Сб, 23.09.2017, 04:59
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 69 з 118«126768697071117118»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 25
Рейтинг: 325
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
vitan Дата: Вт, 08.02.2011, 22:41 | Повідомлення № 1021
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 11
Quote (swetikccc)
Раніше років з три-чотири чомусь не рекомендували ставити Убунту на ноути, щось там вона з жорстким не те робила.

угу. не знаю чи бубунта в цьому виновата, але ядро 2.6.32-5 в squeeze так молотить смарт що аж шуба завертається, і до того ж ноут (відео АТІ) не просипається. вихід= відкотитись на 2.6.30-2. крім того:
1. http://ubuntology.wordpress.com/2008/09/08/
2. http://aidsoid.org/?p=117
і все буде

Відредаговано: vitan - Ср, 09.02.2011, 00:26
panasenkos Дата: Чт, 10.02.2011, 00:09 | Повідомлення № 1022
Новий користувач
Рейтинг: 2
В ubuntu краще відразу видалити пакет network-manager-gnome - це оболонка для керування мережею (інтерфейс для GNOME) Система-Менеджер Пакунків Synaptic, а всі налаштування робити у файлі /etc/network/interfaces.
Sergeich Дата: Пт, 11.02.2011, 00:13 | Повідомлення № 1023
Я тут недавно...
Рейтинг: 5
Quote (panasenkos)
В ubuntu краще відразу видалити пакет network-manager-gnome - це оболонка для керування мережею (інтерфейс для GNOME) Система-Менеджер Пакунків Synaptic, а всі налаштування робити у файлі /etc/network/interfaces.

Видалення network-manager-gnome нічого не дасть. Сам network-manager продовжить працювати. Треба вимкнути його в севрісах:
chkconfig network-manager off
А сам пакет можна і не видаляти: він зовсім не заважає.
Проте, робити налаштування вручну можна на домашньому або на шкільному стаціонарному комп'ютері, який має одне стабільне підключення до мережі, яке достатньо раз налаштувати.
На ноутбуку таке може робити хіба що божевільний або маніяк-мазохіст. Це ж які залізні нерви треба мати, мандруючи з ноутбуком по всьому світі, постійно створювати нові підключення до мережі, працюючи в консолі?
network-manager - надзвичайно зручна і корисна річ для ноутбука.
TYP Дата: Пт, 11.02.2011, 22:03 | Повідомлення № 1024
Прописаний назавжди
Нагороди: 4
Рейтинг: 28
Дякую всім за відповідь. Питання поки що можна вважати закритим. В Кубунті ввів команду ethtool -s eth0 speed 100 duplex full autoneg off. І цього будо досить, щоб карта піднялась. Повернувся з командировки. Підключив ноут до стаціонарного напряму і Віндовс показав 30-50Мб швидкість копіюванн. В лінуксі звичайно після прописаної команди швидкість так і залишилась на 100Мбіт - буду ще повертатись в командировку, а вже потім буду тестувати. Просто цікаво чому до перезагрузки в Убунту все було норм, а потім такий прикол.
vitan Дата: Нд, 13.02.2011, 23:09 | Повідомлення № 1025
Я тут недавно...
Рейтинг: 11
Quote (panasenkos)
В ubuntu краще відразу видалити пакет network-manager-gnome

не стоє :* в ньому, до речі, інтертелеком настроюється на раз, і без бубна. є такий собі пакет wicd http://wicd.sourceforge.net/ . немає графічної залежності.
для керування сервісами поставте bum (BootUp-Manager). все в gui.
Andrey123q Дата: Нд, 20.02.2011, 22:28 | Повідомлення № 1026
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Quote (Sergeich)
FreeBSD, думаю, мало кто вообще использовал. Я сам лишь однажды устанавливал ее с иксами и то чисто для поверхностного ознакомления.

я тоже сделал первые шаги в FreeBSD - установил и поднял на ней иксы.
LINUXOID_MIRLAN Дата: Пт, 04.03.2011, 21:19 | Повідомлення № 1027
Я тут ненадолго
Рейтинг: 0
Для Линукса есть все. Open Office org умеет больше,чем MS Office.К примеру,чтоб вы и ваши ученики смогли работать в среде MOODLE для дистанционного обучения,что весьма немаловажно,ибо есть дети со слабым здоровьем и не могут всегда ходить в школу,но учиться хотят.Вот для сего и есть MOODLE.Чтоб загрузить в сию среду урок - вам необходимо конвертануть в .pdf. ОО конвертирует созданный документ в .pdf 1 нажатием. Далее - ОО един для MacOS,Linux,FreeBSD и других *никсов.И он открывает все существующие форматы документов в отличие от ворда. Завирусовать Линукс - єто надо сильно постараться.Под него почти не пишут вирусы ибо он не коммерческий. Пингвин абсолютно бесплатный,за исключением коммерческих дистрибутивов типа Rad Hat.Есть для всех дистрибутивов единая лицензия GPL.Гугл вам в помощь.Для просмотра изображений есть тьма программ.Есть раздел для обучения,проэктирования,создания и администрирования sql баз данных.Много всего.Для новичков,я б советовал Ubuntu 10.04(lucid).К примеру,я на линуксе легко вытаскиваю фильм из ютуба и контакта за короткое время (1сек-10 мин - зависит от размера).Аналогом тотал коммандера в линуксе служит мс(midnight commander), вызываемый из-под консоли командой мс.Есть скайп.Музыкальные,видео проигрыватели.Да,для дежавю файлов не недо отдельной проги - линукс его сам читает без проблем.На линукс можно многое прикрутить при уме.Хотя не со всеми мфу и сканюками,притерами он работает,ибо нет драйверов - проделки майкрософта.Но я,к примеру и этот вопрос решал)))Все дело в руках - если не кривые - сделают многое.Не умеешь - научишься.Где брать - у друзей,если нет инета нормального.
piktor Дата: Пт, 04.03.2011, 22:22 | Повідомлення № 1028
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (LINUXOID_MIRLAN)
Где брать - у друзей,если нет инета нормального.

А якщо всі друзі - віндузятники? :)
swetikccc Дата: Сб, 05.03.2011, 00:05 | Повідомлення № 1029
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 346
коробить просто, коли наводять неправдиві аргументи

Додано (04.03.2011, 23:05)

Quote (LINUXOID_MIRLAN)
К примеру,я на линуксе легко вытаскиваю фильм из ютуба и контакта за короткое время (1сек-10 мин - зависит от размера)

Пане Bandalak Переходьте на пінгвіна навіть з своїм нетом будете швидко тягати фільми. )))
Прикріплення: 1478334.jpg(27Kb)
LINUXOID_MIRLAN Дата: Сб, 05.03.2011, 01:04 | Повідомлення № 1030
Я тут ненадолго
Karl,Ви що,з глузду з’їхали?Ви були в США? Там майже віндою не користуються!Там юзають MacOS - юніксподібна ОС,як і лінукс.Є така пісня:бухгалтерия плачет - пропали счета - много дырок под вирус содержит винда.Чули таке?Ви собі уявляєте розмір щорічних збитків від використання вінди на підприємстві?Віруси зносять все.Навіть Каспер та Веб не здатні ідеально захистити українську економіку.Вінда краща?Чим?Тим,що її вкласти можна запросто?Чи тим,що її не можна переробити так,як подобається користувачу?Чи тим,що вимкнення починається через "ПУСК"?Тобто через (_|_).А контролюючі органи?З лінуксом їх можна послати далеко.Ви,мабуть,з тих людей,що слухають радіо, і радіють тим жалюгідним подачкам,що дає радіо,на якому про культуру навіть не чули,замість того,щоб самому обрати собі музику довподоби.Не йти за течиєю,а намагатися розвинути свою Батьківщину.Завдяки таким,як ви рівень освіти в України надто низький.Низький рівень раціонализаціі людських зусиль.Завдяки таким,як ви - всі бухгалтери України мордуються з програмами під вінду.Завдяки таким,як ви Україна деградує,йде навшпички перед іншими державами,прямує шляхом патерналізму.

Додано (05.03.2011, 00:04)
swetikccc,підтримую!!!

Відредаговано: LINUXOID_MIRLAN - Сб, 05.03.2011, 02:33
piktor Дата: Сб, 05.03.2011, 01:53 | Повідомлення № 1031
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Вовка вірусів боятися - у ліс Windows не ходити!
Хоча, насправді, то дуже гарна ОС, я он користуюся і ні на які Лінукси переходити не думаю.

Додано (05.03.2011, 00:53)

Quote (LINUXOID_MIRLAN)
.Да,для дежавю файлов не недо отдельной проги - линукс его сам читает без проблем.

Linux - то ядро і DjVu воно само не читає, треба програма. Okular, наприклад.
LINUXOID_MIRLAN Дата: Сб, 05.03.2011, 02:40 | Повідомлення № 1032
Я тут ненадолго
Linux - то ядро і DjVu воно само не читає, треба програма. Okular, наприклад.

Знаю,что ядро.Я просто выразился не так.Я к тому,что в винде надо искать дежавю ридер,а Okular у меня не стоит.У меня убунта - там есть почти все,что надо.А Винда - не вернусь - на нее НИ ЗА ЧТО!Вы никогда не создавали подробный отчет по предприятию?Представьте,когда человек создал и оно все исчезло так,что и ярлыка не осталось.Работа на смарку.Штрафы от контролирующих органов.Продолжать?Это лишь опытные знают,что такое макросы,особенности форматов и как подстраховаться и обьегорить вирус.А рядовые юзеры сего не ведают.Мало того,Винда медленная.Ее ресурсы пожирает антивир.И нафига козе баян?Шопена ноктюрны играть?

Додано (05.03.2011, 01:40)
коробить просто, коли наводять неправдиві аргументи

Я вас поддержал чтоб на пингвина переходили.У меня слабый инет,всего 4мегабита.Низшую скорость за нет не считаю - так,его жалкое подобие.Тяну через надстройку Downloadhelper.Ранее из кэша,но после установки нового флєш плеера эта возможность утратилась.И что вы считаете неправдивым аргументом?

volevikt Дата: Сб, 05.03.2011, 09:54 | Повідомлення № 1033
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 182
Шановний LINUXOID_MIRLAN!
До чого ця пропаганда Пінгвіна?
Навіщо Вам особисто переконувати людей у перевагах даної ОС? Яку мету Ви переслідуєте?
Вибачте, у "благие намерения" ні з того, з сього я не вірю.
Перше, що спадає на думку, зацікавити форумчан сайтом, який Ви вказали в своїх персональних даних.
Andrey123q Дата: Сб, 05.03.2011, 10:53 | Повідомлення № 1034
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Знаете, при достаточно рациональном подходе и доменные сети на базе Windows можно держать достаточно жестко и безопасно используя возможности Active Directory. Другое дело цена. Холивар вообщем.
ИМХО для нашего образования оптимальным решением был бы Linux.

Додано (05.03.2011, 09:53)

Quote (volevikt)
Перше, що спадає на думку, зацікавити форумчан сайтом, який Ви вказали в своїх персональних даних.

Дякую, що звернули увагу - зайшов подивився ;)
LINUXOID_MIRLAN Дата: Сб, 05.03.2011, 11:51 | Повідомлення № 1035
Я тут ненадолго
Шановний LINUXOID_MIRLAN!
До чого ця пропаганда Пінгвіна?
Навіщо Вам особисто переконувати людей у перевагах даної ОС? Яку мету Ви переслідуєте?
Вибачте, у "благие намерения" ні з того, з сього я не вірю.

volevikt,Для несведущих поясняю - http://forum.ubuntu.ru - это форум линуксоидов,сидящих на убунте.Просто для новичка - это самый оптимальный переход на пингвина,пока с консолью не освоитесь,с shell-оболочкой.Сем сайтом я показал,что перейдя на линукс вы не будете брошены 1 на поле боя в перед врагом,каким кажется вам линукс.Линукс не враг,а весьма дружелюбная ОС.Я сам учусь там.А учусь потому,что понимаю,что рациональнее использовать ПО на лицензиии GPL, которая до слез доводит контролирующие органы.Просто линукс, как и человек иной национальности, имеет свой метод общения.Вы же,как и любой образованный человек,изучаете иностранные языки,чтоб понимать иноязычных людей?Для общения с компом надо, как минимум, знать английский - иначе как вы настраиваете BIOS?Так и с линуксом. Andrey123q сказал верно,дело в цене.Зачем платить больше?Я просто поддерживаю идею открытого ПО.Это есть право выбора,каким бы вы хотели видеть программный продукт,которым пользуетесь.А собственническое ПО мне напоминает жлобство.А вы,отстаивая коммерческое ПО,наталкиваете на мысль,что вам за это заплатили.Открытый исходник - это возможность улучшить ПО.Не нравится как сделано - вот исходник - сделай лучше.

Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 69 з 118«126768697071117118»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.