Пн, 22.10.2018, 15:01
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
mul44 Дата: Чт, 08.12.2011, 20:14 | Повідомлення № 1171
Досвідчений учасник
Нагороди: 4
Рейтинг: 48
>>5. Налаштував SAMBA
Можно вас попросить какой нибудь толковый мануал по настройке самбы (я честно искал в нете, да есть но что то не получается у меня настроить). Моя ситуация:
1. Установлен Дебиан 5 (компы старые, да и в принципе хватает).
2. Сервер-шлюз (дебиан 5, с него выходим в инет).
3. Хотелось что бы была возможность с ком-в учеников выходить в сеть и видеть сервер (хотелось бы расшаренную папку на сервере, с заданиями и дополнительными материалами). Есть пара комп-в в сети под виндовс, так же хотелось бы видеть эти компы по сети (я вот никак не пойму Thunar сеть вообще не видит? или его надо как то настроить?)
4. Как можно установить Lazarus в Дебиане 5, в репозитории его нет, может есть какой способ?
5. И последний вопрос к вам как более опытному - как можно устроить что то вроде показа своего экрана на экраны детей? (или в какой то его части что бы выводилось окно с тем что происходит у меня на экране (такая себе замена проектора), Netupschool в виндовсе делал нечто подобное ...
gry Дата: Чт, 08.12.2011, 21:44 | Повідомлення № 1172
Досвідчений учасник
Рейтинг: 120
Quote (gromko)
встановив Ubuntu 11.04 в клас

Вставив Ubuntu 11.10. Не дуже сподобалась - ,більш розрахована на планшети, хоча з драйверами, залізом проблем не було. Нещодавно перейшов на КUbuntu 11.10 (на основі КDE).
Качав з http://www.ex.ua/view/11628307?r=28742,23781 - поки що подобається, працює стабільно. Ніяких проблем ні з залізом, ні з інтернетом, ні з мовами. Потім можна докачати http://www.ex.ua/view/6579178?r=269607,80941 - корисний навчальний софт.
Єдине - не можу налаштувати мережу (компи в класі Windows XP). Може хто має якийсь матеріал по налаштуванню мережі ? Хоч посилання...
gromko Дата: Чт, 08.12.2011, 22:15 | Повідомлення № 1173
Лінуксоїд
Quote (gry)
Вставив Ubuntu 11.10. Не дуже сподобалась - ,більш розрахована на планшети, хоча з драйверами, залізом проблем не було.

Це нове середовище - Unity. Для більш традиційного виду варто встановити Gnome.

Quote (gry)
Єдине - не можу налаштувати мережу (компи в класі Windows XP)

Мережу (локальну) система "побачила" відразу (в NetworkManager це можна перевірити), але я прописав IP вручну (такі які були вже прописані у Windows) - як я вже говорив для сумісності (машини можуть працювати і під Windows’ом - вчителі звикли до нього)
IP-адреси з 192.168.0.1 по 192.168.0.5
netmask 255.255.255.0
Шлюз (gateway) 192.168.0.1
Можна налаштовувати і все вручну - http://help.ubuntu.ru/wiki....3%D1%8E

Quote (mul44)
как можно устроить что то вроде показа своего экрана на экраны детей? (или в какой то его части что бы выводилось окно с тем что происходит у меня на экране (такая себе замена проектора), Netupschool в виндовсе делал нечто подобное ...

Установите ITalc - просмотр содержимого экрана учеников, трансляция содержимого экрана учителя или любого из учеников, запуск программ на ученических компьютерах, блокирование ПК, рассылка сообщений, включение/выключение ПК

Quote (mul44)
Как можно установить Lazarus в Дебиане 5, в репозитории его нет, может есть какой способ?

Да, нет , его нужно скачать из сайта www.lazarus.freepascal.org кроме того для него нужен и FreePascal

Quote (mul44)
видеть сервер (хотелось бы расшаренную папку на сервере, с заданиями и дополнительными материалами). Есть пара комп-в в сети под виндовс, так же хотелось бы видеть эти компы по сети

Вам нужно вначале установить пакет SAMBA, дальнейшие манипуляции свелись к щелчку правой кнопкой мыши на папке, выбрать пункт меню «Опубликовать папку».
Если надо настроить вручную - http://help.ubuntu.ru/wiki/samba

Quote (mul44)
Хотелось что бы была возможность с ком-в учеников выходить в сеть

Т.е. "раздать" интернет ученикам?
mul44 Дата: Пт, 09.12.2011, 00:54 | Повідомлення № 1174
Досвідчений учасник
Quote (gromko)
Хотелось что бы была возможность с ком-в учеников выходить в сеть

Т.е. "раздать" интернет ученикам?

Нет-) инет я настроил, с этим проблем нет, просто опыта настройки самбы у меня нет. Я в идеале хочу сделать вот так: сервер (на котором нет иксов), имеет в себе каталог, я мог бы закидывать в этот каталог нужные мне данные, ученики могли эти данные брать себе, сделать работу результат положить в такой же каталог (ну допустим на сервере /home/user/network и /home/user/resultat) в данном случае юзер созданный пользователь (на сервере есть кут и я), как это можно реализовать ... я вот думаю ftp это реализует? или самба
gromko Дата: Пт, 09.12.2011, 22:03 | Повідомлення № 1175
Лінуксоїд
Quote (mul44)
или самба

Да, самба
swetikccc Дата: Сб, 10.12.2011, 11:32 | Повідомлення № 1176
Ветеран спілкування
Quote (mul44)
я вот думаю ftp это реализует? или самба

Ось тут самі вирішуйте як Вам буде зручніше.
Реалізація і там і там, тільки для ftp ще сервер потрібно ставити
gromko Дата: Ср, 18.01.2012, 19:14 | Повідомлення № 1177
Лінуксоїд
Для власників страих ПК рекомендую PuppyRus (Паппірус):

Вимоги до обладнання:
Процесор: х86 (Pentium, Celeron, Athlon, Sempron, ...)
Оперативна пам’ять 64 Мб (128 Мб для роботи без жорсткого диску)
Має два варіанти - Модерн (сучасне обладнання) і Ретро (старе обладнання)
Дистрибутив "важить" близько 100 Мб, скачуєте ISO-образ, записуєте на диск, запускаєте як Live CD. Можна встановити на флешку, або "скинути" на жорсткий диск.
Перше враження - Linux "під допінгом", все стартує дуже швидко, особливо коли не знаєш, що все запускається одинарним клацком, то надто швидко. Більшість програмних засобів -"легкі" (тобто займають мінімум пам’яті. Є можливість запукати GIMP, LibreOffice і т.д. У налаштуванні дуже допомагає система програм-"помічників"

Сайт - http://uco.puppyrus.org/
mul44 Дата: Чт, 19.01.2012, 03:00 | Повідомлення № 1178
Досвідчений учасник
Пробовал, быстро, не нравится что тогда было так -загрузился и ты root, как поменять не знаю, сейчас так же? Но то что быстрый это да.
beregok Дата: Пн, 05.03.2012, 00:54 | Повідомлення № 1179
Прописаний назавжди
Нагороди: 10
Рейтинг: 44
Нещодавно замовив диск з Ubuntu 11.10 в компанії «UALinux» офіційного представника Canonical в Україні
для нетбука EeePc 1015BX
(мені вигідніше замовити ніж викачати)

http://ualinux.com

Задоволений, прийшов диск разом наклейкою для ПК та Паспортом на ОСь + журнал "UserAndLINUX"

Створив завантажувальну флешку із диска встановив і не маю проблем
Не захотів ставити W7 тому що на нетбуці 1 Гіг ОЗУ, планую докупити пам'ять на 2 Гіга тоді побачу, хоча зараз при роботі ОЗУ справляється, свап нульовий
mul44 Дата: Чт, 15.03.2012, 18:51 | Повідомлення № 1180
Досвідчений учасник
Не знал где открыть тему, подумал, и решил что здесь подойдет, итак: касательно лицензий и трат нашего государства

и документ с ценами, прайс так сказать.
http://us.ua/644557/

Відредаговано: mul44 - Чт, 15.03.2012, 18:55
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 16.03.2012, 01:34 | Повідомлення № 1181
Ветеран спілкування
Нагороди: 38
Рейтинг: 378
Пізнавально...
Сьогодні виступав перед директорами шкіл району з питання впровадження вільного програмного забезпечення. Слухали з інтересом.
Може комусь презентація згодиться:

http://letitbit.net/downloa....ip.html

Підготовлена в LibreOffice.
inform6 Дата: Пт, 27.04.2012, 23:19 | Повідомлення № 1182
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
В мене на компі стоїть і Вінд, і Лінукс Убунту, коли треба переходжу то на одну, то на другу. Справа тільки у бажанні. Щодо Лінуксу у школі то це б влаштувало кожного директора - не треба антивірусом заморочуватися, все безкоштовно. А як Ви не можете у себе скачати, то скачайте у когось і собі встановіть, спробуйте, дещо поморочитесь, а потім звикнете...
gry Дата: Сб, 28.04.2012, 19:11 | Повідомлення № 1183
Досвідчений учасник
Рейтинг: 120
Quote (inform6)
В мене на компі стоїть і Вінд, і Лінукс Убунту, коли треба переходжу то на одну, то на другу. Справа тільки у бажанні.

На роботі - аналогічно /на вчительському ПК/ . Для роботи Лінукса хватає аж "за горло" - друкує, сканує, малює і т.п. Що ще треба ? . Але... Якщо повністю перейти в школі на Лінукс, то як же бути з підручниками, (шалені гроші) , які пишуться як ВIG-HELP (великий довідник) по програмних продуктах дяді Білла... ?
mul44 Дата: Сб, 28.04.2012, 23:03 | Повідомлення № 1184
Досвідчений учасник
Я сейчас крамолу напишу, внимание - я целый год провел без учебников (вернее мы на них не сильно опирались, потому что тот материал что там есть делает упор на виндовс и офис била, а у меня этого нет), зато есть материал для опенофиса, Линукса, gimpa, scribusa, в электронном виде.
Безбородько Дата: Чт, 03.05.2012, 20:52 | Повідомлення № 1185
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
Quote (mul44)
зато есть материал для опенофиса, Линукса, gimpa, scribusa, в электронном виде.

Якщо є матеріал, чому переживать, це не крамола, це гарний вихід з положення.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.