Ср, 27.05.2020, 15:21
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
Andrey123q Дата: Ср, 28.09.2011, 11:36 | Повідомлення № 1156
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
См. http://informatic.org.ua/forum/104-1396-1
Дополнительно:
1) в sysctl.conf расскомментировать net.ipv4.ip_forward=1

2) прописать в /etc/network/interfaces для нужного интерфейса, см. пример:

auto eth0
iface eth0 inet dhcp
pre-up iptables-restore < /etc/iptables.rules
post-down iptables-save -c > /etc/iptables.rules

Додано (28.09.2011, 11:36)
---------------------------------------------

Quote (mul44)
Можно нажать Альт+Ф2

можно и так %)
mouse Дата: Вт, 11.10.2011, 14:22 | Повідомлення № 1157
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Підкажіть, які програмки для убунту потрібні в школі? (цікавлять назви такі, як вони є при обновлені)
mul44 Дата: Вт, 11.10.2011, 19:46 | Повідомлення № 1158
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1124
Нагороди: 4
Рейтинг: 48
Quote (mouse)
Підкажіть, які програмки для убунту потрібні в школі? (цікавлять назви такі, як вони є при обновлені)

Я у себя установил Crunchbang на базе дебиана (ну не тянут мои компы убунту-), по-поводу программного обеспечения: ОпенОфис, iceweasel браузер (это и есть firefox), clavaro -клавиатурный тренажер, geany -программирование, lazarus - аналог делфи, bluefish -создание ХТМЛ (мне ну очень понравился), GIMP редактор графики - аналог фотожоп, и Inkscape вместо корел, ну и по мелочи много чего еще. Я вот сегодня в который раз убеждаюсь в силе линукса - через ssh управлял установкой программ-). И еще у меня такое чувство (кстати скорее всего оправданное) что мелкософт проплатил нашим министрам - что бы у нас постоянно был виндовс и иже с ним.
novachok Дата: Вт, 11.10.2011, 21:00 | Повідомлення № 1159
Прописаний назавжди
Повідомлень: 247
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
Quote (mul44)
Я у себя установил Crunchbang на базе дебиана (ну не тянут мои компы убунту-)

Можно установить Lubuntu - Ubuntu на базе LXDE

Дальше:
LibreOffice (Microsoft Office 2003), можно AbiWord + gNumeric (для "слабых машин")
KolourPaint (MS Paint)
GIMP (Adobe Photoshop)
Inkscape (Corel Draw), можно LibreOffice Draw
Free Pascal (Turbo Pascal)
Lazarus (Delphi)
GamBas (Visual Basic), можно KBasic
GCompris (замена Сходинок)
Klavaro (Stamina)
Italc (NetOpschool)
Firefox (или Chrome или Opera)
Kompozer (для создания веб-сайтов)
mul44 Дата: Вт, 11.10.2011, 21:55 | Повідомлення № 1160
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1124
Нагороди: 4
Рейтинг: 48
Quote (novachok)
Lubuntu
LUbuntu у меня на моем стареньком ноуте, а те компы не тянут лубунту-), + мышка для ком порта, я ее в кранче подружил не сразу, а убунтуподобные не хочу). Если будут новые компы ставить тогда ладно. (сейчас у меня АМД к6-2, 500 МГц, 160 оперативки и 20 жесткий видео инт.), короче звери еще те-)))
GarryPotter Дата: Чт, 13.10.2011, 20:14 | Повідомлення № 1161
Прописаний назавжди
Повідомлень: 357
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Вышла новая версия дистрибутива Ubuntu — 11.10

Выпущена новая версия замечательного дистрибутива Linux, дружелюбного для начинающих пользователей — Ubuntu. Кодовое имя новой версии Oneiric Ocelot — Сновещательный Оцелот. Она включает в себя несколько вариантов: домашнюю, серверную, «облачную» (Cloud), Kubuntu (на основе KDE), Xubuntu (на основе XFCE), Lubuntu (на основе LXDE), Edubuntu (образовательный), Mythbuntu, и Ubuntu Studio. Для, собственно, Ubuntu этот релиз специфичен полными возможностями работы в Unity без наличия современной 3D-видеокарты. В Kubuntu появился свой центр установки пакетов — Muon.

Состав дистрибутива:

- ядро 3.0.4;
- LibreOffice 3.4.3;
- GCC 4.6;
- Python 2.7;
- X.org 1.10.4 и Mesa 7.11;
- Firefox 7.0.1 в качестве стандартного браузера;
- Thunderbird 7.0.1;
- KDE 4.7.1.

Новшества:

- Новый вид переключателя Alt-Tab.
- Места/Places панели Dash были переименованы в Lenses — линзы. Интегрировано большее количество источников поиска и добавлены новые возможности в выборке по рейтингу, рангу, категориям.
- Панель Dash имеет новые музыкальные категории, объединённые с плеером. Banshee, может искать музыку локально и в сети.
- Улучшенная скорость реагирования кнопок запуска приложений и панелей, всё переведено на GTK3.
- Полная поддержка китайского, японского, корейского и остальных языков с иероглифами.
- В Unity 2D стало ещё меньше отличий от стандартной Unity, больше общего кода, и почти полностью доработаны инструменты для работы пользователей с ограниченными возможностями.
- Значки «Завершение сессии», «Завершение работы» и подобные теперь выглядят по-новому.
- Семейство шрифтов Ubuntu, разрабатываемое компанией Dalton Maag, теперь официально пополнилось новыми членами: Ubuntu Mono и Ubuntu Condensed.
- В центр программ Ubuntu добавлен обзор рейтинга «С наивысшей оценкой». Стало разрешено править и удалять свои комментарии. Ускорена установка одиночного (не из сети) пакета. Тут также появилась полная поддержка азиатских языков. Механизм Ubuntu One — OneConf теперь позволяет синхронизировать версии приложений между вашими компьютерами.
- Добавлены две ARM-микроархитектуры: armel+ac100 для Toshiba нетбука ac100; armel+mx5, нацеленный на устройства с Freescale i.MX5.
- Новый размер DVD выпуска: 1.5 Гб. В него также включены: Inkscape, GIMP, Pitivi, и более полная сборка LibreOffice.
- Gnome DE обновлен с 2.32 до 3.2. Классический Gnome более не устанавливается по умолчанию. GNOME Shell также стал доступен для установки.
- Thunderbird — системный почтовый клиент, теперь имеет интеграцию с меню и ланчером.
- LightDM, более лёгкий DM, стал менеджером входа в систему по умолчанию.
Вчитель Дата: Сб, 19.11.2011, 23:19 | Повідомлення № 1162
Прописаний назавжди
Повідомлень: 317
Нагороди: 1
Рейтинг: 13
После вынужденных каникул длиной в целый год вышел свежий номер газеты FOSS News #1 (24) 2011. Вашему вниманию предлагается подробная сводка международных новостей, обзор новых версий свободных программ и новинок железа, анализ проблем безопасности, а также анонсы свежих публикаций в сети. В рубрике «Аналитика» мы проанализировали состояние развития IPv6 в Украине, а в «Выдающихся личностях» рассказали о Линусе Торвальдсе. В рубрике «Из опыта» Вас ждут следующие заметки: «Nginx и basic-авторизация», «Защищаем Web-сервера от DDoS’a», «Jumbo frames», «Ищем и убиваем zombie-процессы».

Загрузить PDF-версию газеты: http://bit.ly/suSmbr. Читать онлайн можно на сайте: http://bit.ly/sZvI0D. Оформление бесплатной e-mail подписки: http://bit.ly/rE7rTu.
gromko Дата: Нд, 27.11.2011, 22:41 | Повідомлення № 1163
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Школа LXF: Школьные дистрибутивы (лето 2010) - Сергей Голубев выполнит сравнение существующих дистрибутивов и оценит их «профпригодность».
http://linuxformat.ru/download/LXF134.school.pdf
Школа LXF: Учебники и их соответствие СПО - Александр Казанцев сделает обзор существующих учебных пособий и оценит их «пригодность» для проведения уроков на базе свободного ПО.
http://linuxformat.ru/download/LXF130.school.pdf
Школа LXF: СПО и новый стандарт для начальных классов - Александр Казанцев попытается помочь учителям начальных классов применить свободное ПО в преподавании по новому стандарту.
http://www.linuxformat.ru/download/LXF135.school.pdf
Школа LXF: MediaWiki: школьная энциклопедия - Школьная энциклопедия. Сложно ли ее создать. Узнать это поможет Александр Казанцев и движок MediaWiki.
http://www.linuxformat.ru/download/LXF137.school.pdf
Школа LXF: Укрощение железа- Как сделать так, чтобы оборудование верой и правдой служило в Linux.
http://www.linuxformat.ru/download/LXF141.school.pdf
Школа LXF: Электронные дела: дневники, журналы, отчеты- Электронные средства отображения деятельности школы - справится ли с ними простой учитель? Рассказывает Наталья Югова.
http://www.linuxformat.ru/download/LXF142.school.pdf
Школа LXF: Олимпийский ЕГЭ- ЕГЭ, олимпиады по информатике и СПО. Не пострадает ли качество образования и учащиеся при переходе?
http://www.linuxformat.ru/download/LXF143.school.pdf
Школа LXF: В едином стиле. Как сделать Linux неотличимым от Windows - как сделать единое образовательное пространство, используя совместно Linux и Windows.
http://www.linuxformat.ru/download/LXF144.school.pdf
Школа LXF: Проект «Linux – школе» - Совместный проект Бином и ЛинуксЦентр. Что он может дать заведениям переподготовки кадров образования и простым учебным заведениям.
http://www.linuxformat.ru/download/LXF145.school.pdf
Школа LXF: Прекрасное далеко - Как сделать дистанционное образование доступным для широких масс.
http://www.linuxformat.ru/download/LXF146.school.pdf
Школа LXF: Контроль издалека - Как пресечь «левую» деятельность школьников на уроке.
http://www.linuxformat.ru/download/LXF147.school.pdf
Школа LXF: Школа в «облаках» - Возможно ли преподавание с использованием только Интернет?
http://www.linuxformat.ru/download/LXF148.school.pdf
Школа LXF: Электронный журнал "Ружель" - Рассказывают авторы.
http://www.linuxformat.ru/download/LXF148.school.pdf


Відредаговано: gromko - Пн, 28.11.2011, 12:27
mul44 Дата: Нд, 27.11.2011, 23:48 | Повідомлення № 1164
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1124
Нагороди: 4
Рейтинг: 48
Quote (gromko)
Школа LXF:

большое спасибо, завтра почитаю, когда выпадет свободная минутка, вижу есть интересный материал.
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 28.11.2011, 00:36 | Повідомлення № 1165
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4317
Нагороди: 38
Рейтинг: 406
gromko, два посилання вказані двічі (142 і 148)
gromko Дата: Пн, 28.11.2011, 12:32 | Повідомлення № 1166
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (Пилипчук_О_П)
gromko, два посилання вказані двічі (142 і 148)

Дякую, виправив (в 148 - два матеріала, до речі це буде цікаво не тільки прихидьникам Linux).
Andrey123q Дата: Сб, 03.12.2011, 16:21 | Повідомлення № 1167
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Может кто подкинет свежие номера LinuxFormat за 2011, хотя бы за сентябрь ? gromko, спасибо за статьи %)
gromko Дата: Сб, 03.12.2011, 19:40 | Повідомлення № 1168
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (Andrey123q)
Может кто подкинет свежие номера LinuxFormat за 2011, хотя бы за сентябрь ?


Навряд чи можна знайти такі свіжі (є тільки №1-6 за 2011 р.)

Выдержка из соглашения:
3. Из именных копий журнала запрещено удалять информацию, идентифицирующую владельца. В случае, если такой PDF будет обнаружен в публичном доступе (редакция журнала "Linux Format" и интернет-магазин www.linuxcenter.ru оставляют за собой право помечать персональные копии журнала и любыми другими средствами, включая стеганографию и водяные знаки, но не ограничиваясь ими), соответствующее заявление о несанкционированном вмешательстве будет также передано в правоохранительные органы.
Andrey123q Дата: Вт, 06.12.2011, 18:50 | Повідомлення № 1169
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Было б где в Киеве купить бумажную версию - купил бы, но даже через инет с доставкой на Украину проблемы. А за pdf деньги платить даже не знаю.
gromko Дата: Чт, 08.12.2011, 18:29 | Повідомлення № 1170
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Нещодавно (вересень) встановив Ubuntu 11.04 в класі. На вчительському - Ubuntu 11.04 з середовищем Gnome, на учнівських - Lubuntu 11.04 (на основі середовища LXDE), це стало заміною Mandriva 2008.
Встановлення: завантажив з Мережі образ Live-DVD - записав на диск - запустив на вчительскому - обрав "Встановити на жорсткий диск". Налаштовувань - мінімум. "Залізо" було коректно визначено, необхідні драйвера (сканер, принтер, відеокарта) встановлено автоматично.
На учнівських: скачав образ Lubuntu, за допомогою програми Unetbootin записав образ на флешку (вона стала завантажувальна), у BIOS обрав завантаження з USB, далі все як звичайно.
Після установки:
1. Налаштував Інтернет (CDMA Intertelecom, модем PANTECH U150) - після під’єднання модема з’явився відповідний пункт у NetworkManager, налаштування звелось до вибору провайдера та введення логіну і пароля.
2. Налаштував локальну мережу (через свіч) - хоча і мережа начеб то працювала (автоматично), але прописав вручну IP - для того, щоб в мережі могли працювати і Linux-машини і Windows-машини.
3. Налаштував "роздачу" Інтернету через "шлюз" (десь попереду писалось як це робити - в два рядки) - Інтернет з’явився як у Linux, так і у Windows.
4. Встановив повну українську локалізацію (з "коробки" не все переведено, система відразу запропонувала довантажити невистачаючі пакунки).
5. Налаштував SAMBA - для можливості доступу до спільних папок та до принтера (з учнівських машин, все налаштування звелось до вибору відповідного пункту у контекстоному меню), досту з’явився і до папок Windows-машин.
6. Встановив слідуюче ПЗ:
- LibreOffice (для вивчення офісних програм);
- GIMP (замінник Photoshop, основи комп’ютерної графіки, відкриває PSD-файли);
- Inkscape (замінник CorelDraw. основи комп’ютерної графіки, відкриває CDR-файли);
- TuxPaint;
- GCompris;
- Free Pascal з середовищем Geany;
- Lazarus (заміна Delphi);
- KBasic Professional (заміна Visual Basic);
- Scratch;
- LightBot;
- QChat (чат у локальній мережі);
- Klavaro (клавіатурний тренажер);
- ITalc (заміна NetSupport, працює як у Linux. так і у Windows);
- Wine (для запуску windows-програм: Test-2W, Virtual Electricity Lab).
Для блокування небажаного контенту використовую ProConn Late - розширення для Firefox, блокує не тільки доступ до сторінок з "чорного" списку або тих що містять певні слова, а й замінює "небажані слова (у тому ж Google) на "тарабарщину". Плюс "безпечний пошук" в Google та розширення AdBlock.

Матеріали для практичних робіт - з атрибутом "тільки для читання" (щоб не змогли зіпсувати), результати записуються у "свою" папку, по закінченню курса легко видалити.
Треба ще встановити OpenClipart - набір картинок (близько 400 Mб) і KolourPaint
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2020.