Нд, 19.11.2017, 10:50
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 7 з 119«1256789118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
ol_loy Дата: Вт, 11.11.2008, 13:57 | Повідомлення № 91
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
По-моєму, все просто - якщо учень пов'язує своє майбутнє з комп'ютерними науками, то йому без знання Linux не обійтися. Де він буде його вивчати - в школі, в інституті чи самостійно - це , власне, його проблема. Хоча я вважаю, що школа могла б у цьому допомогти.
Для решти існує операційна система для домогосподарок - Windows, і забивати їм голову чимось складнішим,мабуть, і не потрібно.
Висновок - мабуть, все-таки, Linux варто вивчати на факультативі для бажаючих.
Newbie Дата: Вт, 11.11.2008, 14:33 | Повідомлення № 92
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (ol_loy)
Windows, і забивати їм голову чимось складнішим,мабуть, і не потрібно.

чим Лінукс складніший?
gromko Дата: Вт, 11.11.2008, 16:18 | Повідомлення № 93
Лінуксоїд
Quote (PanPete)
підкажіть на які посібники (затверджені до використання в школі) спиратись в умовах застосування Linux при вивченні теми "операційні системи "

Питання хороших підручників досить широке. Справа в тому, що існуючі підручники є не такими самі по собі - вони є "коротким курсом" користувача Windows+MS Office+Pascal. Саме це приводить до їх застарівання ще в рік випуску - був MS DOS, написали посібник, але поки надрукували появилась Windows у всіх її іпостасях. Оскільки наша інформатика не є власне інформатикою, то є необхідність продукувати з кожною версією програми новий підручник (що вигідно авторам і чиновникам). В Росії ситуація дещо інша - підручник Угриновича можна використовувати як з Windows, так і з Linux чи MacOS (у нас, на жаль, такого підручника немає)

Quote (ol_loy)
Для решти існує операційна система для домогосподарок - Windows, і забивати їм голову чимось складнішим,мабуть, і не потрібно.

Mandriva теж є системою для домогосподарок (як на мене)

Quote (ol_loy)
Висновок - мабуть, все-таки, Linux варто вивчати на факультативі для бажаючих.

Це беззаперечно так (саме вивчати його)

Quote (Newbie)
чим Лінукс складніший?

Шановна Newbie, а нічим

Чому варто чекати поширення вільного ПЗ в школах?
а) контроль легальності придбаних програм з боку держави посилюється;
б) профілізація, а отже збільшення числа спецкурсів з інформатики (при відсутності державного фінансування на закупівлю ПЗ будуть використовуватись безкоштовні аналоги);
в) фінансова криза - держава буде зменшувати видатки, насамперед з фінансування бюджетних сфер;
г) збільшення кількості ВПЗ у світі (хто років три назад говорив про той самий OpenOffice, який сьогодні не є дивиною навіть в школах?);
д) збільшення кількості пристроїв з Linux (насамперед нетбуки, мобільники і т.п.);
е) впровадження перевірки операційною системою легальності встановлених програм(чому китайці масово купляють KingSoft Office та Red Office)
Висновок: маємо два шляхи - або крокувати в ногу зі світом., або шукати свого "українського" шляху разом з Microsoft. Це не означає "знесем Вінду та поставим Лінух" - повинне існувати конкурентне середовище, тоді і ціни на ПЗ будуть доступні, а для навчальних закладів і зовсім безкоштовно (прочитайте досвід деяких міст і країн де вирішили (або ставили) Linux - корпорація надавала їм ПЗ за символічнук плату - $3)
Тобто не повинні йти дебати - що краще. Питання полягає в узагальненні існуючого в Україні досвіду викладання інформатики із застосуваннм Linux

Jokerz Дата: Вт, 11.11.2008, 16:34 | Повідомлення № 94
Хостер
Нагороди: 4
Рейтинг: 102
Quote (Newbie)
чим Лінукс складніший?

смотря для чего, это вопрос очень сложный те кто с линуксом работают те скажит ничем, те кто его мало видел скажут сложнее. Я бы сказал что в чем то сложнее в чем то проще, но это совершенно другая ОС это не винда потому сравнивать их не коректно.
Линукс разрабатывался для нужд серверов и прочего рабочего дела, а винда для домашнего использования, это сейчас они выходят на равные по использованию дома.
Но я бы сказал что линукс лучше в плане толковости написания ОС как системы, (буду затрагивать ред хат ибо другие не юзал серьезно) а винда более ламерски, хотя виста уже написана довольно интересно, именно ядро уже более мение правельно распределяет ресурсы по сервисам и процессам. Хотя в линцксе это уже давно реализовано на хорошем уровне.
Но снова есил ровнять для школ две ОС, то пракстически нету разници потому что учиться будут по графической оболочке.
Если брать для другог, к примеру для создания сервера, прокси или прочего то винда проигрывает в скорости хоть какие программы не вешай на нее.
наверно существенный недостаток винды ее прожорливость к ресурсам.

Мое мнение - не возможно однозначно сказать какая ОС сложнее

swetikccc Дата: Вт, 11.11.2008, 16:58 | Повідомлення № 95
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Quote (Jokerz)

НЕдестаток и преимущество Винды это реестр
Jokerz Дата: Вт, 11.11.2008, 17:09 | Повідомлення № 96
Хостер
Нагороди: 4
Рейтинг: 102
Quote (swetikccc)

хорошо сказано, но я склоняюсь в пользу недостатка. :)
Newbie Дата: Вт, 11.11.2008, 18:03 | Повідомлення № 97
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
я так і підозрювала
значить, з точки зору шкільної інформатики, яка розглядає ОС як "штуковіну", в якій можна файли зберігати і програми запускати, Лінукс нічим не складніший, і взагалі по правді мало чим відрізняється від Віндовсу. (хоча я так ще і не включила свою Убунту в домен )
про що тут можна сперечатись?
для адмінів і інших ІТ-фахівців - зовсім інша справа, для них є принципові відмінності, переваги і недоліки
gromko Дата: Вт, 11.11.2008, 18:37 | Повідомлення № 98
Лінуксоїд
Quote (Jokerz)
Линукс разрабатывался для нужд серверов и прочего рабочего дела

Коли Лінус Торвальдс писав ядро Linux, то він і не думав про сервери (може)

Quote (Jokerz)
а винда для домашнего использования

Мандріва теж для домогосподарок, але у ті роки (коли дерева були великими) комп'ютери (навіть там) були переважно у офісах - MS DOS,Windows, OS/2, MacOS - все для автоматизації "бумагообороту"

Quote (Jokerz)
Но я бы сказал что линукс лучше в плане толковости написания ОС как системы, (буду затрагивать ред хат ибо другие не юзал серьезно) а винда более ламерски, хотя виста уже написана довольно интересно, именно ядро уже более мение правельно распределяет ресурсы по сервисам и процессам. Хотя в линцксе это уже давно реализовано на хорошем уровне

Це геть не цікавить рядового користувача, для нього головне - зовнішні якості

Quote (Jokerz)

Сучасні дистрибутиви Linux потребують оперативки теж немало.

Quote (swetikccc)

Реєстр - конфігураційна база даних системи. У Linux є такий собі каталог /etc в якому зберігаються конфігураційні файли. Але, наразі, пошкодивши один файл, менша вірогрідність "завалити систему", ніж пошкодивши реєстр (зробивши його непридатним для читання). Хоча Windows зберігає робочі копії реєстру, але не завжди це допомагає

Quote (Newbie)
значить, з точки зору шкільної інформатики, яка розглядає ОС як "штуковіну", в якій можна файли зберігати і програми запускати, Лінукс нічим не складніший, і взагалі по правді мало чим відрізняється від Віндовсу. (хоча я так ще і не включила свою Убунту в домен ) про що тут можна сперечатись

Дякую за розуміння. Мова йде про те використовувати Linux в школі чи ні
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 11.11.2008, 22:23 | Повідомлення № 99
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (gromko)
а) контроль легальності придбаних програм з боку держави посилюється;

Та де він посилюється. Коли "Квазар-мікро" в 2003 році постачала комп’ютерні класи, то хтось відмив на цьому добрі гроші. Відмивають і досі. Я вже говорив за свій клас, коли нам видали сертифікат на Win XP і один CD-R (болванку), на якій копія Віндовс. Причому зазначений ключ в сертифікаті зовсім не підійшов, коли виникла потреба переустановки. Звінок в Київ не дав результату: сказали, що наклейки з ключами в середині сист. блоків. Ми відпарили пломбу, відкрили кришку і нічого там не побачили. Прийшлось ставити Вінду з іншого диску. Я не думаю, що державні органи ще скоро масово почнуть ходити по школах і перевіряти.
Quote (gromko)
впровадження перевірки операційною системою легальності встановлених програм(чому китайці масово купляють KingSoft Office та Red Office)

Не знаю, чому Китайці масово купують софт, але не дуже чітко уявляю, про впровадження такої політики, адже існуючі копії Віндовс та Офіс можна буде легко встановити в будь-який час і вони будуть працювати.
Quote (gromko)
Мова йде про те використовувати Linux в школі чи ні

Застосовувати однозначно. Вчителю потрібно перш за все освоїти Лінукс на рівні користувача і навіть більше, а для цього є море літератури. Встановити один із існуючих дистрибутивів в школі (обов’язково паралельно з Вікнами) і потроху починати працювати.
Але якщо є Ліцензія на Віндовс і тільки, то всі інші програмні продукти можна замінити free і тоді точно не боятись ніякої перевірки. В мене в комп’ютерному класі є кілька програм, за які мене постійно гризе сумління. Збираюсь видалити.
Nicola Дата: Вт, 11.11.2008, 22:39 | Повідомлення № 100
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 13
Quote (Ковальчук_Олександр)
Збираюсь видалити.
Одумайтесь!
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 11.11.2008, 23:37 | Повідомлення № 101
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (Nicola)
Одумайтесь!

Nicola, а чому?
Я маю на увазі WinRar, NOD 32, PhotoShop і ще кілька замінити на 7-Zip, Dr web CureIT, Gimp відповідно. Хоча мінус великий в нижчій ефективності та функціональності безкоштовних антивірусів, граф. редакторів і т.д. І в цьому мене переконати не можливо. Але для навчання в школі саме в раз. А в дома використовую тільки найкраще.
gromko Дата: Ср, 12.11.2008, 09:26 | Повідомлення № 102
Лінуксоїд
Та де він посилюється. Коли "Квазар-мікро" в 2003 році постачала комп’ютерні класи, то хтось відмив на цьому добрі гроші. Відмивають і досі. Я вже говорив за свій клас, коли нам видали сертифікат на Win XP і один CD-R (болванку), на якій копія Віндовс. Причому зазначений ключ в сертифікаті зовсім не підійшов, коли виникла потреба переустановки. Звінок в Київ не дав результату: сказали, що наклейки з ключами в середині сист. блоків. Ми відпарили пломбу, відкрили кришку і нічого там не побачили. Прийшлось ставити Вінду з іншого диску. Я не думаю, що державні органи ще скоро масово почнуть ходити по школах і перевіряти.

У 2006 році все було по іншому. Наклейки з кодами на системному блоці, інсталяційні диски йдуть в комплекті (по одному на комп'ютер Home + 1 диск Proffesional + 1 диск MS Office 2003). Ліцензія на всі інсталбовані засоби, Хоча ніде правди діти, бувають і ексцеси - київські фірми перекладають роботу на місцях на своїх представників у регіонах, а там невідомо, що може робитися. Плюс до того, що всім не установлюють кожен раз програми, а записують образ жорсткого дискуз установленою системою та програмами. А державні органи вже ходять і перевіряють (десь раніше я вже про це писав, краще з ними не зв'язуватись - є порушенням навіть те, що раніше було встановлено, а потім видалено, перевіряються диски, Корзина, реєстр та системний журнал, у випадку "не того" мають право зняти вінчестер і перевірити конкретніше)

Не знаю, чому Китайці масово купують софт

Оригінал статті в The Inquirer, переклад

Застосовувати однозначно. Вчителю потрібно перш за все освоїти Лінукс на рівні користувача і навіть більше, а для цього є море літератури. Встановити один із існуючих дистрибутивів в школі (обов’язково паралельно з Вікнами) і потроху починати працювати.

Дуже добра ідея - відразу видно розумний підхід

Додано (12.11.2008, 09:26)

Quote (Nicola)
Одумайтесь!

Я маю на увазі WinRar, NOD 32, PhotoShop і ще кілька замінити на 7-Zip, Dr web CureIT, Gimp відповідно. Хоча мінус великий в нижчій ефективності та функціональності безкоштовних антивірусів, граф. редакторів і т.д. І в цьому мене переконати не можливо. Але для навчання в школі саме в раз. А в дома використовую тільки найкраще.

Пан Ковальчук говорить правильно. 7-Zip має нічим не гіршу функціональність ніж winRar (ми його використовуємо і в Linux - підтримує дуже багато форматів)
З антивірусів колегам рекомендував Avast - при регулярному оновленні віруси відловлює добре
Про Gimp не будемо сперечатися - це на 90% Photoshop (принаймі по функціональності, навіть плагіни від нього вже йдуть в Gimp). Користувався і тим і тим - знаю, але Gimp для навчання кращий (легший + український інтерфейс)
Якщо говоримо про мінуси ВПЗ, то слід говорити конкретно (і у відповідних гілках форуму)

Якщо Ви читаєте ці рядки - висловлюйте свою думку про впровадження вільного програмного забезпечення в школі

swetikccc Дата: Ср, 12.11.2008, 09:53 | Повідомлення № 103
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Quote (gromko)
Реєстр - конфігураційна база даних системи. У Linux є такий собі каталог /etc в якому зберігаються конфігураційні файли. Але, наразі, пошкодивши один файл, менша вірогрідність "завалити систему", ніж пошкодивши реєстр (зробивши його непридатним для читання). Хоча Windows зберігає робочі копії реєстру, але не завжди це допомагає

Реєстр у Windows - зручність користування ОС, але дорожище для вірусів.
Що можуть натворити віруси у двох операційних системах.
У Windows - грохнути систему, пошкодити файли користувача
У Linux - пошкодити файли користувач.
І причина в 90 процентах в реєстрі.
І плюс Linux в відсутності реєстру (в такому вигляді як він існуе в Windows)

Додано (12.11.2008, 09:53)

Я тут з Вами згоден на на Всі 100.
Механічна Викрутка на порядок меньше коштуе чим електрична.(Факт )
Чому ж тоді купляють електричні? ;)
Бо вона дае приріст производительности ( український варіант пліз)
Так само і з програмним забезпеченням (капіталізм у нас, капіталізм)
gromko Дата: Ср, 12.11.2008, 09:55 | Повідомлення № 104
Лінуксоїд
Quote (swetikccc)
У Windows - грохнути систему, пошкодити файли користувача

Це тому, що у Windows, як правило, всі працюють з правами Адміністратора - можуть правити все що завгодно, встановлювати та видаляти програми. Ми перевели рядових користувачів до розряду Гость - відразу менше проблем (для нас, але кричать, що у них менше "комфорту")

Quote (swetikccc)
У Linux - пошкодити файли користувача.

У більшості випадків це так, але я маю бажання, щоб декілька Гб моїх файлів зникли без сліду (жартую - архівовано на DVD). RootKit- віруси можуть перебрати на себе права адміна і в Linux'і (добре, що "дірки" своєчасно залатуються)

Quote (swetikccc)
І причина в 90 процентах в реєстрі.

Згоден

Quote (swetikccc)
І плюс Linux в відсутності реєстру (в такому вигляді як він існуе в Windows)

Це так, але багато хто думає по іншому (GConf нагадує Regedit)
piktor Дата: Ср, 12.11.2008, 23:09 | Повідомлення № 105
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Нормальний адекватний користувач з трохи досвіду не допустить вірусів на свій Windows, навіть засобами безкоштовних анивірусів та файрвола. А чайник і Лінуксом пропаде. Сучасні віруси, що я бачив, розраховані більше не на вразливість софту - поширений швидкий інтернет дає можливість часто оновлюватись, і дірки швидко стають неактуальними. Зараз найвразливішим місцем часто є користувач, який спочатку клацає мишкою, а потім, в кращому випадку, думає.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 7 з 119«1256789118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.