Нд, 19.11.2017, 18:06
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 35 з 119«123334353637118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
gromko Дата: Сб, 03.10.2009, 09:00 | Повідомлення № 511
Лінуксоїд
Quote (RaY)
Топик стартеру, Вы сами читали все 35 страниц, попробуйте почистить,

Это уже скорее к модераторам

Quote (RaY)
лучше заводить тему с реальным знанием хотя бы 5 дистрибутивов

Нельзя объять необъятное - я работаю как раз с одним дистрибутивом (равно как и все остальные - кто работает на нескольких?). Есть люди которые знают Ubuntu, другие - АльтЛинукс, третьи - Fedora. В том и польза форума, что кто-то знает больше и сможет помочь (хотя бы и мне)

Quote (RaY)
Вы же знаете только 1, не в обиду и мне все равно если меня забанят

Да - Mandriva. Но критику приемлю - зачем банить?

Quote (RaY)
пока за пару недель я не нашел ничего интересного в этом форуме.

А что Вам интересно? Вообще на эту ветку заходят скорее из любопытства - большинство использует все-таки Windows, или в случае возникновения конкретной проблемы.

Quote (RaY)
Взрослые дети , извините наболело.

а) Для большинства свободное ПО = бесплатное ПО (ВиН+Офис в том числе);
б) Они же не знакомы с Linux;
в) Но все-таки им интересно - иначе эта ветка не существовала бы

------------------

Проблема - генератор слайд-шоу Smile (аналог MS PhotoStory) не рендерит слайды в видео - никаких сообщений при этом не выдается (и в консоли тоже). Все работает вроде-бы как надо, слайды как-бы обрабатывается, но в итоге - ничего.
Предшественник этой программы Manslide имеет значительно меньшую функциональность, а сохранить видео я смог только в DV (а предлагалось и MPEG2, и XVID, и FLV)

piktor Дата: Нд, 04.10.2009, 23:31 | Повідомлення № 512
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
gromko, я зможу побачити вашу персону вживу цього року на OSDN Conference? Чи знову чимось зайняті і не приїдете?
Apice Дата: Пн, 05.10.2009, 17:19 | Повідомлення № 513
Тут живе...
Нагороди: 4
Рейтинг: 39
Народ, порадьте якусь програму для "обробки аудіо- та відеоданих і розробки мультимедійних презентацій" під Лінух. Питання виникло, бо готуюся до викладання нової програми з інформатики для 12-річної школи. У пояснювальній записці до неї є таке ПЗ. До речі, може хтось порадить і "педагогічні програмні засоби з реєстру МОН" для цієї ж оси ;-)
Дякую!
gromko Дата: Пн, 05.10.2009, 18:10 | Повідомлення № 514
Лінуксоїд
Quote (piktor)
я зможу побачити вашу персону вживу цього року на OSDN Conference?

Зустрінемось обов'язково (хоча і зайнятий - робота, бізнес і т.п.)

Quote (Apice)
Народ, порадьте якусь програму для "обробки аудіо- та відеоданих і розробки мультимедійних презентацій" під Лінух.

Більш конкректизуйте питання - що саме потрібно.
Якщо редактор аудіо - Audacity
Якщо редактор відео - Cinerella, Kino, ...
Створення презентацій - OpenOffice Impress, KPresenter
Створення слайдшоу (аналог MS PhotoStory) - manslide, smile, mandvd
Запис з екрану - wink
piktor Дата: Вт, 06.10.2009, 09:16 | Повідомлення № 515
Активний учасник
Quote (gromko)
Зустрінемось обов'язково

Добре, чекаю. Якщо нічого не зміниться - я коло відеокамер. Зголосився то діло зняти, швиденько перекодувати і опублікувати, благо девайс з вбудованим HDD дозволяє це швидко зробити.
Apice Дата: Вт, 06.10.2009, 12:27 | Повідомлення № 516
Тут живе...
gromko, дякую за відповідь. Мабуть, все знадобиться, бо у програмі для 12-річної школи особливо так нічого і не конкретизовано. Як зразок для Windows пропонуються Microsoft Producer (я й не знаю що то таке :'( ) та MovieMaker
Вчитель Дата: Вт, 06.10.2009, 16:54 | Повідомлення № 517
Прописаний назавжди
Рейтинг: 13
Quote (Apice)
педагогічні програмні засоби з реєстру МОН" для цієї ж оси ;

За умовами тендерів ЕЗНП розроблялись ТІЛЬКИ під Віндоуз. Але то не горе - спробуйте встановити емулятор (не емулятор, як на мене - емулятор) Wine і під ним, як кажуть більшість досвідчених лінуксоїдів, більшість прогарм піде. Якщо щось не так - питайте. До речі, Убунту має можливість довантажувати зі свого сайту досить пристойні засоби для навчання. :$
gromko Дата: Вт, 06.10.2009, 19:22 | Повідомлення № 518
Лінуксоїд
Quote (Apice)
Як зразок для Windows пропонуються Microsoft Producer (я й не знаю що то таке )

MS Producer - адд-он для microsoft powerpoint. Дозволяє розширити можливості powerpoint для роботи з зображеннями, робити скріншоти і т.п. та публікувати у форматі доступному для браузера.

Додано (06.10.2009, 19:22)

Quote (Вчитель)
За умовами тендерів ЕЗНП розроблялись ТІЛЬКИ під Віндоуз

Це правда (на жаль). Хоча слід було б розробляти все це добро у Flash та Java (дещо можна було і в HTML) - проблем з платформністю не було б зовсім. Мабуть треба буде протестувати ЕЗПН (НПЗ) на предмет його сумісності з WINE
Apice Дата: Ср, 07.10.2009, 12:24 | Повідомлення № 519
Тут живе...
Quote (Вчитель)
спробуйте встановити емулятор (не емулятор, як на мене - емулятор) Wine і під ним, як кажуть більшість досвідчених лінуксоїдів, більшість прогарм піде.

Ну, якщо це локальні прогами - то так, а клієнт-серверні... Я у Windows користувався ППЗ Ітформатика 10-11 від фірми СМІТ. Непоганий засіб, працює на базі Tomcat. Сервер на учительській машині завів - учні через web-інтерфейс завдання з теоретичною підтримкою одержують і результати також через web-інтерфейс на сервер передають. До того ж є можливість редагувати уроки. Словом, сподобалось.
Спробував запустити інсталятор під Wine - інсталятор відпрацював, усе добренько, але сервер не запускається. Пішов іншим шляхом - встановив на Linux Tomcat і в його каталоги позаписував розпаковані каталоги ПЗ. Знову нічого не вийшло - усі файли налаштувань "пам'ятають" win-шляхи як до файлів сервера, так і до файлів віртуальної машини Java. Все виправляти - нереально :(
А щодо програм з реп Убунту так виникає питання - чи можу я їх використовувати? Адже вони в реєстр МОН не входять...

Відредаговано: Apice - Ср, 07.10.2009, 12:27
gromko Дата: Ср, 07.10.2009, 19:27 | Повідомлення № 520
Лінуксоїд
Quote (Apice)
Знову нічого не вийшло - усі файли налаштувань "пам'ятають" win-шляхи як до файлів сервера, так і до файлів віртуальної машини Java. Все виправляти - нереально :(

Нічого не вдієш, але спробувати можна (при бажанні)

Quote (Apice)
А щодо програм з реп Убунту так виникає питання - чи можу я їх використовувати? Адже вони в реєстр МОН не входять

По-перше, МОНУ дозволяє використовувати програми з дистрибутивів Linux (згідно специфікацій НКК - хоча більше там йшла мова про OpenOffice).
По-друге, спеціалізованого навчального ПЗ (подібного тій же "Інформатиці") Ви там не знайдете - там програми з KDE-EDU (тренажери та ігри), GCompris (для діток), Stellarium (астрономія). Тобто, їх можна використати як допоміжні засоби.
По-третє, коли той реєстр обновлявся?
І останнє - чи є в ньому Adobe Photoshop, Corel Draw, Macromedia Flash, Macromedia Dreamworks, Microsoft Visual Studio - програмні засоби, що їх рекомендують вивчати у школах?
Apice Дата: Чт, 08.10.2009, 14:34 | Повідомлення № 521
Тут живе...
Quote (gromko)
чи є в ньому Adobe Photoshop, Corel Draw, Macromedia Flash, Macromedia Dreamworks, Microsoft Visual Studio - програмні засоби, що їх рекомендують вивчати у школах?

І головне, хто за них заплатить? І чи говорять про них на курсах підввищення кваліфікації учителів інформатики?

Відредаговано: Apice - Чт, 08.10.2009, 14:56
gromko Дата: Чт, 08.10.2009, 21:27 | Повідомлення № 522
Лінуксоїд
Quote (Apice)
І головне, хто за них заплатить? І чи говорять про них на курсах підввищення кваліфікації учителів інформатики?

Поки що ныхто не платить. А на курсах потроху говорять.

Щодо "Переліку електронних засобів навчального призначення" МОНУ, то "найсвіжіший" екземпляр що його маю датується 2006 роком. Мабуть дуже вже секретний документ.

Вчитель Дата: Сб, 10.10.2009, 07:53 | Повідомлення № 523
Прописаний назавжди
Рейтинг: 13
Quote (gromko)
Мабуть треба буде протестувати ЕЗПН (НПЗ) на предмет його сумісності з WINE

Ідея прийнята, дякую. Є такий у АПН інститут засобів навчання і інформатизації, вони таке підтримають "на ура". Та й доступ до всіх ЕЗНП є в мене. Давайте організуємо привселюдно таке дійство...
Пишіть особисто...
Є версія реєстра станом на 2008
Додано (10.10.2009, 07:53)
Quote (Apice)
А щодо програм з реп Убунту так виникає питання - чи можу я їх використовувати? Адже вони в реєстр МОН не входять..

МОЖЕТЕ!

Відредаговано: Вчитель - Сб, 10.10.2009, 08:14
piktor Дата: Сб, 10.10.2009, 21:09 | Повідомлення № 524
Активний учасник
Quote (gromko)
Зустрінемось обов'язково (хоча і зайнятий - робота, бізнес і т.п.)

Ех. На цій конференції освітня гілка підкачала конкретно в плані присутності доповідачів.
gromko Дата: Нд, 11.10.2009, 08:53 | Повідомлення № 525
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Ех. На цій конференції освітня гілка підкачала конкретно в плані присутності доповідачів.

Не завжди наші бажання відповідають нашим можливостям (особливо якщо ці можливості пропали в самий останній момент).
Подальший план роботи:
- протестувати існуюче навчальне програмне забезпечення на предмет його сумісності з WINE (пропозиція В.В.Лапінського);
- підготувати "банк" тестів для KEduca;
- систематизувати існуючі методичні матеріали по ВПЗ на уроках інформатики (OpenOffice, Gimp,Inkscape ...);
- розробити рекомендації щодо застосування iTALC та wink;
- "український" GAMBAS;
- Scratch;
- ...
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 35 з 119«123334353637118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.