Вт, 20.08.2019, 07:10
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
Apice Дата: Сб, 05.06.2010, 12:22 | Повідомлення № 946
Прописаний назавжди
Повідомлень: 244
Нагороди: 5
Рейтинг: 65
gromko, а не могли б Ви підкинути посилання на програмку fskbsetting, бажано під Ubuntu?
Andrey123q Дата: Сб, 05.06.2010, 14:16 | Повідомлення № 947
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Нужен совет. Хочу купить какую-то книгу по Linux через инет. Одну уже прочел Д. Колесниченко "Linux от новичка к профессионалу" - в принципе понравилось для начинающего в самый раз. Теперь хочется чего-нибудь по-серьезней может более в сторону системного администрирования.

Додано (05.06.2010, 14:16)
---------------------------------------------
Думаю стоит создать новую тему (Литература по Linux), см.: http://informatic.org.ua/forum/51-1353-1

Відредаговано: Andrey123q - Сб, 05.06.2010, 14:17
gromko Дата: Сб, 05.06.2010, 15:38 | Повідомлення № 948
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (Apice)
не могли б Ви підкинути посилання на програмку fskbsetting, бажано під Ubuntu?

Можу - шукайте тут http://forum.runtu.org/index.php?topic=5579.0;all
Apice Дата: Нд, 06.06.2010, 15:48 | Повідомлення № 949
Прописаний назавжди
Повідомлень: 244
Нагороди: 5
Рейтинг: 65
gromko, огромное учительское СПАСИБО!
gromko Дата: Пт, 23.07.2010, 22:22 | Повідомлення № 950
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Компания Hewlett-Packard привезла на выставку Computex 2010 10,1-дюймовый портативный компьютер, предназначенный для образовательных учреждений.
Внешне новинка напоминает нетбуки из серии Intel Classmate PC (к примеру, он тоже имеет ручку для переноски), однако конструктивно не соответствует моделям Intel последних поколений. Впрочем, HP предпочитает назвать свой новый ПК именно Classmate PC.
В арсенале компьютера –– 1 Гб оперативной памяти DDR3 800 МГц, 160-гигабайтный жёсткий диск со скоростью вращения шпинделя 5 400 об/мин, адаптер Wi-Fi, 0,3-мегапиксельная камера, клавиатура типа Chiclet и 3-ячеечная батарея.
В основе нетбука лежит платформа Pine Trail с 1,66-гигагерцевым процессором Intel Atom (обозначается как N45x), а в качестве операционной системы используется SuSE Linux 11.

Додано (23.07.2010, 22:22)
---------------------------------------------
Национальная операционная система (ОС) появится в России уже к концу 2011 г., пообещал замминистра Илья Массух. Она будет разработана на базе дистрибутива ОС Linux. Конкурс на ее создание будет объявлен в начале 2011 г., принять участие в нем смогут любые сборщики дистрибутивов, приоритет — российским компаниям. Среди участников Массух видит Alt Linux и ASP Linux (они поучаствуют в конкурсе, говорят их представители). Блокпакет Alt Linux приобрел входящий в «Ростехнологии» концерн «Созвездие». Критерием принадлежности к России станут расположенные на ее территории репозиторий (место хранения данных) и разработчики.

Новая ОС нужна для госучреждений и ведомств, навязывать ее установку не будут, ведомствам самим будет выгодно экономить, считает Массух: вместо покупки лицензий (например, Microsoft) им надо будет платить лишь за обслуживание ОС. А обслуживать ее и, следовательно, получать эти средства будут российские специалисты, что послужит развитию IT-рынка. Покупка пакета лицензионного ПО (Microsoft, Adobe и др.) три года назад обошлась государству в 2,7 млрд руб., а разработка и пилотное внедрение комплекта свободного ПО — в 60 млн руб. Даже с учетом стоимости внедрения это дешевле в разы, говорит гендиректор Alt Linux Алексей Смирнов.

Сейчас ведомственные компьютеры оснащены в основном ОС Windows от Microsoft. Продажа ОС составляет всего 3% от выручки Microsoft в России (около $1 млрд в 2009 г., оценка IDC), говорит президент российского офиса Microsoft Николай Прянишников, на госсектор приходится до 10% выручки. «Я не верю, что в короткие сроки можно создать полноценную версию ОС», — говорит он: Китай, разрабатывавший ОС Kylin, уже отказался от этой идеи. Для развития российского IT-рынка надо стимулировать разработку приложений и платформ под существующие ОС, уверен Прянишников.

Массовое внедрение ПО российской разработки, поддержанного российскими же компаниями, направит денежные потоки на развитие местного рынка, не согласен председатель совета директоров «Армады» (внедряет свободное ПО в школах) Алексей Кузовкин.

Смирнов из Alt Linux говорит, что у его компании есть дистрибутив, готовый к внедрению, его нужно только доработать под требования госорганов, это можно успеть до конца 2011 г.

Если разрабатывать «ядро» ОС с нуля, года не хватит, говорит гендиректор Aflex Software (владеет ASP Linux) Александр Павлов, с чужими дистрибутивами успеть можно.

Массух признает: сначала национальная ОС будет скорее репликой зарубежных на базе Linux, может, в будущем удастся создать и полностью свою ОС. Оценить национальную ОС собеседники «Ведомостей» затруднились. 10-летняя госпрограмма «Информационное общество», по которой и планируется создать ОС, стоит 10 млрд руб. в год.

TetyanaT Дата: Сб, 28.08.2010, 21:51 | Повідомлення № 951
Тут живе...
Повідомлень: 111
Нагороди: 1
Рейтинг: 12
Quote (Karl)
І нехай хтось спробує мене переконати. Недарма в школах Віндовс встановлюють а Лінух - ні! Хай живе Білл Гейтс!

Вас ніхто і не збирається переконувати. Вибирайте те, що Вам подобається.
Я особисто знаю Windows і хочу навчитись працювати і в Linux.

НІКОЛЯ Дата: Сб, 28.08.2010, 21:54 | Повідомлення № 952
Знавець вірусів
Повідомлень: 2878
Нагороди: 18
Рейтинг: 206
Quote (Karl)
І нехай хтось спробує мене переконати. Недарма в школах Віндовс встановлюють а Лінух - ні! Хай живе Білл Гейтс!

Не живе ! Правильніш сказати а доживає. Неможна зациклюватись на чомусь одному консерватизм до добра недоводить прикладів з історії вдосталь. Потрібно завжди осягати щось новеньке цікаве.

merdoc_if Дата: Ср, 08.09.2010, 23:50 | Повідомлення № 953
Новий користувач
Повідомлень: 13
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
Лінукс це прекрасне рішення для шкіл і не тільки тому що він безкоштовний а щей тому що багато банків , державних установ, приватні фірми переходять на Лінукс та Freebsd. Це стосується не тільки серверів але й робочих станцій, тому ваивчати їх необхідно.
gromko Дата: Чт, 09.09.2010, 07:19 | Повідомлення № 954
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
В школах не повинні "вчити" Windows чи Linux - треба вчити загальним основам роботи з тим чи іншим видом програмних продуктів. Вивчати роботу з конкретною ОС можна на факультативі "Основи адміністрування систем та мереж"
mouse Дата: Чт, 09.09.2010, 08:38 | Повідомлення № 955
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (gromko)
реба вчити загальним основам роботи з тим чи іншим видом програмних продуктів

І що вийде вчити абстрактно? Яку методику запропонуєте?
gromko Дата: Чт, 09.09.2010, 14:26 | Повідомлення № 956
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (mouse)
Цитата (gromko )реба вчити загальним основам роботи з тим чи іншим видом програмних продуктів І що вийде вчити абстрактно? Яку методику запропонуєте?

Якщо розглядати комерційне ПЗ та його "вільний" аналог, то можна пересвідчитися, що їх можливості та інтерфейс майже ідентичні (хоча б пакети Microsoft Office 2003 та OpenOffice.org). Найперше - перейти від конкретних назв до більш абстрагованих - "операційна система", "текстовий процесор", "табличний процесор", "система керування базами даних" (так як це було зроблено у програмі 2003 року), відмовитися від того, щоб вивчати в школі комерційне ПЗ, яке не поставляється в школи (проблема з Флешем в 11 класі), у переліку пропонувати як пропрієтарне ПЗ (з державних закупівель), так і "вільні" аналоги (це вже майже є).
Основна проблема не в методиці, а у підручниках - більшість з них є, по своїй суті, керівництвом користувача для конкретного програмного засобу. При оновленні програмного забезпечення підручник відразу застаріває, буває і інша ситуація - підручник 10-го класу з 2007-им Офісом - більшість шкіл використовує 2003-ій. Разом з тим, варто відзначити, що певні просування у цьому плані є, необхідність певного "абстрагування" від конкретного ПЗ визнають автори підручників (Й.Ривкінд, І.Завадський)
GarryPotter Дата: Пт, 10.09.2010, 20:21 | Повідомлення № 957
Прописаний назавжди
Повідомлень: 357
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Линукс Юниор: книга для учителя
Волков В. Б.

Электронная версия http://docs.altlinux.org/books/2009/altlibrary-junior-20091012.pdf - PDF, 16 Мб
Печатная версия shop.altlinux.ru, ISBN 978-5-9706-0042-9
Формат: 70x100/16. Тираж: 2000 экз.. Мягкая обложка, 362 с.

Цель книги — помочь преподавателю-предметнику быстро освоиться и начать работу в операционной системе Linux Юниор. Поскольку от концепции самоучителя мы отказались, в книге не будет упражнений, но описание каждой программы будет сопровождаться от 1 до n примерами, в зависимости от сложности и насыщенности программы функциональными возможностями. Все примеры будут приближены к тем задачам, которые выполняет учитель в своей повседневной деятельности, то есть организация, документирование, методическая разработка и проведение учебных занятий, а так же составление разного рода отчётности.

nightwalker Дата: Ср, 15.09.2010, 00:16 | Повідомлення № 958
Новий користувач
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Дорогі друзі! Вітаю Вас з новим навчальним роком.
Бажаю всім успіхів у роботі, і багато досягнень, та витримки вашим учням у вивчені Unix OS.

Така проблема не тільки у нас. http://www.linuxcenter.ru/news/2007/09/04/7295/

Компанія Microsoft робить усе можливе для завоювання ринку. Вони все роблять правильно, як для себе. У них усе іде за планом. :) В компанії Microsoft дуже великий ринок обслуговування. Все завдяки простоті і аналогічності лінії OS Windows, те що система мало стабільна це їх не хвилює. Вони виробляють нові ОС, с темпом виробників автомобілів, і задурюють людей гарно продуманими рекламними роликами. Ось недавно при виході Windows 7, транслювали ролик по телевізору, «вбережіть дітей від вірусів купуйте Windows 7». Гидко дивитися як обманюють людей, а ми все ковтаємо, і не помічаємо бо воно слизьке і не застрягає в горлі. Якщо компанія Microsoft хотіла би захиститися від вірусів які вони нібито так не люблять, то проблема пропала би через днів так два. Та в них не мата кого бажання, бо їхня система не буде продаватися кожен рік в таких об’ємах як і зараз. Бо ОС буде стабільна, і не буде потрибувати якихось доповнень. Най більші збудники вірусної зарази це Microsoft та Kaspersky антивірус. Продукти цих компаній вважаю мають зникнути з інформаційного простору.

А вільні для роботи Unix OS, потрібно в водити в програму шкільної освіти. Нарівні держави це я думаю можливо, не потрібно робити радикальний обріз Windows, а пробувати запускати навчання одночасно Windows та Unix OS, та робити порівняння. І все стане на свої місця. Звісно з Unix OS багато клопоту, цього ми і боїмося, та потрібно вибирати краще для наших дітей. Ми це розуміємо, а нічого не робимо.

Ось є дуже гарна версія Linux OS, версія ubuntu, мені сподобалась.

1. Бо її можливо замовити безкоштовно.
2. В комплекті можливо замовити дистрибутиви і для навчання у школах. (розроблена ОС яка сама підказує що можливо зробити в тій чи іншій ситуації).

http://server-help.ru/?p=32 для інформації, та замовлення.
https://shipit.ubuntu.com/ для замовлення.

Для розширення світогляду о ubuntu. http://ru.wikipedia.org/wiki/Ubuntu_Linux

Дистрибутив Xubuntu для слабих комп’ютерів http://ru.wikipedia.org/wiki/Xubuntu

Версія Edubuntu для навчальних закладів http://ru.wikipedia.org/wiki/Edubuntu

Поєднання Xubuntu та Edubuntu дуже вигідне для системи освіти в Україні.

І все це можливо замовити безкоштовно! (диски по почті можуть йти приблизно місяць)
Або завантажити з Інтернету.

http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubuntu/download
http://mirror.yandex.ru/ubuntu-cdimage/xubuntu/releases/10.04/release/ (тут и образи дисків, и торрент завантаження)
http://cdimage.ubuntu.com/edubuntu/releases/10.04/release/ (тут и образи дисків, и торрент завантаження)

http://posix.ru/distro/humanlinux/ (література)

Дуже вдячний що вислухали

Відредаговано: nightwalker - Ср, 15.09.2010, 00:36
swetikccc Дата: Ср, 15.09.2010, 08:36 | Повідомлення № 959
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4158
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (nightwalker)
Дистрибутив Xubuntu для слабих комп’ютерів http://ru.wikipedia.org/wiki/Xubuntu

На 256 оперативки тормозить буде безбожно
Краще вже на LXDE наприклад Mint LXDE Live CD, EduMandriva 2010 One LXDE (перевіренно особисто)
Первичное тестирование Кристофером Смартом (Christopher Smart), обозревателем журнала Linux Magazine, показало, что по сравнению с Xubuntu и Ubuntu, Lubuntu использует почти вдвое меньше памяти при обычной установке на настольном компьютере, и почти втрое меньше при загрузке с Live CD


Відредаговано: swetikccc - Ср, 15.09.2010, 08:44
Sociologist Дата: Пт, 24.09.2010, 13:04 | Повідомлення № 960
Новий користувач
Повідомлень: 1
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (swetikccc)
На 256 оперативки тормозить буде безбожно
Краще вже на LXDE наприклад Mint LXDE Live CD, EduMandriva 2010 One LXDE (перевіренно особисто)

Вот вам Ubuntu с LXDE: называется Lubuntu :)

http://ru.wikipedia.org/wiki/Lubuntu

Зачем же сразу дистрибутив менять?!?

Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.