Вт, 25.06.2019, 07:36
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
gromko Дата: Ср, 23.09.2009, 18:32 | Повідомлення № 496
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (zzalex)
Це все вірно, але якщо в МОН підтримують "ВІКНА", як давати дітям LINUX&

Читаємо спецификацію на НКК - там є і Linux i OpenOffice. Проблема лише в посібниках, але для творчого вчителя посібник не є проблемою

Quote (mouse)
Прочитав всю гілку. Так і не зрозумів, який же дистрибутив краще для школи. (стабільніше, має більше підтримки ...) Буду вдячний за відповідь.

Однозначно - Mandriva або Ubuntu. Відчутної різниці ви не знайдете, але для школи вони мають репозитарії навчальних програм - EduMandriva та Edubuntu. Встановіть ще й wine для запуску windows-програм.
mouse Дата: Чт, 24.09.2009, 09:37 | Повідомлення № 497
Ветеран спілкування
Повідомлень: 2026
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Встановив собі на роботі Мандріву 2008, працюю, трохи дивно, але все нормально з дровами, навіть прінтер друкує!
gromko Дата: Чт, 24.09.2009, 20:39 | Повідомлення № 498
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (mouse)
Встановив собі на роботі Мандріву 2008, працюю, трохи дивно, але все нормально з дровами, навіть прінтер друкує!

Мені теж вона імпонує - менше "наворотів". Зверніть увагу на додаткові репозитарії (CONTRIBS) - там "море" програм


Відредаговано: gromko - Чт, 24.09.2009, 20:40
mudrak Дата: Чт, 24.09.2009, 22:26 | Повідомлення № 499
Наполегливий учасник
Повідомлень: 822
Нагороди: 4
Рейтинг: 73
Через загрозу "шмону" неліцензійного ПЗ з кількох комп'ютерів видалили "вікна". Є диск з чимось лінуксоподібним, KUBUNTU, яке саме не знаю, бо ніяк не ставиться, капосне. Заватажую з диска, з'являється логотип, потім вікно вибору мови, далі варіанти: спробувати, встановити, тести пам'яті та диску. З усього цього тільки тести і працюють, всі інші варіанти "вивалюються" з чорним екраном та повідомленням про якийсь "bug", та його адресою у пам'яті (хоч пам'ять тести проходить без помилок). На віх комп'ютерах картина схожа. По всьому видно - чогось не знаю. Може знавці Linux підкажуть з чого почати?
RaY Дата: Чт, 24.09.2009, 23:17 | Повідомлення № 500
Новий користувач
Повідомлень: 13
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Quote (mudrak)
Може знавці Linux підкажуть з чого почати?

З запису нового диска, дуже часто таке траплятися, замовляв диски безкоштовні від Canonical, з 5 не спрацювали 2.

gromko Дата: Пт, 25.09.2009, 16:56 | Повідомлення № 501
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (mudrak)
Є диск з чимось лінуксоподібним, KUBUNTU, яке саме не знаю, бо ніяк не ставиться, капосне.

Це не "лінуксоподібне", а як раз і є Лінаксом - Ubuntu, з середовищем KDE.
"Спробувати" - система звантажується як LiveCD (тобто з диску)
"Встановити" - система встановлюється відразу на HDD, про тести зрозуміло й так. Скоріше проблема була в диску - таке буває, їх поширюють безкоштовно десятками тисяч, тож... Якщо є можливість - скачайте ISO-образ дистрибутиву (рекомендую Mandriva або ALT Linux) та запишіть інсталяційний диск. Немає "широкої труби"? - не біда замовте диски на Lafox.Net (через інтернет, з Києва диски приходять дуже швидко - оплачуєте вартість носіїв та поштові витрати), бажано відразу придбати і додаткові диски (репозитарії) до обраного дистрибутиву (дистрибутив - операційна система + набір програмного забезпечення від конкретного виробника).
Що далі?
Якщо Windows немає, то інсталятор зробить майже все сам (розмітить диски, обере необхідне ПЗ). Вам слід обрати мову, пароль адміністратора (root)?, ім'я користувача та його пароль та зачекати 10-15 хвилин, доки встановмиться система. Після перезавантаження практично все працює.
Для початківців бажано обирати середовище KDE - воно більше схоже Windows.
Можливі проблеми - з принтером, сканером та модемом (якщо потрібні специфічні драйвера). Для учнівських ПК це не є актуальним - у мене навіть прискорення 3D відключено (ігор не використовуємо)
Якщо встановлюєте Linux на "машини" із встановленою Windows, то бажано попередньо підготувати розділ для Linux (>2 Гб + розділ для свопу =2*розмір оперативної пам'яті). Після встановлення з'явиться меню, з якого можна обрати яку ОС слід запускати (Linux чи Windows).
Щодо програмного забезпечення.
Клавіатурний тренажер - KTouch (схоже на Stamina)
Інтернет-браузер - Konquerror або Mozila Firefox
Поштовик - KMail (на диво знайомий інтерфейс)
Архіватор - Ark (можна й інші)
Антивірус - KlamAV (для знайомства з роботою антивірусів)
Графічний редактор (а-ля Paint) - KolourPaint
Система створення презентацій - KPresenter (Open Office Impress)
Текстовий редактор - KWord ( для серйозної роботи можна OpenOffice Writer)
Табличний процесор - KSpread (або OpenOffice Calc)
Система керування БД - Kexi (OpenOffice Base)
Система програмування - Free Pascal
Система об'єктно-орієнтованого програмування - Lazarus (схоже на Delphi)
Замінник Photoshop - Gimp
Замінник Corel Draw - Inkscape
HTML-редактор - Nvu
Для заміни "Сходинок" - GCompris
З однієї сторони інтерфейс програм дуже схожий на інтерфейс відповідних програм у Windows, але часом є і суттєві відмінності. KOffice ( офіс з KDE) завантажується і працює дуже швидко, але не завжди коректно читає файли, створені у Microsoft Office, тому для роботи з ними слід використовувати OpenOffice.
Рекомендую встановити також пакет WINE, що дозволить запускати значну кількість програм "для Windows"
В решті - не такий страшний чорт (чи Linux).
Apice Дата: Сб, 26.09.2009, 10:58 | Повідомлення № 502
Прописаний назавжди
Повідомлень: 244
Нагороди: 5
Рейтинг: 65
Quote (RaY)
Однозначно - Mandriva або Ubuntu. Відчутної різниці ви не знайдете, але для школи вони мають репозитарії навчальних програм - EduMandriva та Edubuntu. Встановіть ще й wine для запуску windows-програм.

Є іще дистрибутив на основі Ubuntu - Denix. Працює над цим дистрибутивом громадянин України - Денис Колісніченко. Гадаю, хто цікавиться Лінуксом читали або хоч би бачили його кнгижки. Те, що дистрибутив український - благо, бо гарно реалізована підтримка російської та української мов - як у конфігураторах, так і шрифтами. Крім того, не вимагає надто багато системних ресурсів - у мене працює (хоч і повільно, проте не повільніше, ніж Win) на Duron 500 MHz + ОЗП 128 Мб. Отже, рекомендую. Хто зацікавиться - погугліть на тему Denix.

Quote (gromko)
Через загрозу "шмону" неліцензійного ПЗ з кількох комп'ютерів видалили "вікна". Є диск з чимось лінуксоподібним, KUBUNTU, яке саме не знаю, бо ніяк не ставиться, капосне. Заватажую з диска, з'являється логотип, потім вікно вибору мови, далі варіанти: спробувати, встановити, тести пам'яті та диску. З усього цього тільки тести і працюють, всі інші варіанти "вивалюються" з чорним екраном та повідомленням про якийсь "bug", та його адресою у пам'яті (хоч пам'ять тести проходить без помилок). На віх комп'ютерах картина схожа. По всьому видно - чогось не знаю. Може знавці Linux підкажуть з чого почати?

А ця ситуація могла виникнути і в результаті "слабого" апаратного забезпечення.

gromko Дата: Сб, 26.09.2009, 14:07 | Повідомлення № 503
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (Apice)
Є іще дистрибутив на основі Ubuntu - Denix. Працює над цим дистрибутивом громадянин України - Денис Колісніченко. Гадаю, хто цікавиться Лінуксом читали або хоч би бачили його кнгижки.

До речі, мій земляк. А книжки читали

Quote (Apice)
Те, що дистрибутив український - благо, бо гарно реалізована підтримка російської та української мов - як у конфігураторах, так і шрифтами

Можна звинуватити мене у відсутності патріотизму (це не так), але українська мова в Linux має потужну підтримку - над цим працює багато членів спільноти, тобто те саме можна побачити і в інших дистрибутивах (принаймі в Альті та Мвндріві проблем з українською немає)

Quote (Apice)
Хто зацікавиться - погугліть на тему Denix.

Проблема у підтримці - "гола" система без додаткових репозитаріїв мало цікава - потрібні будуть і офісні, і навчальні програми, а у разі використання пакетів з інших репозитаріїв того ж Debian (Ubuntu є його клоном) можуть виникнути проблеми з сумісністю.

А так - молодець Денис!

Quote (Apice)
А ця ситуація могла виникнути і в результаті "слабого" апаратного забезпечення

Може бути і таке
НІКОЛЯ Дата: Нд, 27.09.2009, 06:23 | Повідомлення № 504
Знавець вірусів
Повідомлень: 2878
Нагороди: 18
Рейтинг: 206
Київський сайт Розробників лінуксу ТУТ ви знайдете багато чого цікавого. ;)
gromko Дата: Нд, 27.09.2009, 08:47 | Повідомлення № 505
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (НІКОЛЯ)
Київський сайт Розробників лінуксу ТУТ ви знайдете багато чого цікавого.

Щодо розробників - не знаю, але там є люди які пишуть код.

Пропоную ще один - http://linux.org.ua

Apice Дата: Вт, 29.09.2009, 15:24 | Повідомлення № 506
Прописаний назавжди
Повідомлень: 244
Нагороди: 5
Рейтинг: 65
Quote (Apice)
Можна звинуватити мене у відсутності патріотизму (це не так), але українська мова в Linux має потужну підтримку - над цим працює багато членів спільноти, тобто те саме можна побачити і в інших дистрибутивах (принаймі в Альті та Мвндріві проблем з українською немає)

А в Ubuntu були невеличкі недоліки, та й y Fedora... Наприклад, у Lazarus в редакторі коду замість кирилиці - абракадабра :-(. Натомість у Denix - усе гаразд. %)

Quote (Apice)
Проблема у підтримці - "гола" система без додаткових репозитаріїв мало цікава - потрібні будуть і офісні, і навчальні програми, а у разі використання пакетів з інших репозитаріїв того ж Debian (Ubuntu є його клоном) можуть виникнути проблеми з сумісністю.

Я проблем не помітив - скажімо, третій OpenOffice та Lazarus встановлював з репозиторіїв - все пройшло нормально. Мабуть, існують такі репи, що не підтримуються. проте багато й таких. що підтримуються.

gromko Дата: Вт, 29.09.2009, 20:00 | Повідомлення № 507
Лінуксоїд
Повідомлень: 3209
Нагороди: 33
Рейтинг: 401
Quote (Apice)
А в Ubuntu були невеличкі недоліки, та й y Fedora..

Є завжди, і завдання спільноти, щоб їх виправити

Quote (Apice)
Наприклад, у Lazarus в редакторі коду замість кирилиці - абракадабра :-(. Натомість у Denix - усе гаразд.

Цю проблему з кирилицею було вирішено в EduMandriva. А за Denix я радий

Додано (29.09.2009, 20:00)
---------------------------------------------
У Росії - без слів...

1 сентября 2009
[Российские новости]
Правительство Санкт-Петербурга будет использовать Linux
Компания «ГНУ/Линуксцентр» и правительство Санкт-Петербурга подписали соглашение о взаимопонимании и сотрудничестве в области развития использования и разработки свободного программного обеспечения в Санкт-Петербурге.
Подробнее
[Российские новости]
В серии “Библиотека ALT Linux” к новому учебному году вышли три новые книги
Волков В.Б. Линукс Юниор: Книга для учителя
Курячий Г.В., Маслинский К.А. Введение в ОС Linux. Курс лекций. Учебное пособие. 2-е изд., исправленное.
Хахаев И.А. Свободный графический редактор GIMP: Первые шаги
Подробнее
27 августа 2009
[Российские новости]
Выпущены бета-версии дистрибутивов Альт Линукс Школьный
Из основных изменений:
Новая версия ядра с погддержкой нового оборудования
Новые версии программ
Использование в ALT Linux Junior графической среды GNOME, в ALT Linux Master — KDE 4
В ALT Linux Junior и ALT Linux Master добавлена программа распознавания текстов YAGF (использующая движок Cuneiform)
Новое оформление
Live CD позволяет установить систему на жёсткий диск
В ALT Linux Junior и ALT Linux Master добавлены Dia, iTalc, iTest, КуМир, Avidemux, Code::Blocks, Geany, freeNX, recordmydesktop (qt/gtk)
Желающие могут поучаствовать в тестировании новых версий школьных дистрибутивов от ALTLinux
Подробнее
25 августа 2009
[Российские новости]
Учителям продлили срок обучения Linux
Изменения, внесенные Федеральным агентством по образованию (ФАО) в документацию конкурса по обучению учителей внедрению свободного ПО, ситуацию принципиально не меняют. Укладываясь в сроки, озвученные ранее Дмитрием Медведевым, чиновники выделяют на проведение курсов для 60 тыс. преподавателей менее двух месяцев...
Подробнее
24 августа 2009
[Российские новости]
Студенты приглашаются на Олимпиаду по GNU/Linux!
Осенью 2009 года пройдет IT-олимпиада для студентов, одним из конкурсов которой будет соревнование по администрированию GNU/Linux.
Подробнее
19 августа 2009
[Российские новости]
Объявлены конкурсы на школьное СПО
Федеральное агентство по образованию (ФАО) объявило три конкурса на обучение внедрению и использованию свободного ПО, оказание услуг технической поддержки при использовании СПО и развитие пакета свободного программного обеспечения для общеобразовательных учреждений Российской Федерации.
Подробнее
[Российские новости]
Россия: учителям дали 1,5 месяца, чтобы выучить Linux
Федеральное агентство по образованию (ФАО) выделило 132 млн руб. на то, чтобы за 1,5 месяца обучить 60 тыс. учителей и 7,5 тыс. консультантов работе со свободным программным обеспечением. Внедрять ПО в школах учителя должны будут самостоятельно. Оплачивать деятельность специально обученных консультантов по Linux регионам придется также из собственных бюджетов.
Подробнее
18 августа 2009
[Российские новости]
Появились первые скриншоты Google Chrome OS.
Основные идеи, которые Google преследует в разработке собственной операционной системы - простота, безопасность и высокая скорость загрузки. Ее создатели обещают, что время загрузки Chrome OS не будет превышать нескольких секунд, а работая с системой пользователи смогут забыть про вирусы и связанные с безопасностью обновления. Архитектурно система будет состоять из ядра Linux, оконной графической оболочки поверх него и веб-браузера Chrome OS, в котором будут как запускаться веб-приложения, так и осуществляться работа при отключенном сетевом соединении. Система будет совместима с процессорами архитектур x86 и ARM.
Подробнее
17 августа 2009
[Российские новости]
Федеральная служба судебных приставов полностью перешла на СПО
... В целях реализации государственной политики в области использования свободного программного обеспечения во исполнение распоряжения Федеральной службы судебных приставов ФССП России в первом полугодии 2009 г. был внедрен программный продукт OpenOffice в центральном аппарате и территориальных органах ФССП России. В апреле – мае 2009 г. проведены сеансы видеоконференцсвязи с руководителями территориальных органов ФССП России с использованием свободного программного обеспечения. ...
Подробнее
[Российские новости]
FSF представила инициативу GNU Generation для детей
Организация свободного программного обеспечения (Free Software Foundation, FSF) представила новый спонсируемый ею проект — GNU Generation. Его цель — привлечь к идеям свободного ПО учеников средних школ, т.е. детей в возрасте 13-18 лет.
Подробнее
13 августа 2009
[Новости Пермского края]
Письмо Рособразования в школы по поводу повторной доставки дисков с ПСПО
11 августа 2009 г. Рособразование разослала по школам письмо, с информацией о повторной рассылке дисков ПСПО
Подробнее
12 августа 2009
[Российские новости]
Ценность Linux-навыков выросла в США и Канаде на 50%
По данным опроса 2000 служащих США и Канады фирмой Foote Partners, навыки администрирования Linux-систем заняли вторую позицию в списке «наиболее горячих ИТ-навыков» (первое место — у Java EE, SE, ME, на третьем — виртуализация во всех ее проявлениях)

Вчитель Дата: Пт, 02.10.2009, 14:58 | Повідомлення № 508
Прописаний назавжди
Повідомлень: 317
Нагороди: 1
Рейтинг: 13
Вчора радів як дитя! Придбав нетбук з встановленою Убунту 8... (правда вже є 9-а версія...).
Працював і працюю з іншими Лінуксами, навіть приклав руки до створення одного дистрибутиву, але такої ЛЮБ"ЯЗНОЇ системи не бачив. Мало того, що ВСЕ є, читаються і відтворюються презентації та доки з 2007 офісу (без проблем!!!), ще й мої офісні програмуліни на ВБА під електронними таблицями працюють майже без порпання у коді. Дійсно ЛЮБ"ЯЗНА система.
RaY Дата: Пт, 02.10.2009, 23:26 | Повідомлення № 509
Новий користувач
Повідомлень: 13
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Топик стартеру, Вы сами читали все 35 страниц, попробуйте почистить, а еще лучше заводить тему с реальным знанием хотя бы 5 дистрибутивов, Вы же знаете только 1, не в обиду и мне все равно если меня забанят, пока за пару недель я не нашел ничего интересного в этом форуме.

Взрослые дети , извините наболело.

НІКОЛЯ Дата: Сб, 03.10.2009, 08:48 | Повідомлення № 510
Знавець вірусів
Повідомлень: 2878
Нагороди: 18
Рейтинг: 206
Quote (RaY)
пока за пару недель я не нашел ничего интересного в этом форуме.

Погано шукали! Вибачайте комерційні проекти та розробки тут ви не знайдете тому що це форум вчителів інформатики. А якщо ви шукаєте щось екстримальне можу порадити зовсім інший сайт з форумом але правила там зовсім не такі мяхкосердечні як тут та і користувачів не банять за їх порушення B) І ще таке запитання: А що ви розраховували з найти цікаве? Поділіться будь-ласка.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.