Нд, 19.11.2017, 12:19
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 77 з 119«127576777879118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
mul44 Дата: Вт, 13.09.2011, 10:01 | Повідомлення № 1141
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 43
Спасибо за помощь http://unixforum.org/index.php?showtopic=124854 вот прочитав сделал через inputattach, да согласен не совсем то что хотелось бы, но результат есть. Если будет желание попробую позже через hal настроить. Спасибо всем кто помогал.
TYP Дата: Вт, 13.09.2011, 12:16 | Повідомлення № 1142
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 37
Quote (GarryPotter)
А навіщо коли все працює з "коробки" ?

Почитайте попередні пости. Це повашому з "коробки"?
Я не противник Linux, навпаки працюю з ним постійно. Але якщо говорити про непідготовленого користувача, а такими є ВСІ кому в школі не показували Linux. От і не дивуйтесь чому всі так люблять продукти майкрософт.
wovo4ka Дата: Чт, 22.09.2011, 18:49 | Повідомлення № 1143
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Хочу перейти на Лінукс, давно вже скачав кілька версій, та якось все руки не тим заняті ;) ... почитав хороші відгуки про "Мандріву", пішов гуглити...

Додано (22.09.2011, 18:49)
До речі, я "за" введення Linux-а як альтернативи "вікнам"!

novachok Дата: Чт, 22.09.2011, 23:05 | Повідомлення № 1144
Прописаний назавжди
Рейтинг: 9
Мандріва щось мені не дуже (остання версія)
Краще Убунта - мінімум налаштувань.
За рекомендаціями Форума поставила Убунту 11.04
Установка 20 хв. Все стало з коробки, після запуску запропонувало установити новий драйвер для відеокарт Нвідіа - погоджуюся.
МФУ Ксерокс з яким були проблеми через драйвер, тут запрацював з коробки і принтер і сканер.
Мережа теж працює, причому "піднялась" автоматично.
Папки "розшарюються" і їх видно через мережу.
Установила iTalc - тепер можу навіть вимикати комп’ютери з місця вчителя. Єдине чого ще не зроблено - доступ до принтера з учнівських місць (не дійшли руки).
Все робилося без консолі (ну майже все - ключі італьк генерує через командний рядок)
Для програмування встановлений Лазарус, але не знаю як оптимізувати компіляцію
gromko Дата: Пт, 23.09.2011, 16:12 | Повідомлення № 1145
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
Quote (novachok)
Єдине чого ще не зроблено - доступ до принтера з учнівських місць (не дійшли руки).

1. Увімкнути "Спільний доступ" для принтера на вчительскому ПК
2. Встановити драйвер принтера (за необхідності) на учнівських ПК. Оскільки у Вас Ксерокс МФУ, то треба поставити на учнівських ПК пакет slix (маю на увазі що система друку cups вже установлена на учнівських ПК).
3. На учнівських ПК налаштовуємо принтер (Друк-Додати принтер), шукати будемо мережний (network) принтер. Якщо мережа працює і принтер увімкнено, то принтер найдеться автоматично (Xerox якийсь там на якомусь порту з ІР). Вказуємо необхідний драйвер.
4. Все, попробуємо надрукувати тестову сторінку.
swetikccc Дата: Пт, 23.09.2011, 21:18 | Повідомлення № 1146
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Quote (novachok)
Установила iTalc - тепер можу навіть вимикати комп’ютери з місця вчителя

Пропишіть МАС адреси і будете вмикати.)))
wovo4ka Дата: Пт, 23.09.2011, 22:23 | Повідомлення № 1147
Новий користувач
Рейтинг: 0
скачав "Мандріву", ще не ставив, питання таке є: чи можна українізувати установлену ОС, якщо я наприклад скачав англійську чи російську версію? і ще, чи буде проблема з налаштуванням мережі на мандріві? я маю на увазі саме серверні налаштування локальної мережі і підключення до інету...
swetikccc Дата: Пт, 23.09.2011, 23:18 | Повідомлення № 1148
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Quote (wovo4ka)
скачав "Мандріву", ще не ставив, питання таке є: чи можна українізувати установлену ОС, якщо я наприклад скачав англійську чи російську версію? і ще, чи буде проблема з налаштуванням мережі на мандріві? я маю на увазі саме серверні налаштування локальної мережі і підключення до інету...

Поставте, а потім питання.
Глупі самі собою відпадуть.)
Andrey123q Дата: Сб, 24.09.2011, 12:48 | Повідомлення № 1149
Досвідчений учасник
Рейтинг: 84
Quote (gromko)
Краще Убунта - мінімум налаштувань.

+ Unity :)
mul44 Дата: Сб, 24.09.2011, 21:14 | Повідомлення № 1150
Наполегливий учасник
Quote (Andrey123q)
+ Unity

Ну можно поставить 11.04 и удалить юнити, остаться на 2 Гноме, проблем никаких. Я вот провел опыт - мне мой знакомый, наш историк принес свой системник на просмотр, я установил Убунту 9.10 (не было на тот момент выше версии), потом спокойно обновился до 11.04. После этого включил пару спец эффектов компиза. Всё!!! Дети были не просто под впечатлением, они были в шоке, да некоторые из них после того как поигрались с эффектами сказали что они (эффекты не надолго), но система им "тупо" понравилась.
Andrey123q Дата: Пн, 26.09.2011, 17:23 | Повідомлення № 1151
Досвідчений учасник
Quote (mul44)
Ну можно поставить 11.04 и удалить юнити, остаться на 2 Гноме

ну это понятно. Personally I like Unity :)
volodschool2 Дата: Пн, 26.09.2011, 21:11 | Повідомлення № 1152
Досвідчений учасник
Нагороди: 12
Рейтинг: 277
Quote (mul44)
я установил Убунту 9.10 (не было на тот момент выше версии), потом спокойно обновился до 11.04

Це повідомлення мене наштовхнуло на думку і собі оновити убунту, була встановлена 10.04 . Спочатку убунта запропонувала оновити себе до 10.10, я погодився і хвилин через надцять все було оновлено. Пішов далі по оновлення, запропонувало 11.04 , погодився, пішла загрузка пакетів, потім почалося оновлення системи. Процедура займає певний час, тому вийшов на перекур, після якого застав чорний екран з немигаючим курсором в лівому верхньому кутку екрана :'( і ніякої реакції на мишу/клавіатуру. Довелось зробити ресет. Після перезагрузки щось воно мені сказало про втрачений файл конфігурації у віконечку з одною кнопкою Ok. Натиснувши на неї отримав систему, яка зовсім не реагує на мишу, значок-індикатор мережі говорить, що її (мережі з інтернетом) немає. Клавіатура працює, але я не умію (це ж не віндовс) нею куди-небудь забратися. Єдине, що зумів зробити за допомогою клавіатури (Ctrl+Alt+Del) перезавантажити комп. Паралельно з убунтою встановлена ХР, в котрій відтепер знову працюю. Як відновити дієздатність убунти? Віндовс реанімувати умію, а як тут шаманити?
Andrey123q Дата: Вт, 27.09.2011, 17:43 | Повідомлення № 1153
Досвідчений учасник
После загрузки убунты перейдите в консоль Ctrl+Alt+F1 (обратно: Ctrl+Alt+F7), посмотрите логи, в т.ч.: cat /var/log/dmesg | grep error
novachok Дата: Вт, 27.09.2011, 18:17 | Повідомлення № 1154
Прописаний назавжди
Рейтинг: 9
Потребую допомоги. Проблема у слідуючому - є комп’ютерний клас з налаштованою локальною мережею (IP прописані вручну), є вихід в Інтернет через 3G модем (Інтертелеком), операційна система Ubuntu 11.04.
а) локальна мережа працює, є доступ до спільних папок і принтера на учительскому ПК
б) інтернет теж працює, але доступ є тільки тоді коли відключено локальну мережу!
Тобто треба щоб працювала локальна мережа і працював інтернет+є необхідність "роздачі" інтернета в "локалку". Під Віндовсом все працює, інтернет роздається, але є бажання щоб все було під Убунтою.
mul44 Дата: Вт, 27.09.2011, 20:28 | Повідомлення № 1155
Наполегливий учасник
>>Клавіатура працює
Можно нажать Альт+Ф2, и запустить xterm, или гном-терминал и можно не выходить из иксов, если клавиатура работает, то должно получится без проблем (Альт+Ф2 в линуксе что то вроде Пуск+R > cmd в виндовсе)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 77 з 119«127576777879118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.