Сб, 18.11.2017, 14:03
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 58 з 119«125657585960118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
Andrey123q Дата: Ср, 17.02.2010, 18:46 | Повідомлення № 856
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
дебаты относительно воровство-не воровство можно вести долго и безуспешно. Необходима четкая государственная программа, проекты, четкие указания и инструкци по внедрению СПО, как к примеру в той же России.
Знаете, лично мы на работе используем не только Win Xp, но и Win Server 2003 с конроллером домена и сервером терминалов + куча софта начиная от дорогущего автокада, фотошопа и т.п. И все бесплатно т.ск.
Что ж, если вам удобно называть меня и моих коллег словом вор, что ж говорите. Ну откуда брать деньги на лиценции, если мы коврики к мышкам и даже компьютеры в кабинет за свой счет покупаем, где брать деньги. Не прибеднения - просто факт. Никто из моих коллег не знаком с Linux и такой переход это вещь не простая, уже писали выше.
А эти морализаторства по поводу морали - как по мне в наших условиях излишне. Тут скорее не в моральных качествах или отношении к воровству дело, мы по разному смотрим на вещи и воспринимаем. Интересно было бы в таких спорах увидеть соотношение в каждой из сторон соционических типов и дихотомий, как этик-логик и т.п. (см. тема http://informatic.org.ua/forum/46-1216-1 )
Споймают меня - что ж я готов нести ответственность, а мегакорпорации от количества таких воров софта как вы говорите только наверное обогащаются.

Quote (Apice)
На Linux переходять навіть комерційні структури

на него не то чтобы переходят, на нем уже работают не только многие банки, но и фирмы. Скоро изучение Linux в школе и ВУЗах будет жизненной необходимостью.
piktor Дата: Чт, 18.02.2010, 10:29 | Повідомлення № 857
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Так, друзі та товариші любителі вільного ПЗ, в особливості gromko. (я просто переїхав на Mandriva 2010, тому gromko :$ ). Взяв вебку Logitech QuickCam, підключив, в налаштуваннях Kopete з'явилося зображення + можливість регулювати гамму, контраст та інше. Встановив Skype 2 (пробував два пакунки - 32-біт static з їх сайту та десь на італійському сервері знашов x86_64, хоча підозрюю, що то є підпиляний x86). Так ось - Skype камери не бачить, ніякої можливості вибору девайсу немає.

Додано (18.02.2010, 10:29)
До речі, gromko, я вам обіцяв презенташку. Я її зробив. Але в ООо. Просто проводив відкрите заняття з проектором, якого підключав до свого ноута, а ставити туди MSO не хотів.
Ось вона: http://piktor.org.ua/for-students/graphic

vitan Дата: Чт, 18.02.2010, 11:12 | Повідомлення № 858
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 11
Quote (piktor)
Так ось - Skype камери не бачить

можливо вам потрібно знайти версію skype-2.0.0.72-1_i386. в мене в debian версія 2.1.0.47-1_i386 просто вилітала при включенні зоображення. і ще, можливо потрібно доставити gspca . http://www.actionshrimp.com/2008....u-skype
swetikccc Дата: Чт, 18.02.2010, 15:28 | Повідомлення № 859
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Quote (gromko)
Не всі - ми не користуємось контрафактним ПЗ.

Не кривіть душею.
Зовсім недавно Ви розказували про те що замість файнрідера використовуєте Readiris 12
Так що у декого любов закінчується якщо немає вільного аналогу )))))

Quote (Andrey123q)
А эти морализаторства по поводу морали - как по мне в наших условиях излишне.

От і вся їх мораль )))

Відредаговано: swetikccc - Чт, 18.02.2010, 15:34
piktor Дата: Чт, 18.02.2010, 18:20 | Повідомлення № 860
Активний учасник
Quote (vitan)
і ще, можливо потрібно доставити gspca

Без gspca я не бачив-би картинки в Kopete. Тобто, проблема не в драйвері.

Додано (18.02.2010, 18:20)

Quote (vitan)
можливо вам потрібно знайти версію skype-2.0.0.72-1_i386.

Аналогічно. Воно не вилітає, воно просто нічого не показує.
gromko Дата: Чт, 18.02.2010, 19:36 | Повідомлення № 861
Лінуксоїд
Quote (Andrey123q)
Знаете, лично мы на работе используем не только Win Xp, но и Win Server 2003 с конроллером домена и сервером терминалов + куча софта начиная от дорогущего автокада, фотошопа и т.п. И все бесплатно т.ск. Что ж, если вам удобно называть меня и моих коллег словом вор, что ж говорите. Ну откуда брать деньги на лиценции, если мы коврики к мышкам и даже компьютеры в кабинет за свой счет покупаем, где брать деньги. Не прибеднения - просто факт. Никто из моих коллег не знаком с Linux и такой переход это вещь не простая, уже писали выше.

Я розумію Вашк ситуацію і нічого проти цього сказати не можу.

Quote (swetikccc)
Не кривіть душею. Зовсім недавно Ви розказували про те що замість файнрідера використовуєте Readiris 12

Я говорив що ReadIRIS12 працює без проблем "під" wine. Особисто я не використовую ні FineReader (на нього маю ліцензцію), ні ReadIRIS - не маю потреби. У крайньому випадку можу використати s Cuneiform (але навіщо?)

Quote (swetikccc)
Так що у декого любов закінчується якщо немає вільного аналогу )))))

Це не про мене - крім Mandriva 2010 вдома я не маю іншої ОС (збрехав - на нетбуку Mandriva 2008 та Ubuntu )

Quote (swetikccc)
От і вся їх мораль )))

Яне "моралізую", як і не закликаю "поголовно" перейти на Linux - кожен обирає свій шлях

Quote (piktor)
Аналогічно. Воно не вилітає, воно просто нічого не показує.

Запустіть через термінал - щось повинно було "сказати" перед тим, як "вилетіти"
piktor Дата: Чт, 18.02.2010, 20:24 | Повідомлення № 862
Активний учасник
Quote (gromko)
Запустіть через термінал - щось повинно було "сказати" перед тим, як "вилетіти"

Я не казав, що в мене вилітає - це у vitan. В мене просто не показуєвало. Довелося трішки потрусити бубна, доставляючи compat-бібліотеки для v4l з v4l2. Хоча, дуже сподівався, що з UVC-сумісною камерою воювати не доведеться.
gromko Дата: Чт, 18.02.2010, 20:34 | Повідомлення № 863
Лінуксоїд
«Альт Линукс» ответил Microsoft: полный пакет ПО для школ бесплатно

Компания «Альт Линукс» предложила регионам бесплатный пакет из более чем 100 программ, покрывающий все потребности школ. Небольшая плата предусмотрена только в случае необходимости технической поддержки. Предложение российской компании может стать более привлекательным для школ, чем большие скидки Adobe и Microsoft, так как не требует лицензионных платежей.

Как стало известно CNews, компания «Альт Линукс» начала рассылку писем в региональные департаменты образования с предложением по использованию, обновлению и поддержке свободного программного обеспечения в образовательных учреждениях. ПО не требует лицензионных платежей. Письма подписаны генеральным директором «Альт Линукс» Алексеем Смирновым.
Пакет свободного программного обеспечения «Альт Линукс 5.0 Школьный» позволяет не только отказаться от закупки лицензий на коммерческое ПО. Так, в случае необходимости работы с приложениями под ОС Windows, школы могут использовать свободные аналоги всех основных приложений пакета «Первая Помощь», говорится в письме. В пакет включено более сотни программ, которые активно используются школами, пояснил CNews Алексей Новодворский, заместитель генерального директора «Альт Линукс».
Использовать «Альт Линукс 5.0 Школьный» можно в двух вариантах. Бесплатную электронную версию с 10 марта 2010 г. можно будет загрузить с сайта «Альт Линукс» (www.altlinux.ru). Ее можно использовать и распространять без каких-либо ограничений. Для образовательных учреждений «Альт Линукс» обещает предоставлять бесплатные консультации по правовым вопросам использования СПО. В состав электронной версии пакета входят дистрибутивы ОС «Альт Линукс 5.0.1» для различных конфигураций компьютеров и серверов, свободное ПО для Microsoft Windows, документация, учебные и методические материалы.

swetikccc Дата: Чт, 18.02.2010, 21:40 | Повідомлення № 864
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Quote (gromko)
Я говорив що ReadIRIS12 працює без проблем "під" wine. Особисто я не використовую ні FineReader (на нього маю ліцензцію), ні ReadIRIS - не маю потреби. У крайньому випадку можу використати s Cuneiform (але навіщо?)

Поважаю Вас за те що Ви проповідуете вільне ПЗ, але для чого викручуватися я детально памятаю повідомлення бо піддався на Вашу пропаганду і скачав програму, і мова йшле не про wine, а про українську мову розпізнання і що програма краща від FineReader.(на Вашу думку)
Слово майже і було б все ОК.)))), а так і святі і горшки. ))))
vitan Дата: Пт, 19.02.2010, 01:34 | Повідомлення № 865
Я тут недавно...
Quote (piktor)
дуже сподівався, що з UVC-сумісною камерою воювати не доведеться.

ну що тут можна сказати? чомусь всі (це не про Вас) матюкають linux за проблеми з відеокартами, вебкамерами і т. д, забуваючи при цьому що венда в цьому плані взагалі повний отстой (дєрьмовий китайський блютуз - і то дай їй для нього драйвер. мені продали в магазині такий за 10 гр тільки тому що загубили міні СД з драйвером до нього. втикнув в USB - появився в треї значок, без проблем спарував з телефоном. і нічого навіть не спитав debian).
і чомусь не розуміють, що ця проблема повязана з виробниками тих чи інщих девайсів, які просто не пишуть драйверів під linux.
нууу покажііііііть мені крутого спеца який поставить любу стандартну венду на ноутбук без інтернета, без драйверів, і все буде працювати з коробки! навіть дам свій Asus для експеремента, хоча на ньому нічого крім linuxa не стояло (при покупці був дос) . ставлю ящик пива!
volevikt Дата: Пт, 19.02.2010, 09:19 | Повідомлення № 866
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 214
Шановні форумчани!
Допоможіть знайти русифікований Inkscape (якщо він існує). Буду вдячна за літературу, посилання на цікаві уроки. Прошу відгукнутися учасників форуму, які мають досвід роботи з цією програмою.
balamut_13 Дата: Пт, 19.02.2010, 10:16 | Повідомлення № 867
Часто заходить...
Рейтинг: 15
В архіві - практикум і навчальний посібник по Inkscape - http://depositfiles.com/files/ejhna9jm0
Я з Inkscape працюю під Windows і проблем з русифікацією не мав. Свій дистрибутив скачував звідси: http://sourceforge.net/projects/inkscape/files/
vitan Дата: Пт, 19.02.2010, 10:18 | Повідомлення № 868
Я тут недавно...
Quote (volevikt)
Допоможіть знайти русифікований Inkscape

не зрозумів? в мене так виглядає:
P.S, аааааа, можливо Вам під венду ...
Прикріплення: 6683348.png(192Kb)

Відредаговано: vitan - Пт, 19.02.2010, 10:21
volevikt Дата: Пт, 19.02.2010, 11:03 | Повідомлення № 869
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 214
balamut_13, дякую!
Вчора скачувала з вказаного Вами сайту, але мабуть для скачування вибрала не те посилання. Сьогодні скачала ще раз - все працює на рос. мові!
vinohodov Дата: Пт, 19.02.2010, 12:09 | Повідомлення № 870
Прописаний назавжди
Рейтинг: 29
Нарешті взявся за Линукс, машина слабенька Р-ІІ 128 ОЗу, вінчестер 6 гігабайт. Дистрибутив Делі-лінукс. Знайшов в інтернеті інструкцію http://www.delilinux.de/wiki/doku.php?id=russian:installation:cdrom дуже рекомендую, все розписано для новачка. Встановив(хвилин 20), графічна оболонка не працює. Покопався в інтернеті,
Внимание! Полноценный X Server не работает в версии 0.7.2 (поэтому использовать надо только Tiny X Server). И перед его настройкой необходимо удалить файл /etc/X11/xorg.conf

1) Необходимо войти под root, дать команду delisetup
2) Выберите Setup Tiny X Server
3) Выбрать сервер Xvesa (остальные не работают, даже если совпадает видеокарта)
4) Выберите необходимый видеорежим, который поддерживается Вашей видеокартой и монитором.

Запрацювало!!!
Тепер про перші враження: Англійський, але знав що робив :) В російськомовних програмах замість кирилиці крокозябри або прямокутнички. Так як Лінукс бачу вперше, так і не зрозумів як добратися до cd (хотів спробувати запустити відео), але сильно і не задумувався потратив хвилин 5 часу. Далі копирсатися не захотів, думаю поставити російський альт-линукс, щойно поставив на закачку.

Відредаговано: vinohodov - Пт, 19.02.2010, 12:10
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 58 з 119«125657585960118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.