Вт, 26.09.2017, 03:18
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 85 з 118«128384858687117118»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 25
Рейтинг: 325
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
Jasper Дата: Чт, 18.10.2012, 22:14 | Повідомлення № 1261
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (mul44)
Напишіть будь-лска назви цих неліцензійних програм

Я не знаю, які конкретно програми не підпадають під вільну ліцензію, в користувацькій угоді вони конкретно не прописані, просто згадано, що такі є, для законодавства РФ начебто все в порядку, а от для законодавства інших країн, мабуть, треба перевіряти.
В описі на сайті знайшов такий розділ (цитую):
Поддержка несвободного ПО

"Альт Линукс" включает в свой состав необходимые пользователям и доступные в рамках законодательства РФ несвободные драйверы и кодеки. В новом "Альт Линукс 5.0.2 Школьный" расширена поддержка популярного пользовательского несвободного ПО отечественных и иностранных производителей, в том числе:

Школьный Wine@Etersoft обеспечивает работу системы 1С:Хронограф.
Поддерживаются плеер и органайзер ЭОР (пакет omsclient).
Школьный сервер поддерживает работу Школьного портала [9].
В репозиторий обновления системы включен пакет с браузером Opera.
Обеспечена работа клиента Skype для Linux, сборка для Fedora.

Quote (mul44)
Взагалі встановіть Lubuntu

Розглядав такий варіант. В школі встановлено компьютери з оперативкою лише 256 Мб.
Коли ставив вдома на віртуальну машину з такими параметрами, все було гаразд. А в школі не хоче ставитись. Тому я цей варіант відкинув. До того ж не виходило встановити офіс, весь час якась помилка(((
Тому і почав шукати інші варіанти, тим паче готові збірки.
gromko Дата: Чт, 18.10.2012, 23:39 | Повідомлення № 1262
Лінуксоїд
Quote (Jasper)
На цих днях завантажив дистрибутив ОС "AltLinux 5.02 Школьный", для слабеньких компьютерів.
Може хтось працював з такою збіркою?
Чи можна її вільно використовувати? Бо там, здається, встановлено програми, які не є вільними.

Використовувати можна без жодних обмежень - п.Новодворський особисто мене завірив.

Quote (mul44)
Напишіть будь-лска назви цих неліцензійних програм

Не "неліцензійних", а "не вільних"

Quote (Jasper)
Я не знаю, які конкретно програми не підпадають під вільну ліцензію, в користувацькій угоді вони конкретно не прописані, просто згадано, що такі є, для законодавства РФ начебто все в порядку, а от для законодавства інших країн, мабуть, треба перевіряти.

Пояснюю -програми можуть поширюватися на умовах різних ліцензій."Вільна" ліцензія - GPL, багато програм поширюються на умовах інших ліцензій (наприклад Mozilla Public License, ліцензія МІТ тощо). Якщо це умови GPL то ви можете з програмою робити що завгодно, інші ліцензії можуть обмежувати зміну коду програми, вилучення посилання на розробника, передачу третім особам чи перепродаж.
Щодо наявних в дистрибутивах "невільних" програм :
- відео та аудіокодеки:
- Флеш-плагін для браузера:
- Опера:
- Скайп
Для їх поширення розробники дистрибутива заключаюь угоду з правовласниками (компаніями які розробили ці продукти). Ви можете використовувати ці програмні засоби , але не маєте права передавати (продавати) їх окремо, без дистрибутива.

.
Quote (Jasper)
Розглядав такий варіант. В школі встановлено компьютери з оперативкою лише 256 Мб.

PuppyRus - на 256 Мб працює просто супер, але я поставив у школі Runtu Lite + OpenOffice 2.4

Quote (volevikt)
Намагалася встановити на "китайців" Lazarus. Жодна зі скачаних версій не співпрацює з Kylin. =(

Залиште його для "колекції" (для перевірок), встановіть щось "людяне" - ubuntu чи EduMandriva - там є все необхідне, Lazarus у т.ч.
Jasper Дата: Пт, 19.10.2012, 00:02 | Повідомлення № 1263
Я тут недавно...
Все зрозуміло, спасибі!

Quote (gromko)
PuppyRus - на 256 Мб працює просто супер, але я поставив у школі Runtu Lite + OpenOffice 2.4

Я не схотів ставити Runtu, тому що, навідміну від Lubuntu, ця ОС не дуже поширена (як я зрозумів). А Lubuntu (остання і передостання версії) входить в список офіційних "ответвлений" (вибачте, не знаю як українською) ОС Ubuntu.
volevikt Дата: Пт, 19.10.2012, 00:11 | Повідомлення № 1264
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 188
Quote (gromko)
Залиште його для "колекції" (для перевірок), встановіть щось "людяне" - ubuntu чи EduMandriva - там є все необхідне, Lazarus у т.ч.

В тому й справа, що в понеділок така перевірка. А мені потрібно показати урок по візуальному програмуванню, ще й на новому класові. І завантажуватися повинен Kylin.
gromko Дата: Пт, 19.10.2012, 00:50 | Повідомлення № 1265
Лінуксоїд
Quote (Jasper)
Я не схотів ставити Runtu, тому що, навідміну від Lubuntu, ця ОС не дуже поширена (як я зрозумів). А Lubuntu (остання і передостання версії) входить в список офіційних "ответвлений" (вибачте, не знаю як українською) ОС Ubuntu.

На основі Ubuntu "випускаються":
KUbuntu - середовище KDE
XUbuntu - середовище XFCE
Lubuntu - середовище LXDE
EdUbuntu
Mythbuntu
Ubuntu Studio
Linux Mint
Runtu
Fluxbuntu - середовище FluxBox

Quote (volevikt)
В тому й справа, що в понеділок така перевірка. А мені потрібно показати урок по візуальному програмуванню, ще й на новому класові. І завантажуватися повинен Kylin.

Тоді єдиний вихід - скачати Lazarus у вигляді RPM-пакетів, можна з http://rpm.pbone.net/ (на скільки пам’ятаю це буде близько 300 Мб), воно потребуватиме пакети з Free Pascal’ем (fpc) та fpcsrc.
swetikccc Дата: Пт, 19.10.2012, 00:53 | Повідомлення № 1266
Ветеран спілкування
Рейтинг: 346
Quote (volevikt)

А чому неможна 2 ОС ?
Мені цікаво
gromko Дата: Пт, 19.10.2012, 00:55 | Повідомлення № 1267
Лінуксоїд
"Вдогонку" - качайте з http://sourceforge.net/project....201.0.2
Спочатку встановіть fpc-2.6.0-0.laz.i686.rpm , потім fpc-src-2.6.0-0.laz.i686.rpm , а вже потім lazarus-1.0.2-0.i386.rpm
swetikccc Дата: Пт, 19.10.2012, 00:56 | Повідомлення № 1268
Ветеран спілкування
Рейтинг: 346
Quote (Jasper)
Я не схотів ставити Runtu, тому що, навідміну від Lubuntu, ця ОС не дуже поширена

Я нею користувався коли ще Lubuntu й не пахло.
Runtu це збірка на основі Ubuntu
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 19.10.2012, 00:57 | Повідомлення № 1269
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 309
Quote (Jasper)
"ответвлений" (вибачте, не знаю як українською)

"відгалужень" :)
volevikt Дата: Пт, 19.10.2012, 00:58 | Повідомлення № 1270
Перспективна вчителька
Quote (swetikccc)
А чому неможна 2 ОС ?
Мені цікаво

В мене вже стоїть друга ОС...
Quote (gromko)
"Вдогонку" - качайте з http://sourceforge.net/project....201.0.2
Спочатку встановіть fpc-2.6.0-0.laz.i686.rpm , потім fpc-src-2.6.0-0.laz.i686.rpm , а вже потім lazarus-1.0.2-0.i386.rpm

Дякую, завтра зранку спробую.
Jasper Дата: Пт, 19.10.2012, 01:05 | Повідомлення № 1271
Я тут недавно...
Quote (Пилипчук_О_П)
"відгалужень" :)

Я запам'ятаю ;)
mul44 Дата: Пт, 19.10.2012, 01:25 | Повідомлення № 1272
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 43
Quote (gromko)
Fluxbuntu - середовище FluxBox
застряло на 7.1, неактуально вообще использовать.
volodschool2 Дата: Пт, 19.10.2012, 12:27 | Повідомлення № 1273
Досвідчений учасник
Нагороди: 12
Рейтинг: 267
Quote (volevikt)
І завантажуватися повинен Kylin.

Звідки взялася така вимога? Мені дали клас і ніхто не попереджував про те, що треба працювати тільки з Kylin. Можливо існує якась угода з КНР, але я її не бачив. А Ви? А може це все видумаси місцевих чиновників-перестраховщиків?
volevikt Дата: Сб, 20.10.2012, 05:23 | Повідомлення № 1274
Перспективна вчителька
Quote (volodschool2)
Звідки взялася така вимога? Мені дали клас і ніхто не попереджував про те, що треба працювати тільки з Kylin.

Мене лише попередили про те, що я не маю права зносити Kylin.
Про все інше читайте в ОП.
Quote (gromko)

На жаль, встановити Lazarus під Kylin не вдалося. Спробувала всі можливі способи. Дослідивши це питання в Інтернеті, переконалася в тому, що це неможливо.
Підтвердженням моєї здогадки став відеоролик:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xnEAoecEyo0
Уважно перегляньте на відрізку часу 3:35- 3:40: "Еще недавно существовал проект Borland Kylih. Но он закрылся".
Ось Вам і відповідь на це питання.
volodschool2 Дата: Сб, 20.10.2012, 11:34 | Повідомлення № 1275
Досвідчений учасник
Нагороди: 12
Рейтинг: 267
Quote (volevikt)
Мене лише попередили про те, що я не маю права зносити Kylin.

Так от мене і цікавить, хто попереджував? На якій підставі? Адже Ви, volevikt, як методист РМК, мали б бачити якісь документи щодо цього питання. Я також отримав китайців і працюю за сумісництвом методистом РМК, я також не отримував ніякої інформації щодо подальшої долі киліна в школі, але мене ніхто і не попереджував про його недоторканність. Тому на моїх китайцях тепер живе Edubuntu і нормально функціонує різноманітне ПЗ, в тому числі Lazarus. Звичайно, працювати в ньому на так зручно і звично, як це було з Delphi, але мушу звикати.
Quote (volevikt)
мені потрібно показати урок по візуальному програмуванню

Ну і як Ви це зробите? Хіба що в ліброфісі спробуєте щось "наваяти" на бейсіку. Співчуваю...

Відредаговано: volodschool2 - Сб, 20.10.2012, 11:34
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 85 з 118«128384858687117118»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.