Ср, 26.06.2019, 02:43
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
piktor Дата: Ср, 28.10.2009, 20:41 | Повідомлення № 541
Активний учасник
Повідомлень: 534
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
gromko, я не за приховану рекламу чи монополію. Тут я з вами згоден.
Просто ви так весело розповідаєте, що ставите Linux знайомим і в них геть ніяких проблем, в той час як Windows падає мало не відразу після встановлення. Що говорить просто про вашу особисту нелюбов до цієї ОС і все.
gromko Дата: Чт, 29.10.2009, 14:10 | Повідомлення № 542
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (piktor)
Просто ви так весело розповідаєте, що ставите Linux знайомим і в них геть ніяких проблем, в той час як Windows падає мало не відразу після встановлення. Що говорить просто про вашу особисту нелюбов до цієї ОС і все.

У них немає проблем - вони ж не прагнуть нічого більшого ніж те, що у них вже є. Щодо Windows, то це не нелюбов, а констатація реального стану речей - більшість користувачів вважає, що встановивши рік назад антивірус, забезпечили собі захист назавжди. ЦЕ ж не проблема Windows, а проблема користувачів. При нормальній експлуатації Windows працює роками без ніяких ексцесів (в офісі, де не було інтернету і співробітники ни користувались флешками та дисками). І Linux можна "знести" "кривими ручками" під "рутом".
Так що ніякої антипатії до Windows у мене немає, так як і особливої любові до Linux - я прихильник прагматичного підходу - воно працює, значить "гут", не працює - "ацтой". І пропагую я не Linux, а свободу вільного вибору платформи.

Додано (29.10.2009, 14:10)
---------------------------------------------
Розпочав тестування існуючого ЕЗНП (навчального ПЗ), відразу вилізли граблі - "захотіло" MDAC та Flash Player ActiveX control. Не ламав довго голову, поставив winetricks - все познаходило саме і довстановило. Крім цього "хотіло" і wine-gecko (теж встановив). Певні результати вже є, але поспішати з висновками не будемо

piktor Дата: Пт, 30.10.2009, 13:26 | Повідомлення № 543
Активний учасник
Повідомлень: 534
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
До речі, вчора забігав в гості до свого рідного університету, підсунув свіженький Alt Linux, почали ставити. Що з цього вийде - побачу.
gromko Дата: Вт, 03.11.2009, 08:59 | Повідомлення № 544
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
А у нас "під Linux'ом" працюює ВСЕ (з наявного у нас) навчальне програмне забезпечення зроблене "під Windows"! Це математика, фізика, хімія, біологія, українська література.
mouse Дата: Вт, 03.11.2009, 09:48 | Повідомлення № 545
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
gromko, доброго дня!
А чи маєте Ви список ПЗ(включаючи і те, що вільне для розповсюдження), яке можна (потрібно) встановити, щоб забезпечити навчальний процес у школі?
Часу мало для експериментів, хотілось вже мати впевненість у тому, що буде працювати.
:?
gromko Дата: Ср, 04.11.2009, 08:27 | Повідомлення № 546
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (mouse)
А чи маєте Ви список ПЗ(включаючи і те, що вільне для розповсюдження), яке можна (потрібно) встановити, щоб забезпечити навчальний процес у школі?

А що Вам потрібно для забезпечення навчального процесу? Для одних досить Windows+Office+FineReader+KAV (у більшості шкіл навчальне ПЗ практично не застосовується), інші бажають більшого. Якщо у Вас є потреба у Linux'і + підтримка наявного навчального ПЗ, яке розроблене "під Windows", то ми працюємо над тестуванням ЕЗНП (електронних засобів навчального призначення) і маємо у цьому значний прогрес, плануємо протестувати якнайбільше навчального ПЗ. Основною проблемою у цьому випадку є налаштування wine, оскільки "воно" (чи "він") відповідає за роботу цих програм.

Додано (04.11.2009, 08:26)
---------------------------------------------
Mandriva 2010.0
3-го ноября 2009 года, выходит Mandriva Linux 2010.0.
Основные компоненты релиза 2010.0:
- ядро 2.6.31, включающее поддержку многих новых LAN- и WiFi-устройств, режим Kernel Mode-Setting для видеокарт, исправления в коде файловых систем и многое другое;
- X.Org 7.5, xorg-server 1.6.5 и обновленный драйвер для видеокарт Intel с поддержкой архитектур DRI2 и UXA;
- KDE 4.3.2 с технологией семантического социального десктопа Nepomuk. KDE 3 объявлено устаревшим и исключено из дистрибутива. Нелишним будет отметить, что разработчики Mandriva приложили немало усилий для портирования важных приложений (таких как K3B) на KDE4;
- GNOME 2.28.1, включая gnome-shell - для ознакомления с грядущими новшествами в GNOME 3;
- окружение Moblin, ориентированное в первую очередь на нетбуки;
- OpenOffice.org 3.1.1 (сборка, основанная на Go-OOO);
- приятная новость для математиков - включение среды для математических расчетов Sage Math 4.1;
- решения для виртуализации: VirtualBox 3, XEN 3.4 с ядром 2.6.27, KVM v85;
- Bash 4.0, GCC 4.4.1 (с поддержкой стандарта C++0x), Glibc 2.10.1;
- Tomoyo Security Framework вкупе с собственной разработкой tomoyo-gui в качестве замены AppArmor;
- Plymouth пришел на замену неразвивающемуся Bootsplash, обеспечивая более эргономичную графическую загрузку;
- возможность обновления целого дистрибутива в live-режиме, с учетом потенциальной нестабильности зеркал и сетевых каналов.
Mandriva Linux - один из старейших (1995) дистрибутивов Linux с благородными французскими корнями (MandrakeSoft) и жаркой бразильской примесью (Conectiva). Всегда славившийся стремлением быть дружелюбным пользователем, в последние годы дистрибутив Mandriva ориентируется на расширение спектра поддерживаемого оборудования, в том числе технологических новинок в виде многочисленных нетбуков.
Mandriva Linux традиционно выходит для платформ i586 и x86_64 в трех вариантах:
- Free - лицензионно и патентно чистый дистрибутив без собственнических компонентов;
- One - live-CD с KDE или GNOME и несколькими языковыми вариантами, включающий некоторые проприетарные видеодрайверы;
- Powerpack - коммерческий дистрибутив, включающий поддержку и разнообразное коммерческое и проприетарное ПО.
Также доступен программно-аппаратный комплекс Mandriva Flash.

Додано (04.11.2009, 08:27)
---------------------------------------------
Французское правительство выбирает свободное ПО
Департамент общественных финансов правительства Франции переведет 130 000 рабочих станций на использование свободного ПО от Mozilla взамен коммерческих аналогов от IBM и Miscrosoft. В частности будут заменены IBM Lotus Notes и Microsoft Outlook на Mozilla Thunderbird для почты и Lightning для организации совместной работы.
Серверная часть будет основана на свободном продукте OBM (Open Business Management) французской компании Linagora. Данный продукт используют более чем 600 000 офисных работников во Франции.

Данное решение было принято после слияния трех различных финансовых ведомств в одно. У каждого из ведомств имелись собственные почтовые службы и лицензии на Lotus Notes/Outlook. Это объединение будет способствовать значительной экономии государственных средств и упростит управление лицензиями.

Додано (04.11.2009, 08:27)
---------------------------------------------
Wine
Американский хакер Filip Sufitchi показал в своем блоге, что Wine с недавних сборок стал настолько хорош, что может эмулировать достаточно дыр в Windows API для распространения вирусов. Далеко не всё еще работает, например, вирусу сложно захватить более-менее полный контроль над системой и запретить себя уничтожить - но тем не менее, жить, размножаться и портить жизнь в одной отдельно взятой инсталляции Wine (а из нее - и другим Windows- и Wine-машинам в сети) - вирус уже может.

mouse Дата: Чт, 05.11.2009, 09:08 | Повідомлення № 547
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Quote (gromko)
А що Вам потрібно для забезпечення навчального процесу?

Перелік визначимо. Та викладу тут
piktor Дата: Пт, 06.11.2009, 20:47 | Повідомлення № 548
Активний учасник
Повідомлень: 534
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Тема десктопного Лінукса для домогосподарок вже успішно пройшла, але, схоже, Альт прямує до сервверного Лінукса для домогосподарок.
Сьогодні приніс в рідну школу Alt Linux School Terminal Server 4. Всунув в сервер, натиснув пару раз кнопку "Далі", трошки почекав і отримав робочий термінальний сервер. Просто абсолютно ніякої возні з налаштуваннями. Показав учительці набір освітніх програм - судячи з реакції, сподобалося. Може і буде використовувати - всеодно сервер простоював.

Додано (06.11.2009, 20:47)
---------------------------------------------
Власне, сервер має Quad Core Xeon 2.6; 4GB RAM, це в перерахунку на одного учня близько 400МБ мізків та 1ГГц одного ядра процесора. Це якщо всі одночасно будуть діяти.

gromko Дата: Ср, 11.11.2009, 17:40 | Повідомлення № 549
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Встановив Mandriva 2010.0 Adelie (реліз випущено 3 листопада).
Перші враження:
- встановлення не дуже різниться від попередніх версій (крім розмітки диску);
- встановилось 3 Гб за 20 хв;
- вибрав варіант з KDE 4.3, хотілося побачитищо вони там наворотили;
- завантажується бистріше (кажуть працює speedboot);
- графічна тема при завантаженні анімована;
- драйвера знайшло всі, але для NVidiа не було апаратного прискорення (хоча для ATI є), прийшлось завантажити драйвер;
- порівняно з 2009-ою краще, тим що знайшло драйвера для мого CDMA модему;
- KDE 4.3 , більш стабільний ніж попередні версії;
- Plazma - це круто (прозорі і анімовані вікна, вибухають, згорають, сніг та краплі на робочому столі, збільшення ділянки робочого стола, куб з стільниць і т.п. - вирішили завантажити систему по повній, як на мене, то ці цяцьки і даром не потрібні, але інші таке люблять, - Віста "отдихає");
- OpenOffice 3.1.1 - імпортує PDF-файли для подальшого редагування, з конвертером працює з документами 2007-ого Офісу;
- wine обновлено до версії 1.1.32, є підтримка PulseAudio;
- знову з’явилась програма для запису дисків K3B (у попередніх випусках КДЕ4 її не було з-за нестабільної роботи з КДЕ4);
- поки все працює -помітних "глюків" не було.
Yura_Shrol Дата: Чт, 12.11.2009, 20:23 | Повідомлення № 550
Знаток супутникового інету
Повідомлень: 652
Нагороди: 7
Рейтинг: 98
Відвідайте http://ualinux.com/
Можливо знайдете для себе щось цікаве.
gromko Дата: Пт, 13.11.2009, 12:59 | Повідомлення № 551
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (Yura_Shrol)
Відвідайте http://ualinux.com/ Можливо знайдете для себе щось цікаве.

Дякую за посилання. Відвідали. Українська Убунту
vinohodov Дата: Пт, 13.11.2009, 14:04 | Повідомлення № 552
Прописаний назавжди
Повідомлень: 337
Нагороди: 1
Рейтинг: 29
к нам в школу гороно покупает компьютерный класс, естественно на лицензионное по денег нет, поэтому приняли решение установить Линукс, так как пиратством заниматься не хотим. Какой дистрибутив посоветуете коллеги?
gromko Дата: Пт, 13.11.2009, 15:43 | Повідомлення № 553
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (vinohodov)
к нам в школу гороно покупает компьютерный класс, естественно на лицензионное по денег нет, поэтому приняли решение установить Линукс, так как пиратством заниматься не хотим. Какой дистрибутив посоветуете коллеги?

Це до мене. Ви можете обрати один з трьох варіантів (це найпоширеніші);
- Mandriva Linux;
- ALT Linux;
- Ubuntu.
Чому саме ці? Тому, що вони є адаптованими до школи - у кожному з них вже є навчальне ПЗ. Особисто я обрав Mandriva Linux - для нього є адд-он EduMandriva (комплект програм для навчальних закладів). Якщо ви маєте досвід встановлення Windows, то не буде проблем із інсталяцією Linux. ISO-образ потрібного дистрибутива скачуємо і записуємо на диск. Диск встановлюємо у привід і перезавантажуємо комп’ютер, обравши завантаження з CD.
Великої різниці між Windows та Linux останніх версій при встановленій оболонці KDE4 зовні ви майже не помітите. З напрацьованого практичні роботи прийдеться адаптувати (OpeOffice майже не відрізняється від Microsoft Office 2003 - тут практично нічого не треба змінювати). Не намагайтесь привчати дітей до роботи в консолі - це лише для продвинутих (на гуртку чи факультативу). Забудьте про віруси та дефрагментацію дисків (сказавши учням що є таке діло у "віндузятників"). По перших порах виникатимуть проблеми з-за нестиковок з підручником, який є посібником по Він+Офіс, але до цього звикаєш. Є посібник Глинського, він дещо застарів, але може допоможе вам.

Якщо ніколи не працювали з Linux - не переживайте, всі колись починали - пишіть, допоможемо. Якщо є бажання - відвідайте Lafox.net, там можна придбати будь-який дистрибутив Linux - його вам надішлють поштою

samnick Дата: Нд, 15.11.2009, 21:21 | Повідомлення № 554
Новий користувач
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
gromko,

сейчас перевожу школу на линукс

я не учитель а просто попросили , так как есть большой опыт перевода различных структур на опенсоурс .

где можно посмотреть список ПО который необходимо иметь/проходить ??

где можно посмотреть программу по которой необходимо учить ?? (преподавателя и программу не могу выловить вторую неделю занята производством отчетов (макулатуры))

подойдут ли российские рекомендации по данному поводу ?? (списки ПО, программа) у них я почему то сразу почти все нашол

или отпишитесь сами что вы рекомендуете применять (я то собственно уже по устанавливал то что посчитал нужным )

какой язык использовать как основной ?? в школе есть как русские так и украинские классы (как по мне так каждому свое)

ну и наверно совсем не в тему : а положен ли помимо педагога лаборант на аудиторию информатики ??

еще есть в планах на безе проекта UserAndLinux (UALinux) собрать пак для школ ссылку чуть выше давали

если есть возможность обязательно отпишитесь

PS покаместь закончил с базовой установкой ОС в понедельник буду поднимать контроллер домена и терминальный сервер для пары тройки "динозавров"

gromko Дата: Пн, 16.11.2009, 09:41 | Повідомлення № 555
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (samnick)
сейчас перевожу школу на линукс я не учитель а просто попросили , так как есть большой опыт перевода различных структур на опенсоурс . где можно посмотреть список ПО который необходимо иметь/проходить ?? где можно посмотреть программу по которой необходимо учить ?? (преподавателя и программу не могу выловить вторую неделю занята производством отчетов (макулатуры)) подойдут ли российские рекомендации по данному поводу ?? (списки ПО, программа) у них я почему то сразу почти все нашол или отпишитесь сами что вы рекомендуете применять (я то собственно уже по устанавливал то что посчитал нужным ) какой язык использовать как основной ?? в школе есть как русские так и украинские классы (как по мне так каждому свое) ну и наверно совсем не в тему : а положен ли помимо педагога лаборант на аудиторию информатики ??

а) Щодо необхідного програмного забезпечення. Його перелік, як правило, регламентується вимогами навчальної програми курсу. З ними можна ознайомитись:
9 клас - http://www.mon.gov.ua/education/average/new_pr/inf.doc

Інформатика 10-12 класи
рівень стандарту - http://www.mon.gov.ua/education/average/prog12/inf_standart.doc
академічний рівень - http://www.mon.gov.ua/education/average/prog12/inf_academ.doc
рівень поглибленого вивчення - http://www.mon.gov.ua/education/average/prog12/inf_poglyb_vyvch.rar

Крім того, перелік ПЗ означений у "Вимогах до специфікації навчального комп'ютерного комплексу кабінетів інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання для навчальних закладів системи середньої освіти" (наказ МОН України № 507 від 12 червня 2009 року) - http://hoippo.km.ua/engine/download.php?id=225

Якщо кортко, то це слідуюче (те, що використовуємо ми)-
- операційна система (Mandriva Linux);
- архіватор (arK, PeaZip);
- антивірус(KlamAv);
- простий графічний редактор (KolourPaint)
- простий текстовий редактор (KWrite, Mousepad)
- клавіатурний тренажер (KTouch)
- текстовий процесор (OpenOffice Writer, KWord)
- програма створення презентацій (OpenOffice Impress, KPresenter)
- табличний процесор (OpenOffice Calc, KSpread)
- система керування базами даних (OpenOffice Base, Kexi)
- веб-браузер (Konqueror, Firefox)
- поштовий клієнт (KMail)
- система програмування Pascal (FreePascal)
- растровий графічний редактор (Gimp)
- векторний графічний редактор (Inkscape, Xara LX, OpenOffice Draw)
- система програмування на основі С
- система візуального програмування (Gambas - хоча ми використовуємо RealBASIC - для Linux ліцензія безкоштовна, якщо не створюєте комерційні проекти)
- система створення веб-сторінок (Nvu, Kompozer)
- система створення флеш-роликів (F4L, Moho, KToon)
- пакет для початкової школи (GCompris)

Російські рекомендації ПСПО можуть бути використані як зразок (є невеликі відмінності у програмах)

Мова викладання інформатики для більшості шкіл є українська (для шкіл з викладанням російською - російська і т.п.). Тобто основна локаль - uk_UA.UTF-8 з можливістю перемикання на ru_RU.UTF-8 (це не є проблемою у більшості дистрибутивів)

Щодо лаборанта, то це теж "в тему" - http://informatic.org.ua/forum/5-1047-1
При бажанні адміністрації (директора) це питання можна вирішити у межах бюджету

Щодо освітнього ПЗ, то найкраще це вирішено в EduMandriva, при бажанні можна зібрати такий "пак" і для UALinux-Ubuntu

Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.