Нд, 19.11.2017, 10:51
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 6 з 119«1245678118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
badm Дата: Чт, 06.11.2008, 11:58 | Повідомлення № 76
Знаток програмування
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Quote (gromko)
Основна проблема Linux та ВПЗ в тому, що вони безкоштовні (саме в цьому, а не в функціональності, відсутності драйверів, програм і т.п.). Продавати дешеве ПЗ не вигідно (менші прибутки для продавця), закупляти дешев ПЗ теж не вигідно - можна обійтися меншими коштами в бюджеті, а зменшення бюджетних видатків на сьогодні чиновникам не вигідно (чому догадайтесь самі). Залишається користувач, якого вчителі "зомбували" "під Windows", бо не знали нічого іншого. Так, Microsoft знає про використання неліцензійного ПЗ, але до часу прикриває на це очі (це як безкоштовна доза наркотику для починаючих), але розплата неминуча (погляньте на події останніх років). КРУ та прокуратура не проти отримати чергове підвищення, знайшовши порушення в бюджетних організаціях (школах). Не буде такого? Аж ніяк - буде, чекайте. І пам'ятайте про таку штуку, як DRM (цифрове керування правами) - система сама провірятиме легальність копій встановлених програм (навіть китайці в цьому році масово переходять на альтернативний офіс). Про політику не будемо - хтось просто хоче світитись в блиску чужої слави

Повністю згідний. Зараз у мене принципово на вчительському комп'ютері стоїть Fedora 8 (а взагалі на лінукс вже 5 років). І в принципі з усіма обов'язками шкільного курсу справляється. Для мене питання ПО це питання державної політики. Або купляють ліцензійний софт під Windows системи в іншому разі працюємо на Лінукс. В принципі в курсі шкільної інформатики не настільки супер складні програми і принципи, можна все вивчати з успіхом і під лінух. В програмуванні не підттримую політику переходу на C# адже за подальше використання програм написаних на даній мові знову потрібно платити. З успіхом можна програмувати на java, яка більш лояльна у сфері ліцензійної політики.

Відредаговано: badm - Чт, 06.11.2008, 12:00
VicS13 Дата: Пт, 07.11.2008, 22:13 | Повідомлення № 77
Тут живе...
Рейтинг: 6
А майкрософту выгодно перевести весь программинг на С#. Это ведь виртуальная байт-ориентированная машина!!!!! Как и Ява.
По идее мелкомягких на процессоре будет выполнятся только ядро ОС и виртуальная машина. Вот на этой виртуальной машине и будет выполнятся по идее платформонезависимый код. Код, который можно проверить на легальность и блокировать без ведома пользователя!!!! И настучать!!!!
К стати, одна из полусекретных разработок М$ - ОС именно этого плана. Причем это прекрасно совмещается с Web 2.0 - софт выполняется на удаленном сервере - пользователю рисуют токо окошки )))))))))))
И проблема пиратства решена раз и навсегда!!!!! Читали? M$ выпустил он-лайн версию Офиса 200х не помню какого. на работу в этом уродце нужно арендовать время!!!!!!!!!!

Додано (07.11.2008, 22:13)
В дополение...... Раньше код шейдеров для видеокарт писали непосредственно для того или иного типа GPU. В сВисте изменена драйверная модель : теперь вертексный и пксельный шейдер пишется программистом на универсальном языке (кажись именно С#), компилируется с байт-ориентированный виртуальный код. Этот код потом, когда вы запустите игрушку, будет перекомпилирован на лету в бинарный код под конкретный GPU.
А вы спрашиваете куда сВиста ресурсы девает.............

gromko Дата: Нд, 09.11.2008, 10:16 | Повідомлення № 78
Лінуксоїд
Quote (swetikccc)
Замість того щоб конкретно щось розказати по Linux, тут завели одвіковічний спір про дві ОС.

Підтримую - у більшості немає досвіду викладання інформатики із застосуванням Linux. Разом з тим (як було сказано вище) немає суттєвих відмінностей у застосуванні Linux чи Windows при вивченні інформатики, тут питання скоріше полягає у психології викладача (до речі учні мігрують на Linux значно швидше) - ми "закостеніли" і нам дуже важко зробити найменший порух "в сторону" (тобто від Win+Office). Можна до безкінечності розповідати, яка хороша та чи інша система - це пусте. Проблема в тому, що ми можемо залишитися позаду "паровоза" - в Росії керівники освіти та вчителі не гірші наших, але в 2009 році у кожній школі буде встановлено ВПЗ

Quote (badm)
Повністю згідний. Зараз у мене принципово на вчительському комп'ютері стоїть Fedora 8 (а взагалі на лінукс вже 5 років). І в принципі з усіма обов'язками шкільного курсу справляється. Для мене питання ПО це питання державної політики. Або купляють ліцензійний софт під Windows системи в іншому разі працюємо на Лінукс. В принципі в курсі шкільної інформатики не настільки супер складні програми і принципи, можна все вивчати з успіхом і під лінух.

У тій самій Росії кожна школа отримала пакет "Первой помощи" (26 дисків, які перекривають потребу шкіл у будь-якому поширеному ПЗ, сюди входять і Photoshop, і Corel Draw (але ліцензія на 3 роки, далі прийдеться купляти за власні кошти шкіл). Україна - не Росія, такий захід у нас не пройде, тим більше, що маємо фінансову кризу, а отже видатки, в тому числі і в бюджетній сфері буде скорочено, що означає, що Photoshop у школі - річ практично нездійсненна. Використання demo та trial-версій (у тому сенсі, який ми розуміємо) є порушенням умов ліцензії. Вихід один - застосування ВПЗ ( і Linux в тому числі). Для пропрієтарного ПЗ є вільні аналоги (у іншій вітці форуму), звичайно наше Міністерство не надішле вам диск з цими програмами (ми ж то повинні "зомбувати" учнів, готуючи їх до "світлого майбутнього" з продуктами Microsoft

Quote (VicS13)
К стати, одна из полусекретных разработок М$ - ОС именно этого плана. Причем это прекрасно совмещается с Web 2.0 - софт выполняется на удаленном сервере - пользователю рисуют токо окошки ))))))))))) И проблема пиратства решена раз и навсегда!!!!! Читали? M$ выпустил он-лайн версию Офиса 200х не помню какого. на работу в этом уродце нужно арендовать время!!!!!!!!!!

За умовами ліцензії ми не є власниками ПЗ, а всього лиш користувачами - права на програму належать саме Microsoft

Хто використовує Linux у викладанні інформатики?

GarryPotter Дата: Нд, 09.11.2008, 17:49 | Повідомлення № 79
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Quote (gromko)
Для Linux є чудова програма, що в принципі заміняє Net Support School - krfb

Про цю програму можна детальніше. Чим вона схожа і чим відмінна від NOS?
gromko Дата: Пн, 10.11.2008, 14:43 | Повідомлення № 80
Лінуксоїд
На цій гілці форумі затишшя - мабуть вже всі виговорилися. Та дискусія цілком випадково розгорнулася на гілці Офісні програми

>Ковальчук_Олександр
>Наші високопосадовці не знають слова "закон", потрохи доводять країну до стану глобального занепаду. А в тому, що вчитель знаходить ефективні методи навчання, намагається привити навики інформаційної культури не має нічого >протизаконного. Всі говорять про Лінукс і вільне програмне забезпечення, настільки воно чудове, а насправді 99% жителів України користуються піратськими програмами вдома. Це є законним?
>Давайте засудимо всіх жителів держави, притягнемо їх до цивільної і (або) кримінальної відповідальності і нарешті наведемо лад в державі. GarryPotter, ви готові за це взятися,
>як людина, яку грезе сумління про збереження авторських прав заокеанських дядечок, які завдяки нам (вчителям інформатики) підсаджують підростаюче покоління на наркотик, ім’я якому Microsoft, Adobe і ін. Вони нам ще >доплачувати повинні за вироблення культу Windows, Office, PhotoShop...

Немає слів? (як на мене )

piktor Дата: Пн, 10.11.2008, 17:25 | Повідомлення № 81
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (gromko)
як людина, яку грезе сумління про збереження авторських прав заокеанських дядечок

А мене не гризе. А повинно?
Я одного не розумію - за чим суперечка? Наче про Windows vs Linux ніхто не спорить, а такий холівар. Ну, я приєднаюся.
Linux не завжи по зубах середньостатистичному вчителю в плані адміністрування. І Убунта тут не допоможе, якою-б простою вона не була. І так, поїхали.
*M$ Office 2003 має значно кращі можливості в графічному оформленні. Навіщо ставити Corel, якщо багато речей можна легко і просто зробити у Word.
*Проксі-сервер. У Windows я поставив безкоштовний Small Proxy, він має всі необхідні базові опції, все швидко і відразу запрацювало. У Linux довелося лізти руцями в конфіги squid, розбиратися, щось писати і т. д. Особливо, якщо надумати зробити елементарну фільтрацію, чи якусь політику.
*Роздача файлів. Ну, за шарові папки я не агітую, використовую FTP. Tim Kosse написав простий у використанні безкоштовний FileZilla Server, під Лінукс він його портувати полінувався, лише FileZilla FTP Client. А розбиратися в конфігах sftpd рядовий інформатик не стане - вдома діти некормлені і корова недоєна =)
*Навіть, елементарно переконфігурувати мережу вдастся не у всіх дистрибутивах. А як щодо налаштування брандмауера IPTABLES? Як на мене Outpost Firewall Free набагато наочніший, і працює непогано.
*Щодо вірусів - по моєму, при бажанні, від них можна захиститися під Windows.
Ну, я розумію, що Linux безкоштовний, але-ж як це допоможе вчителю в налаштуванні?
gromko Дата: Пн, 10.11.2008, 18:08 | Повідомлення № 82
Лінуксоїд
Шановний piktor, вище приведені слова (цитата) не моя, а пана Ковальчука, і адресовані вони GarryPotter

Quote (piktor)
Linux не завжи по зубах середньостатистичному вчителю в плані адміністрування.

А Windows по зубах? Відсотків 70, а то й більше середньостатистичних вчителів інформатики на знають, як встановити Windows, а слово "проксі" та FTP для них, як заклинання - адмініструванню їх не вчили (нас тим більше у 85-ому році)

І справа не в тому кращий Linux чи Windows , суть саме в ідеології, яку ми несемо для наших учнів -дати їм право вибору чи бути "культово"-залежними (культ windows,office - слова з цитати наведеної вище)

Quote (piktor)
*M$ Office 2003 має значно кращі можливості в графічному оформленні.

Чесно - не зрозумів до чого це

Quote (piktor)
Навіщо ставити Corel, якщо багато речей можна легко і просто зробити у Word.

На 100 відсотків згоден
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 10.11.2008, 20:56 | Повідомлення № 83
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (piktor)
Навіщо ставити Corel, якщо багато речей можна легко і просто зробити у Word.

Можна зробити... Якщо вивчати тему "Графічний редактор", то для того, щоб показати, що таке векторний редактор і принцип створення векторних зображень, то можна і Word. А як бути при проходженні курсу за вибором "Комп’ютерна графіка"? Там Word’ом не обійтися. Проте я згоден, що можна і Inskape освоїти успішно і не турбуватися про дорогущий корел.
Quote (gromko)
А Windows по зубах? Відсотків 70, а то й більше середньостатистичних вчителів інформатики на знають, як встановити Windows

На мою думку це перебільшена цифра.
gromko, добре, що ви мене процитували з сусідньої теми. І не знаю, чи правильно зрозуміли мою думку.
GarryPotter постійно дорікає користувачів про незаконність використання неліцензованих програм і що за це прийдеться відповідати.
Я ж чітко вказав йому, що жителі України користуються піратськими програмами і це є глобальна проблема, яку не скоро вирішать. Коли я говорю учням, що використання неліцензійного Офісу, фотошопу і т.д. карається законом, то вони сміються. Вони не розуміють, що за програми потрібно платити. Пішов учень до друга з флешкою, взяв останню версію фотошопу, пінакл студіо, офіс 2007... і користується. Безкоштовно. Коли мала вийти в світ Віста, то говорили, що взломати її буде не можливо і прийдеться купувати ліцензію. І що? Піратство ще скоро не буде припинене. Але я потрохи задумуюсь, щоб перевести всі програми в школі на безкоштовні аналоги і не поятися перевірки. Не охота попалитись. Ну а по хатах не скоро будуть ходити.
Тай по школах невідомо коли почнуть. Нехай не спішать. ;)
А щодо культу Віндовс, то міністерство "нав’язує" ці продукти, коли купує на них ліцензію. То які тут проблеми? Вони ж ліцензійні. А ви багато знаєте комп’ютерних класів, що постачаютсья без встановленої Віндовс? Якщо не має Віндовс, а встановлена Лінукс, значить треба адаптуватися під Лінукс. Якщо нам встановили клас із Віндовс+Офіс, значить вони ліцензійні. Згоден з тим, що потрібно позносити з комп’ютера всякі WinRar, UsreGate, NOD 32 і подібні, перейти на безкоштовні аналоги і спокійно спати.
badm Дата: Пн, 10.11.2008, 22:45 | Повідомлення № 84
Знаток програмування
Рейтинг: 3
В кожній області близько 30-45 % всіх класів без ліцензії або з її порушенням, як мінімун особливо це стосується міст. А нарахунок використання, то для мене як вчителя не суттєво чи то Лінух чи Віндовс. В лінух є програм які мають суттєву перевагу на віндовс (поштові сервера, прокси-сервера, фтп, днс і тд) хоча вони стосуються мережі і більш складні в налаштуванні, але перевага є досить відчутна можу сказати з власного довіду, а інші хоч і слабші інтерфейсно, але дозволяють праювати з графікою і також складати програми.
piktor Дата: Пн, 10.11.2008, 23:48 | Повідомлення № 85
Активний учасник
Quote (gromko)
І справа не в тому кращий Linux чи Windows

Та кращий Linux, кращий, але ви мене не зрозуміли. Я навів декілька прикладів потрібних у школі речей, які під Windows робляться легко-просто мишкотяганням, і я цих речей, скажімо, можу навчити свою знайомих вчителів. Може я поганий педагог, але вчити робити це під Лінукс, зокрема розбиратися в текстових конфігах та купі консольних команд, я не візьмуся.
Самі лінукс-гуру визнають, що труъ - це консоль + текстові конфіги. Але це труъ є страшно ненаочним, от в чому проблема.
Quote (gromko)
Відсотків 70, а то й більше середньостатистичних вчителів інформатики на знають...

Багато чого вони ще не знають. Я, ще навчаючись в університеті, почитував у своїй рідній сільській школі і три роки поспіль мої учні легко проходили районний етап олімпіади, хоча в мене було зовсім обмаль часу з ними займатися. Причиною тому було незнання більшістю вчителями основ програмування. Але питання не в тому, скільки знає, а в тому, як важко чи легко тих вчителів цьому навчити.
Quote (Ковальчук_Олександр)
що можна і Inskape освоїти успішно

Inkscape, по моєму, є і під Windows. Як і багато open source продуктів з www.sf.net
Коли мала вийти в світ Віста, то говорили, що взломати її буде не можливо і прийдеться купувати ліцензію. І що?

Не читайте подібних баянів. Всім відомо, що 100% захисту не буває. Пані Рутковська це в черговий раз довела.
А ви багато знаєте комп’ютерних класів, що постачаютсья без встановленої Віндовс?

Знаю клас, з яким ніби поставлений ліцензійний Віндофс. Але ні дисків ні сетрифікатів ні наліпок я не побачив.
Quote (badm)
В лінух є програм які мають суттєву перевагу на віндовс (поштові сервера, прокси-сервера, фтп, днс і тд) хоча вони стосуються мережі і більш складні в налаштуванні, але перевага є досить відчутна можу сказати з власного довіду, а інші хоч і слабші інтерфейсно, але дозволяють праювати з графікою і також складати програми.

Пане, ви, часом, не enterprise сисадмін? Просто переваги цих програм зводяться нанівець, коли у вас маленька шкільна мережа, там вистачає самого простішого.
gromko Дата: Вт, 11.11.2008, 00:08 | Повідомлення № 86
Лінуксоїд
А як бути при проходженні курсу за вибором "Комп’ютерна графіка"?

Ми вивчаємо курс "Основи комп'ютерної графіки" (програма Ю.Дорошенка). Адаптація слідуюча - Adobe Photoshop замінили на GIMP, Corel Draw - на Inkscape. У першому і другому випадках посібники були по оригінальних програмах (Photoshop і Corel). При бажанні можу викласти роботи учнів. Головне зрозуміти ідею роботиз програмами.

На мою думку це перебільшена цифра.

Це не перебільшена цифра, а реальні дані

GarryPotter постійно дорікає користувачів про незаконність використання неліцензованих програм і що за це прийдеться відповідати. Я ж чітко вказав йому, що жителі України користуються піратськими програмами і це є глобальна проблема, яку не скоро вирішать. Коли я говорю учням, що використання неліцензійного Офісу, фотошопу і т.д. карається законом, то вони сміються. Вони не розуміють, що за програми потрібно платити. Пішов учень до друга з флешкою, взяв останню версію фотошопу, пінакл студіо, офіс 2007... і користується. Безкоштовно. Коли мала вийти в світ Віста, то говорили, що взломати її буде не можливо і прийдеться купувати ліцензію. І що?

Де в чому і він правий (хоча питання ліцензування нас якось не дуже обходить - наше ПЗ під ліцензією GPL)

Піратство ще скоро не буде припинене. Але я потрохи задумуюсь, щоб перевести всі програми в школі на безкоштовні аналоги і не поятися перевірки. Не охота попалитись. Ну а по хатах не скоро будуть ходити

Тут я згоден з GarryPotter - це схоже на те, що якщо не попався то не злодій

А щодо культу Віндовс, то міністерство "нав’язує" ці продукти, коли купує на них ліцензію.

Linux тим же міністерством теж поставляється (обов'язково), але його не використовують

Якщо нам встановили клас із Віндовс+Офіс, значить вони ліцензійні

Тільки у випадку наявності ліцензії. Ми маємо ліцензії на Windows XP, Office 2003, Dr.Web, WinRAR, Borland Developper, FineReader та ще на багато програм (все встановлено і працює). Працюємо як у Linux так і у Windows (ми не робимо з цього проблеми)

Quote (badm)
. А нарахунок використання, то для мене як вчителя не суттєво чи то Лінух чи Віндовс.

Я з цим цілком згоден
piktor Дата: Вт, 11.11.2008, 10:20 | Повідомлення № 87
Активний учасник
Quote (gromko)
Цитата (Ковальчук_Олександр )
Якщо нам встановили клас із Віндовс+Офіс, значить вони ліцензійні
Тільки у випадку наявності ліцензії. Ми маємо ліцензії на Windows XP, Office 2003, Dr.Web, WinRAR, Borland Developper, FineReader та ще на багато програм (все встановлено і працює). Працюємо як у Linux так і у Windows (ми не робимо з цього проблеми)
Цитата (badm )
. А нарахунок використання, то для мене як вчителя не суттєво чи то Лінух чи Віндовс.
Я з цим цілком згоден

Во-во. А скільки шуму наробили в темі. Панство просто хотіло пофлеймити :$
gromko Дата: Вт, 11.11.2008, 12:33 | Повідомлення № 88
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Во-во. А скільки шуму наробили в темі. Панство просто хотіло пофлеймити

Насправді це так - більшість розмов на цій гілці форуму про те, що ніхто не знає. Одні працювали з Linux'ом на рівні системного адміністратора, але не працювали в школі, інші намагаються говорити про те, чого вони не знають (бачили Linux лише на картинках), інші намагаються довести перевагу тої чи іншої системи. Все це є невірним підходом до самої суті вивчення інформатики. У школі не повинні вивчати Windows чи Linux, офіс - це не є інформатикою. Повторюся кажучи - ми повинні давати основні знання та навички, без залежності від апаратно-програмної платформи (у програмі це ясно прослідковується)
Чому Linux? Не в тому, що він кращий (але й не гірший Windows - це всього лиш питання уподобання (що краще Майбах чи Бентлі - не можу сказати, машини одного класу)). Просто не можна заганяти себе в глухий кут. Тм більше, що з часом питання використовуваної операційної системи відпаде саме по собі - в перспективі (скоріш за все) операційна система буде завантажуватись із вмонтованого флешу за декілька секунд і буде являти собою подібність до інтерфейсу мобільного телефону - піктограми без лишніх "наворотів" (це вже є на деяких нетбуках). А рядовому користувачу геть все одно, що за механізм в годиннику лиш би час показував вірно

Зрозумійте мене правильно - ми не говоримо про вивчення Linux
Ми говоримо про застосування Linux при вивченні інформатики, а це зовсім різні речі

PanPete Дата: Вт, 11.11.2008, 13:32 | Повідомлення № 89
Наполегливий учасник
Рейтинг: 45
gromko, підкажіть на які посібники (затверджені до використання в школі) спиратись в умовах застосування Linux при вивченні теми "операційні системи "
Newbie Дата: Вт, 11.11.2008, 13:42 | Повідомлення № 90
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (gromko)
Ми говоримо про застосування Linux при вивченні інформатики, а це зовсім різні речі

в такому разі, яка різниця що застосовувати? про що Ви хочете поговорити? :)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 6 з 119«1245678118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.