Сб, 20.01.2018, 19:20
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 36 з 119«123435363738118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 27
Рейтинг: 357
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
Вчитель Дата: Нд, 11.10.2009, 19:17 | Повідомлення № 526
Прописаний назавжди
Нагороди: 1
Рейтинг: 13
Quote (gromko)
Подальший план роботи: - протестувати існуюче навчальне програмне забезпечення на предмет його сумісності з WINE (пропозиція В.В.Лапінського);

Чим і як допомагати? Я у скайпі v_lapinsky
Усе, що зробите, поставлю на першочергове опублікування!

Відредаговано: Вчитель - Нд, 11.10.2009, 19:33
piktor Дата: Нд, 11.10.2009, 20:58 | Повідомлення № 527
Активний учасник
Рейтинг: 19
Quote (Вчитель)

Віталій Васильович detected. :$

Додано (11.10.2009, 20:58)
До речі, щодо вищевказаної конференції - на тижні буду заливати відео на ftp.linux.kiev.ua

Вчитель Дата: Пн, 12.10.2009, 19:29 | Повідомлення № 528
Прописаний назавжди
Рейтинг: 13
Quote (Вчитель)

Мо" прогнати спочатку все ліцензійне, що є у мене?
gromko Дата: Пн, 12.10.2009, 19:31 | Повідомлення № 529
Лінуксоїд
Користувачі Linux найчастіше використовують графічні середовища KDE та Gnome (особливо в Ubuntu). Спробуйте LXDE - все працює наче Windows98 на двохядерному "Пеньку"
Yura_Shrol Дата: Пт, 23.10.2009, 21:56 | Повідомлення № 530
Знаток супутникового інету
Рейтинг: 45
Чи має хтось досвід створення та налаштування контролеру домена для Windows на базі Linux-а?
GarryPotter Дата: Сб, 24.10.2009, 18:04 | Повідомлення № 531
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Mandriva 2010 - наш ответ Windows 7 ( http://edumandriva.ru/blogs/blog/11.html )
Ждем релиз 3 ноября
novachok Дата: Пн, 26.10.2009, 16:25 | Повідомлення № 532
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
Шановні любителі Лінуксу! Допоможіть - назвіть недоліки та переваги цієї операційної системи (це завдання з підручника Завадського для 9 класу). У підручнику сказано тільки "є ще й Linux" і все.
piktor Дата: Вт, 27.10.2009, 09:28 | Повідомлення № 533
Активний учасник
Quote (Yura_Shrol)
Чи має хтось досвід створення та налаштування контролеру домена для Windows на базі Linux-а?

Ммм. Спробуйте це: http://directory.fedoraproject.org/
По ідеї має позбавити бюрократичної волокіти копирсання в конфігах.

Додано (27.10.2009, 09:28)

Quote (novachok)
Шановні любителі Лінуксу! Допоможіть - назвіть недоліки та переваги цієї операційної системи (це завдання з підручника Завадського для 9 класу). У підручнику сказано тільки "є ще й Linux" і все.

о_О. Завадський ще той троль. провокує холівар Windows vs Linux :-)
Завдання задано некоректно, тому-що Linux - це ядро, ну + ще деякі системні утиліти, що випускаються GNU Project - gcc, bash та інші. Влазити в такі хащі Завадський точно не просив.
Якщо називати недоліки - то конкретного дистрибутиву, і то знайдуться знавці, що легко їх оспорять.
Скажете, драйверів мало - так це до виробників претензії. Програм деяких не вистачає - те саме, тут з'явиться gromko і назве декілька аналогів.
Складний у адмініструванні? Вже ні. Ну і так далі.
Щодо переваг.
Єдине, що я можу назвати напевне - це те, що Linux вільний та дає більшу свободу вибору (одинх тільки стільничних середовищ скільки) Те що немає вірусів - це не перевага Лінукса, а недоопрацювання вірусобудівників. Звичайно, тут хтось може заперечити, що Linux успадкував стабільність і надійність Unix, але на сучасному етапі для домашнього користувача різниці з Windows в цьому немає - і то, і друге можна заставити працювати нормально.
Тому моя особиста думка - питання задане некоректно.
gromko Дата: Вт, 27.10.2009, 13:02 | Повідомлення № 534
Лінуксоїд
Quote (novachok)
Допоможіть - назвіть недоліки та переваги цієї операційної системи (це завдання з підручника Завадського для 9 класу). У підручнику сказано тільки "є ще й Linux" і все.

Це ще одне підтвердження тому, що сучасні підручники у значній мірі є всього лише посібниками по Win+MS Office. Завадського чіпати не будемо - написати та видати підручник дуже важко. Все нове без певних "ляпів" бути не може - не помиляється тільки той хто нічого не робить. Як на мене, то у кожному підручнику можна знайти цілий букет недоліків.

Щодо Linux'а та його переваг і недоліків.
Недоліки пов'язані з "відкритістю" кода та принципом комплектації дистрибутивів:
- деякі програмні засоби недостатньо доопрацьовані (сирі);
- можлива відсутня (або часткова) підтримка деяких апаратних засобів ("проблема драйверів");
- значна кількість різних дистрибутивів, програм з яких не завжди сумісні між собою.

Переваги:
- "відкритий" код та потужна спільнота, члени якої постійно доопрацьовують систему;
- значно нижча вартість придбання та обслуговування (за наявності кваліфікованого персоналу);
- "невразливість" до дії більшості комп'ютерних вірусів (на даний час);
- потужна система розмежування доступу до файлів та пристроїв.

"Сирі" програми або ж доопрацьовуються(за потреби) або ж видаляються з дистрибутивів.
"Проблема драйверів" вже не є настільки актуальною, якою була років 5-6 назад - сучасні дистрибутиви регулярно оновлюються, і з "ходу підхвачують" більшість "заліза". В деяких випадках можуть виникннути певні проблеми, але вони можуть бути вирішені за допомогою інтернету та спільноти.
Не існує і проблеми з програмним забезпеченням - практично всі потреби користувачів воно (на сьогодні) перекриває.
І взагалі - Linux привносить здорову конкуренцію в сектор операційних систем дл PC - багато чого нового і корисного з часом переноситься у Windows, сприяючи еволюції цієї ОС. І навпаки - існування Windows вимагає від Linux нових властивостей, які б дали змогу бути конкурентноздатною цій операційній системі.

Quote (piktor)
на сучасному етапі для домашнього користувача різниці з Windows в цьому немає - і то, і друге можна заставити працювати нормально.

Як на мене, то є - для більшості користувачів Windows (принаймі у нашому регіоні) важливим є навичка інсталяції цієї ОС - попри всі антивіруси час від часу система доходить до тієї межі, після якої працювати в ній неможливо. Звичайно, це закид до кваліфікації тих "користувачів", але комп'ютери із встановленим Linux'ом (домашні - повірте є й такі) більше року працюють без проблем. І люди не відчувають різниці - відео можна переглянути, послухати музику, офісних програм цілий комплект, диски пишуться, готується відео для DVD, є й ігри - не такий вибір, але батьки вважають що їх досить. І немає проблем.
swetikccc Дата: Вт, 27.10.2009, 20:41 | Повідомлення № 535
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 381
Для початківців рекомендую Runtu (на базі Убунту)
http://runtu.org/
запустив з CD якщо все працюе коректно, сміло встановлюемо
налаштування мережі при роботі з СД збережуться при встановленні.
Одне но, краще вибирати російський інтерфес(але це в усіх дистрибутивах),

Шукав, шукав і повернувся до того з чого почав )))

Додано (27.10.2009, 20:41)

Quote (gromko)
Щодо Linux'а та його переваг і недоліків.

Ви не сказали головний )))) для початківця
Тут потрібно таки вчитися працювати в "командному рядочку"
gromko Дата: Вт, 27.10.2009, 21:02 | Повідомлення № 536
Лінуксоїд
Quote (swetikccc)
Щодо Linux'а та його переваг і недоліків. Ви не сказали головний )))) для початківця Тут потрібно таки вчитися працювати в "командному рядочку"

У сучасних дистрибутивах жодних "танців з бубном" (як правило, хоча можуть бути і виключення). Учениці батьки купили ноутбук "по дешевкі" (з ДОСом, на тисячу грн. дешевше ніж з Вістою). Прийшли до мене за допомогою. Встановлюю Linux (20 хвилин від ввімкнення до завершення установки) - все працює (вже місяць). Звичайно, ніхто не знає про /usr, /bin, /home - а нащо? Офіс є, звук та відео працюють, WiFi підтримується.
Між дистрибутивами немає суттєвої різниці - все лише уподобання, комусь подобається одне, комусь інше.
Як на мене головне - щоб без заморочок.

swetikccc Дата: Вт, 27.10.2009, 21:29 | Повідомлення № 537
Ветеран спілкування
Нагороди: 30
Рейтинг: 381
Quote (gromko)
У сучасних дистрибутивах жодних "танців з бубном" (як правило, хоча можуть бути і виключення).

А як тоді Ви з вайном чи самбою працюєте?

Додано (27.10.2009, 21:29)

Quote (gromko)
Між дистрибутивами немає суттєвої різниці - все лише уподобання, комусь подобається одне, комусь інше.

Різниця є для початківця
gromko Дата: Вт, 27.10.2009, 22:10 | Повідомлення № 538
Лінуксоїд
Quote (swetikccc)
А як тоді Ви з вайном чи самбою працюєте?

Живемо без Самби (хаб згорів). З Вайном - встановили і забули. Якщо програма зі світу Віндовс працює - все добре, не працює - то й грець з нею.
Сам то я "ковиряюсь" і в консолі - признаюсь чесно.
piktor Дата: Ср, 28.10.2009, 11:23 | Повідомлення № 539
Активний учасник
Ухти. Скільки їжі. Ням-ням. :-)
Quote (gromko)
можлива відсутня (або часткова) підтримка деяких апаратних засобів ("проблема драйверів");

Це не недолік самого Лінукса чи якогось дистрибутиву. Не може-ж Торвальдс із командою запхати в ядро всі дрова (і так їх там багато - підтримуються навіть чайники"), а не всі виробники вважають за потрібне робити дрова для цієї ОС.
Quote (gromko)
значна кількість різних дистрибутивів, програм з яких не завжди сумісні між собою.

А от не треба заритися на всяку екзотику - берете мейнстрім (з десяток найбільший дистрів назвіть самі) і користуєтеся.
Quote (gromko)
потужна система розмежування доступу до файлів та пристроїв

Ух. А як-же політики та права доступу в NTFS? Я не бавився, але ядро NT також обмежувати вміє.
Quote (gromko)
І взагалі - Linux привносить здорову конкуренцію в сектор операційних систем дл PC - багато чого нового і корисного з часом переноситься у Windows, сприяючи еволюції цієї ОС. І навпаки - існування Windows вимагає від Linux нових властивостей, які б дали змогу бути конкурентноздатною цій операційній системі.

+1024
От ця фраза перекреслює деякі ваші попередні цитати стосовно того, що краще, чи гірше.
Quote (gromko)
Звичайно, це закид до кваліфікації тих "користувачів", але комп'ютери із встановленим Linux'ом (домашні - повірте є й такі) більше року працюють без проблем.

Ну я-ж розповідав про комп'ютерний клас з ліцензійним WinXP SP1, що працювала два роки без належного захисту та обслуговування, міг-би в принципі працювати і далі.
Я радий за вас, що ви поповнили ряди користувачів Лінукс своїми знайомим. Я теж пару-трійку чоловік підсадив. Біда тих початківців, що самостійно ставлять Windows - вони працюють з правами адміністратора, так і Linux вгробити швидко можна.
gromko Дата: Ср, 28.10.2009, 17:37 | Повідомлення № 540
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Я радий за вас, що ви поповнили ряди користувачів Лінукс своїми знайомим. Я теж пару-трійку чоловік підсадив. Біда тих початківців, що самостійно ставлять Windows - вони працюють з правами адміністратора, так і Linux вгробити швидко можна.

Очепятка - очевидно слід читати Linux. Рядовому користувачу права адміністратора ні до чого - люди прекрасно користуються встановленою системою, все працює - нащо шукати прогод?

Проблема ж у іншому - наша ІТ-освіта (шкільна інформатика) поступово заганяє себе в глухий кут. Ми вперто йдемо тільки в одному напрямі, але хто знає, чи правильний цей шлях, шлях вказаний нам однією корпорацією? Можливо це є "круто" - ми ж не негри якісь, щоб користуватись 100-доларовими ноутбуками (хоча до Маків нам як до Юпітера) та якоюсь Бубунтою. Я ж не проти Windows - я проти відсутності права вибору. А це право у нас забирають. Звичайно існуюча ситуація на руку всім - авторам підручників, оскільки вони вже є застарілими - актуальними є Віста та 2007-ий Офіс, а "ХРюша" і 2003-ій вже "ацтой" (повторюється ситуація з Він98 і 97-им Офісом). Отже у найближчому часі слід поновлювати підручники (а їх держава замовляти вже не буде) - гроші авторам, гроші видавцям, гроші розповсюджувачам (книгарням). Так - ще прихована реклама продуктів певних корпорацій (згідно зі ст. 9 п.5 Закону України „Про рекламу” прихована реклама заборонена), до речі чинні підручники навіть не приховують, того, що вони сприяють просуванню на ринки конкретних програмних продуктів (агов, де Антимонопольний комітет України?). До речі. я був би так само проти щоб поголовно насаджували Linux - не слід "зомбувати" потенціального користувача.

Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 36 з 119«123435363738118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2018.