Сб, 24.08.2019, 04:42
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
W-w-W Дата: Вт, 24.11.2009, 20:05 | Повідомлення № 616

Quote (Махновець_Ігор)
mandriva-linux-one-2010.0-KDE4-europe2-cdrom-i586.iso

вже скачав і встановив. Даний образ на СД, встановилась мандріва без жодної проблеми, аж душа радується, всетаки тут люди полюдськи зробили її і все якось стабільно йде. Повний укр. чи рос. інтерфейс системи. Мережа взагалі легко встановлюється, навіть не чекав від мандріви такої простоти! Для школи саме раз. В нет зайшов з лінукса теж без проблем, от цікаво, що сайти юкоз, мій, а також наш форум інформатиків відображається не правильно, деякі блоки накладаються один на одного. Може я ще в настройках не розібрався? Колись Pictor писав про схожу проблему!

gromko, а ще таке питання: в мандріві був свій опен-офіс, але меню англ., якщо я видалив саму програму, то чи можу я з компа поставити той опен, що й на вінду йде? Чи це треба такі продукти скачувати з певних сайтів саме для лінуксу?

TYP Дата: Вт, 24.11.2009, 21:49 | Повідомлення № 617
Прописаний назавжди
Повідомлень: 468
Нагороди: 6
Рейтинг: 58
А я о 3 год ночі з торента Мандріви скачав х64 версію. Записав на диск і вже після інсталяції побачив що вона таки х64!!!! B) Але нічого нормально налаштувалась. Щоправда інколи здається, що завантаженість процесора без видимих причин. Не зміг встановити КSensors. Mandriva 2009 нормально працювала з Cool'n'Quiet а тут поки що не зрозумів чи він активний. Але граюсь далі.

Додано (24.11.2009, 21:49)
---------------------------------------------

Quote (Махновець_Ігор)
и можу я з компа поставити той опен, що й на вінду йде

Скачайте офіс з http://i-rs.ru/Skachat для Linux http://bouncer.i-rs.ru/?produc....telwjre
Чудова збірка. Мені більше подобається ніж рідна. Ти більше там вже є модулі для перевірки правопису укр мови.
swetikccc Дата: Ср, 25.11.2009, 00:07 | Повідомлення № 618
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4158
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (Махновець_Ігор)
gromko, а ще таке питання: в мандріві був свій опен-офіс, але меню англ., якщо я видалив саму програму, то чи можу я з компа поставити той опен, що й на вінду йде? Чи це треба такі продукти скачувати з певних сайтів саме для лінуксу

Потрібно)))
І найкраще мабуть від інфри
А це вам ссилочка для автоматичного додавання репозитаріїв
http://urpmi.mandriva.ru/
А ще в неті була книжичка правда по 2006
Здесь находится документация по Linux, сделанная командой документации Lafox.Net
http://lafox.net/docs/


Відредаговано: swetikccc - Ср, 25.11.2009, 00:16
gromko Дата: Ср, 25.11.2009, 07:43 | Повідомлення № 619
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (Махновець_Ігор)
вже скачав і встановив. Даний образ на СД, встановилась мандріва без жодної проблеми, аж душа радується, всетаки тут люди полюдськи зробили її і все якось стабільно йде. Повний укр. чи рос. інтерфейс системи. Мережа взагалі легко встановлюється, навіть не чекав від мандріви такої простоти! Для школи саме раз.

Ви скачали дистрибутив Mandriva ONE - він містить також і пропрієтарні драйвери для обладнання, разом з тим у ньому відсутні багато програм що є в Mandriva Free (на DVD). Скачуємо ще й DVD та "підключаємо" його як додаткове джерело пакетів.

Quote (Махновець_Ігор)
от цікаво, що сайти юкоз, мій, а також наш форум інформатиків відображається не правильно, деякі блоки накладаються один на одного. Може я ще в настройках не розібрався?

Відображення сайтів залежить від браузера - використайте Firefox або встановіть Opera, все буде гаразд (у Konqueror можуть бути деякі проблеми)

Quote (Махновець_Ігор)
в мандріві був свій опен-офіс, але меню англ., якщо я видалив саму програму, то чи можу я з компа поставити той опен, що й на вінду йде? Чи це треба такі продукти скачувати з певних сайтів саме для лінуксу?

У мене (Free) ОпенОфіс 3.1.1 йшов у "комплекті, але не було української мови. Найкраща збірка ОО від Інфра (посилання вже дали), розмір інсталяційного пакета більше 100 Мб (містить і Яву)

А якщо вирішите спробувати Мандріву в школі - завантажте диск з EduMandriva. Він не містить системи, але має багато програм, необхідних для школи (чи вузу)

swetikccc Дата: Ср, 25.11.2009, 13:51 | Повідомлення № 620
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4158
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
вийшли нові Альти
І ось що для школи
http://www.altlinux.org/Альт_Линукс_Школьный
Весною встановив був сервер, майже налагодив , а за літо забув пароль )))

Додано (25.11.2009, 13:51)
---------------------------------------------
EduMandriva 2010 One LXDE
А це середовище я не тестував ще
Цікаво менше буде їсти від Xfce

gromko Дата: Ср, 25.11.2009, 17:06 | Повідомлення № 621
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (swetikccc)
EduMandriva 2010 One LXDE А це середовище я не тестував ще Цікаво менше буде їсти від Xfce

Пробував. "Їсть" менше ніж XFCE, зовні дуже на нього схоже.
Використовує менеджер вікон OpenBoх (у XFCE - xfwm), менеджер файлів pacmanfm (XFCE - thunar). Взагалі нагадує XFCE попередніх версій - більшість програм просто двійники програм з XFCE.
Особисто мені чогось не дуже сподобалось - недавно я перейшов з KDE 4 на XFCE 4.6, але в LXDE у менен було відчуття якоїсь "недоробленості"
swetikccc Дата: Ср, 25.11.2009, 17:15 | Повідомлення № 622
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4158
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
UAPack

Многие пользователи решившие попробовать Linux сталкиваются с проблемой обновления и установки дополнительных программ без подключения к сети Интернет. Именно на решение этой проблемы направлена работа.

Разработан комплект обновлений и дополнений для популярного дистрибутива Ubuntu, позволяющий без подключения к Интернету проводить обновление системы и установку дополнительных программ. Одним нажатием клавиши Вы сможете обновить вашу систему и установить набор наиболее популярных и востребованных приложений для работы с текстами и офисными документами, программы для работы с видео и аудио файлами, приложения для ведения домашней бухгалтерии, все необходимые кодеки (DivX, DVD, MP3 и др.), а также все необходимые дополнительные драйвера.

Основная задача - показать Windows-пользователям что в Linux тоже можно удобно работать и чувствовать себя комфортно.
http://ualinux.com/index.php/uapack
А також
Если у Вас есть свободная минутка для расширения кругозора по работе с Линукс - этот диск для Вас.

Здесь мы собрали необходимый материал для того что бы Вы научились полноценно работать в Линукс. Видео уроки, руководства и электронные версии журналов OpenSource, Full Circle, Linux Game Technologies, Blender Empire - и все это для Вас! И самое главное что все на русском языке!

Изучайте Линукс - получайте удовольствие.

Диск идет в комплекте UAPack.

TYP Дата: Ср, 25.11.2009, 20:42 | Повідомлення № 623
Прописаний назавжди
Повідомлень: 468
Нагороди: 6
Рейтинг: 58
http://mandriva.ru/pomow/dokumentaciya/ Ось тут лежить PDF по Мандріва 2008. Нормально написано.
W-w-W Дата: Ср, 25.11.2009, 21:16 | Повідомлення № 624

Quote (swetikccc)
А це вам ссилочка для автоматичного додавання репозитаріїв http://urpmi.mandriva.ru/

дякую swetikccc

Quote (gromko)
у ньому відсутні багато програм що є в Mandriva Free (на DVD). Скачуємо ще й DVD та "підключаємо" його як додаткове джерело пакетів.

після поновлення рахунку спробую завантажити
Розгляну ще й це

Quote (gromko)
Відображення сайтів залежить від браузера - використайте Firefox або встановіть Opera, все буде гаразд (у Konqueror можуть бути деякі проблеми)

якраз я перший з названих і використовував, то з ним були проблеми! та з часом втрясеться я думаю

Quote (gromko)
У мене (Free) ОпенОфіс 3.1.1 йшов у "комплекті, але не було української мови. Найкраща збірка ОО від Інфра (посилання вже дали), розмір інсталяційного пакета більше 100 Мб (містить і Яву)

Можливо я вас замучав цими питаннями, але Лінукс це досить серйозна річ і самому не такто просто розібратись. Багато тут заморочок. Навіть з цим офісом, я скачав той пакет 180 метрів, але як він встановлюється в мандріві? я запустив сетап, то відкрилось вікно текстового процесора, через установка і видалення програм інші приколи!

Чесно кажучи, тим людям, які в лінуксі так ловко розбираються треба ордени давати! :$

W-w-W Дата: Ср, 25.11.2009, 21:22 | Повідомлення № 625

Quote (swetikccc)
Основная задача - показать Windows-пользователям что в Linux тоже можно удобно работать и чувствовать себя комфортно. http://ualinux.com/index.php/uapack

будем працювать воно цікаво, але часу скільки на це все треба!
gromko Дата: Ср, 25.11.2009, 23:08 | Повідомлення № 626
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (Махновець_Ігор)
Відображення сайтів залежить від браузера - використайте Firefox або встановіть Opera, все буде гаразд (у Konqueror можуть бути деякі проблеми) якраз я перший з названих і використовував, то з ним були проблеми! та з часом втрясеться я думаю

У мене Опера 10 (з турбо-режимом) - жодних проблем з відображенням сайтів

Quote (Махновець_Ігор)
Навіть з цим офісом, я скачав той пакет 180 метрів, але як він встановлюється в мандріві? я запустив сетап, то відкрилось вікно текстового процесора, через установка і видалення програм інші приколи!

Що саме скачали, як встановлювали ? - більш детальніше, все можна вирішити "на пальцях" , зазвичай я скачував та встановлював RPM- пакети, клацнувши по такому пакету запускається менеджер встановлення програм - запитує пароль адміністратора (root), вводимо пароль і все. Можливо, що програма йде у вигляді архіву (tar.gz, zip) - його слід розпакувати в який небудь, створений для цього каталог (найкраще все це робити за допомогою Midnight Commander, mc - аналог FARа), потім зайти в цей каталог та може прочитати файл README, INSTALL - зауваження по встановленню програми. Встановлення бажано проводити з консолі (командний рядок, той же mc), найчастіше це може бути той же setup, setup.sh, setup.bin, install.sh. Встановлення програм з пакетів-архівів може вимагати прав адміністратора. Ще один спосіб, який стає досить популярним в останній час -встановлення програм з інсталяційного пакета (як у Windows)
Quote (Махновець_Ігор)
Чесно кажучи, тим людям, які в лінуксі так ловко розбираються треба ордени давати!

Жодних проблем - просто спочатку трохи незвично, відчувається певний дискомфорт, але ось уже скільки років - все ок. Якщо раніше намагався шукати літературу, то тепер все працює з коробки - автовизначення "заліза", автоконфігурування - вся робота полягає лиш у натиску кнопок. Це обурює затятих лінуксоїдів - вони пропагують роботу в консолі та настроювання системи "вручну"

Quote (Махновець_Ігор)
будем працювать воно цікаво, але часу скільки на це все треба!

Щоб повністю встановити та привести до бажаного виду систему необхідно 2-3 години, хоча можна обмежитись тільки встановленням (20 хвилин) і працювати з установками за замовчуванням
W-w-W Дата: Ср, 25.11.2009, 23:25 | Повідомлення № 627

Quote (gromko)
Що саме скачали, як встановлювали ? - більш детальніше, все можна вирішити "на пальцях"

OOo_3.1.1_LinuxIntel_install_ru_infra_wJRE.tar ось я скачав по посиланню, яке надали користувачі форуму

Я попередньо розпакував архів, почав запускати сетап, але замість установки запустився текстовий редактор з англ. текстом.

потім пробував через установку програм, там щось неясно.

Але зрозумів з вашого допису, тут все спецефічно

Quote (gromko)
(найкраще все це робити за допомогою Midnight Commander, mc - аналог FARа), потім зайти в цей каталог та може прочитати файл README, INSTALL - зауваження по встановленню програми. Встановлення бажано проводити з консолі (командний рядок, той же mc), найчастіше це може бути той же setup, setup.sh, setup.bin, install.sh.

Quote (gromko)
Ще один спосіб, який стає досить популярним в останній час -встановлення програм з інсталяційного пакета (як у Windows)

о це якраз для таких як я, бо так можна й здуріти, тут є над чим працювати!

Quote (gromko)
Це обурює затятих лінуксоїдів - вони пропагують роботу в консолі та настроювання системи "вручну"

да шана таким людям, і де ж скільки в них завзятості до до Лінукса? Молодці!

Quote (gromko)
Щоб повністю встановити та привести до бажаного виду систему необхідно 2-3 години, хоча можна обмежитись тільки встановленням (20 хвилин) і працювати з установками за замовчуванням

Це для обізнаних, а для початківців там роботи на довго :)
gromko Дата: Пт, 27.11.2009, 16:20 | Повідомлення № 628
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (Махновець_Ігор)
OOo_3.1.1_LinuxIntel_install_ru_infra_wJRE.tar ось я скачав по посиланню, яке надали користувачі форуму Я попередньо розпакував архів, почав запускати сетап, але замість установки запустився текстовий редактор з англ. текстом. потім пробував через установку програм, там щось неясно. Але зрозумів з вашого допису, тут все спецефічно

Скачаний архів tar.gz містить набір пакетів для інсталяції OpenOffice. Його слід розпакувати та встановити всі пакети, найкраще це зробити з консолі.

Крок 1. Заходимо в консоль - Головне меню - Інструменти - Konsole. Відкриється вікно консолі (текстовий інтерфейс).
Крок 2. Набираємо su потім enter та вводимо пароль адміністратора (root) enter - у промпті появиться напис root (будемо працювати зправами адміністратора)
Крок 3. Набираємо mc потім enter - бачимо вікно Midnight Commander
Крок 4. Створюємо каталог (натиснувши F7) , назвати його можна будь-як
Крок 5. У правому вікні заходимо у створений каталог (між вікнами переключаємось Tab)
Крок 6. У лівому вікні знаходимо потрібний архів (tar.gz) та заходимо в нього як в каталог
Крок 7. Виділяємо весь вміст архіву (ins) та копіюємо його у створений нами каталог (F5) - архів розпаковано
Крок 8. Переходимо у праве вікно (куди розпакували архів) клавішею Tab
Крок 9. У командному рядку пишемо rpm -ihv *.rpm (встановити всі RPM-пакети)

Даний архів містить як ОпенОфіс так і Яву (JRE)

OpenOffice є у Mandriva 2010 Free, і не треба усіх цих танців з бубнами

Додано (26.11.2009, 00:40)
---------------------------------------------
http://wiki.services.openoffice.org/wiki.....D0.B6.
D0.B5.D0.BD.D0.BD.D1.8B.D0.B9_. D1 .81_.D1.81.D0.B0.D0.B9.D1.82.D0.B0_.D0.98.D0.BD.D1.84.D1.80.D0.B0-.D0.A0.D0
.B5.D1.81.D1.83.D1.80.D1.81.2C_.D0.BD.D0.B5_.D1.83.D1.81.D1.82. D0 .B0.D0.BD.D0.B0.D0.B2.D0.BB.D0.B8.D0.B2.D0
.B0.D0.B5.D1.82.D1.81.D1.8F

Додано (27.11.2009, 16:20)
---------------------------------------------
Британська броварня BrewDog зварила найміцніше у світі пиво Tactical Nuclear Penguin - 32 градуса!

W-w-W Дата: Нд, 29.11.2009, 21:40 | Повідомлення № 629

Сьогодні був в Києві, придбав 1 диск ДВД лінукс убунту 7.10. По рекомендаціям продавця дана версія має широкий набір програм та драйверів і при виході в нет ОС сама оновиться до версії новішої!

Я вирішив у віртуалці встановити і непогано на перший погляд! Встановилось все без проблем, повністю інтерфейс рос.мовою, все легко знаходиься і запускається, буду далі розбиратись! Мережа легко визначається!

swetikccc Дата: Пн, 30.11.2009, 09:58 | Повідомлення № 630
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4158
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (Махновець_Ігор)
Сьогодні був в Києві, придбав 1 диск ДВД лінукс убунту 7.10. По рекомендаціям продавця дана версія має широкий набір програм та драйверів і при виході в нет ОС сама оновиться до версії новішої!

Це з треба було вам потрапити перший раз на саму глючну з усіх убунту.
А про оновлення до нової версії продавець мягко кажучи ......
Якщо не помиляюсь версія 7,10 довгограюча, просто підтримка у неї 3 роки.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.