Сб, 19.10.2019, 17:45
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
gromko Дата: Пт, 14.01.2011, 19:59 | Повідомлення № 991
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Суперкомпьютер IBM Watson выиграл тренировочный раунд телевикторины Jeopardy!

Суперкомпьютер IBM Watson имеет все шансы одержать победу в предстоящей игре с рекордсменами американской телевикторины Jeopardy! (российский аналог — «Своя игра»).

Системе Watson предстоит померяться интеллектом с Кеном Дженнингсом и Брэдом Раттером, лучшими игроками за всю историю Jeopardy!. В 2004–2005 годах г-н Дженнингс победил в 74 играх подряд. А Брэд Раттер выиграл рекордные $3,3 млн призовых.

Watson, не имеющий доступа к Интернету, располагает огромной базой данных и высокой вычислительной мощностью. Функционирующая под управлением Linux система, построенная на процессорах Power7, занимает десять серверных стоек. Компьютер способен обрабатывать сложную смысловую информацию на естественном языке и быстро выдавать ответ, основанный на её анализе.

Как сообщается, в ходе тренировочного раунда «Уотсон» обыграл рекордсменов Jeopardy! с результатом $4 400. Кен Дженнингс показал результат в $3 400, а Брэд Раттер — в $1 200.

Решающая схватка назначена на 14–16 февраля; победитель получит $1 млн.

Sergeich Дата: Пн, 17.01.2011, 21:06 | Повідомлення № 992
Я тут недавно...
Повідомлень: 36
Нагороди: 0
Рейтинг: 5
FreeBSD, думаю, мало кто вообще использовал. Я сам лишь однажды устанавливал ее с иксами и то чисто для поверхностного ознакомления. Как серверную - это да, хотя отдаю предпочтение CentOS или RHEL (если идет предустановленная с сервером).
А, вот, еще про один вариант Linux - SLED (SUSE Linux Enterprise Desktop) пока еще ничего не было написано. Хотя данная ОС предустанавливается на приличное количество ноутбуков. Раньше я преимущественно сталкивался с этой штукой лишь перебивая знакомым сразу после покупки ее на Windows. Но недавно сам приобрел ноутбук (сделал себе подарок к Новому году) HP Compaq 620, который шел с предустановленной SLED. Сносить не стал, оставил пока. Не столько ради тестирования, сколько на машинке нужно было сразу работать и много, а времени на переустановки не было.
Первое, что удивило - это ядро. На двухъядерном процессоре установлено 32-битное, при чем РАЕ и это всего при 2 Гигах оперативки! Если первое еще можно понять для обеспечения работы с драйверами различной периферии "из коробочки", где 64-битные версии просто отсутствуют, то смысл в версии ядра РАЕ я так и не осознал. Всевозможные мультимедиа кодеки доустановить труда особого не составило: достаточно добавить репозиторий Packman. Кое-что доустановил из пакетов для OpenSuSe-11.1 (пакеты для архивов rar 7z и еще несколько подобного плана вещей). Работоспособность системы достаточно нормальная. Но есть несколько замечаний. Очень удивила откровенно слабая поддержка USB модемов (так как у меня доступ в интернет преимущественно через оный, меня это сильно волнует). К тому же установка такой системы на ноутбук (изначально портативное, переносное устройство) существенно снижает его мобильность. Для меня, естественно, не составило особого труда доустановить usb_modeswitch, чтобы модем определялся именно как модем, а не флешка, но для "домохозяйки" это может стать непреодолимой преградой на пути в мир Интернета.
Относительно стабильности системы тоже есть некоторые замечания. Урезанный функционал тачпада (то, что доступно сразу в Fedora или Ubuntu здесь присутствует лишь частично), к тому же стабильность его работы вызывает сомнения: иногда он просто "зависает" (случается раз в два дня в среднем). Также не понравился мультимедийный проигрыватель Banshee: не смотря на то, что все необходимые кодеки были установлены он упорно отказывался воспроизводить видео и аудио в некоторых форматах. Установка привычного Totem эту проблему решила. Просматривать pdf документы в предустановленном Acrobat Reader не стоит - уж слишком он нестабилен, шероховат и медлителен. Привычный Evince более надежен и удобен. К тому же работает значительно быстрее.
В целом систему можно оценить на четверку без плюса. Для офиса и для знакомого с Linux пользователя особых проблем с ней не будет, но для обычного "юзера" эта ОС подойдет с большим трудом. Уровень Enterprise, по моему субъективному мнению, здесь чувствуется очень слабо.
Jokerz Дата: Пн, 17.01.2011, 23:06 | Повідомлення № 993
Хостер
Повідомлень: 1256
Нагороди: 8
Рейтинг: 149
лучше ставить ту ос в которой больше всего соображаете. Линуксы все похожи, если хорошо шарите в редхатах ставте цент ос, либо федору. и так далее.
А вообще то если новичок в никсах то лучше ставить ту в которой развит оконный менеджер хорошо и репозитории. Что бы не было проблем с установкой софта и дров, что бы меньше в консоли сидеть с мануалами на руках. Это лично мое мнение.
Я использую CentOS5.* и Debian 5
Лично я в них больше всего чувствую себя комфортно и могу быстро решить проблемы. Но я не говорил никогда что это самые лучшие ОС в мире никсов.
Как правило на вопрос пользователя "А какую ос ставить на сервер?" Мы отвечаем "Лучше ту с которой хорошо админ знаком и будет с не работать", я думаю с этим многие согласны будут
Andrey123q Дата: Пн, 17.01.2011, 23:35 | Повідомлення № 994
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Quote (Sergeich)
Первое, что удивило - это ядро. На двухъядерном процессоре установлено 32-битное, при чем РАЕ и это всего при 2 Гигах оперативки! Если первое еще можно понять для обеспечения работы с драйверами различной периферии "из коробочки", где 64-битные версии просто отсутствуют, то смысл в версии ядра РАЕ я так и не осознал.

PAE позволяет на 32 битных процессорах расширить адреса физической памяти до 36 бит, т.е. как вариант если вы в будущем захотите установить больше 4 Гб ОЗУ. В чем ошибка?
Sergeich Дата: Вт, 18.01.2011, 07:28 | Повідомлення № 995
Я тут недавно...
Повідомлень: 36
Нагороди: 0
Рейтинг: 5
Quote (Jokerz)
Я использую CentOS5.* и Debian 5

Хороший выбор.

Quote (Jokerz)
"Лучше ту с которой хорошо админ знаком и будет с не работать"

Если админ будет работать в линукс, то он должен быть знаком с основными стабильными дистрибутивами. Всякие экзотические, конечно же, можно откинуть. В случае, когда админ хочет установить Fedora, поскольку он хоршо знаком с этой ОС, гнать надо такого админа. При всем моем уважении к Fedora она является тестируемой системой и сбои там не очень редки. Чего стоит прошлогодняя проблема с ррр в "двенадцатке", когда ряд машинок после очередного обновления остались без интернета. К тому же жизненный цикл таких ОС не достаточно велик, чтобы использовать на серверах.

Quote (Andrey123q)
PAE позволяет на 32 битных процессорах расширить адреса физической памяти до 36 бит, т.е. как вариант если вы в будущем захотите установить больше 4 Гб ОЗУ. В чем ошибка?

Вряд ли я стану сразу увеличивать оперативку на новом ноутбуке. Лучше сразу покупать другую машинку. Да и со временем мало кто этим занимается, к тому же при необходимости установить РАЕ не составит большого труда.
PTetyana Дата: Вт, 18.01.2011, 10:27 | Повідомлення № 996
Прописаний назавжди
Повідомлень: 313
Нагороди: 3
Рейтинг: 51
Колеги, немає часу ритися по усім темам, може хтось порадить безкоштовну альтернативу офісу, я знаю про опенофіс, але там немає баз даних. Може щось є подібне з усіма програмами, які вивчаються у 10 класі.
swetikccc Дата: Вт, 18.01.2011, 10:58 | Повідомлення № 997
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4159
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (PTetyana)
Колеги, немає часу ритися по усім темам, може хтось порадить безкоштовну альтернативу офісу, я знаю про опенофіс, але там немає баз даних. Може щось є подібне з усіма програмами, які вивчаються у 10 класі.

Як нема?,
OpenOffice.org Base
В тому об’ємі що в школі досить.


Відредаговано: swetikccc - Вт, 18.01.2011, 11:01
gromko Дата: Вт, 18.01.2011, 21:03 | Повідомлення № 998
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (PTetyana)
може хтось порадить безкоштовну альтернативу офісу, я знаю про опенофіс

Молодчина що знаєте про існування OpenOffice

Quote (PTetyana)
але там немає баз даних.

Quote (swetikccc)
Як нема?, OpenOffice.org Base

Колега з м.Хорол підказав правильно. Base дуже схожий по інтерфейсу з MS Access, але, звісно, є невеликі відмінності, тож практичні треб трохи переробити.

Quote (PTetyana)
Може щось є подібне з усіма програмами, які вивчаються у 10 класі.

Програмні засоби навчання профільного предмету - запускаємо "під Wine" (у 2010 році була стаття в "Комп’ютер в школі та сім’ї")
Навчання в Інтернеті - без проблем (при наявності Інтернету)
Програмні засоби навчання іноземних мов - "під Wine"
Текстовий процесор - OpenOffice.org Writer
Комп’ютерні презентації та публікації
Створення й показ слайдових презентацій - OpenOffice.org Impress
Опрацювання мультимедійних даних
Основи створення комп’ютерних публікацій - Scribus
swetikccc Дата: Вт, 18.01.2011, 21:53 | Повідомлення № 999
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4159
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (gromko)
Основи створення комп’ютерних публікацій - Scribus

І дійсно навчитесь працювати в видавничих системах, бо Microsoft Office Publisher це так, іграшка


Відредаговано: swetikccc - Вт, 18.01.2011, 22:00
Andrey123q Дата: Вт, 18.01.2011, 22:19 | Повідомлення № 1000
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Sergeich, а я на серверах пока что использую SLES 11 пока претензий никаких.
PTetyana Дата: Ср, 19.01.2011, 14:05 | Повідомлення № 1001
Прописаний назавжди
Повідомлень: 313
Нагороди: 3
Рейтинг: 51
Quote (swetikccc)
І дійсно навчитесь працювати в видавничих системах, бо Microsoft Office Publisher це так, іграшка

а можна подумати, що це так важко! з програмами у мене проблеми бувають рідко. от попробували б ви налаштувати мережу wi-fi...
це зрозуміло, що ми такі-сякі користуємося неліцензійним, але може було б справедливіше переглянути ціни на ту ліцензію для звичайної бідної школи, яка грошей немає, а її діти не гірші і також повинні мати можливість користуватися чимось кращим.
swetikccc Дата: Ср, 19.01.2011, 15:16 | Повідомлення № 1002
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4159
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (PTetyana)
а можна подумати, що це так важко! з програмами у мене проблеми бувають рідко. от попробували б ви налаштувати мережу wi-fi...

Ну що ж, візьміть наприклад QuarkXPress або InDesign і попробуйте їх освоїти методом тика на професійному рівні, тоді проблема з wi-fi буде дитячою забавкою :)
gromko Дата: Ср, 19.01.2011, 15:24 | Повідомлення № 1003
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (PTetyana)
от попробували б ви налаштувати мережу wi-fi...

У моєму нетбуці з Mandriva 2010.1 wi-fi "підхватило" з "коробки", тепер тільки обираю мережу.

Quote (swetikccc)
Ну що ж, візьміть наприклад QuarkXPress або InDesign і попробуйте їх освоїти методом тика на професійному рівні,

А навіщо вони в школі?

Quote (PTetyana)
може було б справедливіше переглянути ціни на ту ліцензію для звичайної бідної школи, яка грошей немає

Цього не може бути в принципі. Різноманітні "скидки" є всього лиш "завлекаловками" для "лохов"(перепрошую).

Quote (PTetyana)
а її діти не гірші і також повинні мати можливість користуватися чимось кращим.

А чим гірший "вільний" софт?, тим більше для навчання?
На даний час немає суттєвої різниці між Windows 7, MacOS X та Linux з KDE 4. Функціональність майже на одному рівні, набір програмного забезпечення - теж.
swetikccc Дата: Ср, 19.01.2011, 15:28 | Повідомлення № 1004
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4159
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (gromko)
А навіщо вони в школі?

В школі вони непотрібні, але якщо освоїв принцип роботи в Scribus то і легко освоїш QuarkXPress
piktor Дата: Ср, 19.01.2011, 21:51 | Повідомлення № 1005
Активний учасник
Повідомлень: 534
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (gromko)
У моєму нетбуці з Mandriva 2010.1 wi-fi "підхватило" з "коробки", тепер тільки обираю мережу.

О, так, я теж пробував цей дистр, аж образився - все само працює, нічого робити не треба, ні в конфіги лазити, ні дров шукати.
Quote (swetikccc)
В школі вони непотрібні, але якщо освоїв принцип роботи в Scribus то і легко освоїш QuarkXPress

Умм. Якось проґавив, треба на наступний рік поставити в себе в класі для повного комплекту, всеодно безкоштовне.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.