Пн, 22.07.2019, 05:44
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
GarryPotter Дата: Вт, 17.11.2009, 09:33 | Повідомлення № 556
Прописаний назавжди
Повідомлень: 357
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Ноябрьская редакция 2009 нового Top500 самых мощных компьютеров мира, в очередной раз и безоговорочно признала победу Linux. На 446(89.2%) суперЭВМ списка установлен Linux, 25(5.0%) на Unix, 1(0.2%) суперЭВМ на BSD и 23(4.6%) смешанного типа операционные системы. И только 5(1%) суперкомпьютеров используют Windows, точнее Windows HPC 2008. Windows в этом году не увеличил свою долю. А вот Linux увеличил свою долю по сравнению с предыдущей редакцией списка(июль 2009) на 2 суперЭВМ. В этой редакции Unix впервые за последние 10 лет увеличил на 0.4% свою долю. До этого она в основном падала. BSD не изменила свои позиции, а MacOS после того как выпала в июне, так и не вернулась в список.
p.s. Как и говорилось уже ранее, анализ списка говорит о том, что доля Linux растет уже 11 лет подряд, а именно в ноябре 1998 года первый компьютер на Linux попал в этот список и теперь с каждый годом этот показатель растет. Доля Windows за все время не превышала 1.5% в списке и в основном все суперкомпьютеры на Windows появляются в списке только тогда, когда Microsoft выпустит очередную версию Windows Server.

Додано (17.11.2009, 09:33)
---------------------------------------------
http://odessa-daily.com.ua/otdyh-k....om.html

samnick Дата: Вт, 17.11.2009, 20:21 | Повідомлення № 557
Новий користувач
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
вывод - покупайте майкрософт :))

а еще по ихней логике и цифрам каждые 2 часа доля их серверов увеличивается на 10% !! сам был свидетелем 2 выступлений представителя майкрософт с интервалом в 2 часа

вобще веселые там ребята работают :))

grebenchukov Дата: Вт, 17.11.2009, 21:35 | Повідомлення № 558
Прописаний назавжди
Повідомлень: 268
Нагороди: 2
Рейтинг: 34
Панове, поможіть! Скачав альтлінух 5.0, там є загрузка в режимі LiveCD -- гружусь, а воно вимагає localhost login: --- що вводити не знаю
W-w-W Дата: Ср, 18.11.2009, 02:13 | Повідомлення № 559

Нещодавно скачав образ CD Linux Ubuntu 9.10 і386! Вирішив його поставити на пк, але в області даної ОС не працював жодного разу, тому специфіки не знаю, буду на форумі вчитись, а також буду вдячний за допомогу у вивченні ОС. Вирішив встановити віртуалбокс і на ньому проводити експеременти з вказаним лінуксом, з образа завантажив лінукс, вказав скрізь укр.мову, потім завантажилась дана ОС і виникла така картина
Частково меню на англ.

Частково на укр.м.

Методом "наукового втику" найшов меню про мови


Почав його пробувати, замість англ.м. у верхній частині поставив укр.м. ніби все нормально, потім помилка.
Я так поняв звертається не до диску інсталяції, а в нет на сервер, а от як підключити до нету покищо не зрозумів.
Підкажіть це так і є з мовами чи є нормальне рос. або україн.інтерфейс?

Якщо можна то вкажіть як саме підключати лінукс через проксі!

Розкажіть будь ласка чи це проблема у версії, можливо потрібна інша? Чесно кажучи не працював я в цій області зовсім, аж соромно!

gromko Дата: Ср, 18.11.2009, 10:00 | Повідомлення № 560
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (Махновець_Ігор)
Нещодавно скачав образ CD Linux Ubuntu 9.10 і386! Вирішив його поставити на пк, але в області даної ОС не працював жодного разу, тому специфіки не знаю

"Нельзя обьять необьятное" (Кузьма Прутков, може близько до оригінала)
З Ubuntu знайомий поверхнево - мав такі ж проблеми. Виклав Ваший пост на форумі http://linux.org.ua - там серйозні спеціалісти
http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1258530942/0
W-w-W Дата: Ср, 18.11.2009, 12:23 | Повідомлення № 561

Quote (gromko)
З Ubuntu знайомий поверхнево - мав такі ж проблеми.

gromko, дякую за допомогу! Прочитав я вже одну відповідь на даному форумі і частково я правий в проблемі з мовою, тож буду певно брати та використовувати іншу версію!
samnick Дата: Ср, 18.11.2009, 12:56 | Повідомлення № 562
Новий користувач
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Махновець_Ігор

Відвідайте http://ualinux.com/
але за базу взято 9.04

на данному етапі 9.10 дуже сира та не готова до массового використання

через місяць два розробимо пак для шкільних задач

vitert Дата: Ср, 18.11.2009, 15:47 | Повідомлення № 563
Тут живе...
Повідомлень: 174
Нагороди: 1
Рейтинг: 22
Quote (Махновець_Ігор)
Почав його пробувати, замість англ.м. у верхній частині поставив укр.м. ніби все нормально, потім помилка.
Я так поняв звертається не до диску інсталяції, а в нет на сервер, а от як підключити до нету покищо не зрозумів.
Підкажіть це так і є з мовами чи є нормальне рос. або україн.інтерфейс?

В мене в 9.04 з українською локалізацією все нормально так як і з російською, . До цього стояв Альт але поставив CDMA модем і не зміг налаштувати інет спочатку через kppp але там було кілька модемів жоден не працював обо зайнятий або не відповідав. Найшов пару інструкцій через консоль і файли конфігурації але не допомогло я не такий спец по лінуху. Поставив Ubuntu 9.04 раніше ставив чомусь не сподобася, але з модемом виявилось простіше не буває довелось прописати лише ім'я користувача і пароль і все запрацювало, трохи попрацював в ubuntu не так вже і погано, навіть дуже не погано, коли під себе налаштувати і є інет для потрібного софту.
Quote (Махновець_Ігор)
Я так поняв звертається не до диску інсталяції, а в нет на сервер, а от як підключити до нету покищо не зрозумів.

Є можливість вибирати звідки ставити софт по змовчуванню з інету але можна і з диску Система/адміністрування/джерела програмного забезпечення.
dpi Дата: Ср, 18.11.2009, 16:47 | Повідомлення № 564
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 1438
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
gromko, объясните. Установил Linux, ввел пароль админа и создал еще одного пользователя с паролем. Запускаю и не могу войти не под xguest не под этим пользователем?
gromko Дата: Ср, 18.11.2009, 17:08 | Повідомлення № 565
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (vitert)
До цього стояв Альт але поставив CDMA модем і не зміг налаштувати інет спочатку через kppp але там було кілька модемів жоден не працював обо зайнятий або не відповідав. Найшов пару інструкцій через консоль і файли конфігурації але не допомогло я не такий спец по лінуху.

З цею проблемою знайомий і я (Mandriva). Основне - перевірити, чи створюється пристрій /dev/ttyUSB0 (у мене USB CDMA модем). Підключитись можна або через Гномівський Network Manager або через wvdial - кppp не підтримує stupid mode. В принципі все робиться без консолі - вказати пристрій, логін та пароль. Проблеми можуть бути у старіших дистрибутивах (ядро 2.6.24 - 2.6.27) там треба записати один файлик в /etc/...

Quote (dpi)
Установил Linux, ввел пароль админа и создал еще одного пользователя с паролем. Запускаю и не могу войти не под xguest не под этим пользователем?

а) Який саме Linux?
б) тільки що зробив те саме - створив ще одного користувача з паролем. Тепер їх три - gromko, xguest, user + root - все працює


Відредаговано: gromko - Ср, 18.11.2009, 17:12
W-w-W Дата: Ср, 18.11.2009, 17:09 | Повідомлення № 566

Quote (vitert)
В мене в 9.04 з українською локалізацією все нормально так як і з російською

А мені нажаль неповезло з цією версією 9.10 половина токого інтрфейсу, а половина такого. Буду розбираться!

Quote (vitert)
довелось прописати лише ім'я користувача і пароль і все запрацювало

можете детально описати цей процес, бо я так ще не розібрався
dpi Дата: Ср, 18.11.2009, 19:37 | Повідомлення № 567
Досвідчений вчитель
Повідомлень: 1438
Нагороди: 1
Рейтинг: 39
Quote (gromko)
Який саме Linux?

10-я Mandriva.
Нужен ли парольдля xguest
Послеввода не правильного пароля сразу информирует, при вводе правильного - 30 сек шуршит затем возвращается в обратно к вводу имени и паролей.
gromko Дата: Ср, 18.11.2009, 20:34 | Повідомлення № 568
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (dpi)
10-я Mandriva.

У мене теж саме - 2010.0 Free (з KDE)

Quote (dpi)
Нужен ли парольдля xguest

Обліковий запис xguest є гостевим і не потребує пароля

Quote (dpi)
Послеввода не правильного пароля сразу информирует, при вводе правильного - 30 сек шуршит затем возвращается в обратно к вводу имени и паролей.

Скоріше що система не змогла завантажити графічну оболонку для обраного кориcтувача.
Перевірте, яка оболонка використовується (значок з листком та ручкою), повинно бути KDE (чи Gnome).
Я так розумію, що під root до графічного середовища зайти можна?
swetikccc Дата: Ср, 18.11.2009, 22:17 | Повідомлення № 569
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4158
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (Махновець_Ігор)
Нещодавно скачав образ CD Linux Ubuntu 9.10 і386! Вирішив його поставити на пк, але в області даної ОС не працював жодного разу, тому специфіки не знаю, буду на форумі вчитись, а також буду вдячний за допомогу у вивченні ОС. Вирішив встановити віртуалбокс і на ньому проводити експеременти з вказаним лінуксом, з образа завантажив лінукс, вказав скрізь укр.мову, потім завантажилась дана ОС і виникла така картина
Частково меню на англ.

Скільки не користувався Убунту(чистою), завжди докачував локалізації
Якщо потрібна краща локалізація, в усіх Linux краще вибрати російську.
gvy Дата: Ср, 18.11.2009, 22:42 | Повідомлення № 570
Новий користувач
Повідомлень: 5
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Quote (grebenchukov)
Скачав альтлінух 5.0, там є загрузка в режимі LiveCD -- гружусь, а воно вимагає localhost login: --- що вводити не знаю

Краще докладніше -- що саме за "5.0" (найкраще точне посилання на образ, що його завантажували). Ммм... можливо, "altlinux" без паролю, щось таке пригадується -- але livecd не має себе так вести, хоча якась там дурниця з consolekit пригадується.

Або спитайте на http://forum.altlinux.org -- сам ще не встиг переглянути релізи 5.0.

Відредаговано: gvy - Ср, 18.11.2009, 22:43
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.