Нд, 22.10.2017, 16:51
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 41 з 119«123940414243118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
W-w-W Дата: Нд, 22.11.2009, 22:46 | Повідомлення № 601

Quote (swetikccc)
Повірте я їх ставив на різне залізо і не було ніяких проблем

хіба я Вам не вірю, я сьогодні ставив на іншому апараті і толку ніякого, все те саме, тож закидаю пошук вияснення даної проблеми, попробував декілька дистрибутивів і нічого не зміг зробити. Шкода, правда, що так не вийшло, класна система лінукс груша, як лівСД, а так встановити неможливо
gromko Дата: Пн, 23.11.2009, 17:24 | Повідомлення № 602
Лінуксоїд
Quote (Махновець_Ігор)
хіба я Вам не вірю, я сьогодні ставив на іншому апараті і толку ніякого, все те саме, тож закидаю пошук вияснення даної проблеми, попробував декілька дистрибутивів і нічого не зміг зробити. Шкода, правда, що так не вийшло, класна система лінукс груша, як лівСД, а так встановити неможливо

До розробників звертались?
LiveCD особисто мені не імпонує - завантажується довго, а сенсу роботи з ним не розумію, я встановив систему, вона у мене працює рік-два без проблем, якщо захочу спробувати нову версію, то встановлюю в інший розділ - сподобається, значить залишу, не сподобається - видалю. Каталог /home в мене знаходиться на окремому розділі диску, отже при будь-яких перевстановлюваннях системи мої дані залишаються неушкодженими.
W-w-W Дата: Пн, 23.11.2009, 17:58 | Повідомлення № 603

Quote (gromko)
До розробників звертались?

ще не звертався

Quote (gromko)
LiveCD особисто мені не імпонує - завантажується довго, а сенсу роботи з ним не розумію, я встановив систему, вона у мене працює рік-два без проблем,

згоден, я того й хочу встановити на пк і попрацювати з даною ОС.

gromko, а ВИ б не змогли описати сам процес установки, можливо я щось не так роблю? просто убунту 9.10 з СД встановлюється без проблем, а те що з ДВД не хоче установлюватись

swetikccc Дата: Пн, 23.11.2009, 18:14 | Повідомлення № 604
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
попробуйте розбити не при встановленні
W-w-W Дата: Пн, 23.11.2009, 18:24 | Повідомлення № 605

Quote (swetikccc)
попробуйте розбити не при встановленні

Вже, що тільки не робив.

Багато варіантів розглянув, щось все не те.

swetikccc, а якою ви збіркою лінукс користуєтесь? Так для інформації.
А зданим продуктом лінукс груша у вас не було проблем? чи ви її не завантажували?

gromko Дата: Пн, 23.11.2009, 20:16 | Повідомлення № 606
Лінуксоїд
Quote (Махновець_Ігор)
Вже, що тільки не робив. Багато варіантів розглянув, щось все не те.

А чому саме Убунту? У мене з Мандрівою не було практично жодних проблем + навчальні програми з Edumandriva

Скачати можна звідси - http://ftp.free.fr/mirrors....iso - багато різних образів

http://ftp.free.fr/mirrors....586.iso - той, що в мене

W-w-W Дата: Пн, 23.11.2009, 20:21 | Повідомлення № 607

Quote (gromko)
А чому саме Убунту?

Навіть сам не знаю, скачав лінукс грушу і проексперементував як лівсд, то чудова річ, а от встановити не вдалось, тож тепер буду пробувати, ще й мандріву, дякую за допомогу
swetikccc Дата: Пн, 23.11.2009, 21:51 | Повідомлення № 608
Ветеран спілкування
Quote (Махновець_Ігор)
swetikccc, а якою ви збіркою лінукс користуєтесь? Так для інформації.
А зданим продуктом лінукс груша у вас не було проблем? чи ви її не завантажували?

Грушу поставив на завантаження, завтра встановлю і напишу.
Встановлював і налаштовував всі убунту починаючи з 6,04 (останню правда не ставив я завжди їх встановлюю з запізненням)
Мандрівою також користувався. навіть с тих часів коли у неї була інша назва (проконсюльтуйтеся з gromko на рахунок версії, а то вони в неї були через раз)
Починав з російського Альта юніора ще версії 1,0.(пане gromko в старому Альті у мене майже автоматичено бачилась мережа Вікон без самби, Ви не знаєте часом яким чином, бо забув навіть назву пакету?)
В лінуксі все таки потрібно працювати в терміналі, а я це не люблю от і тому трішки погрався і знову до Вікон.(немає заміни шопу і корел що б не говорили, та й інші програми до яких прикипів )
З усіх найбільше Рунту до душі і в школі дітки ставили її на всі компи.(цей раз повезло і дома ніхто нічого не запоров )))))
gromko Дата: Пн, 23.11.2009, 21:52 | Повідомлення № 609
Лінуксоїд
Quote (Махновець_Ігор)
тож тепер буду пробувати, ще й мандріву

Ubuntu широко рекламується, безкоштовно розсилається мільйонами екземплярів, лае для мене таки краща Мандріва.
Скачайте, встановіть, але у віртуальній машині ви не зможете побачити її у всій красі.
Якщо щось не так - питайте.
W-w-W Дата: Пн, 23.11.2009, 23:26 | Повідомлення № 610

Quote (gromko)
Скачайте, встановіть, але у віртуальній машині ви не зможете побачити її у всій красі. Якщо щось не так - питайте.

вже поставив на закачку правда покищо версію mandriva-linux-one-2010.0-KDE4-europe2-cdrom-i586.iso бо трафік вже залишився невеликий.

Quote (gromko)
Скачайте, встановіть, але у віртуальній машині ви не зможете побачити її у всій красі.

буду встановлювати напряму, є жосткий запасний, на ньому й потренуюсь :)
vitert Дата: Вт, 24.11.2009, 02:25 | Повідомлення № 611
Тут живе...
Нагороди: 1
Рейтинг: 22
Невеличкий тест швидкості копіювання файла розміром 1,5 Gb.
windows - 49,52 сек
Linux в Gnome commander - 60,6 cek
Linux в Dolphin - 1 хв 24,53 сек
Якщо ж такий самий об'єм але багато файлів то різниця буде ще відчутніша
Але це з Ntfs в Ntfs
А от з ext в ext Gnome commander показав - 46,47 сек.
Висновки очевидні.
НІКОЛЯ Дата: Вт, 24.11.2009, 09:58 | Повідомлення № 612
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 201
Quote (gromko)
але у віртуальній машині ви не зможете побачити її у всій красі.

Чому в віртуальні машині не можна побачити? Я вавжаю якщо ресурс ПК дозволяє створити віртуальну ПК під лінукс з довільними параметрами вона не буде обмеженою ні в чому і буде відповідати фізичній повністтю один в один. Перевірено на практиці. Просто потрібно інсталити на ПК з нормальними параметрами зокрема 4 гектари ОЗУхи та проц по 2.8 на ядро дає можливістьпрацювати без приколів з любою віртуальною ОС як з фізичною.
gromko Дата: Вт, 24.11.2009, 13:37 | Повідомлення № 613
Лінуксоїд
Quote (vitert)
Невеличкий тест швидкості копіювання файла розміром 1,5 Gb. windows - 49,52 сек Linux в Gnome commander - 60,6 cek Linux в Dolphin - 1 хв 24,53 сек Якщо ж такий самий об'єм але багато файлів то різниця буде ще відчутніша Але це з Ntfs в Ntfs А от з ext в ext Gnome commander показав - 46,47 сек. Висновки очевидні.

З FAT Linux працює швидше ніж з NTFS. Причина в тому, що NTFS - це "закритий" стандарт, тож драйвера для неї у Linux розвивались довго (повноцінний запис появився зовсім недавно). Саме тому я намагаюсь працювати або в FAT або EXT (рідний формат)

Quote (НІКОЛЯ)
Просто потрібно інсталити на ПК з нормальними параметрами зокрема 4 гектари ОЗУхи та проц по 2.8 на ядро дає можливістьпрацювати без приколів з любою віртуальною ОС як з фізичною.

Для таких параметрів (4 Гб ОЗП) це може бути й так - я ставив на віртуальні машини зі значно скромнішими характеристиками
swetikccc Дата: Вт, 24.11.2009, 14:04 | Повідомлення № 614
Ветеран спілкування
Quote (vitert)
Невеличкий тест швидкості копіювання файла розміром 1,5 Gb. windows - 49,52 сек Linux в Gnome commander - 60,6 cek Linux в Dolphin - 1 хв 24,53 сек Якщо ж такий самий об'єм але багато файлів то різниця буде ще відчутніша Але це з Ntfs в Ntfs А от з ext в ext Gnome commander показав - 46,47 сек. Висновки очевидні.

потрібно вказати який ext.
І для великих файлів форматувати розділ мабуть краще не в ext
Quote (НІКОЛЯ)
Чому в віртуальні машині не можна побачити? Я вавжаю якщо ресурс ПК дозволяє створити віртуальну ПК під лінукс з довільними параметрами вона не буде обмеженою ні в чому і буде відповідати фізичній повністтю один в один. Перевірено на практиці. Просто потрібно інсталити на ПК з нормальними параметрами зокрема 4 гектари ОЗУхи та проц по 2.8 на ядро дає можливістьпрацювати без приколів з любою віртуальною ОС як з фізичною.

Можливо і можна якщо віртуалкак буде графіку не стандартно виводити.
Відеокарта для всіх ефектів протрібна така як для Вісти з ії Аєро
gromko Дата: Вт, 24.11.2009, 17:35 | Повідомлення № 615
Лінуксоїд
Quote (swetikccc)
потрібно вказати який ext. І для великих файлів форматувати розділ мабуть краще не в ext

http://breys.ru/blog/470.html

Сравнение файловых систем ext2 ext3 ext4 xfs reiserfs btrfs vfat jfs для домашней директории

Для тестов использовал наиболее типичные для моего домашнего компьютера задачи (копирование больших и маленьких файлов, поиск текста в исходниках, удаление хлама, make clean)

cmd1="cp -r /media/media4/video/best $dest"
cmd2="rsync -rlhtgopu /media/media4/backup $dest"
cmd3="grep linux -sir $dest/backup/wine-src/"
cmd4="find $dest -type f -delete"
В качестве данных использовал DVDRipы фильмов и свой старенький backup (фотки и сорци кое каких собираемых руками программ)
- данные перемещались с Sata на IDE
- замеры проводились в помощью /usr/bin/time
- между тестами 10 минутные паузы, чтобы устаканить uptime
- раздел размещён на LVM
- размер ФС подобран так чтобы данные заполняли его на 2/3

1,7G /media/media4/backup/ - 40285 файлов (AD0 Foto home.e2i.bz2 Transmission video Video wine-src)
7,4G /media/media4/video/best/ - 4 файла DVDRIP

ext2 ext3 ext4 xfs eiserfs btrfs vfat jfs
копирование больших файлов: 116.03 122.69 116.45 137.47 138.67 130.25 114.25 130.98
бекап домашней директории: 115.33 124.25 99.61 220.50 119.25 98.44 159.65 172.21
поиск среди маленьких файлов: 66.71 63.69 68.76 47.02 66.45 77.18 60.64 107.21
повторный поиск среди маленьких файлов: 100.47 97.27 102.36 80.70 96.48 101.27 78.27 135.29
поиск и удаление файлов: 8.09 7.51 6.40 82.59 10.22 13.53 12.45 15.67

Як бачимо, з невеликим відривом лідирує vfat (FAT32). Швидкість більша внаслідок того, що конкуренти (крім старої ext2) є журнальованими системами (тобто ведеться "журнал" всіх файлових операцій, що дає можливість швидкого відновлення системи після збоїв). Разом з тим різниця з ext4 незначна - близько 5-9%

Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 41 з 119«123940414243118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.