Чт, 14.12.2017, 12:08
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 49 з 119«124748495051118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 27
Рейтинг: 357
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
vinohodov Дата: Чт, 24.12.2009, 13:40 | Повідомлення № 721
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 29
Quote (gromko)
Vista Business (Home у школах неможна), для школи - 214,03 грн. за ліцензію
Windows 7 - 288.92 грн, (для шкіл, за одну ліцензію)
MS Office 2007 - 260.10 грн. (для шкіл, за 1 ліцензію)
Одна ліцензія - 1 ПК, тож слід помножити на ваші 16 ПК - 7586 грн (це по Open License)
Якщо потрібні установочні диски, то це ще 300 грн.

Невже такі ціни???? Я честно кажучи довго шукав ціни для шкіл, але й так не знайшов, спасибі велике!

Додано (24.12.2009, 13:40)
Ось відповідь з цього магазину, ціни дещо інакші:
Для учебных заведений:

WinHomeBsc 7 RUS OLP NL Acdmc Legalization GetGenuine = 817,96 грн. за 1 лицензию.

WinStrtr 7 RUS OLP NL Acdmc Legalization GetGenuine = 492,64 грн. за 1 лицензию

gromko Дата: Чт, 24.12.2009, 14:58 | Повідомлення № 722
Лінуксоїд
Ось відповідь з цього магазину, ціни дещо інакші:
Для учебных заведений:
WinHomeBsc 7 RUS OLP NL Acdmc Legalization GetGenuine = 817,96 грн. за 1 лицензию.

Тоді виход один.
panasenkos Дата: Пт, 25.12.2009, 22:19 | Повідомлення № 723
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
Quote (gromko)
Вихід перший - ліцензії
Придбати ліцензії можна у СофтКей-Україна тел./факс: 0(44) 494-4488
Vista Business (Home у школах неможна), для школи - 214,03 грн. за ліцензію
Windows 7 - 288.92 грн, (для шкіл, за одну ліцензію)
MS Office 2007 - 260.10 грн. (для шкіл, за 1 ліцензію)
Одна ліцензія - 1 ПК, тож слід помножити на ваші 16 ПК - 7586 грн (це по Open License)
Якщо потрібні установочні диски, то це ще 300 грн

ЦЕ ПРОСТО ЖАХ - 7586 грн, вважаючи стан фінансування сьогоднішньої освіти.

LINUX дає СВОБОДУ в ПРОГРАМНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ.

Навіщо привчати дітей працювати на КРАДЕНОМУ ПО?

Хто з вас шановні форумчани дійсно працював в Linux, а не просто ознайомлювався з ним в віртуальній машині?
Мене наприклад він цілком задовальняє.

Може ви не змогли його налаштувати належним чином, і від цього у вас неповага до нього?

Windows must die

Вибачаюсь, може кого й образив.

Відредаговано: panasenkos - Пт, 25.12.2009, 22:25
swetikccc Дата: Пт, 25.12.2009, 23:00 | Повідомлення № 724
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Quote (vinohodov)

Новинка! Версия Windows 7 Home Basic для домашнего пользования. В ней отсутствуют некоторые ограничения, налагаемые на Windows 7 Starter, но в то же время под этой ОС пользователям недоступны многие функции, включённые в Windows 7 Home Premium.
Поставщик: Microsoft

Просмотров: 1947 Рейтинг: 4.39 (5)

Цена: от 841.50 грн.

Ніякої різниці
Вам надали не ту інформацію

piktor Дата: Сб, 26.12.2009, 13:19 | Повідомлення № 725
Активний учасник
Рейтинг: 19
Quote (swetikccc)

За Хоум Васік?! Це, я так розумію, платити за себе і за тих десятьох, що скачали піратський Ultimate.
vitan Дата: Сб, 26.12.2009, 21:36 | Повідомлення № 726
Я тут недавно...
Рейтинг: 11
Quote (GarryPotter)
Дивлячись на стан нашої інформатики розумієш, що вона йде по дорозі в нікуди - піратський софт в Україні використовували, використовуватимуть і будуть використовувати, і ніякий Лінукс нікому не потрібен. Хто ним користується - а практично ніхто, нащо ж тоді гооворити про цей Лінукс та й взагалі про вільне програмне забезпечення, якщо воно нікому не потрібне?

а Ви пробували хоч одного учня ,,посадити,, на linux? я наприклад зовсім ніякого відношення не маю до навчального процесу, як і до інформаційних технологій, АЛЕ !!! це зовсім не помішало поставити 5-ти учням з ліцею на їхні ноутбуки ubuntu. я, чесно кажучи, не дуже люблю її , але українська локалізація в ній найкраща серед всіх дистрів які я знаю. її потрібно трохи допиляти (може комусь і пригодиться):
1. Дати команду в консолі sudo passwd и задати пароль для root.
2. Вписати в файл /etc/sudoers (або раскомментувати) строку Defaults targetpw.
Після цього sudo будет требувати пароль root, крім того, стане можливо використовувати su.
другими словами - ubuntu стане таким як і повинен бути linux в відношенні безпеки.

і до речі, всі ці пять учнів - дівчатка. ну це мабуть в силу того, що вони меньше цікавляться іграми.
спочатку поставив inux на бук дочці свого знайомого, а потім позвонили і попросили поставити ще на 4.
працює все = вайфай , інет через інтертелеком, блютуз, вебкамера :* (для них це майже саме головне).
любий формат документів відкривається, любий формат відео, музика само собою без проблем...
і ніяких врусів, торянів і spyware detected on your computer. десь тут читав що після початку війни, в Іраку відказали всі компи під вендою. не важко здогадатись чому.
ну і накінець декілька ссилок на офіс (так так є не тільки ОО):
1.IBM Lotus Symphony 1.3
http://symphony.lotus.com/software/lotus/symphony/home.nsf/home
2.softmaker-office
http://www.softmaker.com/english/ofw_en.htm
до ОО їм далеко правда, та й нашої мови немає. хоча запускаються швидко.
можна ще поставити Abiword (текстовий процессор) і Gnumeric (табличний процесор), вони є в кожному дистрі. запускаються миттєво...
P.S. дам ще рекомендацію: не забувайте хочаб дивитись в якому форматі зберігаєте документи в ОО. а має він щось порядка 22 форматів.

Відредаговано: vitan - Сб, 26.12.2009, 22:02
W-w-W Дата: Сб, 26.12.2009, 22:07 | Повідомлення № 727

Quote (vitan)
і ніяких врусів, торянів і spyware detected on your computer.

звідки така самовпевненість? для лінукса є теж вірусів маса, покищо вони не такого масштабу як для віндовс, але вони є, і в міру розвитку лінуксу їх буде більше!

Quote (vitan)
десь тут читав що після початку війни, в Іраку відказали всі компи під вендою. не важко здогадатись чому.

Це недостовірна інфо, там лохів не держать, що всі компи відмовили і все, там захист добрий та надійний. Їм платять гарні зелені! Такщо нема з чим порівнювати!
vinohodov Дата: Пн, 28.12.2009, 10:13 | Повідомлення № 728
Прописаний назавжди
Quote (swetikccc)
Новинка! Версия Windows 7 Home Basic для домашнего пользования. В ней отсутствуют некоторые ограничения, налагаемые на Windows 7 Starter, но в то же время под этой ОС пользователям недоступны многие функции, включённые в Windows 7 Home Premium.
Поставщик: Microsoft

Просмотров: 1947 Рейтинг: 4.39 (5)

Ніякої різниці
Вам надали не ту інформацію

Та ні мабуть ту :) Знайшов WinStrtr 7 RUS OLP NL Acdmc Legalization GetGenuine = 482 грн. за 1 лицензию
мабуть будемо купляти її :)
vitan Дата: Пн, 28.12.2009, 23:47 | Повідомлення № 729
Я тут недавно...
банкіри вміють рахувати, чого не скажеш про нашу освіту... http://privatblog.com.ua/page/243771.html
swetikccc Дата: Вт, 29.12.2009, 08:36 | Повідомлення № 730
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Quote (vinohodov)
Та ні мабуть ту Знайшов WinStrtr 7 RUS OLP NL Acdmc Legalization GetGenuine = 482 грн. за 1 лицензию
мабуть будемо купляти її

Так просто не знайдете потрібно звязуватися
http://www.microsoft.com/Ukraine....lt.mspx
vinohodov Дата: Вт, 29.12.2009, 12:36 | Повідомлення № 731
Прописаний назавжди
Quote (swetikccc)
Так просто не знайдете потрібно звязуватися
http://www.microsoft.com/Ukraine....lt.mspx

Вже взяли рахунок в магазині /allsoft.ua
vitan Дата: Нд, 03.01.2010, 16:06 | Повідомлення № 732
Я тут недавно...
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 23 грудня 2009 р. № 1588-р
Київ
Про схвалення Концепції Державної цільової
науково-технічної програми використання
в органах державної влади програмного
забезпечення з відкритим кодом

1. Схвалити Концепцію Державної цільової науково-технічної програми використання в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом, що додається.

Визначити Державний комітет інформатизації державним замовником Програми.

2. Державному комітетові інформатизації разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади розробити та подати у чотиримісячний строк Кабінетові Міністрів України проект Державної цільової науково-технічної програми використання в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом.

Прем’єр-міністр України
Ю. ТИМОШЕНКО

Andrey123q Дата: Нд, 03.01.2010, 16:26 | Повідомлення № 733
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Quote (Махновець_Ігор)
звідки така самовпевненість? для лінукса є теж вірусів маса, покищо вони не такого масштабу як для віндовс, але вони є, і в міру розвитку лінуксу їх буде більше!

знаєте, в мене таких прикладів теж маса. Один знайомий, в якого дома Linux, також розсказує, що у внутрішній мережі провайдера, одних тільки розмов, що в того той вірус, в того інший, як з ними боротися і т.п. - йому ж, та його домашнім, з Linux'ом ці проблеми абсолютно не актуальні. І питання скоріше не в росповсюдженості Windows чи Linux, а в у відкритості ОС, ідеології.
vitan Дата: Пн, 04.01.2010, 02:40 | Повідомлення № 734
Я тут недавно...
Quote (Andrey123q)
Один знайомий, в якого дома Linux, також розсказує, що у внутрішній мережі провайдера, одних тільки розмов, що в того той вірус, в того інший, як з ними боротися і т.п. - йому ж, та його домашнім, з Linux'ом ці проблеми абсолютно не актуальні. І питання скоріше не в росповсюдженості Windows чи Linux, а в у відкритості ОС, ідеології.

ну чому? наприклад http://www.kaspersky.ru/viruswa....ffset=3
правда, крім кашперського щось ніхто з юзерів їх не бачив :? і , я так думаю (ф-м Міміно), що якби все було би так просто - то кашпер по любому не упустив би можливість заробити на цьому. а так....
і до речі цікаві факти: тільки появляється нова зараза - як в кашпера вже готова відповідь на це. до речі теж саме спостерігається з курячим, свинячим і т.д грипом. хочеш не хочеш а відповідь сама напрошується......
як кажуть= Если звезды зажигают - значит, это кому-нибудь нужно.

Відредаговано: vitan - Пн, 04.01.2010, 03:04
gromko Дата: Пт, 08.01.2010, 18:44 | Повідомлення № 735
Лінуксоїд
Quote (vitan)
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 23 грудня 2009 р. № 1588-р Київ Про схвалення Концепції Державної цільової науково-технічної програми використання в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом

Перші "подвижки" у подоланні монополії однієї корпорації на окремо взятому ринку. Європа та увесь інший світ в купі з братньою Росією це вже давно зробили.

Quote (Andrey123q)
знаєте, в мене таких прикладів теж маса. Один знайомий, в якого дома Linux, також розсказує, що у внутрішній мережі провайдера, одних тільки розмов, що в того той вірус, в того інший, як з ними боротися і т.п. - йому ж, та його домашнім, з Linux'ом ці проблеми абсолютно не актуальні.

Про що я давно вже кажу.

Quote (Andrey123q)
І питання скоріше не в росповсюдженості Windows чи Linux, а в у відкритості ОС, ідеології.

Можливо

Quote (vitan)
правда, крім кашперського щось ніхто з юзерів їх не бачив і , я так думаю (ф-м Міміно), що якби все було би так просто - то кашпер по любому не упустив би можливість заробити на цьому. а так...

Поки що для Linux`а вірусів у моїй колекції немає

Тепер щодо програмного забезпечення.
Наказом відділу освіти заборонено використання неліцензійного ПЗ, відповідальність покладено на директорів та завідуючих кабінетами інформатики. У 50% шкіл - жодних правовстановлюючих документів на ПЗ (фірми-поставщики не надали, було втрачено з різних причин, комп’ютери поставлялись без ПЗ, тощо). Керівництво залишає вчителя сам на сам з цією проблемою, по мінімумі ліцензувати тільки Windows+Office - близько 6-7 тисяч, а це непідйомна сума для сільської школи. На сьогоднішньому засіданні РМО бачу, що більшість вчителів ВЖЕ цікавиться варіантами з вільним ПЗ. Насамперед це Free Pascal, GCompris, GIMP, Inkscape та iTALC

Тепер щодо Linux’а зокрема. В одному з попередніх повідомлень я писав, що "поставив" учениці на ноутбук Mandriva Linux (купили комп’ютер без операційної системи). Працював без жодних проблем декілька місяців (до Нового року), до тих пір поки "специ" сказали, що "нормальні" люди "юзають Вінду, а не галіму Мандріву у якої немає навіть Мого компьютера". Після цих слів вони "ставлять" Windows XP SP3, вірніше пробують це зробити - відповідь системи була щось подбне до того, що процесор невідомий системі, після чого все зупинилося. Другий "гуру" форматує вінчестер і пробує встановити Віндос Севен з тим же результатом. Після чого вони приходять до мене, за 20 хвилин встановлюємо Mandriva 2010. Ноут - якийсь Asus (попередньо був на ньому встановлений китайський Red Flag Linux з текстовим інтерфейсом).

Розробили навчальний курс "Основи комп’ютерної анімації" (розрахований на будь-яку платформу - від Windows та Linux до MacOS), програмне забезпечення - Adobe Flash або, Synfig Studio (безкоштовний). Основна увага на анімацію, ActionScrіpt не вивчаємо.

Для бажаючих є програмка факультатива курсу "Комп’ютерна алгебра" - той самий Mathcad, але можна і безкоштовний SMath Studio

Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 49 з 119«124748495051118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.