Пн, 22.07.2019, 05:24
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
Bandalak Дата: Нд, 13.12.2009, 18:37 | Повідомлення № 661
Лідер форуму
Повідомлень: 6192
Нагороди: 44
Рейтинг: 285
Quote (gromko)
але ж мені вони не шкодять (і не "розмножуються")

А ви що їх кастрували, щоб не розмножалися? B)
gromko Дата: Нд, 13.12.2009, 20:21 | Повідомлення № 662
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (Bandalak)
А ви що їх кастрували, щоб не розмножалися?

Віруси використовують так чи інакше виклики WinAPI, а їх в Linux не існує в "природі", тобто тут вони є всього лиш файлами без всякого смисла - набором двійкових даних.
piktor Дата: Нд, 13.12.2009, 20:21 | Повідомлення № 663
Активний учасник
Повідомлень: 534
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (Махновець_Ігор)
скажіть будь ласка а Ви грушу лінукс скачали і чи пробували встановити?

Груша - форк Убунти, Убунта - форк Дебієна. Навіщо вона вам?
До речі, на OSDN Conference був друг і товариш Віталій Тицький, розказував про Грушу та плани на майбутнє, рекомендую подивитися відео.
ftp://ftp.linux.kiev.ua/pub/conference/2009/video/s4-edu/grusha.avi
Quote (gromko)
OpenOffce нічим не гірший іншого Офіса.

Ну, якщо ви працюєте з текстом та таблицями, то так. Але я на днях в PowerPoint 2007 робив красиву, гламурну презенташку - ООо такого, по моєму, не дасть. Всю графіку доведеться робити в сторонній програмі.
Bandalak Дата: Нд, 13.12.2009, 20:34 | Повідомлення № 664
Лідер форуму
Повідомлень: 6192
Нагороди: 44
Рейтинг: 285
Quote (gromko)
Віруси використовують так чи інакше виклики WinAPI, а їх в Linux не існує в "природі",

Сучасні віруси навчилися кентуватися у Лінуксі теж!
Якщо у Вас ще таких немає, зверніться до Ніколя, він Вам гарну колекцію подарує. ;)
gromko Дата: Нд, 13.12.2009, 21:40 | Повідомлення № 665
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (piktor)
Але я на днях в PowerPoint 2007 робив красиву, гламурну презенташку - ООо такого, по моєму, не дасть. Всю графіку доведеться робити в сторонній програмі.

2007-ого Офіса не маю (лише 2003-ій). В принципі все, що робилося в PowerPoint 2003 можна зробити в Impress

Quote (Bandalak)
Сучасні віруси навчилися кентуватися у Лінуксі теж!

Цього ніхто не заперечує. Цитата:
Безопасность. ОС Linux, с ее модульной архитектурой и UNIX-подобной системой безопасности, изначально была разработана для защиты данных. В сочетании с преимуществами открытого исходного кода, которые заключаются в раннем обнаружении дефектов защиты и быстром их исправлении, это обеспечивает создание более безопасной и надежной платформы для бизнеса.
Вирусы. Количество вирусов под Linux измеряется сотнями, под Windows - десятками тысяч. Вредоносное программное обеспечение "свирепствует" настолько, что для компрометации свежеустановленной, "непропатченной" версии Windows XP после подключения компьютера к Интернету требуется в среднем 16 минут — меньше, чем время, необходимое данной ОС для загрузки и инсталляции программных коррекций, которые позволят защитить этот компьютер. В практике администрирования около десятка Linux серверов за 5 лет пришлось столкнуться лишь с одним вирусом под Linux, и тот был результатом целенаправленной атаки хакера. В то же время днем с огнем не найдешь компьютера с Windows, который никогда бы не подвергался воздействию вирусов, троянов, почтовых червей и т.п. Но вирусы под Windows бессильны что-либо сделать с Linux. Поэтому можно эффективно использовать сервер Linux как централизованное хранилище файлов, документов, бэкапов в сети. При этом даже если вирусы попадут в это хранилище в виде зараженного файла то исполниться на сервере все равно не смогут, а значит все важные данные останутся целыми.

Тут ще одна особливість Linux - більшість програм йдуть у складі дистрибутива, "лівих" програм, як правило завантажують рідко, якщо й буде знайдено трояна у ПЗ, то його хтось таки найде - як було нещодавно у скрінсейвері "Водоспад". Писати віруси для Linux складніше, оскільки якщо він не матиме прав адміністратора, то ефект від нього буде незначний, якщо ж це "rootkit" то дірки в Linux "латаються" оперативно. Хоча "предохраняйтесь господа" - це ніколи не завадить.

Додано (13.12.2009, 21:40)
---------------------------------------------
Presentations X4: Better than PowerPoint

swetikccc Дата: Пн, 14.12.2009, 08:46 | Повідомлення № 666
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4158
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (gromko)
Щодо "Груші"(від авторів). В Убунту, з її "приколами", кожен дистрибутив робиться фактично з нуля. Але біда не в цьому. Біда в тому, що кожен наступний реліз робиться не на основі попереднього. Можна ще закрити очі на кількість глюків, з якою канонікал випускає свої дистрибутиви). Головна біда в тому, що кожні півроку в них виходить нова "глюкалка", в якій не виправлені попередні помилки, але додано нові.

паганому танцорові.....так і команді Груші , а Мандріва також глючна через раз, а провал 2006 року був похлеще Убунту
Глюконула то команда Груші запоровши робочу версію
Quote (piktor)
Ну, якщо ви працюєте з текстом та таблицями, то так. Але я на днях в PowerPoint 2007 робив красиву, гламурну презенташку - ООо такого, по моєму, не дасть. Всю графіку доведеться робити в сторонній програмі

Це на 100% правильно.
gromko Дата: Пн, 14.12.2009, 08:50 | Повідомлення № 667
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (swetikccc)
а Мандріва також глючна через раз,

В чому?
Quote (swetikccc)
Цитата (piktor )Ну, якщо ви працюєте з текстом та таблицями, то так. Але я на днях в PowerPoint 2007 робив красиву, гламурну презенташку - ООо такого, по моєму, не дасть. Всю графіку доведеться робити в сторонній програмі Це на 100% правильно.

Конкретніше - що саме?
swetikccc Дата: Пн, 14.12.2009, 08:57 | Повідомлення № 668
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4158
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (gromko)
Не шукав жодних драйверів (крім відео - скачав і встановив пропрієтарний "мандріва" драйвер для Nvidia).

А Ви розкажіть як інколи встановлюються прінтери під Пінгвіна ))))

Додано (14.12.2009, 08:57)
---------------------------------------------

Quote (gromko)
нкретніше - що саме?

Можливості оформлення на порядок кращі від 2003
gromko Дата: Пн, 14.12.2009, 09:00 | Повідомлення № 669
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (swetikccc)
А Ви розкажіть як інколи встановлюються прінтери під Пінгвіна ))))

Принтер Samsung ML-1615 - автовизначення, все встановлено системою
МФУ Xerox WorkCentre 3119 - драйвера були на диску до МФУ.
Років з 5-6 назад це була вельми складна проблема тепер я такої проблеми не помічаю. Правда, можуть проблеми з "надновим" залізом, але у абсолютній більшості випадків виробники не намагаються свої вироби модернізувати до такої міри, що потрібний буде геть новий драйвер. Ніде правди діти, свого часу стикався з проблемами драйверів для принтера Lexmark, сканера Mustek, CDMA модема Huawei - але тепер все цея можу використовувати без "рукоблудства"
swetikccc Дата: Пн, 14.12.2009, 09:06 | Повідомлення № 670
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4158
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (gromko)
В чому?

Ставив 2006 так там був глюк на глюкові.
Чиста 2009 чимось нагадала Вікна, 2009,1 уже працювала.
Ковиряться не в моїх правилах , не коректно працює зразу в топку
А от Убунту 2007 2008 прекрасні, особливо довгограючі версії

Додано (14.12.2009, 09:06)
---------------------------------------------

Quote (gromko)
Принтер Samsung ML-1615 - автовизначення, все встановлено системою

А 1210 :)
gromko Дата: Пн, 14.12.2009, 10:07 | Повідомлення № 671
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (swetikccc)
А 1210


Mandriva 2010
swetikccc Дата: Пн, 14.12.2009, 14:00 | Повідомлення № 672
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4158
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Книга "Blender Basics 3-е издание" на русском языке
http://b3d.mezon.ru/index.php/Blender_Basics_3-rd_edition
Давно думал заняться 3d теперь попробую


Відредаговано: swetikccc - Пн, 14.12.2009, 14:04
piktor Дата: Пн, 14.12.2009, 14:55 | Повідомлення № 673
Активний учасник
Повідомлень: 534
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (gromko)

2007-ого Офіса не маю (лише 2003-ій). В принципі все, що робилося в PowerPoint 2003 можна зробити в Impress

А давайте дуель. Як у брейкдансерів. Я роблю презентацію в PowerPoint 2003, ви намагаєтеся створити не гіршу в OO.o і навпаки. Десь в окремій гілці кластимемо результати. Тільки сторонніми програмами для створення графіки не користуватися, якщо будуть підозри - будемо детально описувати процес створення тих чи інших елементів. Гадаю, іншим буде цікаво. Тема презентацій довільна.
Quote (swetikccc)
Книга "Blender Basics 3-е издание" на русском языке

Ух. Інтерфейс для реальних дядьків :-) Методом проб і помилок не розібратися.
gromko Дата: Пн, 14.12.2009, 17:34 | Повідомлення № 674
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (piktor)
А давайте дуель. Як у брейкдансерів. Я роблю презентацію в PowerPoint 2003, ви намагаєтеся створити не гіршу в OO.o і навпаки. Десь в окремій гілці кластимемо результати. Тільки сторонніми програмами для створення графіки не користуватися, якщо будуть підозри - будемо детально описувати процес створення тих чи інших елементів. Гадаю, іншим буде цікаво. Тема презентацій довільна.

Угу - я в принципі не проти, але ж трафік хто мені оплачувати буде, у мене ж не "безліміт" (та й швидкість не дуже)

Додано (14.12.2009, 17:06)
---------------------------------------------
Відкрив Impress 3.1.1 та PowerPoint 2003
Знайшов - Различия в использовании между Impress и PowerPoint
Раніше не було фонової музики (обривалось на наступному слайді) тепер є, немає трьох кольорових градієнтів (лище двохкольорові), немає подвійних і потрійних ліній обрамлення. Раніше не читало PPS тепер і читає і зберігає в такому форматі. Те чого немає - дії при наведенні мишею (я не знайшов аналога). Але і в Powerpoint немає експорту у Flash і немає такої "фічі" як Оптимізатор презентацій. Ефекти практично ті ж.

Додано (14.12.2009, 17:34)
---------------------------------------------
Знову про Impress vs PowerPoint - http://community.i-rs.ru/index.php/topic,5653.0.html (дискусія стосовно версії 2.х)

piktor Дата: Пн, 14.12.2009, 18:09 | Повідомлення № 675
Активний учасник
Повідомлень: 534
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (gromko)
Угу - я в принципі не проти, але ж трафік хто мені оплачувати буде, у мене ж не "безліміт" (та й швидкість не дуже)

Що у вас за тарифний план? Нам не обов'язково робити величезні презентації з фоновими малюнками великої роздільної здатності - 3-5 слайдів досить. Та-й музику не треба, хіба невеликі звуки. Такі презенташки заважуть ну ніяк не більше мегабайта, а то і значно менше.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.