Вт, 21.11.2017, 23:16
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 72 з 119«127071727374118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
Andrey123q Дата: Пн, 07.03.2011, 19:54 | Повідомлення № 1066
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Quote (LINUXOID_MIRLAN)
Какой у вас дистрибутив и ядро?

к примеру:
SUSE Linux Enterprise Server 11 (i586) 2.6.32.12-0.7-pae
LINUXOID_MIRLAN Дата: Пн, 07.03.2011, 19:55 | Повідомлення № 1067
Я тут ненадолго
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Каждый берет ОС под свои задачи.В любом случае,при желании и умении можно сделать многое.
Andrey123q Дата: Пн, 07.03.2011, 19:59 | Повідомлення № 1068
Досвідчений учасник
Quote (LINUXOID_MIRLAN)
Замість Компаса та Автокада не шпарит.По проэктированию есть иные программы.В линуксе подход иной,нежели в винде.В винде 1 прога выполняет кучу задач,а в линуксе 1 прога=1 задача,но выполненая хорошо.FreeCAD - Слыхали?

достойных аналогов CAD систем в Linux'e нет

Quote (НІКОЛЯ)
Реалізація Linux Термінал На чисті WI FI мережі от що мене цікавить якщо можливо хоча б приблизні накиди в общих рисах як ви собі це уявляєте, або ваш знайомий

реализацию терминальной системы под Linux по беспроводной сети?
НІКОЛЯ Дата: Пн, 07.03.2011, 20:01 | Повідомлення № 1069
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 201
Quote (Andrey123q)
реализацию терминальной системы под Linux по беспроводной сети?

А чому б і ні Андрію двигаєм вперед. ;) Прогрес нестоїть на місці ;)
LINUXOID_MIRLAN Дата: Пн, 07.03.2011, 20:08 | Повідомлення № 1070
Я тут ненадолго
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Andrey123q, к сожалению помочь не могу.
Andrey123q Дата: Пн, 07.03.2011, 20:29 | Повідомлення № 1071
Досвідчений учасник
Мирлан, создали бы новую тему и все что хотите сказать о Linux'e сказали бы там, преимущества, недостатки, сравнение и т.д.
Ktara Дата: Пн, 07.03.2011, 21:40 | Повідомлення № 1072
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
ладно, все сообщения уходят в соответствующую тему. думаю, кто хотел себе поднять настроение, тот сделал это :) Развлекаловка закончилась
piktor Дата: Пн, 07.03.2011, 22:21 | Повідомлення № 1073
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Про CADи на Linux - поставив тріал VariCAD (повна лацензія $700, освітня $120, для України збиралися виставити знижку, але я за цим не слідкував).
На Debian та Debian based дистрибутиви є інсталятори, в т. ч. amd64, тому з встановленням питань не виникло. Сам в САПРах не петраю, тому представляю на ваш суд інтерфейс з накаляканими двома примітивами та фрагментом довідки. Малює у 2D та 3D. Судячи з великої кількості кнопок та панелей та комерційності розробки, припускаю, що цілком юзабельна штука.

НІКОЛЯ, сформулюйте повністю ТЗ про термінали та WiFi. Бо з того, що я зрозумів, може бути загвоздка з ІР адресацією в TFTP, але я міг не так зрозуміти.

Додано (07.03.2011, 22:21)
Ще є PRO/Engineer на цю тему.

Andrey123q Дата: Пн, 07.03.2011, 22:55 | Повідомлення № 1074
Досвідчений учасник
Quote (piktor)
НІКОЛЯ, сформулюйте повністю ТЗ про термінали та WiFi. Бо з того, що я зрозумів, може бути загвоздка з ІР адресацією в TFTP, але я міг не так зрозуміти.

Где-то пропало мое сообщение... Если правильно понял: в упрощенном варианте к клиенту коннектим wi-fi точку доступа и к серверу 2ю - беспроводная сеть готова, грузим клиента по PXE.

Відредаговано: Andrey123q - Пн, 07.03.2011, 22:56
НІКОЛЯ Дата: Пн, 07.03.2011, 23:02 | Повідомлення № 1075
Знавець вірусів
piktor та Andrey123q Спасибі але неактульно запитання було призначене інші людині ;)
piktor Дата: Пн, 07.03.2011, 23:20 | Повідомлення № 1076
Активний учасник
Ваше повідомлення, напевне, з усім хламом модератори викинули. PXE відбувається з протоколом TFTP, НІКОЛЯ щось говорив за розділення WiFі на три підмережі, ось там можуть виникнути проблеми з виставлянням ІР адрес. Але нехай він напише ТЗ повністю і чітко, тоді можна буде говорити за розв’язання.

Додано (07.03.2011, 23:20)

Quote (НІКОЛЯ)
piktor та Andrey123q Спасибі але неактульно запитання було призначене інші людині

А нам цікаво. Давайте. :$
НІКОЛЯ Дата: Вт, 08.03.2011, 08:50 | Повідомлення № 1077
Знавець вірусів
Quote (piktor)
А нам цікаво. Давайте.

Даю. ;)

Вприкріпленні маштабовано ;)

Все що мені потрібно змальовано вище. Правда це в общіх рисах і тільки половина пристроїв. Про ІР АТС, бухгалтерські сервери та інше я вже мовчу ;)

Прикріплення: 6746703.jpg(136Kb)
piktor Дата: Вт, 08.03.2011, 15:57 | Повідомлення № 1078
Активний учасник
Іще на тему CAD у Linux (хтось там казав, що їх немає - таки є). PRO/Engineer запустити не вдалося, на офсайті не знайшов де скачати тріал, а знайдене на Піратській бухті працювати не схотіло - надто старе виявилося. Знайшов ще BricsCAD - вони дали тріал, по ходу, програма 2D, деща нагадало Inkscape, але з інженерним ухилом:
Andrey123q Дата: Вт, 08.03.2011, 17:13 | Повідомлення № 1079
Досвідчений учасник
CAD систем под Linux достаточно, но AutoCAD'y они уступают значительно.
piktor Дата: Ср, 09.03.2011, 22:11 | Повідомлення № 1080
Активний учасник
Quote (Andrey123q)
CAD систем под Linux достаточно, но AutoCAD'y они уступают значительно.

А ви якось порівнювали самі, чи звідки у вас така думка? Просто знайомі твердять зворотне, говорячи за PRO/Engineer та NX від Siemens (зверніть увагу на список КБ, де його використовують - солідні контори).
P. S. Так, qCAD він примітивний, я знаю.

Додано (09.03.2011, 22:11)
НІКОЛЯ, ви таку мережу вже реалізували? Якщо так, то питання щодо швидкості через WiFi. Комп’ютерів у вас намальовано багато, наскільки я зрозумів - термінальні клієнти, що воно виходить, коли всі зранку приходять на роботу і починають вантажитися?

Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 72 з 119«127071727374118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.