Чт, 14.12.2017, 12:07
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 74 з 119«127273747576118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 27
Рейтинг: 357
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
Andrey123q Дата: Ср, 04.05.2011, 15:48 | Повідомлення № 1096
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
LINUXOID_MIRLAN, ну как решение проблемы? что говорили на наличие ошибок логи, dmesg ?

Quote (LINUXOID_MIRLAN)
Обновился до 11.04.Юнити еще то "Г",но это отдельная тема.

а мне юнити приглянулся, немного не юзабельно (и судя по отзывам сыровато), но симпатично.
Ленін Дата: Нд, 08.05.2011, 19:31 | Повідомлення № 1097
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Несколько слов о Linux'е и свободном программном обеспечении
Зададим себе вопрос - есть ли перспективы в использовании Linux и свободного ПО в школах Украины?
На сегодня ответ один - НЕТ!
Это обуславливается несколькими причинами:
- большинство из тех, кто что-то решает в области школьной информатики знакомы с альтернативным ПО лишь 'шапочно', - все знают о его существовании, но никто его всерьез не воспринимает (негоже людям со 'званиями и регалиями' показывать свою некомпетентность, а учиться как-то не с руки - года уже не те );
- вторая причина характерна как раз для нынешнего 'капиталистического' общества - покупка ПО кому-то выгодна - как сами производителям и дистрибьюторам, так и чиновникам которые получают свои комиссионные;
- третья причина состоит как раз в 'происках империалистического Запада' - межнациональные корпорации употребляют все свое могущества для расширения влияния как раз на образовательные учреждения, потому что они готовят будущих потребителей их продуктов. Стоит понимать, что образовательные инициативы корпорации из Редмонда (Партнерство в обучении и т.п) имеют как раз такую цель;
- четвертая причина - государство пока не имеет намерений экономии бюджетных средств путем внедрения 'свободного' ПО (как в России)

Личное мнение - Linux ничем не хуже, на домашнем ноутбуке стоит OpenSuSe и LibreOffice 3.3. Все работает отлично - не было программы оптического распознавания текста, пришлось установить нелицензионную ReadIRIS (под wine)

Пилипчук_О_П Дата: Нд, 08.05.2011, 20:26 | Повідомлення № 1098
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 352
Quote (Ленін)
пришлось установить нелицензионную ReadIRIS

Варіант CuneiForm не розглядався? Безплатна все-таки. І працює. Цікаво, чи піде під wine. Я, поки що, не лінуксоїд...
Ленін Дата: Нд, 08.05.2011, 21:39 | Повідомлення № 1099
Я тут недавно...
Quote (Пилипчук_О_П)
Варіант CuneiForm не розглядався? Безплатна все-таки. І працює. Цікаво, чи піде під wine. Я, поки що, не лінуксоїд..

CuneiForm был испробован - версия для Linux очень примитивная, версия для Windows под вайном работает на качество распознавания не очень и бывают 'падения'
Apice Дата: Пт, 20.05.2011, 09:12 | Повідомлення № 1100
Тут живе...
Нагороди: 4
Рейтинг: 44
Доброго часу доби, колєги!
Ось недавно прочитав нову програму з інформатики для 10-11 класів.
Збентежило мене те, що в академісчному рівні в 11 класі введено 12 годин Flash з вивченнясм ActionScript.
Причина бентеження - викладання у теперішньому 10 класі інформатики на платформі Linux.
Про Linux-аналоги Flash я не чув. Можливо, підкажете щось?
Дякую.
Andrey123q Дата: Пт, 20.05.2011, 11:31 | Повідомлення № 1101
Досвідчений учасник
Apice, сам не пробовал, но возможно это оно: http://www.adobe.com/products/flex/ http://mtasc.org/
Zelenskiy Дата: Пт, 20.05.2011, 20:29 | Повідомлення № 1102
Часто заходить...
Нагороди: 1
Рейтинг: 10
Quote (Apice)
Про Linux-аналоги Flash я не чув. Можливо, підкажете щось?

Якісних аналогів немає. Під Лінукс можна встановити Macromedia Flash 8 використовуючи Wine. Працює чудово. У Macromedia Flash 8 є Trial на місяць. На 8 уроків вам вистачить.
Apice Дата: Пн, 23.05.2011, 08:27 | Повідомлення № 1103
Тут живе...
Рейтинг: 44
Quote (Zelenskiy)
Якісних аналогів немає.

Шкода, що учителів інформатики знову штовхають на ринок пропрієтарного ПЗ :'(
Свого часу я обрав Linux для того, щоб користуватися легальним безкоштовним програмним забезпеченням з навчальною метою, бо для усих програмних засобів, що мали вивчатися у курсі 12-річної школи, були вільні аналоги. А тепер... Нова програма - новий клопіт.
Чесно кажучи, не зовсім розумію, навіщо Flash треба було вводити у основний курс. Був він у спецкурсі, нехай там би і вивчався...
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 23.05.2011, 15:28 | Повідомлення № 1104
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 352
Quote (Apice)
навіщо Flash треба було вводити у основний курс

Краще вже основи тривимірної графіки анімації. Більший розвивальний потенціал і доступні програмні засоби різного рівня: від найпростіших до професійних.
GarryPotter Дата: Нд, 05.06.2011, 11:10 | Повідомлення № 1105
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
В свое время "подсел" на Линакс (в качестве второй операционний системы) - был АльтЛинакс, потом Мандрива 2010. Со временем на домашнем ПК перешел полниостью на "альтернативное" ПО (вирусы достали+переустановка "Окон"). На прошлой неделе захотел "обновиться - поставить Мандрива 2011. Поставил с Лайв-Сиди - не понравилось, после покупки Мандривы россиянами стало хуже (кстати они выпустили Мандриву и в своем исполнении под названием "РОСА"). Остановился на Ubuntu. Скачал и установил Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" (dev). Это разрабатываемая версия, текущая - 11.04 "Natty Narval".
Впечатления:
1. Скачивается лайв-сиди образ диска с которого можно установить систему на винт
2. Запуск произошел без проблем (3200+ Семпрон, 1 Гб ОЗУ, видео Nvidia)
3. Новая графическая среда - Unity: на рабочем столе нет значков, они только на боковой панели, которая используется как панель быстрого запуска и панель задач. Главного меню (то что "Пуск") нет вообще, но можно получить список всех установленых приложений. В верхней панели отображаются системный трей с часами, кнопка выключения, индикатор клавиатуры, она же служит для отображение строки меню запущеных приложений и в качетве заголовка окна текущего приложения, Кнопки управления окном - СЛЕВА
Сначала непривычно (особенно с кнопками управления окнами и с тем что чтроку меню надо искать под названием окна), но потом привыкаешь. Очень экономится место на экране монитора? думаю, что все это разрабатывалось с намерением использовать систему на планшетах типа iPad
4. После того, как поигрался с системой, установил ее на винт. Можно использовать свободный раздел или подготовить новый
5. Оборудование было обнаружено корректно - принтер, сканер (потребовался файл от производителя, он есть на диске с виндовым драйвером). Для видеокарты был установлен драйвер nuveau
6. Модем был обнаружен, равно как и был корректно предложен провайдер, т.е. Интернет есть
7. После подключения догрузил недостающие локализации (хочется или русский или украинский)

В общем - довольный
mul44 Дата: Чт, 30.06.2011, 22:13 | Повідомлення № 1106
Наполегливий учасник
Рейтинг: 43
Quote (НІКОЛЯ)
Про пионЭров LINXа
Вирус красноглазия — попадает на благодатную почву. И пионЭр — серьезно заболевает. Он начинает изучать, читать, конфигурять и компилять. И незаметно для себя становится линуксоидом.
Линуксоидность выражается в выкриках «виндовсмастдай», «вендекапец», «хдетутконсоль», «аоноидетподвайномилинет» и т. д. и т. п.
Есть мнение, что линукоид — это хроническое заболевание.
Которое необратимо меняет человеческую психику.

А якщо серйозно ось статя і ролик впридачу переляньте мені кажеться ваш варіант. http://money-vsem.com/2010/10/03/minusy-linux/ це мінуси а тут і про плюси http://money-vsem.com/2010/10/03/plyusy-linux/ Але все залежить не від ОС а вд того хто з нею працює і акурат памятаєте приказку - "Нечего на зеркало пенять, коли ...........". Таке буває з руками але це проходить з часом та досвідом.
І раджу детальніше перелянути теми форуму ці питання вже піднімались та обговорювались.

Вирус "свободы" заразен как никогда, человек познавший свободу и дня не может прожить что бы не выйти на улицу и не сказать "Люди будьте свободны", но нет, проходящий мимо скажет "Цыц, ты ничего не понимаешь в свободе, вот я знаю что свобода только то что кажется, а Вы ничего о ней не знаете, есть только моя свобода", он привык брать то что чужое, и этим подавать пример, говоря все берут и я могу, страна такая, нравы такие. Обычно такие люди привыкли кричать "Свобода ничто - фанта все", "повысьте мне зарплату я унизил любителя свободы".

Додано (30.06.2011, 22:09)

Quote (Ktara)
у меня дети приносят презентации с Офиса и без проблем открывают в Опен, и все нормально. Может все же не программа виновата?

Подтверждаю если сохранить в МС и потом открыть в ЛО (Либре Офис) то почти все эффекты останутся (но не все), если создать в ЛО и открыть в МС (не факт что откроется). Почему компания МС не хочет что бы в ЕЕ продукте открывались нормально документы свободно офиса? хотя понятно...

Додано (30.06.2011, 22:13)

Quote (НІКОЛЯ)
реализацию терминальной системы под Linux по беспроводной сети?

А чому б і ні Андрію двигаєм вперед. ;) Прогрес нестоїть на місці ;)

Жил был офис, там был сервер с 1С - тонкие клиенты загружались по сети (вифи-), когда приходила проверка в масках и забирала системники бухгалтеров то там не было даже жестких (а зачем?). а сервер был вмонтирован в подвесной потолок (понятное дело все охлаждение только пассивное, что бы не шумел)
Ленін Дата: Сб, 02.07.2011, 00:19 | Повідомлення № 1107
Я тут недавно...
Вирус "свободы" заразен как никогда, человек познавший свободу и дня не может прожить что бы не выйти на улицу и не сказать "Люди будьте свободны"

Отнюдь - для большинства свобода не нужна. Животное, лишившись клетки, все равно не может переступить ее границу - оно просто не знает что такое свобода. Не хочу касаться политики, но посмотрите вокруг и увидите что я прав по отношению к нашему обществу

"Цыц, ты ничего не понимаешь в свободе, вот я знаю что свобода только то что кажется, а Вы ничего о ней не знаете, есть только моя свобода", он привык брать то что чужое, и этим подавать пример, говоря все берут и я могу, страна такая, нравы такие.

Наша "свобода" - длина поводка (или цепи)

Подтверждаю если сохранить в МС и потом открыть в ЛО (Либре Офис) то почти все эффекты останутся (но не все), если создать в ЛО и открыть в МС (не факт что откроется). Почему компания МС не хочет что бы в ЕЕ продукте открывались нормально документы свободно офиса? хотя понятно...

Если создать в LibreOffice и сохранить в ODF, а потом открыть в МС с соответствующим плагином, то можно. Кстати Вас предупреждали, что не все сохранится при сохранении в DOC
mul44 Дата: Сб, 02.07.2011, 22:24 | Повідомлення № 1108
Наполегливий учасник
Рейтинг: 43
Quote (Ленін)
Если создать в LibreOffice и сохранить в ODF, а потом открыть в МС с соответствующим плагином, то можно. Кстати Вас предупреждали, что не все сохранится при сохранении в DOC

я как почитатель ЛО-ОО не очень переживаю что не все сохранится, стараюсь передавать все в ОДТ.
Andrey123q Дата: Пн, 04.07.2011, 14:29 | Повідомлення № 1109
Досвідчений учасник
Quote (mul44)
а сервер был вмонтирован в подвесной потолок (понятное дело все охлаждение только пассивное, что бы не шумел)

а ещу лучше удаленный дата-центр
skif Дата: Вт, 05.07.2011, 11:03 | Повідомлення № 1110
Прописаний назавжди
Рейтинг: 49
який дистрибутив використовуєте у школі?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 74 з 119«127273747576118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.