Нд, 19.11.2017, 17:41
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 43 з 119«124142434445118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
W-w-W Дата: Пн, 30.11.2009, 18:16 | Повідомлення № 631

Quote (swetikccc)
Це з треба було вам потрапити перший раз на саму глючну з усіх убунту.

swetikccc, можливо, але жодного глюку, який викидали лінукс груша, сирий до немочі лінукс 9.10, а також Рунту і т.д. не побачив, все стало чітко, мережа легко настроїлась, мало приклав зусиль!
Інтерфейс повністю у всьому російський, нема тих заморочок, що я у вищенаведених версіях вказав.

Я не сперечаюсь з вами і думка та порада ваші важливі, але я ще в лінуксах роблю, так би мовити перші кроки, переставив трохи їх, зробив певні висноки про деякі версії!

Quote (swetikccc)
А про оновлення до нової версії продавець мягко кажучи ......

мене це мало хвилює чи оновиться ця версія чи ні, просто на даний час важливо зрозуміти основи лінукса нормально, дохідливо, щас все так міняється, що за всім не встигнеш і ніхто не знає, що завтра буде!
якщо зроблять вищі версії нормальні, то ніяких проблем не буде, будем використовувати
swetikccc Дата: Пн, 30.11.2009, 21:57 | Повідомлення № 632
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Quote (Махновець_Ігор)
swetikccc, можливо, але жодного глюку, який викидали лінукс груша, сирий до немочі лінукс 9.10, а також Рунту і т.д. не побачив, все стало чітко, мережа легко настроїлась, мало приклав зусиль!
Інтерфейс повністю у всьому російський, нема тих заморочок, що я у вищенаведених версіях вказав.

Та 7,10 дуже хороший реаліз я про попередні ваші спроби )))
W-w-W Дата: Пн, 30.11.2009, 23:15 | Повідомлення № 633

Quote (swetikccc)
Та 7,10 дуже хороший реаліз я про попередні ваші спроби )))

я вже зрозумів, таке буває зі мною при осягненні невідомого B) B) B)
Apice Дата: Ср, 02.12.2009, 10:12 | Повідомлення № 634
Тут живе...
Нагороди: 4
Рейтинг: 39
Колеги, порадьте якими пакетами можна організувати з робочої станції Linux Ubuntu термінальний сервер?
Це щоб я з учительської машини зміг мережею зареєструватися в Х-термінальному режимі на учнівській машині і виконати деякі адміністративні дії.
Дякую.
swetikccc Дата: Ср, 02.12.2009, 14:03 | Повідомлення № 635
Ветеран спілкування
Quote (Apice)
Колеги, порадьте якими пакетами можна організувати з робочої станції Linux Ubuntu термінальний сервер? Це щоб я з учительської машини зміг мережею зареєструватися в Х-термінальному режимі на учнівській машині і виконати деякі адміністративні дії. Дякую.

Наскільки я знаю термінальний сервер виконує зовсім інші функції

програма для керування комп'ютерними класами — iTALC
Одна з функцій
виконувати віддалене керування іншими комп’ютерами з метою надання підказок або допомоги учням

Apice Дата: Ср, 02.12.2009, 17:55 | Повідомлення № 636
Тут живе...
дякую!

Quote (swetikccc)
Наскільки я знаю термінальний сервер виконує зовсім інші функції

А які?

Відредаговано: Apice - Ср, 02.12.2009, 17:55
gromko Дата: Чт, 03.12.2009, 12:38 | Повідомлення № 637
Лінуксоїд
Quote (Apice)
Колеги, порадьте якими пакетами можна організувати з робочої станції Linux Ubuntu термінальний сервер?

Термінальний сервер - всі програми запускаються на "головній машині" (серверу), а клієнтські машини лише забезпечують введення/виведення данних.
Це дуже хороше рішення у випадку, якщо у вас є 10-12 старих машин (на наприклад Пентіум 1 з 32 Мб ОЗП) і одна потужна сучасна машина (2-4 Гб ОЗП). За допомогою цієї системи можна "запускати" на кожному "старцю" сучасне ПЗ, яке буде працювати практично як на новій машині (саме там воно і виконується).
Щодо Убунту не скажу, але щодо ALT Linux то в Росії таку систему поставляють до шкіл (хоча основні її розробники в Україні)
Читати, скачати - http://www.magic.kiev.ua/ru/solutions/servers/altsp5/

Quote (swetikccc)
програма для керування комп'ютерними класами — iTALC

iTALC - система схожа на NetOp School, можна керувати діями на учнівських ПК, переглядати зображення на їх моніторах, надсилати зображення з свого ПК тощо
swetikccc Дата: Чт, 03.12.2009, 13:12 | Повідомлення № 638
Ветеран спілкування
Quote (gromko)
Щодо Убунту не скажу, але щодо ALT Linux то в Росії таку систему поставляють до шкіл (хоча основні її розробники в Україні)

В Убунту є також такий варіант для навчальних закладів.
До 7,10 був точно в рамках edu
Apice Дата: Пт, 04.12.2009, 14:38 | Повідомлення № 639
Тут живе...
Quote (gromko)
Термінальний сервер - всі програми запускаються на "головній машині" (серверу), а клієнтські машини лише забезпечують введення/виведення данних.

Мені це і потрібно, лише дещо в іншому плані:
У Win-мережі, перетворивши учнівські ПК у термінальні сервери я при необхідності, не бігаючи між комп'ютерами, можу проводити зі свого робочого місця деякі адміністративні задачі - встановлення деяких програм (інсталяшки лежать на FTP-сервері), активацію-деактивацію облікових записів користувачів, відкрити-закрити доступ до деяких тек, нарешті, припинити роботу несанкіоновано запущеної учнем програми тощо
Хотілося б у Linux мати таку можливість :)

gromko Дата: Пт, 04.12.2009, 17:13 | Повідомлення № 640
Лінуксоїд
Quote (Apice)
Хотілося б у Linux мати таку можливість

Тоді Вам слід використати iTALC

Додано (04.12.2009, 17:13)
Как получить Windows 7 бесплатно

piktor Дата: Вт, 08.12.2009, 12:44 | Повідомлення № 641
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (gromko)
Це дуже хороше рішення у випадку, якщо у вас є 10-12 старих машин (на наприклад Пентіум 1 з 32 Мб ОЗП) і одна потужна сучасна машина (2-4 Гб ОЗП).

Шановні форумчани, будьте уважні та обережні з Alt Linux School Server. Інсталяція в нього справді проста - він запитує ЛИШЕ мовні налаштування. Все інше робить сам, зокрема вважає себе монополістом і автоматично займає весь дисковий простір, стираючи всю наявну інформацію. Благо, пан майнтайнер, що постачав мене ним, попередив, тому shit has not happen.
Після встановлення отримуємо ready to use термінальний сервер із непоганим пакованом шкільних програм.

Додано (08.12.2009, 12:44)

Quote (gromko)
Как получить Windows 7 бесплатно

(Єхидно) А BSOD там буде? Чи за це вже потрібно платити?
swetikccc Дата: Вт, 08.12.2009, 15:00 | Повідомлення № 642
Ветеран спілкування
Quote (piktor)
Шановні форумчани, будьте уважні та обережні з Alt Linux School Server. Інсталяція в нього справді проста - він запитує ЛИШЕ мовні налаштування. Все інше робить сам, зокрема вважає себе монополістом і автоматично займає весь дисковий простір, стираючи всю наявну інформацію. Благо, пан майнтайнер, що постачав мене ним, попередив, тому shit has not happen.

Досить неправдива інформація.
Ставиться досить коректно як і всякі сучасні Linux (ставив його декілька раз, версію правда попередню, але не думаю що вони змінили інсталятор)
А так любий Linux може зайняти весь дисковий простір,якщо вибрати відповідний пункт при розбивці.(часто він вибраний по змовчуванню)
gromko Дата: Вт, 08.12.2009, 16:03 | Повідомлення № 643
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Шановні форумчани, будьте уважні та обережні з Alt Linux School Server. Інсталяція в нього справді проста - він запитує ЛИШЕ мовні налаштування. Все інше робить сам, зокрема вважає себе монополістом і автоматично займає весь дисковий простір, стираючи всю наявну інформацію.

Про це написано і в них на сайті

Quote (piktor)
Цитата (gromko )Как получить Windows 7 бесплатно (Єхидно) А BSOD там буде? Чи за це вже потрібно платити?

А перейдіть по посиланню - взнаєте.
volevikt Дата: Вт, 08.12.2009, 21:35 | Повідомлення № 644
Перспективна вчителька
Нагороди: 24
Рейтинг: 214
Шановний gromko!
Звертаюся до Вас, як до справжнього професіонала, знавця вільного ПЗ.
У 8 класі взяла курс за вибором "Комп'ютерна графіка". (Підручник видавництва BHV з цього профілю є). Дійшла до Фотошопу. Замість нього вивчаю з дітьми Гімп (із зрозумілих причин). Виникла потреба у навчально-методичній підтримці вивчення цієї програми. Поки що знайшла пару сайтів з розробками конкретних уроків (не для школи). Посібника в неті саме по Гімпу знайти не можу. Якщо можете, допоможіть.
piktor Дата: Вт, 08.12.2009, 22:42 | Повідомлення № 645
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (swetikccc)
Ставиться досить коректно як і всякі сучасні Linux (ставив його декілька раз, версію правда попередню, але не думаю що вони змінили інсталятор)

Ви ставили Alt Linux School Terminal 4 і він у вас запитав про розподіл дискового простору? Поділіться секретом як ви його це заставили.
Quote (gromko)
А перейдіть по посиланню - взнаєте.

Ходив. Але серд файлів щось типу BSOD.emerald не знайшов. Чи патчу ядра для "расово вірного" відображення kernel panic. :$
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 43 з 119«124142434445118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.