запускаються портабл версии?

Прежде всего необходимо установить WINE (через Центр Управления).
Дальше можно устанавливать windows-программы "щелчком" по значку или путем выбора из контекстного меню "Запустить при помощи wine"
Если программа не требует установки то ее можно непосредственно запускать.
Важные замечания.
1. Запускаются "под" WINE много програм, но не все.
2. Некоторые программы требуют для своего запуска DLL-файлы.
3. Для некоторіх программ необходимо окружение (фреймворк) .NET - можно загрузить "родной" или использовать Mono.
4/ Очень удобно использовать для установки виндовс-приложений PlayOnLinux или CrossOver Office - они автоматически устанавливают необходимые компоненты.
5. Для установки отсутствующих компонентов можно использовать приложение winetrics
6/ Если запустить (установить) программу не удалось - попробуйте запустить ее в терминале (консоль) через команду wine - в последующем выводе можно поискать , чего не хватает для запуска.
7. На сайте WINE есть база со сведениями о работающих в этом окружении программах.
8. Есть хорошая стать об это в журнале "Компьютер в школе та семье"
9. "Нативные" (не "портабл") версии программ запускаются часто лучше.
vinohodov Дата: Пн, 29.10.2012, 18:23 | Повідомлення № 1294
Прописаний назавжди
Cпасибо за обстоятельный ответ! Сегодня установил в школе на две машины паралельно с виндоус мандриву. Решил поэкспериментировать на них, а потом снести виндоус на всех машинах. :) После двух часов мучений и чтения мануалов наконец настроил italc. Основная загвоздка была в том, что не мог запустить Dolphin с правами администратора поэтому не получалось удалить файл со старыми ключами, пока не нашел совет в интернет :) Запустил dbus-launch dolphin и о чудо появилась возможность удалять файлы :) Потестил italc, в принципе все устроило, только почему то компьютер ученика напрочь отказывается выключаться, сколько бы я не жал на большую красную кнопку :) остальные функции нареканий не вызвали.
Теперь хочу разобраться с установкой программ, так как wine нашел но установить не смог. Почему то не понравился пакет системе.
Буду разбираться дальше
gromko Дата: Пн, 29.10.2012, 20:09 | Повідомлення № 1295
Лінуксоїд
Quote (vinohodov)
Основная загвоздка была в том, что не мог запустить Dolphin с правами администратора поэтому не получалось удалить файл со старыми ключами, пока не нашел совет в интернет :) Запустил dbus-launch dolphin

Запустить nautilus c правами root - в терминале:
su
sudo nautilus

Quote (vinohodov)
компьютер ученика напрочь отказывается выключаться, сколько бы я не жал на большую красную кнопку

У меня то же такое было, но вот сейчас не помню как я решил эту проблему, по-моему, посылая команду shutdown....

Quote (vinohodov)
wine нашел но установить не смог. Почему то не понравился пакет системе

Пакет не установился из-за нарушения зависимостей - для него необходимы еще дополнительные пакеты.
Вообще-то надо все устанавливать с официального репозитария - через Центр управления - Установка и удаление программ. Выбираем необходимую программу (отмечаем), потом нажимаем "Применить".
Почитать: http://wiki.mandriva.com/ru/Установка_и_удаление_программ
http://linuxforum.ru/viewtopic.php?id=19807

С консолью (терминалом) поначалу сильно заморачиваться не надо - все можно сделать и в графическом окружении.

Відредаговано: gromko - Пн, 29.10.2012, 20:11
volodschool2 Дата: Пн, 29.10.2012, 22:28 | Повідомлення № 1296
Досвідчений учасник
Нагороди: 12
Рейтинг: 267
Quote (vinohodov)
только почему то компьютер ученика напрочь отказывается выключаться, сколько бы я не жал на большую красную кнопку

У мене в класі частина "китайців" на альтлінуксі, іншу частину перевів на убунту. Програма iTalc нормально функціонує на обох системах, проблем з вимикання учнівських не виникло. А от вмикати учнівські за допомогою iTalc не вдається, гадаю треба прописати в настройках кожного компа його МАС-адресу. В біосі учнівських комп'ютерів ця опція увімкнена, адже за допомогою NSS компи вмикаються.
Jasper Дата: Пн, 29.10.2012, 23:49 | Повідомлення № 1297
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (gromko)
У Альтів проблеми з цією картою - спробуйте viafb.disable=1 в параметрах ядра, комусь допомогло ( http://forum.altlinux.org/index.php/topic,13200.60.html ).

Заглянул на форум, там идет речь о шестой платформе, а у меня установлен АльтЛинукс 5.0. Но все равно попробую.
BBC Дата: Пн, 29.10.2012, 23:53 | Повідомлення № 1298
Тут живе...
Рейтинг: 6
Какую программу для тестирования используете в Linux?
Где для неё можно найти готовые тесты, что бы протестировать функционал?
gromko Дата: Вт, 30.10.2012, 00:22 | Повідомлення № 1299
Лінуксоїд
Quote (volodschool2)
А от вмикати учнівські за допомогою iTalc не вдається, гадаю треба прописати в настройках кожного компа його МАС-адресу

Все правильно, для WAKE ON LAN потрібна саме MAC-адреса

Quote (BBC)
Какую программу для тестирования используете в Linux?

Лично я - Test-W2 (из-под WINE)
А так, навскидку:
- iTes http://www.spohelp.ru/software/titles/48-itest t;
- Шелковый тест ( http://sourceforge.net/projects/shelk-test/ http://pedsovet.su/load/9-1-0-13266 )
- iGiveTest http://igivetest.com/rus/
- x-TLS http://xtls.org.ua/press.php?id=48
- kEduca;
Test-W2, Tester-2, EasyQuizzy, MyTest - работают под WINE
BBC Дата: Вт, 30.10.2012, 01:44 | Повідомлення № 1300
Тут живе...
Рейтинг: 6
Quote (gromko)
Test-W2

Из под Wine пишет результат на учительский компьютер?
У меня в Мандриве только на локальный

Додано (30.10.2012, 00:44)

Quote (gromko)

Пример тестового файла по курсу информатики еще бы где то взять, для проверки в действии программ. Вручную составлять неохота. Ранее использовал в Windows Test-W2
vinohodov Дата: Вт, 30.10.2012, 09:46 | Повідомлення № 1301
Прописаний назавжди
Quote (gromko)
Запустить nautilus c правами root - в терминале:
su
sudo nautilus

Кто такой Наутилус? su - супер юзер. А что значит do? Выполнить может?
Пилипчук_О_П Дата: Вт, 30.10.2012, 11:46 | Повідомлення № 1302
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 329
Я в Лінуксі не експерт, скоріше - чайник :) , але знайшов:
http://uk.wikipedia.org/wiki/Sudo
vinohodov Дата: Вт, 30.10.2012, 14:41 | Повідомлення № 1303
Прописаний назавжди
Quote (Пилипчук_О_П)
Я в Лінуксі не експерт, скоріше - чайник , але знайшов:

Дуже радий за Вас шановний!!! В інтернет все можно знайти, але навіщо тоді форум?
gromko Дата: Вт, 30.10.2012, 15:57 | Повідомлення № 1304
Лінуксоїд
Quote (BBC)
Из под Wine пишет результат на учительский компьютер?

Не пробовал, но сеть под WINE работает

Quote (vinohodov)
Кто такой Наутилус?

Файловый менеджер (а-ka Windows Explorer)

Quote (vinohodov)
su - супер юзер

Все правильно - после ввода этой команды, вам необходимо ввести пароль администратора (root), после этого вы получите полномочия администратора системы.

Quote (vinohodov)
sudo nautilus

Выполнить указаную команду с полномочиями root. Если вы состоите в группе пользователей sudo, то можно таким образом выполнять команды от имени админа, я в такой группе пользователей на своем ПК не состою :) , поэтому вначале перехожу "под root" командой su. В принципе должно было хватить и su (без sudo), но Наутилус при запуске ругается...

До речі, спробуйте NetSupport Assist - http://www.netsupportassist.com/downloads.asp
Повноцінний тріал на 30 днів, потім переустановили - ще 30 днів, і т.д.
Jasper Дата: Вт, 30.10.2012, 23:36 | Повідомлення № 1305
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (gromko)
У Альтів проблеми з цією картою - спробуйте viafb.disable=1 в параметрах ядра, комусь допомогло

Спрацювало. І навіть не прийшлося нічого міняти після установки (система завантажується, все відображається, тільки з роздільною здатністю проблеми, але то можна настроїти). Щоправда, я не розумію чому полоси з'являлися лише під час установки...
gromko, спасибі! Поки що все працює.

Відредаговано: Jasper - Вт, 30.10.2012, 23:37
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 87 з 119«128586878889118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.