Сб, 23.09.2017, 15:54
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 56 з 118«125455565758117118»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 25
Рейтинг: 325
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
vitan Дата: Нд, 31.01.2010, 22:57 | Повідомлення № 826
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 11
Quote (gromko)
Уже было - да, Edubuntu - add-on (дополнительные пакеты)

ну не серйозно....
http://uk.wikipedia.org/wiki/Edubuntu
або так:
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Веб-сайт www.edubuntu.org

Edubuntu — один із варіантів Ubuntu, дистрибутив лінукс розроблений для навчальних класів. До складу Edubuntu входить Linux Terminal Server Project, і велика кількість навчального програмного забезпечення, на кшталт GCompris, KDE Edutainment Suite та Schooltool Calendar.

Розробка Edubuntu ведеться разом із вчителями. Edubuntu будується на основі Ubuntu, та інтеґрується з LTSP. Специфічне програмне забезпечення, що входить до складу дистрибутиву розраховане на вікову аудиторію 6-18 років.

P.S. ну apt-cdrom add ніхто не відміняв :$ . але не знаю як там з залежностями. бубунти не люблю...

Відредаговано: vitan - Нд, 31.01.2010, 23:01
gromko Дата: Нд, 31.01.2010, 23:26 | Повідомлення № 827
Лінуксоїд
Quote (vitan)
ну не серйозно.... http://uk.wikipedia.org/wiki/Edubuntu або так: Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії. Веб-сайт www.edubuntu.org

Не знаю як сьогодні, але рік назад я замовляв диск з Edubuntu (через shipit.edubuntu.org), то отримав як раз адд-он (тобто джодаткові пакети)

Quote (vitan)
Edubuntu — один із варіантів Ubuntu, дистрибутив лінукс розроблений для навчальних класів. До складу Edubuntu входить Linux Terminal Server Project, і велика кількість навчального програмного забезпечення, на кшталт GCompris, KDE Edutainment Suite та Schooltool Calendar.

Не велика кількість програмного забезпечення (трохи більше вказаного в цитаті, в EduMandriva - бфльше).

Quote (vitan)
Розробка Edubuntu ведеться разом із вчителями. Edubuntu будується на основі Ubuntu, та інтеґрується з LTSP.

Щодо LTSP (термінальна система), то йому без різниці, яке програмне забезпечення використовувати.

Quote (vitan)
але не знаю як там з залежностями. бубунти не люблю...

Тільки ячерез те. що "любить" Інтернет, а в мене він не безлімітний
Andrey123q Дата: Пн, 01.02.2010, 19:49 | Повідомлення № 828
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Возникли некоторые вопросы по Mandriva Linux.
1) в Мандриве в установке и удалении программ в поиске не находит браузер Opera. Добавлял источники через urpmi.mandriva.ru - ничего. Какие источники нужно добавить, кроме CD-ROM и вариант загрузки отдельного пакета программы ?
2) можно ли включить 3d эффекты рабочего стола в виртуальной машине, использую VMPlayer.
3) не выходит установить vmware-tools, пишет, что путь gcc не найден, на команду sudo apt-get install gcc пишет, что command apt-get not found.
Так же: what is the location of the directory of c header files that match your running kernel ? The path "" is not valid
Спасибо.

Відредаговано: Andrey123q - Пн, 01.02.2010, 20:36
gromko Дата: Пн, 01.02.2010, 20:54 | Повідомлення № 829
Лінуксоїд
Quote (Andrey123q)
1) в Мандриве в установке и удалении программ в поиске не находит браузер Opera. Добавлял источники через urpmi.mandriva.ru - ничего. Какие источники нужно добавить, кроме CD-ROM и вариант загрузки отдельного пакета программы ?

Хотя бы отсюда - http://mirror.yandex.ru/mandriv....586
Подключить как источник пакетов.

Quote (Andrey123q)
можно ли включить 3d эффекты рабочего стола в виртуальной машине, использую VMPlayer.

Если виртуальная машина поддерживает 3D и имеется соответствующий драйвер X.org. то нет ничего невозможного (но с "тормозами")

Quote (Andrey123q)
не выходит установить vmware-tools, пишет, что путь gcc не найден, на команду sudo apt-get install gcc пишет, что command apt-get not found. Так же: what is the location of the directory of c header files that match your running kernel ? The path "" is not valid

Apt-get в Mandriva не используется, необходим urpmi.
Vmware для работы компилирует некотрые модули ядра - необходимы компилятор gcc и файлы заголовков ядра (kernel headers), их необходимо установить. Лучший способ - испльзовать уже готовые модули (если поискать, то можно найти)
Andrey123q Дата: Пн, 01.02.2010, 22:25 | Повідомлення № 830
Досвідчений учасник
Спасибо!

Додано (01.02.2010, 21:25)

Quote (gromko)
Если виртуальная машина поддерживает 3D и имеется соответствующий драйвер X.org. то нет ничего невозможного (но с "тормозами")

На VMPlayer не захотело, попробую Workstation 7
gromko Дата: Вт, 02.02.2010, 15:36 | Повідомлення № 831
Лінуксоїд
У 21,5% немецких пользователей, владельцев ПК, в качестве офисного пакета установлен OpenOffice. Таковы результаты проведенного в Германии анализа популярности офисных пакетов на крмпьютерах более чем 1 млн. немцев. Так же у жителей Германии в чести StarOffice и IBM Lotus Symphony. А вот 17.1% пользователей не имеют офисного пакета вообще и лишь 0.03% используют KOffice.

Источник: http://www.h-online.com/open....01.html
Study: > 21% of German PCs run OpenOffice
According to Webmasterpro.de, a German IT service provider, the open source OpenOffice suite and its derivatives, such as StarOffice or IBM's Lotus Symphony, are installed on more than 21% of German PCs. A sample of over one million German-speaking Internet users showed that 72% of users preferred Microsoft Office, while 2.7% preferred Corel's WordPerfect, 1.4% used Apple's iWork, 0.3% selected SoftMaker Office and 0.03% chose KOffice. Among the surveyed German speaking Internet users, 17.1% did not appear to have an Office suite installed.

vitan Дата: Ср, 03.02.2010, 00:15 | Повідомлення № 832
Я тут недавно...
Quote (Andrey123q)
На VMPlayer не захотело, попробую Workstation 7

ееее.... невже жалко якихось 5 га щоб поставити повністю систему? в мене КДЕ і Gnom займають всього навсього 3.9 га (файлова ReiserFS). сижу в гномі, а кдє - це так показати тим хто цікавиться. як не дивно, але в основному всі вибирають чомусь кдє для встановлення.
алу мушу замітити, що в гномі краще реалізована піддержка мультімедійних клавіш з каропкі.так що, як на мене для ноутбука -саме то.
ІМХО.
Andrey123q Дата: Ср, 03.02.2010, 01:11 | Повідомлення № 833
Досвідчений учасник
Quote (vitan)
ееее.... невже жалко якихось 5 га

да в принципе не жалко... при 500 га :) . Просто удобней в ВМ, да и просто ради 3d раб стола ставить на комп не хочется. А так тормозов в ВМ особо нету, разве при запуске особо требовательных программ или 3d игр.
Честно говоря мне Gnom тоже больше по душе.

Відредаговано: Andrey123q - Ср, 03.02.2010, 01:18
panasenkos Дата: Ср, 03.02.2010, 15:52 | Повідомлення № 834
Новий користувач
Рейтинг: 2
Опять все о старом. Я вообще не пойму, как можно работать с Linux на виртуальной машине. ЭТО ЖЕ ИЗДЕВАТЕЛЬСТВО. Такие ситуации порождают у юзеров впечатления, что Linux это не ОС, а так, просто прикол.
ПОПРОБУЙТЕ linux НА ПК, и Вы увидете всю красоту, простоту, надежность этой ОС.
Andrey123q Дата: Ср, 03.02.2010, 16:56 | Повідомлення № 835
Досвідчений учасник
Quote (panasenkos)
ПОПРОБУЙТЕ linux НА ПК

да запросто! на работе поставлю посмотрю :)
Quote (panasenkos)
как можно работать с Linux на виртуальной машине

я не работаю с Linux - ознакамливаюсь, перебираю для себя дистрибутивы. Попробую настроить термин систему в вирт сети, хочу посмотреть как реализован аналог актив директори в Linux. По вашему это не аргументы в пользу использования вирт. машин?
Да и так сходу перейти с 1й системы на 2ю это не дело 1й минуты.
Quote (panasenkos)
Такие ситуации порождают у юзеров впечатления, что Linux это не ОС, а так, просто прикол

не знаю, я таких юзеров не видел. Да что вы этот Линукс защищаете прям как священную корову?? :)
Не знаю, сколько я даже со студентами своими общался, которые хотя бы слышали о Linux, то все прекрасно знают о всех ее преимуществах, как надежность простота, безопасность и т.д. Лично мне сходу система тоже даже очень понравилась.

Відредаговано: Andrey123q - Ср, 03.02.2010, 16:58
vitan Дата: Ср, 03.02.2010, 17:53 | Повідомлення № 836
Я тут недавно...
Quote (Andrey123q)
просто ради 3d раб стола

імхо, це дитяча забавка, та й ресурси ... . а вот wbar http://code.google.com/p/wbar/downloads/list досить таки непогано, тим більше що не потребує compiz. тут http://citkit.ru/articles/852/ як запустити. можна звичайно закинути в автозагрузку.
P.S. до речі можна прискорити відкриття меню в gnome. для цього відредагувати файл .gtkrc-2.0 (якщо його немає - то створити) так:
gtk-menu-popup-delay = 0
після цього меню просто літає :$

Відредаговано: vitan - Ср, 03.02.2010, 23:50
gromko Дата: Чт, 04.02.2010, 06:14 | Повідомлення № 837
Лінуксоїд
Quote (vitan)
в мене КДЕ і Gnom займають всього навсього 3.9 га (файлова ReiserFS). сижу в гномі, а кдє - це так показати тим хто цікавиться. як не дивно, але в основному всі вибирають чомусь кдє для встановлення.

Все від звички - свого часу теж "сидів" в KDE, тепер в XFCE (найкращий windows - windows 95), мініиум "наворотів", нормальна функціональність (хточь казав, що XFCE - це "правильний" Gnome).
vitan Дата: Чт, 04.02.2010, 16:14 | Повідомлення № 838
Я тут недавно...
Quote (gromko)
(хточь казав, що XFCE - це "правильний" Gnome)

ну ще кажуть, що XFCE - це KDE для бідних
а якщо серйозно, то при такому (правильному) встановленню http://mydebianblog.blogspot.com/2006/08/in-true-debian-way.html , можна обрізати Гнома по саме не хочу.
не люблю бубунто подібні дістри за те, що ставлять все скопом. що потрібно і не потрібно. видаляти потім через aptitude не кожен початківець зможе. хоча є ман по цьому. але ж не всі з енгліш на ти...
gromko Дата: Чт, 04.02.2010, 16:22 | Повідомлення № 839
Лінуксоїд
Quote (vitan)
ну ще кажуть, що XFCE - це KDE для бідних

І не KDE і не Gnome - легка windows-подібна графічна оболонка

Quote (vitan)
а якщо серйозно, то при такому (правильному) встановленню http://mydebianblog.blogspot.com/2006/08/in-true-debian-way.html , можна обрізати Гнома по саме не хочу.

У Mandriva можна і при допомозі стандартного інсталятора
Andrey123q Дата: Вт, 09.02.2010, 16:01 | Повідомлення № 840
Досвідчений учасник
Нашел хороший сайт openSUSE Education http://www.opensuse-education.org/. Можете подсказать какие файлы содержат чисто образы дисков с дополнительным ПО под OpenSUSE 11.2 ? Скачал openSUSE-Edu-li-f-e-11.2-1-i686.iso как оказалось это Live-CD и установить ПО с него на готовый OpenSUSE 11.2 не выходит. Что качать одним словом. а то перебирать все как-то не хочется. Или как установить с этого диска ПО?

Відредаговано: Andrey123q - Вт, 09.02.2010, 16:19
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 56 з 118«125455565758117118»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.