Вт, 20.08.2019, 07:39
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
gromko Дата: Вт, 09.02.2010, 18:01 | Повідомлення № 841
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (Andrey123q)
Нашел хороший сайт openSUSE Education http://www.opensuse-education.org/. Можете подсказать какие файлы содержат чисто образы дисков с дополнительным ПО под OpenSUSE 11.2 ? Скачал openSUSE-Edu-li-f-e-11.2-1-i686.iso как оказалось это Live-CD и установить ПО с него на готовый OpenSUSE 11.2 не выходит. Что качать одним словом. а то перебирать все как-то не хочется. Или как установить с этого диска ПО?

Списибо за ссылку ( http://www.opensuse-education.org/ )
Вам надо на страницу http://en.opensuse.org/Education/Applications/Desktop , здесь есть описание всех програм пакета (и ссылки на программы). Все они есть и в репозитариях OpenSUSE, в openSUSE Education они просто собраны в одном месте.

Додано (09.02.2010, 18:01)
---------------------------------------------
Сегодня вышел KDE 4.4 - Our World, Clearly
Основные изменения:
Плазма:
-Устройства хранения данных теперь могут автоматически подключаться;
-Конфигурация рабочего стола теперь возможна с использованием сценариев JavaScript;
-Новая оболочка Plasma Netbook;
-Плазменные виджеты теперь можно добавить в системный трей;
-Новый интерфейс управления сетью в KNetworkManager;
-Кинетическая прокрутка;
-Для анимации всплывающих окон используется OpenGL;
-Произвольные окна могут быть сгруппированы в виде вкладок;
-Добавлено много улучшений и функциональности в KRunner.
KDE Development Platform:
- С помощью мультитач теперь можно изменять размеры, поворачивать и перемещать;
- Nepomuk: Новой Virtuoso значительно быстрее и более масштабируем;
- Nepomuk теперь имеет возможность поиска на не смонтированном устройстве хранения данных;
- Интеграция QtWebKit в KDE (cookies, прокси и т.д., но не KPart).
Базовое:
- Добавлен новый модуль истории на боковой панели в Konqueror;
- В Dolphin появился встроенный поиск и контроль версий;
- Gwenview: эскизы изображений на папках;
- Gwenview: новый инструмент импорта фотографий.
Сеть:
- Можно создавать аватары с веб-камеры в Kopete;
- KGet: лучшая поддержка проверки скачиваемых файлов;
- KGet: «сломанные» закачки могут быть отремонтированы;
- KGet: поддержка добавления зеркал, перемещение и переименование файлов при загрузке;
- В клиенте удаленного рабочего стола (KRDC) добавлены переключение на полный экран и поддержка Telepathy Tubes.
Другие серьёзные изменения:
- Okular: Поддержка прямого и обратного поиска по DVI и PDF;
- Okular: Новый движок для Pastebin;
- KAddressbook использует Akonadi для хранения контактов;
- KMail: архивирование электронных писем;
- KMail: поиск по тегам;
- KMail: сообщения об ошибках теперь пассивные;
- Okteta Hex Editor: Новый интерфейс редактирования значений в таблице декодирования;
- Okteta Hex Editor: Разделенный просмотр и хранение зкладок;
- Подсистема KDE текст-в-речь теперь синтезируется с Speech Dispatcher.

Andrey123q Дата: Вт, 09.02.2010, 18:57 | Повідомлення № 842
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
gromko, спасибо. Но мне как бы более нужен диск на котором все собрано, add-on, именно для OpenSUSE 11.2

Додано (09.02.2010, 18:57)
---------------------------------------------
И еще можете разьяснить, что это за файл openSUSE-Education-1.0-for-11.2-TEST-20100124 на странице http://www.opensuse-education.org/download/ISOs/ . Какой его формат, стоит качать ?

Відредаговано: Andrey123q - Вт, 09.02.2010, 19:19
gromko Дата: Вт, 09.02.2010, 19:14 | Повідомлення № 843
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (Andrey123q)
И еще можете разьяснить, что это за файл openSUSE-Education-1.0-for-11.2-TEST-20100124 на странице http://www.opensuse-education.org/download/ISOs/ . Какой его формат, стоит качать ?

Add-on c файлами, все остальные - Live CD
Andrey123q Дата: Вт, 09.02.2010, 19:20 | Повідомлення № 844
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
По моему разобрался. openSUSE Li-f-e это отдельный дистрибутив основанный на openSUSE.
gromko Дата: Ср, 10.02.2010, 18:03 | Повідомлення № 845
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Путь к Linux (Клим Панфилов)
Типичная такая заметка, подобные которой в своё время писал едва ли не каждый, связавший свою жизнь с открытым ПО. Правда, я очень припозднился с этим, и даже отстаю, но вовсе не только из-за собственной медлительности и нерешительности, потому великодушно себя прощаю :)

Моим первым дистрибутивом был Mandrake. Причём, стыдно признаться, Powerpack Plus - нелегальный комплект в виде шести скопированных с копий же CD-R. Ну, надеюсь, разработчики меня простят - не подозревал я тогда о том, что Powerpack - это платная редакция, свободное распространение которой запрещено и незаконно :) Вообще говоря, спросить было абсолютно не у кого, а эпоха ползанья по Интернету наступила много позже, да и с её наступлением не всё стало проще.
Среда KDE произвела впечатление, а вот GNOME и IceWM в то время не приглянулись. Хотя на данный момент я напротив не желаю работать в KDE, предпочитая ей GNOME (или XFCE).
Выбор дистрибутива - довольно сложная задача. Пусть многие и говорят - начинай с любого (или с того, который кто-то знакомый знает назубок), но всё же нужно подготовиться, представить, что планируется делать в системе, для чего она, собственно говоря, будет использоваться. Затем поискать подходящие дистрибутивы, почитать отзывы и описание содержимого, посмотреть скриншоты. Установить и испробовать в работе, наконец. Всё это требует много времени (да и достать где-то надо, не для каждого просто).
Мне не пришлось долго выбирать, хотя различные дистрибутивы чем-то интересным привлекали (впрочем, я не так уж много их и видел). Fedora 11, которую довелось устанавливать самому - скоростью загрузки, темой оформления и общим удобством. Ubuntu - простотой, большим количеством приложений. ALT Linux и ASP Linux не произвели особого впечатления. А Linux XP Desktop Professional 2006 SR1 и вовсе разочаровал (высокие, на мой взгляд, системные требования, необходимость активации - наверное, для пущей схожести с Windows XP :), и прочее...). Впрочем, это был всего лишь второй мой дистрибутив после Mandrake. И в те времена я практически не уделял Linux времени. Мог неделями не заходить в него :)
Сейчас, пожалуй, уже готов к тому, чтобы сделать Linux основной системой на своём компьютере. Возможно, даже так, чтобы почти не появляться в Windows (хотя есть кое-какие сдерживающие факторы, неудобства и трудности). Прописку получит дистрибутив Mandriva (уже имеющийся на руках 2009.1, или 2010.0, которого пока у меня нет). Не всё меня в нём устраивает, не раз сталкивался с досадными ошибками (одна из последних, например - глючная работа апплета изменения частоты процессора: в GNOME нельзя поставить ниже 799 Mhz, а в XFCE частота вообще не меняется, при этом в Fedora аналогичный апплет работает хорошо и частоту можно поставить и ниже 799 Mhz; или вот ещё, недавний случай: после установки Compiz Fusion система почему-то рухнула намертво, и отказалась грузиться), ну да ладно, по сути это всё требует знаний и опыта, которых пока явно недостаточно. А в целом, удобный дистрибутив, его разработка в активном состоянии, имеется даже филиал в России, техническая поддержка и сообщество, курсы. А также на базе этого дистрибутива разрабатывается один из лучших образовательных дистрибутивов - EduMandriva.
В-общем, ещё многое предстоит изучить и достать, но многое уже и сделано. Такой вот мой путь к Linux.

Andrey123q Дата: Ср, 10.02.2010, 23:28 | Повідомлення № 846
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Что-то я вас не пойму, gromko, то вы хвалите Linux, то говорите "о мнимых преимуществах одной или другой операционной системы" и равноценности. Я вас не критикую, просто хочу понять вашу точку зрения.
То что функции ОС равнозначны понятно. Но сами идеологии систем разные, разное ПО, разный уровень безопасности, защищенности, открытость форматов, доступность программ - разве это лукавые преимущества? Обьясните.
Лично я не пользователь Linux, но мне он крайне интересен, я с удовольствием его изучаю. Вот подумываю может некоторым своим племянникам не поставить ли Linux.
gromko Дата: Чт, 11.02.2010, 07:44 | Повідомлення № 847
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (Andrey123q)
о вы хвалите Linux, то говорите "о мнимых преимуществах одной или другой операционной системы" и равноценности. Я вас не критикую, просто хочу понять вашу точку зрения.

Не должно существовать "монополии" - как с одной так, и с другой стороны. Я за легальное использование Windows+MS Office в учебных заведениях, и за Linux+OpenOffice, как альтернативный вариант. Я хочу показать, что использование СПО в наших условиях (недостаточное финансирование) есть наиболее оправданым. Для учеников и учителя должна быть свобода выбора, а Linux ее предстваляет.
Quote (Andrey123q)
Но сами идеологии систем разные, разное ПО, разный уровень безопасности, защищенности, открытость форматов, доступность программ

Да, но рядовому пользователю (то бишь учителю или ученику) открытость форматов ни к чему, как и вопросы "идеологии"
Кстати, сейчас Mandriva 2010.0, XFCE 4.6, Opera 10.10
vitan Дата: Нд, 14.02.2010, 14:32 | Повідомлення № 848
Я тут недавно...
Повідомлень: 40
Нагороди: 0
Рейтинг: 11
Quote (Andrey123q)
Вот подумываю может некоторым своим племянникам не поставить ли Linux.

думаю, що краще попробувати спочатку Live CD. звичайні Live CD дистри досить таки тормозят, все таки все читається с сдрома, о вот PuppyRus Linux
( http://www.puppyrus.org/ ) стоє попробувати. він грузиться в память і працює як звичайна система. зверніть увагу скільки потрібно памяті для нього.
Quote (gromko)
как и вопросы "идеологии"

ідеологія одна - відівчити наш народ красти! :*
хоча , імхо, це не рельно. в крайньому випадку на сьогоднішній день. :'(
gromko Дата: Пн, 15.02.2010, 21:40 | Повідомлення № 849
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Adobe вступила в Linux-сообщество LiMo
Американская Adobe и еще три компании присоединилась к группе LiMo, объединяющей разработчиков мобильных приложений на ядре Linux, подчеркнув растущую роль данной операционной системы в сотовых телефонах.
Стоит понимать, что Adobe привела с собой 1,6 млн разработчиков приложений на основе технологии Flash.
Рынок платформ для мобильных телефонов возглавляет пока ОС Symbian компании Nokia, хотя в течение последнего года к ней приблизились корпорации Apple и Research In Motion. Linux начала набирать очки благодаря тому, что на этом ядре построила свою ОС Android корпорация Google, а Nokia снабдила ОС Linux Maemo линейку топ-моделей N900.
Кстати, только сегодня NEC, Panasonic (обе — Япония) и Else (Израиль) представили семь новых телефонов, работающих с приложениями LiMo. «Для мобильной Linux все изменилось, — говорит глава LiMo Морган Джиллис. — Теперь ни одна другая операционная система не может похвастаться таким охватом поставщиков. В коммерческих целях ею пользуются практически все ведущие производители мобильных устройств».
Организацию поддерживают в основном операторы мобильной связи, которые неоднократно призывали не плодить операционные системы, ибо поддерживать их весьма накладно.


Відредаговано: gromko - Пн, 15.02.2010, 21:46
novachok Дата: Пн, 15.02.2010, 22:16 | Повідомлення № 850
Прописаний назавжди
Повідомлень: 247
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
Щодо Лінукса, то перспективи цієї операційної системи в умовах України немає. У нас є дійсно "вільна" ОС - Віндовс. Хай що там кажуть , але я не знаю випадку (у найближчому оточенні), коли за використання неліцензійних програм когось покарали. Це раз. По-друге, всі програми профільних спецкурсів розраховані на таке ПЗ, яке школи купити не в змозі. По-третє, у навчальних програмах педуніверситетів Лінукса теж немає.
GarryPotter Дата: Пн, 15.02.2010, 22:23 | Повідомлення № 851
Прописаний назавжди
Повідомлень: 357
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Quote (novachok)
Щодо Лінукса, то перспективи цієї операційної системи в умовах України немає.

Мабуть це так - Лінукс просувається лише завдяки ентузіастам. Навіщо комусь щось безкоштовне? Чиновнику безкоштовне ПЗ геть не потрібно оскільки при великих закупках він отримає свої "комісійні" (процент від угоди), при зменшенні бюджетних витрат будуть виділятися їх "добрі" зарплати. Не потрібне воно і продавцям ПЗ - не буде що продавати. Не потрібний Лінукс і виробникам антивірусів - хто ж буде тоді купляти їх "витвори"?
Petro Дата: Ср, 17.02.2010, 12:43 | Повідомлення № 852
Новий користувач
Повідомлень: 6
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Давно слідкую за дебатами по впровадженню вільного програмного забезпечення. Агітую учнів не користуватися "краденим". Але.... Звичка - друга натура. Ми привикли користуватися краденим. Ось і вже скільки років ним користуємось. Вів очні дебати із автором навчальної програми Жалдаком (результат - дозволено використовувати альтернативні ОС), але ж користувацький курс шкільної програми розрахований на Вінду. Ще 10 років тому у спілкуванні з міністром освіти задав йому питання - навіщо привчати учнів ще із шкільної лавки красти та користуватись краденим?
Ніби то і кажуть, що використовувати у шкільному процесі ліцензійне ПЗ. А скажіть, високоповажні вчителі, в кого і скільки часу працювало ПЗ, встановлене із поставкою навчального класу? В мене - до року часу. А дальше? А інше ПЗ, що необхідне для навчального процесу, для підготовки уроків, факультативів? Може хтось із вчителів за свої кошти встановлював Фотошоп, Корел? Цікаво знати, хто і як виходть із цієї ситуації.
НІКОЛЯ Дата: Ср, 17.02.2010, 13:22 | Повідомлення № 853
Знавець вірусів
Повідомлень: 2878
Нагороди: 18
Рейтинг: 206
Подивіться отут ця тема якраз і про проблеми ліцензійного ПО http://informatic.org.ua/forum/8-897-7
gromko Дата: Ср, 17.02.2010, 14:24 | Повідомлення № 854
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (GarryPotter)
Мабуть це так - Лінукс просувається лише завдяки ентузіастам.

Не варто Ваше бачення проблеми екстраполювати на всю Україну, тим більше на інші країни. Дещо робиться, і досить часто, як раз завдяки виробникам пропрієтарного ПЗ - люди та організації вимушені переходити на вільне ПЗ, щоб уникнути покарання за використання контрафактного ПЗ. Разом з тим ця робота не надто афішується.

Quote (GarryPotter)
Чиновнику безкоштовне ПЗ геть не потрібно оскільки при великих закупках він отримає свої "комісійні" (процент від угоди), при зменшенні бюджетних витрат будуть виділятися їх "добрі" зарплати.

Будемо сподіватися що з часом "корупція в Україні досягне європейських норм" (цитата від надто відомої нам особи)

Quote (GarryPotter)
Не потрібне воно і продавцям ПЗ - не буде що продавати. Не потрібний Лінукс і виробникам антивірусів - хто ж буде тоді купляти їх "витвори"?

Справжня загроза виробникам пропрієтарного ПЗ від "онлайнового" програмного забезпечення - Google Docs при достатньо швидкому інтернету є реальною альтернативою MS Office, тим більше, що значна частина можливостей офісного монстра не потрібні пересічному користувачу. Аналогічні приклади можна навести і по інших ПЗ.

Quote (Petro)
Давно слідкую за дебатами по впровадженню вільного програмного забезпечення

Це є добре.

Quote (Petro)
Агітую учнів не користуватися "краденим"

Це теж хорошо

Quote (Petro)
Але.... Звичка - друга натура. Ми привикли користуватися краденим. Ось і вже скільки років ним користуємось

Не всі - ми не користуємось контрафактним ПЗ.

Quote (Petro)
Вів очні дебати із автором навчальної програми Жалдаком (результат - дозволено використовувати альтернативні ОС)

Це вже реальна робота

Quote (Petro)
але ж користувацький курс шкільної програми розрахований на Вінду.

Явної вказівки на це немає

Quote (Petro)
А скажіть, високоповажні вчителі, в кого і скільки часу працювало ПЗ, встановлене із поставкою навчального класу?

З 2006 року і по цей день, але ми користуємось ВПЗ

Quote (Petro)
А інше ПЗ, що необхідне для навчального процесу, для підготовки уроків, факультативів? Може хтось із вчителів за свої кошти встановлював Фотошоп, Корел? Цікаво знати, хто і як виходть із цієї ситуації.

Adobe Photoshop - Gimp
Corel Draw - Inkscape
MS Office - OpenOffice
Turbo Pascal - Free Pascal
Visual BASIC - GAMBAS
MathCAD - SMathStudio
Apice Дата: Ср, 17.02.2010, 16:28 | Повідомлення № 855
Прописаний назавжди
Повідомлень: 244
Нагороди: 5
Рейтинг: 65
Quote (novachok)
У нас є дійсно "вільна" ОС - Віндовс. Хай що там кажуть , але я не знаю випадку (у найближчому оточенні), коли за використання неліцензійних програм когось покарали. Це раз. По-друге, всі програми профільних спецкурсів розраховані на таке ПЗ, яке школи купити не в змозі. По-третє, у навчальних програмах педуніверситетів Лінукса теж немає.

Невже менталітет українця так змінився, що не крастиме він лише тоді, коли за це покарають? А сумління? А чому ми вчимо дітей?

На Linux переходять навіть комерційні структури - той же Приватбанк, а отже і у вищих навчальних закладах скоро також на нього перейдуть.

Щодо спецкурсів - відповідь уже наведено вище...

От така моя скромна думка.

Відредаговано: Apice - Ср, 17.02.2010, 16:32
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.