Сб, 29.01.2022, 15:52
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
gvy Дата: Ср, 29.10.2008, 20:21 | Повідомлення № 46
Новий користувач
Повідомлень: 5
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Ну так у тому товстому постингу посилання подивіться.

Багато чого насправді вже є, тобто за наявності бажання застосовувати та викладати є що та за допомогою чого.

vitert Дата: Ср, 29.10.2008, 22:13 | Повідомлення № 47
Тут живе...
Повідомлень: 174
Нагороди: 1
Рейтинг: 22
Якщо стоятиме дві системи W i L то це тільки плюс, з якої сторони не подивитиь, це краще ніж прочто W чи тільки L, і не просто краще це навіть стає необхідним. Питання в тому який дистрибутив лінукса ставити, як на мене це не Mandriva і не Ubuntu.
І ще питання чи є під лінукс якась прога типу NSS чи NOS.
TYP Дата: Ср, 29.10.2008, 22:55 | Повідомлення № 48
Прописаний назавжди
Повідомлень: 472
Нагороди: 6
Рейтинг: 58
Quote (vitert)
як на мене це не Mandriva і не Ubuntu

А чому ж так? Чим ці системи не годяться? Для знайомства на мою думку - це найбільш гуманні дистрибутиви.
piktor Дата: Ср, 29.10.2008, 23:53 | Повідомлення № 49
Активний учасник
Повідомлень: 534
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (vitert)
Якщо стоятиме дві системи W i L то це тільки плюс, з якої сторони не подивитиь, це краще ніж прочто W чи тільки L, і не просто краще це навіть стає необхідним.

Якщо пан любить погратися в ігри, чи багато сканує та розпізнає текстів (достойного аналога Fine Reader, на жаль, не бачив), то так. Хоча, і Fine Reader і, скажімо, Photoshop CS2 стартували успішно під емуляцією, тому залишається все менше завдань Windows only.
Щодо дистрибутиву для новачка, так підходять такі, що мають розвинене налаштування через GUI - серед них Mandriva - DrakeX, SuSE - YaST. Ще непогано Ubuntu, який в перспективі дозволяє безболісно переїхати на свого прямого родича - серйозний дистрибутив Debian. (трохи піарчику...) Тільки ради Бога - не юзайте windows-like Лінукси, :* Бо то від лукавого, тим більше, що звикати до вигляду графічних оболонок Linux після Windows explorer не є проблема.
На мій власний досвід спроб когось пересадити - ну просто консервативний в нас народ. А якщо і погоджуються спробувати, то хочуть, щоб працювало як Вікна. Тому, поки, спроби припинив.


Відредаговано: piktor - Ср, 29.10.2008, 23:55
vitert Дата: Ср, 29.10.2008, 23:59 | Повідомлення № 50
Тут живе...
Повідомлень: 174
Нагороди: 1
Рейтинг: 22
Quote (vitert)
А чому ж так? Чим ці системи не годяться? Для знайомства на мою думку - це найбільш гуманні дистрибутиви.

Склалось таке враження після роботи з ними, було багато проблем одні вирішувались, інші так і залишились невірішеними, зокрема в мандріві так і не вдалось налаштувати gprs інет через блютуз, та і з софтом багато питань. Можливо після знайомства з іншими версіями я зміню свою думку.
swetikccc Дата: Чт, 30.10.2008, 07:51 | Повідомлення № 51
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4208
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Та дело в Компах
myLinux 3.1 будет летать на 256 оперативки а современные уже скоро будут сравни
Висте
Quote (vitert)
Питання в тому який дистрибутив лінукса ставити, як на мене це не Mandriva і не Ubuntu.

Ubuntu то что надо ,если с лай сд у Вас всё работает, значит никаких проблем при установке.
Считаю что Ubuntu это первый Linux для новичков

Додано (30.10.2008, 07:51)
---------------------------------------------
Сначала поставьте Вторую ОС на VMware Workstation
смотри Повідомлення № 21

DarkWolf Дата: Чт, 30.10.2008, 07:52 | Повідомлення № 52
Новий користувач
Повідомлень: 11
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (vitert)
зокрема в мандріві так і не вдалось налаштувати gprs інет через блютуз, та і з софтом багато питань

Я на власні очі бачив як у Мандріві підключались до Інтернету по GPRS (Life) через блютуз за допомогою програмки GPRSEC. Спочатку налаштували блутуз, а потім запустили цю програмку, де вказали порти.

gromko Дата: Чт, 30.10.2008, 08:05 | Повідомлення № 53
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Шановні! Пишемо адреси шкіл, які мають досвід використання Linux
28420
Нечаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.Ю.І.Яновського с.Нечаївка Компаніївського району Кіровоградської області
Дистрибутив: Mandriva Linux 2008
Вчитель: Громко Григорій Юрійович
Класи: 5-11
Newbie Дата: Чт, 30.10.2008, 09:50 | Повідомлення № 54
Хелпер
Повідомлень: 1414
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
чим більше читаю отаких постів, тим більше виникають сумніви- мені того тре?!
мені насправді не потрібна "гнучка настройка" чи "можливість внести зміни в код". це не потрібно і 99% користувачів. ані Windows, ані Linux. треба включити комп*ютер і працювати, вирішувати свої задачі (набір тексту, ведення ел.таблиць, робота в Інтернеті, перегляд фільмів, прослуховування музики) БЕЗ необхідності щось ще там налаштовувати :) а читаю ваші повідомлення і складається враження, що ледь не кожна така задача - це долання перешкод :(
gromko Дата: Чт, 30.10.2008, 10:56 | Повідомлення № 55
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (Newbie)
чим більше читаю отаких постів, тим більше виникають сумніви- мені того тре?!
мені насправді не потрібна "гнучка настройка" чи "можливість внести зміни в код". це не потрібно і 99% користувачів. ані Windows, ані Linux. треба включити комп*ютер і працювати, вирішувати свої задачі (набір тексту, ведення ел.таблиць, робота в Інтернеті, перегляд фільмів, прослуховування музики) БЕЗ необхідності щось ще там налаштовувати :) а читаю ваші повідомлення і складається враження, що ледь не кожна така задача - це долання перешкод :(

Шановна Newbie, більшість дописувачів намагаються показати, які вони розумні та неординарні (спочатку напридумують проблем, а потім розказують, як успішно їх подолали). При роботі з Linux'ом проблем не більше, ніж при роботі з Windows. Так, що не хвилюйтесь - все, про що Ви сказли вище, робиться "з коробки" і без "танців з бубнами" (із власного досвіду)

GarryPotter Дата: Чт, 30.10.2008, 20:11 | Повідомлення № 56
Прописаний назавжди
Повідомлень: 357
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Спробував Лінакс (Мандріва 2008 з DVD). Встановився за 18 хвилин (2 Гб софта). Не було лише рідного драйвера для GeForce (запропонований працював без 3D прискорення). Принтер і сканер - без проблем. Опен Офіс - майже 2003-ій. Суттєвих відмінностей від Вінди не знайшов - спочатку трохи незвично, але швидко звикаєш (головне - переглянути що є в меню)

Фото системи


Відредаговано: GarryPotter - Пт, 31.10.2008, 07:28
gromko Дата: Чт, 30.10.2008, 20:33 | Повідомлення № 57
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (GarryPotter)
Спробував Лінакс (Мандріва 2008 з DVD). Встановився за 18 хвилин (2 Гб софта). Не було лише рідного драйвера для GeForce (запропонований працював без 3D прискорення). Принтер і сканер - без проблем. Опен Офіс - майже 2003-ій. Суттєвих відмінностей від Вінди не знайшов - спочатку трохи незвично, але швидко звикаєш (головне - переглянути що є в меню)

Все це добре, але скріншот можна було зробити й меншого розміру. А годинничок-то, нестандартний, признавайтесь де взяли?

kom_adm Дата: Чт, 30.10.2008, 22:55 | Повідомлення № 58
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3767
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Quote (GarryPotter)
Фото системи

В мене фото не відображається.
Quote (GarryPotter)
Спробував Лінакс (Мандріва 2008 з DVD).

Quote (gvy)
Лінукс

Дякую TYP за прислані дистрибутиви Лінукс. Тепер в мене їх кілька. Питання до шановних знавців Лінукс, який з дистрибутивів варто поставити вдома для ознайомлення і вивчення (папалельно з Віндою), щоб в майбутньому, можливо, на наступний рік, ставити в школі (також паралельно з Віндовс)
Наявні в мене дистрибутиви Лінукс:
ALT Linux
ASPLinux 12
Mandriva Linux 2008


Який з дистрибутивів найбільш оптимальний для навчання в школі?
GarryPotter Дата: Пт, 31.10.2008, 07:30 | Повідомлення № 59
Прописаний назавжди
Повідомлень: 357
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Quote (Ковальчук_Олександр)
В мене фото не відображається.

Тепер відображається.
gromko Дата: Пт, 31.10.2008, 07:51 | Повідомлення № 60
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (Ковальчук_Олександр)
Питання до шановних знавців Лінукс, який з дистрибутивів варто поставити вдома для ознайомлення і вивчення (папалельно з Віндою), щоб в майбутньому, можливо, на наступний рік, ставити в школі (також паралельно з Віндовс)
Наявні в мене дистрибутиви Лінукс:
ALT Linux
ASPLinux 12
Mandriva Linux 2008

Шановний пане Олександре! Суттєвої різниці між цими дистрибутивами Ви не знайдете (як і між LInux та Windwos - зовнішньої різниці, звичайно). Як на мене, то найкращим для Вас буде скоріше ALT (або Mandriva, якою я зараз користуюсь). Перед установкою підготуйте розділ на Вашому вінчестері (бажано не менше 3 Гб). Якщо його немає - заведіть за допомогою Partition Magic або подібним засобом. Тип файлової системи - ext3 (можна і fat - потім буде переформатовано). Установіть диск з дистрибутивом у привід, перезавантажтеся, виберіть в БІОС "Завантаження з CD-ROM". При установці виберіть Використовувати існуючі розділи або Спеціальний розподіл диску, Linux встановіть на той розділ, що Ви створили ("корінь" має позначення "/" - інсталятор сам запропонує Вам таке позначення). Зверніть увагу, щоб випадково не переформатувати інші розділи (Windows і т.п.) - проти розділів, які буде запропоновано форматувати стоятимуть галочки. Форматування дуже швидке (як на мене). Для початківців рекомендую графічну оюолонку KDE - вона більш схожа на звичний Windows (див. GarryPotter). Найважчий етап - встановити систему (читайте уважно всі повідомлення - на початку виберіть мову (Language)), хоча, як на мене, установка не складніша ніж установка Windows (особливо якщо брати до уваги останні піратські збірки на DVD з комплектом різноманітних програм).
Щасти.

Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2022.