Вт, 20.08.2019, 09:24
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 11.09.2012, 22:13 | Повідомлення № 1201
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3709
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Не працює.
EduMandriva 2011 встановив без проблем, першим ділом налаштував підключення до інтернету і зараз пишу з неї. Щось у Firefox задрібний шрифт по замовчуванню, приходиться кілька разів "Ctrl"+"+" натискати. Робочий стіл особливо не захоплює "красочностю". Як я зрозумів: проблема з драйвером відеокарти (всі ефекти відключені).
Аналог кнопки "Пуск" (піктограма у вигляді кружечка з зірочкою всередині) як я зрозумів. При натисненні миттєве відкриття вікна без всяких ефектів (щас спробую прикріпити скріншот).Загалом, робота в графічному інтерфейсі схожа до роботи з Windows. Перші враження позитивні. Зараз спробую скачати драйвера на відеокарту.
Libre Office досить схожий інтерфейсом і функціональністю з MS Office 2003. Дійсно, все необхідне для роботи в школі є. То ж навіщо платити дяді Білу за розпіарені "вікна", якщо можна скористатись безкоштовним "пінгвінчиком". ) Далі писатиму про враження та проблеми, які виникатимуть по ходу роботи.
gromko Дата: Вт, 11.09.2012, 22:42 | Повідомлення № 1202
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (Ковальчук_Олександр)
скачав дистрибутив Ubuntu 10.04, при спробі встановити на домашній ПК як другу ОС появляється чорний екран, який так і не проходить.

Скоріше проблема з відеодрайвером .
Перше - спробуйте новішу версію Ubuntu (11.xx - 12.04)
Або (друге) - відключіть modeset : оберіть пункт меню завантажувача, натисніть "e", у рядку, який починається з "linux", в кінець допишіть "nomodeset" без кавичок і натисніть Ctrl+X.
Взагалі треба почати треба з запуску системи в режимі Live CD - якщо все нормально, тоды можна пробувати "ставити" систему. Якщо при установкі знову маємо "чорний екран" - обрати установку в текстовому режимі.

До речі, у мене такого ще не було - відеокарти NVidia GeForce 6100, Radeon 9250, VIA S3, Intel 710

Додано (11.09.2012, 22:42)
---------------------------------------------

Quote (Ковальчук_Олександр)
Щось у Firefox задрібний шрифт по замовчуванню, приходиться кілька разів "Ctrl"+"+" натискати.

В налаштуваннях Firefox оберіть більший шрифт

Quote (Ковальчук_Олександр)
Робочий стіл особливо не захоплює "красочностю". Як я зрозумів: проблема з драйвером відеокарти (всі ефекти відключені).

Спробуйте в Центрі Керування обрати інший драйвер для Вашої відеокарти - система сама буде пропонувати.
Якщо був встановлений vesa-драйвер, то ефекти Compiz будуть вимкнені
grebenchukov Дата: Вт, 11.09.2012, 22:45 | Повідомлення № 1203
Прописаний назавжди
Повідомлень: 269
Нагороди: 2
Рейтинг: 34
Quote (Ковальчук_Олександр)
Дійсно, все необхідне для роботи в школі є.

А як справи з принтерами та особливо зі сканером. Якою програмою сканувати та розпізнавати скани.
BBC Дата: Вт, 11.09.2012, 22:58 | Повідомлення № 1204
Тут живе...
Повідомлень: 177
Нагороди: 1
Рейтинг: 6
Quote (Ковальчук_Олександр)
При натисненні миттєве відкриття вікна без всяких ефектів (щас спробую прикріпити скріншот).

За замовчуванням ефектии відключені в EduMandriva. але можна включити
набрати "drak3d" в Меню запуска приложений - Выполнить команду...


Відредаговано: BBC - Вт, 11.09.2012, 23:03
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 11.09.2012, 23:44 | Повідомлення № 1205
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3709
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
Щодо драйверів відеокарти, ось що пропонує система:

Може треба скачувати дрова з офф. сайту?

BBC Дата: Ср, 12.09.2012, 00:16 | Повідомлення № 1206
Тут живе...
Повідомлень: 177
Нагороди: 1
Рейтинг: 6
Quote (Ковальчук_Олександр)
Може треба скачувати дрова з офф. сайту?

Для NVIDIA GeForce 8400 GS клацнув ОК завантажило драйвера виробника карти. На "китайцях" не пробував активізувати ці ефекти, як на мене, то для навчальних цілей вони зайві.
mrrakoris Дата: Чт, 13.09.2012, 15:07 | Повідомлення № 1207
Новий користувач
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Лінукс чи Майкрософт? Однозначно-вільне програмне забезпечення.Коли Вам набридне боротися з вірусами,перестановленням ОС,постійними конфліктами Айпі адоес в мережі з двох компютерних класів і ряду ПК в інших кабінетах,то тоді виберете Лінукс.Вже два роки викладаю інформатику без Виндоуза.У мене 5 машин з 256 ОЗУ,і 6 з 512.Убунту йшов лише 8.04,але дещо повільно робили деякі програми,а з минулого травня(2011 р.),коли зявився Дебіан 6.0,поставив його і працюю без проблем:ніщо не вилітає і не гальмує.Установка дистрибутива взагалі казка,інсталятор самостійно підключився до свого українського фтп сервера і докачав ще 700 МБ програм.Саме більше я здивувався,коли після першого завантаження побачив,що все необхідне для навчання учнів вже встановлено(в Убунту це приходилося робити самому).Тут і растровий редактор Гімп,і векторний Інкскейп,і відкритий офіс,і архіватор.Уже 2 роки я практично не займаюся системним адмініструванням,все працюю безконфліктно.Підручника немає?Це не біда,хіба Ви використовуєте ті,які зараз вийшли,так то ж не підручники,бо тупо написані під якісь програми,а що робити школам в 10 класі,якщо на ПК стоїть лише 2003 офіс...У мене всі учні освоїли роботу з програмами Лінукса,а новачки запитують,чому Лінукс:не потрібно боятися вірусів,система працює швидше,ну і головне інтернет-серфінг відбувається також швидше.
mouse Дата: Чт, 13.09.2012, 15:19 | Повідомлення № 1208
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
mrrakoris, можемо лише радіти за Вас :)
В чому програмуєте?
mrrakoris Дата: Пт, 14.09.2012, 09:21 | Повідомлення № 1209
Новий користувач
Повідомлень: 2
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (mouse)
mrrakoris, можемо лише радіти за Вас :)
В чому програмуєте?

А де в програмі є програмування?5 годин 11 класу?До минулого року використовував Лазарус і учні впевнено потім на олімпіадах працювали з Фрі Паскалем,а так працюю лише для підготовки до олімпіади з ІКТ(до речі моя учениця в минулому році впевнено виграла обласну і стала переможцем республіканської,їй після Оупен офіса дуже легко було справлятися з завданнями МС Офіса).А в цьому році дали компютерні класи з лінуксом китайці і вчителі в шоці,не знають як викладати,бо немає підручника.Але забули про свою голову і інтернет,де є все.
Elyana Дата: Чт, 27.09.2012, 16:15 | Повідомлення № 1210
Новий користувач
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Доброго ранку, дня, вечора (вибрати потрібне) шановні форумчани. Нам в школу надійшло 15 комп'ютерів з китайської гуманітарної допомоги. Поставили Линуксоподібну Росінку. Все працює, але не можемо знайти аналога Інтернет Цензора. Можливо хтось вже вирішив подібне питання?
ReDraw Дата: Чт, 27.09.2012, 18:07 | Повідомлення № 1211
Новий користувач
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
SkyDNS - бесплатна фільтрація інтернет ресурсів.
swetikccc Дата: Чт, 27.09.2012, 19:51 | Повідомлення № 1212
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4158
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (Elyana)
Доброго ранку, дня, вечора (вибрати потрібне) шановні форумчани. Нам в школу надійшло 15 комп'ютерів з китайської гуманітарної допомоги. Поставили Линуксоподібну Росінку. Все працює, але не можемо знайти аналога Інтернет Цензора. Можливо хтось вже вирішив подібне питання?

Залиште 2 браузера Mozilla Firefox і Оперу, а в них встановіть
CensureBlock і все :), а потім по свободі розберетеся з контент фільтрами
Elyana Дата: Пт, 28.09.2012, 07:22 | Повідомлення № 1213
Новий користувач
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
а она бывает та свобода?.... А если проверяющие? Інтернет Цензор они знают, а другое?
Сенк))))

Додано (28.09.2012, 07:22)
---------------------------------------------

Quote (ReDraw)
SkyDNS - бесплатна фільтрація інтернет ресурсів.
Кроме того, SkyDNS не пробьет дыру в бюджете. Стоимость годовой подписки на услуги фильтрации составляет всего лишь 4,500 рублей на всю школу!


Відредаговано: Elyana - Пт, 28.09.2012, 07:16
Глинський__Ярослав Дата: Пт, 28.09.2012, 09:03 | Повідомлення № 1214
Видавець посібників
Повідомлень: 347
Нагороди: 3
Рейтинг: 25
Quote (mrrakoris)
Підручника немає?Це не біда,хіба Ви використовуєте ті,які зараз вийшли,так то ж не підручники,бо тупо написані під якісь програми,а що робити школам в 10 класі,якщо на ПК стоїть лише 2003 офіс.

Підтримую Ваш оптимізм, хоча особисто надаю перевагу Windows. У "Львівській політехніці" скрізь встановлено Оpen Office.org 3.2. Інтерфейс подібний до MS Office XP. Студенти працюють з моїм "Практикумом з інформатики" і дуже успішно. За програмою MSDN AA маємо MS Visio - там і програмуємо у VBA.
yurol Дата: Пт, 28.09.2012, 18:06 | Повідомлення № 1215
Я тут недавно...
Повідомлень: 25
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
Подскажите пожалуйста, ка в EduMandriva 2011 добавить ураинский язык ввода
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.