Сб, 23.09.2017, 13:59
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 47 з 118«124546474849117118»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 25
Рейтинг: 325
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
swetikccc Дата: Чт, 17.12.2009, 22:05 | Повідомлення № 691
Ветеран спілкування
Рейтинг: 346
Quote (novachok)
А який є ще офісний пакет щоб працював у лунуксі і віндовсі?

SoftMaker Office 2010 просто чудовий пакет але платний
Для Вікон можлива портабл версія а в лунуксі хто буде провіряти ))))
gromko Дата: Сб, 19.12.2009, 00:44 | Повідомлення № 692
Лінуксоїд
Quote (swetikccc)
SoftMaker Office 2010 просто чудовий пакет але платний

Це так але без реєстрації це буде тріальна версія
Andrey123q Дата: Сб, 19.12.2009, 13:25 | Повідомлення № 693
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Извините, всю тему не читал. Вопрос. Можно ли Линукс использовать в школе и в ВУЗах в плане обучения вместо OC Windows, вместо MS Office скажем тот же ОО? И вообще насколько это целесообразно, ведь у нас в стране мне в основном в организациях используют старые добрые Windows программы.

И маленький совет, может кому пригодится. Насчет испробования Линукса: гораздо проще установить виртуальную машину, например VirtualBox или VMPlayer и поставить туда самый новый хороший дистрибутив Линукса. А то знаете Live CD дистрибутивы как правило старенькие, по крайней мере я ничего в нете толкового не нашел. Да и запускать с виртуалной машины гораздо проще: развернуть на весь экран и готова полноценная ОСь, захотел вернутся в Windows, свернул окно и все. Притормаживать конечно может и будет в каких-то моментах, но в плане оппробирования запросто пойдет. Насколько я заметил тормоза в виртуальных машинах начинаются, если сильно фрагментируются файлы виртуальных жестких дисков.

Відредаговано: Andrey123q - Сб, 19.12.2009, 13:27
W-w-W Дата: Сб, 19.12.2009, 13:40 | Повідомлення № 694
Ветеран спілкування
Нагороди: 10
Рейтинг: 202
Quote (Andrey123q)
И маленький совет, может кому пригодится. Насчет испробования Линукса: гораздо проще установить виртуальную машину, например VirtualBox или VMPlayer

Вже давно так роблю! Так набагато менше проблем.

Quote (Andrey123q)
то знаете Live CD дистрибутивы как правило старенькие, по крайней мере я ничего в нете толкового не нашел.

Найкращий для Live CD Груша убунту все працює на ура, шкода, що не хоче встановлюватись.

Quote (Andrey123q)
Да и запускать с виртуалной машины гораздо проще: развернуть на весь экран и готова полноценная ОСь, захотел вернутся в Windows, свернул окно и все.

я таким способом вчив дітей різним ОС, щоб хоч уявлення мали, що це!
gromko Дата: Сб, 19.12.2009, 13:43 | Повідомлення № 695
Лінуксоїд
Quote (Andrey123q)
Можно ли Линукс использовать в школе

Не заборонено - тобто можна

Quote (Andrey123q)
и в ВУЗах в плане обучения

Тим більше у багатьох ВУЗах таке вже робиться

Quote (Andrey123q)
вместо OC Windows, вместо MS Office скажем тот же ОО?

Немає жодних причин їх не використовувати, у нас навіть на олімпіадах з ІКТ частина учасників використовує OOO

Quote (Andrey123q)
И вообще насколько это целесообразно,

А знайдіть десять суттєвих відмінностей між МСО 2003 та ООО - не знайдете

Quote (Andrey123q)
ведь у нас в стране мне в основном в организациях используют старые добрые Windows программы.

А що ще можуть використовувати піля того як ми "зомбували" їх Win+MSOffice?

Quote (Andrey123q)
Насчет испробования Линукса: гораздо проще установить виртуальную машину, например VirtualBox или VMPlayer и поставить туда самый новый хороший дистрибутив Линукса.

Непогана порада, але потрібно не менше 256 Мб оперативки
Andrey123q Дата: Сб, 19.12.2009, 18:01 | Повідомлення № 696
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Quote (gromko)
Непогана порада, але потрібно не менше 256 Мб оперативки

в принципе у многих на домашних машинах оперативки думаю достаточно. Хотя вот у меня на работе машины конечно такие древние...

Спасибо! Обсужу это с коллегами.

gromko, первое, что мне бросилось в глазе в ООО это вид кнопок панелей инструментов, - не слишком понравилось, в МСО более строгий стиль. Далее: в табличном процессоре функции на англ языке, т.е. нет таких названий функций как например ЕСЛИ, СЧЕТЕСЛИ, а только на англ (хотя конечно это не так важно). А вообще чем плох MSOffice? лично мне нравится, особенно 2007й. Для организаций конечно вопрос лицензий важен, а так в домашних условиях не вижу резона для себя менять.

Додано (19.12.2009, 17:01)
Кстати, под Linux уже есть готовое решение термиальной системы: ALT Linux Terminal. Для нашего образования мне кажется было бы очень удобно. В России успользуют повсеместно.
См. статьи:
http://www.altlinux.org/LTSP
http://freeschool.altlinux.ru/?p=172&cpage=2#comment-1928
http://www.linformatika.ru/content/rabota_rabota#comment-713

swetikccc Дата: Сб, 19.12.2009, 23:06 | Повідомлення № 697
Ветеран спілкування
Quote (gromko)
А знайдіть десять суттєвих відмінностей між МСО 2003 та ООО - не знайдете

Є один і суттєвий
Беремо розділ(оформлюю наприклад параграф книги), де я відповідним чином форматую параметри сторінки, орієнтацію, колонтитули, все робиться елементарно
В ОО щось так заплутано, що я не знайшов як це зробити
W-w-W Дата: Сб, 19.12.2009, 23:42 | Повідомлення № 698
Ветеран спілкування
Нагороди: 10
Рейтинг: 202
Раніше своїм деяким колегам показав як працює лінукс мандріва, розповів трохи про цю ОС. Але я поняв, що це я зробив даремно, більшості вона й близько не треба, краще на краденому віндовсі вчити дітей.

Я дітей з цілю ознайомлення про лінукс, ознайомлюю хотяби у віртуалці.

НІКОЛЯ Дата: Нд, 20.12.2009, 09:50 | Повідомлення № 699
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Linux Mandriva 2010 Powerpack i586

Год выпуска: 2009
Версия: 2010.0
Системные требования:
* Processor: Any Intel®, AMD or VIA processor.
* RAM: 512MB minimum, 1GB recommended.
* Hard disk: 2GB minimum, 6GB recommended for a full setup.
* Video card: nVidia, ATI, Intel, SiS, Matrox, VIA.
3D desktop support requires a 3D instructions set compatible card.
* Sound cards: Any Sound Blaster, AC97 or HDA compatible card.
* DVD drive required (but for One: CD drive required).
* ATA, IDE, SCSI, SAS: most controllers are supported in non-RAID mode, and some are supported in RAID mode.
Язык интерфейса: мультиязычная ~70 локализаций
Описание: * Mandriva Linux 2010 — один из самых новаторских и передовых дистрибутивов Mandriva Linux.
В качестве рабочей среды по умолчанию выступает KDE 4.3. Новый релиз KDE включает в себя весь накопленный опыт разработчиков KDE. В состав Mandriva Linux 2010 включены новые версии программного обеспечения GNOME 2.28, OpenOffice.org 3.1.1 и Mozilla Firefox 3.5. Mandriva Linux 2010 построена на ядре Linux версии 2.6.31 с набором таблеткаей от команды Mandriva Kernel, что делает дистрибутив более дружественным к оборудованию.
* Совместимость с оборудованием остаётся на высоте. Mandriva Linux 2010 может похвастаться отличной поддержкой широкого набора моделей нетбуков, включая все доступные на данный момент модели Asus Eee PC, Acer Aspire One, MSI Wind и других.
* Moblin - Новое окружение теперь включено в Mandriva Linux и полностью интегрировано в релиз 2010. Mandriva Linux является первым дистрибутивом, полностью включающим в себя среду рабочего стола Moblin, разработанную специально для мобильных платформ. Целью разработки данного окружения являлось применение на нетбуках, но вы можете использовать его везде, где требуется эргономичная и простая среда для решения повседневных задач.
Кроме новых особенностей и функциональности, входящей в One и Free версии, вы найдете:
полный диапазон эксклюзивного программного обеспечения, которое будет большим дополнением для улучшения вашего рабочего стола Linux;
некоторые пробные версии программного обеспечения аттестованного для Mandriva Linux для того, чтобы раскрыть новые возможности;
оперативная поддержка установки и конфигурации. Вам будут помогать в освоении Mandriva Linux.
Mandriva Linux 2010 включает в себя следующие версии основных компонентов дистрибутива:
ядро 2.6.31.5;
X.org 1.6.5;
KDE 4.3.2;
GNOME 2.28.1;
Moblin 2.1;
Mozilla Firefox 3.5.3;
OpenOffice.org 3.1.1;
Содержание:
скрытый текст
System
Kernel Linux 2.6.31.5
X.org 1.6.5
Wifi drivers
ATI, Intel, nVidia video drivers
hydrid ISO
Graphical user interface
KDE 4.3.2
GNOME 2.28.1
LXDE
Moblin 2.1
Major Apps
Mozilla Firefox 3.5.3
OpenOffice.org 3.1.1
VirtualBox 3.0.8
Moovida
FileZilla 3.2.7.1
Skype 2.1.0.47
Opera 10.01
Flash Player 10.0.32.18
GCompris 8.4.12
Acrobat Reader 8.1.7
VMWare 3.0
Mandriva Tools
Parental control
Draksnapshot
Network config
Interactive firewall
Windows migration tool
Diskdrake
XFConfig
Graphical installer
Native Games
Armagetron
Cannon Smash
Extreme Tux Racer
Freeciv
Frozen Bubble
OpenArena
SuperTux
Tux Paint
Wesnoth
Wormux
XMoto

Скачать можна Тут

gromko Дата: Пн, 21.12.2009, 18:55 | Повідомлення № 700
Лінуксоїд
Quote (НІКОЛЯ)
Скачать можна Тут

Connection refused: berloga.net:80

PowerPack кращий у тому сенсі, що містить пропрієтарні драйвера та деякі комерційні продукти

Додано (21.12.2009, 17:42)

Quote (swetikccc)
SoftMaker Office 2010 просто чудовий пакет але платний Для Вікон можлива портабл версія а в лунуксі хто буде провіряти ))))

SoftMaker Office - безкоштовно
Не прикол - компанія ще є робить благодійні внески за кожне скачування (робить собі імідж та рекламу)

Додано (21.12.2009, 17:55)

Quote (Andrey123q)
первое, что мне бросилось в глазе в ООО это вид кнопок панелей инструментов, - не слишком понравилось, в МСО более строгий стиль.

Це вирішується налаштовуванням цих кнопок - можна вибрати різні значки із запропонованих тем, їх розміщення і т.п.

Quote (Andrey123q)
Далее: в табличном процессоре функции на англ языке, т.е. нет таких названий функций как например ЕСЛИ, СЧЕТЕСЛИ, а только на англ (хотя конечно это не так важно)

У деяких пакетах локалізації ці функції були переведені, але чомусь не прижилось

Quote (Andrey123q)
А вообще чем плох MSOffice? лично мне нравится, особенно 2007й. Для организаций конечно вопрос лицензий важен, а так в домашних условиях не вижу резона для себя менять.

Ніхто не говорить що цей Офіс поганий -навпаки. Але його вартість все псує.
У мене вдома немає МСО - не користуюсь неліцензійним

Quote (swetikccc)
відповідним чином форматую параметри сторінки, орієнтацію, колонтитули, все робиться елементарно В ОО щось так заплутано, що я не знайшов як це зробити

Значно простіше ніж в МСО, все разом: Формат->Сторінка

Quote (Махновець_Ігор)
Раніше своїм деяким колегам показав як працює лінукс мандріва, розповів трохи про цю ОС.

Це є good!

Quote (Махновець_Ігор)
Але я поняв, що це я зробив даремно, більшості вона й близько не треба, краще на краденому віндовсі вчити дітей.

За такою логікою (зрозуміло, що це не ваша думка), для того, щоб навчитися керувати автомобілем, його слід викрасти. Що ці "вчителі" знають крім того, щоб "тягати" мишкою по столу, клацати по значками та створити "титулку"?
Я, повторюю, не проти Windows+Office - я проти використання "крадених" програм. Принцип: не можеш купити - використовуй вільне ПЗ
piktor Дата: Пн, 21.12.2009, 21:08 | Повідомлення № 701
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (Andrey123q)
первое, что мне бросилось в глазе в ООО это вид кнопок панелей инструментов, - не слишком понравилось, в МСО более строгий стиль.

Міняється. Як - не підкажу, бо в Debian Linux я просто шукаю в репозиторії теми для ООо, ставлю і вже обираю в налаштуваннях самого ООо. У Windows процес вставовлення має бути інакшим.
Quote (Andrey123q)
А вообще чем плох MSOffice? лично мне нравится, особенно 2007й.

А хто сказав, що він поганий? Нічим не поганий. Мені теж 2007-й подобається.
Quote (swetikccc)
Беремо розділ(оформлюю наприклад параграф книги), де я відповідним чином форматую параметри сторінки, орієнтацію, колонтитули, все робиться елементарно
В ОО щось так заплутано, що я не знайшов як це зробити

Формат - Абзац, Формат - Сторінка. Досить логічно, як на мене.

Додано (21.12.2009, 20:08)

Quote (gromko)

Ой, упустив, ви уже відповіли. %)
swetikccc Дата: Пн, 21.12.2009, 21:08 | Повідомлення № 702
Ветеран спілкування
Quote (gromko)

В тому і біда що все разом.
В мене книга складаеться наприклад з 10 розділів(глав)
Кожен розділ має наприклад свій правий і лівий колонтитул(не одні для всього документу , а для кожного розділу свої)
Для кожного розділу своє оформлення сторінок
Як це реалізувати в ОО?
Формат сторінки це не реалізує.
Питання не просто для хаяння ОО, в мене практична така (робота з великими документами) от і хочу показати як її реалізувати в ОО
gromko Дата: Вт, 22.12.2009, 01:33 | Повідомлення № 703
Лінуксоїд
Quote (swetikccc)
Кожен розділ має наприклад свій правий і лівий колонтитул(не одні для всього документу , а для кожного розділу свої) Для кожного розділу своє оформлення сторінок Як це реалізувати в ОО? Формат сторінки це не реалізує. Питання не просто для хаяння ОО, в мене практична така (робота з великими документами) от і хочу показати як її реалізувати в ОО

Просто.
Формат-Стилі (або натиснути F11 або кнопка "Стилі" (під кнопкою що створює новий документ). Появиться Стиліст. Обираємо "Стилі сторінки". Якщо потрібен власний стиль (форматування), то ствоюємо його, тобто можна створити стилі для правих сторінок І розділу, лівих - ІІ розділу, etc. В кінці просто призначаємо необхідний стиль сторінці (у Стиліста є кнопочка з відерцем - "Стильове заповнення" - клацнути по ній та по сторінці). Хочу зауважити - стиль буде призначатися всім сторінкам до кінця документу або до "Розриву сторінки" (Вставка-Розрив). Заради приколу зробив колонтитули з фоном, текстом та графікою (з Галереї - колекції картинок) - верхній спільний для всього документу, нижній - окремий для правих та лівих сторінок.
swetikccc Дата: Вт, 22.12.2009, 10:29 | Повідомлення № 704
Ветеран спілкування
Quote (gromko)
Просто.
Формат-Стилі (або натиснути F11 або кнопка "Стилі" (під кнопкою що створює новий документ). Появиться Стиліст. Обираємо "Стилі сторінки". Якщо потрібен власний стиль (форматування), то ствоюємо його, тобто можна створити стилі для правих сторінок І розділу, лівих - ІІ розділу, etc. В кінці просто призначаємо необхідний стиль сторінці (у Стиліста є кнопочка з відерцем - "Стильове заповнення" - клацнути по ній та по сторінці). Хочу зауважити - стиль буде призначатися всім сторінкам до кінця документу або до "Розриву сторінки" (Вставка-Розрив). Заради приколу зробив колонтитули з фоном, текстом та графікою (з Галереї - колекції картинок) - верхній спільний для всього документу, нижній - окремий для правих та лівих сторінок.

Дякую
Добавлю,коли ви розриваєте сторінку то то просто вибираєте при розриві потрібний стиль створенний вами, він появиться уже в списку
(відноситься тільки до стилю сторінки)

Відредаговано: swetikccc - Вт, 22.12.2009, 10:33
gromko Дата: Вт, 22.12.2009, 11:07 | Повідомлення № 705
Лінуксоїд
Спробуйте EToys - http://www.squeakland.org/
EToys - iнтегроване навчально-розвиваюче середовище. Дозволяє працювати з графічними об’єктами (власні малюнки, фото, картинки), з аудіо (музичні файли та просто звуки, запис з мікрофону, МІДІ). Для будь-якого об’єкта програмується поведінка (причому досить просто). Чесно кажучи, такого я ще не бачив. Є російська локалізація.
Сторінка завантаження - http://squeakland.org/download/
Є версії для Linux, Windows та Mac

Версія EToys для Windows

Хочу почути думку людей, які спробували це

Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 47 з 118«124546474849117118»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.