Вт, 24.10.2017, 01:30
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 8 з 119«12678910118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
GarryPotter Дата: Чт, 13.11.2008, 10:10 | Повідомлення № 106
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Quote (swetikccc)
Я тут з Вами згоден на на Всі 100. Механічна Викрутка на порядок меньше коштуе чим електрична.(Факт ) Чому ж тоді купляють електричні? Бо вона дае приріст производительности ( український варіант пліз) Так само і з програмним забезпеченням (капіталізм у нас, капіталізм)

Шановний Святославе! Ви у Фотошопі часто використовуєте властивості колірних моделей CMYK та LAB? Якщо Ви не професійний дизайнер, якому необхідний кольороподіл і друк, то це не є актуальним (хоча Гімп і зараз частково підтримує ці кольрові моделі). Скільки часу Ви пропрацювали в Гімпі? Які маєте зауваження до його роботи? Це буде конкретною розмовою, а то приходимо до того, що "воно погано, бо я в ньому не працював"
Якщо необхідний інструмент для ретушування, створення, колажів, віньєток, банері, кнопок, творчості - це Гімп на 100%

Вікі про Гімп
А тепер - нове в Гімп

Такий інструмент, як плагіни (фільтри) Фотошоп підтримуєть і в Гімп (PSPI)

Відредаговано: GarryPotter - Пт, 14.11.2008, 19:09
swetikccc Дата: Пт, 14.11.2008, 15:10 | Повідомлення № 107
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Quote (GarryPotter)
Скільки часу Ви пропрацювали в Гімпі? Які маєте зауваження до його роботи?

Я не проти якихось програм я за принцип найбільшої ефективності
Питання.
Ви хочете ндрукувати власторуч створений великий плакат(наприклад)
В якому форматі у Вас його візьмуть?

Додано (14.11.2008, 14:10)
Зараз мені комфортніше працювати в Відкритому офісі ніж в 2007, але це пока.

PanPete Дата: Пт, 14.11.2008, 16:21 | Повідомлення № 108
Наполегливий учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Люди добрі! Майте совість - це обговорення, а не фотовиставка! Виставляйте свою гафіку в розумних розмірах, в декогого інтернет - не ОГО!
GarryPotter Дата: Пт, 14.11.2008, 19:16 | Повідомлення № 109
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Quote (swetikccc)
Ви хочете ндрукувати власторуч створений великий плакат(наприклад) В якому форматі у Вас його візьмуть?

Шановний Святославе! Для професійного друку, де треба кольороподіл - безперечно Photoshop (хоча можна обійтись і без нього). Але хто з нашого учительства друкує плакати в типографії?
Без проблем можна напечатати той самий плакат на широкоформатному кольоровому принтері -який там формат без різниці

Quote (PanPete)
Люди добрі! Майте совість - це обговорення, а не фотовиставка! Виставляйте свою гафіку в розумних розмірах, в декогого інтернет - не ОГО!

Приношу свої вибачення - зменшив зображення

Quote (swetikccc)
Зараз мені комфортніше працювати в Відкритому офісі ніж в 2007, але це пока.

Значної різниці між офісами немає, є лиш питьання ідеології
swetikccc Дата: Пт, 14.11.2008, 19:53 | Повідомлення № 110
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Щоб закрити непотрібну дискусію
1 Потрібно навчати не программам а принципам роботи. (для Photoshop і Гімп вони одинакові)
2, Тепер після отримання нового класу я зможу поставити на ньому убунту чи рунту.
3, Кожен сам вибирає ПО
Quote (GarryPotter)
Для професійного друку, де треба кольороподіл - безперечно Photoshop

Мова йшла про Corel
gromko Дата: Пт, 14.11.2008, 20:14 | Повідомлення № 111
Лінуксоїд
Quote (swetikccc)
1 Потрібно навчати не программам а принципам роботи. (для Photoshop і Гімп вони одинакові)

Не так давно, під час дискусії на форумі, мені всі доводили, що Photoshop - це круто, а Gimp - ... Коли казав, що для того щоб мати навики керування автомобілем, не обов'язково починати з "Мерседеса", можна вчитися і на "Запорожці". Ви повторили мої слова, що потрібно вчити не програмам (як це робить більшість), а принципам роботи

Проблема в тому, що більшість користувачів (вчителів) не знають Linux і не мають бажання опанувати роботу в ньому.

Quote (swetikccc)
3, Кожен сам вибирає ПО

Саме тому я вважаю за правильне знайомити учнів як з Linux, так і з Windows

На цьому форумі , на мою думку, ми повинні готувати суспільну думку до необхідності застосування вільного ПЗ наряду з пропрієтарним

Ковальчук_Олександр Дата: Пт, 14.11.2008, 22:57 | Повідомлення № 112
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Я погоджуюсь з висновком, що потрібно навчати не программам а принципам роботи.
Використовуючи продукти типу Open Office, Gimp, Draw ми в повному обсязі зможемо викласти шкільну програму і навчити цим принципам. Свою місію виконаємо. А в майбутньому випускники можуть зіткнутися і з Фотошопом, Корелом. Знаючи основні принципи, вони зможуть їх опанувати самостійно. Трішки погано, коли школа не має ліцензійного Windows, бо якщо вивчати тему "Операційна система" на прикладі Linux, то в подальшому житті учні можуть погано орієнтуватися в Windows.
СТОП! Я суперечу своїм думкам. Адже інтерфейс Windows і Linux подібний і учням не потрібно буде орієнтуватися в консолі Лінукс, а працювати з графічним інтерфейсом. Тобто, вивчати цю тему на прикладі Linux корисніше, ніж на прикладі Windows.
Я на наступний рік обов’язково ставитиму в комп’ютерний клас Linux. І все завдяки переконливим аргументам форумчан в цій темі.
gromko Дата: Сб, 15.11.2008, 08:35 | Повідомлення № 113
Лінуксоїд
Quote (Ковальчук_Олександр)
Тобто, вивчати цю тему на прикладі Linux корисніше, ніж на прикладі Windows.

Це не так! Вивчати тему "Операційні системи" можна рівнозначно в обох ОС і не можна казати, що та чи інша краща - кінцевий вибір за користувачем

бо якщо вивчати тему "Операційна система" на прикладі Linux, то в подальшому житті учні можуть погано орієнтуватися в Windows.

В деякій мірі це так. Саме тому, відштовхуючись від реалій нашого життя, я рекомендую Linux з Windows-подібним інтерфейсом (KDE) - це полегшує міграцію з Windows на Linux та навпаки
Хоча користуваі не займаються адмініструванням ОС (може тільки налаштовують Робочий Стіл (Стільницю))

Я на наступний рік обов’язково ставитиму в комп’ютерний клас Linux. І все завдяки переконливим аргументам форумчан в цій темі.

Дякую, пане Олександре, за розуміння нашої спільної з Вами роботи
badm Дата: Сб, 15.11.2008, 10:58 | Повідомлення № 114
Знаток програмування
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
думка останіх висловлювань мені дуже імпонує. У школі ми навчаємо дітей принципам, а конкретному використанню програмного забезпечення. А в подальшому вибір за ними. Перевага лінух це в безкоштовності переважної більшості програмного забезпечення + низька розповсюдженісь вірусів, якісна робота з мережею, чіткіть у розмежуванні повноважень користувачів.
Недолік:
вищі вимоги до фаху при налаштуванні, невисокий рівень безкоштовної техпідтримки, для якісної техпідтримки наявність високошвидкісного каналу зв’язку в Інтернет, досить низький рівень драйверів, деколи потрібно сильно попрацювати, що забезпечити якість роботи обладнання, велика кількість дистибутивів, недостатня кількість навчального ПЗ.

Додано (15.11.2008, 09:58)
ще досить корисний ресурс www.opennet.ru

gromko Дата: Сб, 15.11.2008, 16:14 | Повідомлення № 115
Лінуксоїд
Quote (badm)
недостатня кількість навчального ПЗ.

Звичайно, кількість навчального ПЗ для Linux менша. Разом з тим воно є (хоча не завжди локалізоване українською). Далі - презентації PPT можна переглядати і в Linux (OpenOffice Impress). Флеш працює без проблем. Відео теж саме. Значна частина навчального ПЗ. розробленого "під Windows" запускається за допомогою WINE (з кожною версією підтримка стає кращою)
Для поширених дистрибутивів є диски з навчальними програмами - EduMandriva, Edubuntu. Є спеціалізовані шкільні дистрибутиви (не наші -SkoleLinux)
Список програм в EduMandriva

Sopot Дата: Пн, 17.11.2008, 14:17 | Повідомлення № 116
Я тут недавно...
Рейтинг: 2
Читаю повідомлення на форумі і приходжу до думки - Linux, неначе б то непогана операційна система (ALT Linux у всякому разі), не зрозуміло одне - чому ж ніхто його не використовує?
Karl Дата: Вт, 18.11.2008, 19:48 | Повідомлення № 117
АнтиЛінукс
Рейтинг: 0
І скільки ви будете доказувать що Лінукс хороший (бачу що навіть ті хто був за Віндовз тепер голосують за нього) але люди не хочуть його використовувати бо він нам не треба - люди використовували і будуть використовувати Віндовс. А якщо американці хотять лінуксу, то хай він їм і буде! Нехай хтось спробує сказати щось проти!
Newbie Дата: Ср, 19.11.2008, 15:19 | Повідомлення № 118
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
насправді, "він нам не треба", бо ми його не знаємо. і тут не стільки важливо яку систему використовувати - яку хочете. але знати і те, і інше, я вважаю, необхідно.

а є хтось, хто спробував (не "понаслышке") і категорично проти Лінукса в школі?

Karl Дата: Ср, 19.11.2008, 17:08 | Повідомлення № 119
АнтиЛінукс
Рейтинг: 0
Quote (Newbie)
насправді, "він нам не треба", бо ми його не знаємо. і тут не стільки важливо яку систему використовувати - яку хочете. але знати і те, і інше, я вважаю, необхідно. а є хтось, хто спробував (не "понаслышке") і категорично проти Лінукса в школі?

А навіщо пробувати, коли й так добре? (категорично проти Лінукса)

Newbie Дата: Ср, 19.11.2008, 18:02 | Повідомлення № 120
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (Karl)
А навіщо пробувати, коли й так добре? (категорично проти Лінукса)

позиція зрозуміла, дякую :)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 8 з 119«12678910118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.