Пн, 22.10.2018, 15:46
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Повідомлень: 3189
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
НІКОЛЯ Дата: Пт, 08.01.2010, 19:52 | Повідомлення № 736
Знавець вірусів
Повідомлень: 2878
Нагороди: 18
Рейтинг: 206
Quote (gromko)
до тих пір поки "специ" сказали, що "нормальні" люди "юзають Вінду, а не галіму Мандріву у якої немає навіть Мого компьютера". Після цих слів вони "ставлять" Windows XP SP3, вірніше пробують це зробити - відповідь системи була щось подбне до того, що процесор невідомий системі, після чого все зупинилося. Другий "гуру" форматує вінчестер і пробує встановити Віндос Севен з тим же результатом.

Особиста думка:
Юзери галімі з кривими руками B) Вінду так як любе програмне забезпечення даже на холодильник впарить можна якщо він має USB конект.
То мабуть профі які виключно юзають автоматичними збірками ;)

gromko Дата: Пт, 08.01.2010, 20:15 | Повідомлення № 737
Лінуксоїд
Повідомлень: 3189
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (НІКОЛЯ)
Юзери галімі з кривими руками Вінду так як любе програмне забезпечення даже на холодильник впарить можна якщо він має USB конект. То мабуть профі які виключно юзають автоматичними збірками

Безперечно - це так, але у вищенаведеному прикладі було показано, що Linux, незважаючи на її "іншопланетне" походження, дружня до користувача операційна система.
Andrey123q Дата: Сб, 09.01.2010, 20:11 | Повідомлення № 738
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Quote (gromko)
відповідальність покладено на директорів та завідуючих кабінетами

про зав кабинета там по-моему ничего нет... А так, конечно потихоньку нужно нам всем осваивать Linux

Quote (vitan)
Схвалити Концепцію Державної цільової науково-технічної програми використання в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом, що додається.

действительно, наконец-то... А такого распоряжения по сфере образования еще не было?
У нас в колледже бухгалтер как-то с казначейства целый букет вирусов на флешке принесла... - что значит Windows.

Анекдот про линукс-вирусы:
<graveworm> предлогаю приятелю переходить на линукс
<graveworm> он очень боица вирусов
<webster> да в линуксе стоит бояцо их)))
<webster> их же целых 9 ))))
<webster> и то половина не работает
<webster> с остальной половиной надо долбацо чтобы установить

Додано (09.01.2010, 19:11)
---------------------------------------------
Я начал осваивать Linux c дистрибутива OpenSUSE (только вот недавно)

Відредаговано: Andrey123q - Пт, 08.01.2010, 21:59
gromko Дата: Нд, 10.01.2010, 17:51 | Повідомлення № 739
Лінуксоїд
Повідомлень: 3189
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Тихо и незаметно, Токийская фондовая биржа (Tokyo Stock Exchange, TSE) объявила о переходе на новую систему Arrowhead. Сообщается, что система работает под управлением серверов Fujitsu и использует Red Hat Enterprise Linux.
Новая система может обрабатывать транзакции всего за 5 милисекунд, а мониторинговую информацию на чтение отдает за 3 милисекунды. Из интересных особенностей внедрения стоит отметить отказ от каких-либо готовых решений, кроме операционной системы — и СУБД, и кластерная система, и система управления storage — полностью проприетарные и написанные специально для этого проекта. Система обошлась новым хозяевам в 13 миллиардов йен (140 миллионов долларов).
Старая система, функционировавшая до 4 января 2010 года, успела "порадовать" своих хозяев несколькими десятками серьёзных сбоев и непредсказуемо медленной работой (до нескольких секунд на транзакцию), что здорово ударило по репутации биржи. Убытки, которые биржа понесла в результате судебных исков от недовольных трейдеров, много больше, чем цена системы: для сравнения, только по одному из них (а их было несколько десятков) TSE уплатила истцу (Mizuho Securities) 120.5 миллионов USD.
Напомним, что Токийская фондовая биржа (TSE) — вторая в мире по рыночной капитализации, после Нью-Йоркской (NYSE).

Вышел Wine 1.1.36
Основные изменения:
- Закончено разделение 16-ти битных библиотек
- Улучшена поддержка Shader Model 4
- Улучшена поддержка возможности отладки для MinGW
- Некоторые багфиксы в MSHTML
- Устранено множество ошибок связанных с утечкой памяти
- Множество улучшений для для работы 16-ти битных (NE-файлов) Windows-приложений
- Исправлены ошибки при запуске/установке/работе таких программ, как: Lineage II, F.E.A.R., Left 4 Dead 2, Civilization 2, NHL 99, Command and Conquer 3 и многих других

Додано (10.01.2010, 16:33)
---------------------------------------------
Кроме ALTLinux 5.0.0 (KDesktop) за последние несколько дней вышел целый десяток новых версий различных дистрибутивов linux и даже одна бета из BSD-семейства. Показательно, что дистростроители не отдыхают даже в эти тяжелые праздничные дни.
30 декабря вышли:
Xange 2010, бывший Vixta, базирующийся на Fedora дистрибутив с KDE4, нацеленный на простоту использования.
Deepin 9.12, бывший Hiweed GNU/Linux. Китайский дистрибутив с китайскими "погремушками", вроде словарей и систем ввода, базирующийся на Debian/Ubuntu
Webconverger 5.9, базирующийся на Debian/Ubuntu web-киоск. Подходит для организации интернет-кафе, в котором будут использоваться только web-приложения.
третья альфа Elastix 2.0.0 -- дистр для организации учрежденческой АТС, базирующийся на Asterisk.
обновление NuTyX 2009.2 -- дистрибутива для опытных франкоговорящих пользователей, базирующегося на LFS и BLFS, с интегрированным пакетным менеджером, заимствованном из CRUX.
В последний день года вышли:
Вторая бета MOPSLinux 7.0 -- известной русской вариации Slackware
blackPanther 10.1 -- венгерский сплав из Ubuntu(взят менеджер драйверов), Mandriva(графические конфигурационные утилиты) и Fedora(GUI). Дистрибутив предназначен для венгерских школ.
sidux 2009-04 -- немецкий дистрибутив, базирующийся на Debian GNU/Linux. Отличия от оригинала: ядро с патчами, направленными на увеличение производительности и совместимости с новейшими устройствами; KDE в качестве основного окружения.
1 января вышли:
Бета PC-BSD 8.0, известного десктопного варианта FreeBSD
Zorin 2.0, еще один Ubuntu-базированный дистрибутив для новичков. Отличительная особенность этой ирландской поделки -- Gnome-интерфейс должен напоминать новичку интерфейс Windows.
Второго января вышел лишь один дистрибутив:
Kahel 01-01-2010 (Light), базирующийся на Arch Linux с Gnome-окружением. Kahel -- основной этнический филиппинский дистрибутив.

Додано (10.01.2010, 16:51)
---------------------------------------------
Компания ТрастВерс сообщила о выходе основанного на Wine проприетарного продукта WINE-LXP 1.4, конкурирующего с Wine@Etersoft и предназначенного для запуска в Linux наиболее популярных российских бизнес-приложений для платформы Windows. Использование WINE-LXP позволяет решить проблему перехода с Windows на Linux, избавляя от необходимости использования Windows в виртуальных машинах или как вторую систему лишь для запуска одного-двух приложений, не предназначенных изначально для использования в Linux.

По сравнению с предыдущей версией можно отметить следующие улучшения:
Добавлена поддержка 1С:ХроноГраф Школа 2.5;
Добавлена поддержка MetaTrader4;
Добавлен скрипт автоматической настройки wine для использования 1С: Предприятие 7.7;
Добавлен скрипт автоматического скачивания и установки библиотек, необходимых для работы отдельных программ.

Некоторые из поддерживаемых приложений:
Бухгалтерия, автоматизация производства - 1С Предприятие 8.1, 1С Предприятие 7.7 (локальные и сетевые версии)
Программы подготовки налоговой отчетности - Налогоплательщик ЮЛ
Правовые системы - Гарант F1, КонсультантПлюс (c ограничениями)
Офисные приложения- Microsoft Office (2003, 2007) (кроме Outlook)
Работа в сети Интернет - Internet Explorer 6.0
Обработка изображений - Adobe Photoshop CS2

Andrey123q Дата: Нд, 10.01.2010, 23:22 | Повідомлення № 740
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Хорошо было бы в плане популяризации Linux среди пользователей форума создать тему с описанием базовых принципов, функций, интерфейса, программ, установки программ, настройки системы и т.п. в этой ОС.

Я начал с дистрибутива OpenSUSE - gromko, что скажите?

Додано (10.01.2010, 22:22)
---------------------------------------------
История про вредение в российских школах свободного ПО: http://news.babr.ru/?IDE=82180

В наши школы реальные проверки софта мне кажется еще не скоро прийдут. Ведь проверки координируют. А что могут дать такие проверки или указания из мин образования - реальный обвал системы образования, как минимум локально хотя бы в 1й школе. Для легализации ПО нужны деньги и не малые. Для внедрения СПО также нужен государственный проект, тоже вложения в его реализацию (поставка, внедрение, обучение учителей и т.п.). Кроме того в государстве нужны специалисты знающие Windows.

Хоть где-то в наших школах такие проверки были?

Відредаговано: Andrey123q - Нд, 10.01.2010, 23:25
vitan Дата: Пн, 11.01.2010, 02:01 | Повідомлення № 741
Я тут недавно...
Повідомлень: 40
Нагороди: 0
Рейтинг: 11
Quote (gromko)
sidux 2009-04 -- немецкий дистрибутив, базирующийся на Debian GNU/Linux. Отличия от оригинала: ядро с патчами, направленными на увеличение производительности и совместимости с новейшими устройствами; KDE в качестве основного окружения

ну там не тільки кеди, є й збірка з XFCE (iso всього 486,6 Мб ). так, грузиться швидко і працює теж як реактивний. але є одне но ( там своє ядро, яке вінт на букові дуже швидко кончить (скажу що неприємно вінт квакає). така пролема була на убунті http://smartov.habrahabr.ru/blog/15616/ . вирішується все це просто= поставити з репів sidа ядро. але мабуть краще починати з тої ж сусі, хоча як на мене то мабуть все ж таки debian 5.0.3 lenny. як не як а 5 DVD + 1 DVD http://www.linux.kiev.ua/ua/download/ з оновленнями задовольнить любого гурмана. + до того ж Деб вважається самим стабільним серед всього зоопарка linux. та й ставиться він не важче чим та ж сама суся чи убунта.
до речі про бухгалтерію під linux= я тут пересадив дві фірми на деба і на Дебет Плюс http://www.debet.kiev.ua/ нічого, за пару днів люди освоїлись. і вже добавлю, що бесплатна прога Пусті бухгалтерські бланки для Украіни теж без проблем працює під вайном.

і як сказав ,,gromko,, все в ідеології. чомусь все зводиться до грошей. та ради Бога, напишіть на форумі свого міста що потрібна допомога по встановленню linux в вашій школі - і завтра ви її одержите, і 6 ДВД в придачу . і замітьте що безкоштовно. можу з любим побитись об заклад!
ось це вже ідеологія...

Відредаговано: vitan - Пн, 11.01.2010, 02:59
gromko Дата: Пн, 11.01.2010, 12:46 | Повідомлення № 742
Лінуксоїд
Повідомлень: 3189
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote ( )
vitan], b]ну там не тільки кеди, є й збірка з XFCE (iso всього 486,6 Мб ). так, грузиться швидко і працює теж як реактивний. але є одне но ( там своє ядро, яке вінт на букові дуже швидко кончить (скажу що неприємно вінт квакає). така пролема була на убунті http://smartov.habrahabr.ru/blog/15616/ . вирішується все це просто= поставити з репів sidа ядро. але мабуть краще починати з тої ж сусі, хоча як на мене то мабуть все ж таки debian 5.0.3 lenny. як не як а 5 DVD + 1 DVD http://www.linux.kiev.ua/ua/download/ з оновленнями задовольнить любого гурмана. + до того ж Деб вважається самим стабільним серед всього зоопарка linux. та й ставиться він не важче чим та ж сама суся чи убунта.
до речі про бухгалтерію під linux= я тут пересадив дві фірми на деба і на Дебет Плюс http://www.debet.kiev.ua/ нічого, за пару днів люди освоїлись. і вже добавлю, що бесплатна прога Пусті бухгалтерські бланки для Украіни теж без проблем працює під вайном.

Шановний vitan, трішки менше "сленгу" - багато хто просто не зрозуміє, про що йде мова - я про це завжди тверджу - бути ближче до "народу", не намагатися "завантажити" їх по "повній", не "залякувати", намагатися відходити від "кланоовості" та "сектанства".
А так - з ВПЗ майбутнє. При достатньо "широкій трубі" (пропускній можливості мережі) та безлімітному трафіку нащо купляти Win+MS Office, якщо можна буде безкоштовно поставити якусь ГуглОС (ChromeOS) і в онлайні працювати з GoogleDoc.

vitan Дата: Вт, 12.01.2010, 10:25 | Повідомлення № 743
Я тут недавно...
Повідомлень: 40
Нагороди: 0
Рейтинг: 11
деб - debian, суся - OpenSUSE , кеди - KDE. та ні, фанатизму немає ніякого. я, наприклад, перейшов на linux ще в часи 98 венди , і ніразу не появлялось бажання повернутись . а вот коли просять переставити венду на компютері, то я просто відмовляюсь, тому що я в ній не тямлю, і немає бажання вивчати.
по поводу ГуглОС не скажу, а по роботі в онлайн, то можна працювати незалежно від ОС. тут пару прикладів:
http://pixlr.com/app/ щось на зразок фотошопа.
http://www.google.com/google-d-s/intl/uk/tour1.html - офіс.
але не в всіх є ,як сказано вище ,,широка труба,,, а за село взагалі не приходиться говорити.
P.S. добавлю, не знаю чи були перевірки в школах, а вот Хмельницький ТУП - потрясли основатєльно, і штраф був - мама не горюй.


Відредаговано: vitan - Вт, 12.01.2010, 10:32
Andrey123q Дата: Вт, 12.01.2010, 22:07 | Повідомлення № 744
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Сьогодні намагався переконати колег в можливому більш широкому переході в майбутньому нашої освіти до ОС Linux та ВПЗ.
Наткнувя на різке неприйняття, а саме деякі з їх аргументів:
- незнайомство з ціїєю ОС, налаштуванням і т.п.
- необхідністю з опануванням нових програм
- потрібність розробки нових практичних, методичок і т.п.
- більша зручність MS Office над OpenOffice
- відсутність пристойного аналогу наприклад, програми AutoCAD (наш коледж будівельний)
- переважне застосування студентами вдома саме ОС Windows і, як один з суттеєвих моментів, це іграшки під Windows

Звичайно я також наводив багато переваг ОС Linux, показував на прикладі OpenSUSE, але переконати не сильно вдалось. Може з свого досвіду ви додасте ще якісь аргументи?

До речі KDE (4.3.1) на OpenSUSE мені взагалі не дуже сподобалось, наприклад, шрифти, кольори, інтерфейс і т.п., хоча не все - занадто нагадує Win7, - поставив Gnome - сподобалось більше, хоча може просто ще не все налаштував під себе. Одне краще там дивиться інше там....
Зараз скачав AltLinux та докачую Debian - подивлюсь.

Додано (12.01.2010, 21:07)
---------------------------------------------
Хорошо было бы создать опрос по поводу того кто и насколько знаком или владеет Linux

Відредаговано: Andrey123q - Вт, 12.01.2010, 19:22
gromko Дата: Вт, 12.01.2010, 23:43 | Повідомлення № 745
Лінуксоїд
Повідомлень: 3189
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (Andrey123q)
Сьогодні намагався переконати колег в можливому більш широкому переході в майбутньому нашої освіти до ОС Linux та ВПЗ.

Не варто - практика показує, що вчителі ще "не доросли" до сприйняття ВПЗ

Quote (Andrey123q)
Наткнувя на різке неприйняття, а саме деякі з їх аргументів: - незнайомство з ціїєю ОС, налаштуванням і т.п.

Сучасні дистрибутиви Linux у налаштуванні навіть більш прихильні до користувача на W

Quote (Andrey123q)
- необхідністю з опануванням нових програм

А як без цього, а де ж професйсне зростання та самоосвіта вчителя?

Quote (Andrey123q)
- потрібність розробки нових практичних, методичок і т.п.

Для творчо працюючого вчтеля це простір для роботи

Quote (Andrey123q)
- більша зручність MS Office над OpenOffice

Про це не може бути і мови - наші учні вважабть саме навпаки, що ООО краще

Quote (Andrey123q)
- відсутність пристойного аналогу наприклад, програми AutoCAD (наш коледж будівельний)

Багатий у Вас коледж - ціни на Автокад від 50000 грн. - http://www.cddoma.com.ua/279/0/Autodesk/ (хоча начеб то є і якась безкоштовна навчальна "ліцензія", не буду стверджувати)

AutoCAD працює "під" wine в Linux. Знайомий "профі" рекомендував BricsCAD (він працює з DWG-файлами), для Linux - http://www.bricscad.com/common/support/forumtopics.jsp?forum=20

Quote (Andrey123q)
- переважне застосування студентами вдома саме ОС Windows і, як один з суттеєвих моментів, це іграшки під Windows

Бу-га-га, перепрошую. Вже і "іграшки" не є проблемою.
Тут проблема у тому, що ми "зомбуємо" учнів (студентів) Win+Office, а потім диуємось, що вони не можуть сприйняти щось інше.

Quote (Andrey123q)
Звичайно я також наводив багато переваг ОС Linux, показував на прикладі OpenSUSE, але переконати не сильно вдалось

Вони повинні мати мотивацію використовувати ВПЗ. У цьому дуже допомагають КРУ, податкова та прокуратура - при загрозі чималих штрафів появляється причина перейти на ВПЗ

І ще щодо OpenOffice (цитата)
В Дании школьный совет города Вирум (Virum) направил открытое письмо мэру, городскому совету и ИТ-менеджеру муниципалитета Люнгбю-Торбек (Lyngby-Taarbaek) с резкой критикой на решение заменить Microsoft Office на OpenOffice. У учащихся появились серьёзные проблемы с программами и отсутствует подготовка в их использовании, говорится в послании.
В открытом письме, которое можно прочитать на сайте местной газеты, можно выделить следующие пункты:
"Во-первых, мы считаем, это большой проблемой, потому что мы еще не научились пользоваться этой программой, тем более, что 9 классы, не знают как сдавать экзамены по этой программе. Одно из решений - провести курсы для учащихся по использованию данного пакета..."
"Также у нас есть большие проблемы с форматированием. Например, если мы дома в Word`е напишем документ в датском стиле и много времени потратим на форматирование стилей, то в школе, если нам нужно будет его распечатать или изменить, формат страницы оказывается совершенно другим, а не таким, как дома..."
Школьники выражают сожаление об отсутствии аналогов некоторых программ, включая Publisher.
"Мы не можем понять, почему только учащимся и преподавателям необходимо использовать OpenOffice, а всем, кто работает в других местах города, доступен пакет Microsoft Office..."
"Мы считаем несправедливым, что некоторые из наиболее важных рабочих инструментов в нашей школе, которые раньше работали действительно очень хорошо (пока мы не получили OpenOffice), сейчас заменены тем, что работает хуже..."

(У кінці вияснилось, що лист було підготовлено за ініціативою представники MS - це мені нагадує, як у радянські часи піонери писали листи на захист Нельсона Мандели та інших прогресивних діячів)

Andrey123q Дата: Ср, 13.01.2010, 02:19 | Повідомлення № 746
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1236
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Quote (gromko)
Багатий у Вас коледж - ціни на Автокад від 50000 грн.

власне, ми за нього не платимо,піратський

Quote (gromko)
Вже і "іграшки" не є проблемою.

хіба ігри під directX підуть у Linux. Да я продивлявся ігри для Linux, але в порівнянні з потужними новими іграми для Windows це дитячи забавки, хоча так для дітей класа 5го 6го підуть. Міні ігри цікаві

Quote (gromko)
У цьому дуже допомагають КРУ, податкова та прокуратура

Такі перевірки реально проводяться в школах щодо программного забезпечення?
AutoCAD 2006 для освіти (ліценція Academic) коштує 49$, а 2009й - 144$. BricsCAD також не з дешевих - дякую, подивимось чи хоч трохи достойний він AutoCAD'а.


Відредаговано: Andrey123q - Ср, 13.01.2010, 06:18
vinohodov Дата: Ср, 13.01.2010, 10:05 | Повідомлення № 747
Прописаний назавжди
Повідомлень: 333
Нагороди: 1
Рейтинг: 29
есть у нас в школе несколько старых компьютеров P-2 тактовая частота 350, 128 ОЗУ, винчестер 6 гигабайт, хочу попробовать на них Линукс установить, посоветуйте пожалуйста дистрибутив, и если можно инструкцию по установке.
gromko Дата: Ср, 13.01.2010, 11:09 | Повідомлення № 748
Лінуксоїд
Повідомлень: 3189
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (Andrey123q)
хіба ігри під directX підуть у Linux.

Підуть - під "вайном" на сьогодні це не надто велика проблема, але звичайно, не всі

Quote (Andrey123q)
Такі перевірки реально проводяться в школах щодо программного забезпечення?

Проводяться - саме школа найкраще місце для них (почитайте повідомлення у цьому форумі)

Quote (Andrey123q)
BricsCAD також не з дешевих - дякую, подивимось чи хоч трохи достойний він AutoCAD'а.

Це не повністю AutoCAD, але є версія і для Linux

Quote (vinohodov)
есть у нас в школе несколько старых компьютеров P-2 тактовая частота 350, 128 ОЗУ, винчестер 6 гигабайт, хочу попробовать на них Линукс установить, посоветуйте пожалуйста дистрибутив, и если можно инструкцию по установке.

а) Це не буде сучасний дистрибутив Linux - слід шукати дистрибутив тих років, що й "залізо". Сучасні Linux’и потребують біля 512 Мб оперативки, ті що були років зо 4-5 назад (це по Вашому "залізу") працювали на 128 Мб
б) Можна "оптимізувати" Linux під Ваше "залізо" - не встановлювати KDE чи Gnome, а XFCE (LXDE) чи IceWM, забути про OpenOffice 3.1, а обрати Abiword (Word), Gnumeric (Excel)
в) Встановити DeLi Linux - http://www.delilinux.org/index-ru.html
DeLi Linux образовано от "Desktop Light" (нетребовательный к настольному компьютеру) Linux. Данный дистрибутив Linux предназначен для старых компьютеров, начиная от 486 до Pentium II или около того. Основное внимание уделено использованию в качестве настольного компьютера. В состав дистрибутива входят приложения для работы с электронной почтой, графический веб браузер, офисные приложения, включая редакторы текста и электронных таблиц, и т.д. Для установки всех приложений, включая XOrg и инструменты для разработки, вам понадобится не более 750 MB на жестком диске.

Фокус заключается в том, что в DeLi Linux используются только "легковесные" варианты программ. Если вы ищите новые релизы KDE, GNOME или Mozilla, DeLi Linux не будет отвечать вашим запросам. Тестовый компьютер - ноутбук с PII процессором и 64 MB RAM, все приложения, включенные в DeLi Linux, работают гладко.

"Какого черта вам понадобилось делать дистрибутив для этого старого мусора ?" - можете спросить Вы. До сих пор существует множество компьютеров с конфигурацией подобной описанной выше, глупо их выбрасывать. Многим не по карману 4 ГГц компьютер за 1000 $ и больше, но они могут приобрести Pentium I 133 за 50 $ на ebay или барахолке. Многих устраивают компьютеры, которые они приобрели 5 лет назад. Особенно, в, так называемых, странах третьего мира, где не всегда можно себе позволить новое оборудование. Кроме того, до сих пор существуют Windows 3.1 и 95, которые запускаются на подобных компьютерах. Но эти версии более не поддерживаются компанией Microsoft, более не производятся, и, в конце концов, вам не найти нового программного обеспечения под старые версии Windows.
Люди о DeLi Linux:

"Не могу с ним наиграться. Не выбрасывайте старые компьютеры, поставьте на них DeLi Linux." (Susan Linton, tuxmachines.org, из обзора на Distrowatch)

"DeLi Linux удивил меня, превратив старенький 486 в удобную систему, [...] на Pentium III он работал настолько шустро, что обогнал мою основную систему на AMD64, использующую Fedora Core 6 [...] Из всех легковесных дистрибутивов Linux, DeLi - один из лучших." (Stefan Vrabie, обзор на linux.com)

"У меня сохранился первый компьютер Intel, использующий 486DX2 66МГц [...] сейчас на нем стоит DeLi Linux, и моя мать, несмотря на то, что относится с подозрением к технике, использует его в качестве рабочей станции, довольна им и не испытывает никаких проблем." (Usenet сообщение)

vinohodov Дата: Ср, 13.01.2010, 12:25 | Повідомлення № 749
Прописаний назавжди
Повідомлень: 333
Нагороди: 1
Рейтинг: 29
Вот нашел в интернет. Как по вашему мнению этот Линукс?
Легкий Линукс
- оптимизирован для установки и работы на компьютерах от 128 до 256 МБ памяти и процессор от PI 233 МГц.

Конфигурация 1. На 2CD.

Вариант с самыми низкими аппаратными требованиями, обеспечивает приемлемую производительность даже на системах с объёмом памяти 128 МБ.
Включает в себя графическую среду XFCE; в состав этого дистрибутива входят лёгкий и быстрый текстовый редактор Abiword и программа редактирования электронных таблиц Gnumeric.

Кроме того, на первом диске содержатся:

* Офисный пакет: OpenOffice.org 2.3;
* Веб браузер: Firefox 2.0;
* Электронная почта: Claws Mail;
* Работа с изображениями: Gimp 2.4;
* И ещё более 1000 программ, позволяющих решать самый широкий круг задач.

Дополнительный диск "Образование". Содержит программы, которые могут понадобится в школе и других образовательных учреждениях:

* Редактор веб страниц Bluefish;
* Языки программирования pascal (Free Pascal и Lazarus), basic (gambas), logo (KTurtle);
* Системы математических вычислений (Maxima и Scilab);
* Антивирус ClamAV и кэширующий сервер Squid, СУБД PostgreSQL.

Именование дисков на FTP:

* school-[ДАТА]-linux-lite-i586-disk1-cd.iso - первый установочный CD
* school-[ДАТА]-linux-lite-i586-disk2-cd.iso - дополнительный CD "образование"

PanPete Дата: Ср, 13.01.2010, 12:44 | Повідомлення № 750
Наполегливий учасник
Повідомлень: 797
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
vinohodov мабуть мав на увазі "Легкий Линукс", що пропонується на http://linux.armd.ru/ru/distros/
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2018.