Сб, 21.10.2017, 09:50
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 33 з 119«123132333435118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
oksanka120 Дата: Чт, 13.08.2009, 23:11 | Повідомлення № 481
Неординарна вчителька
Нагороди: 5
Рейтинг: 29
Підкажіть будь-ласка як мені встановити версію лінукса з віндовсом разом мені цікаво хочу спрбувати Віндовс пак третій а лінукс мені дали версія ALT Linux 6.78 Desktop Group З чого мені почати бо я немала ніколи справи з цим. І як ця версія лінукса взагалі чи не стара. Спасибі.
swetikccc Дата: Пт, 14.08.2009, 00:08 | Повідомлення № 482
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Установка Linux Ubuntu дополнительно к Windows XP
http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=500099
Видеосамоучитель по Debian Linux и Ubuntu Linux
http://www.programy.com.ua/ukr/download/219860/

ALT Linux снаружи
http://rapidshare.com/files/260729160/ALTsnar_i.rar
ALT Linux изнутри
http://rapidshare.com/files/258221126/linux_IZ_I.rar
Не в обиду, но с такими общими вопросами сюда
http://www.google.com.ua/

Додано (13.08.2009, 23:08)

Quote (swetikccc)
ALT Linux 6.78 Desktop Group

Ну самая новая версия Альта 4.хх, а у вас ещё новее )))

Відредаговано: swetikccc - Пт, 14.08.2009, 00:54
oksanka120 Дата: Пт, 14.08.2009, 10:06 | Повідомлення № 483
Неординарна вчителька
Нагороди: 5
Рейтинг: 29
Установила!!! Чудова річ! Тепер буду з всим цим пробувати працювати ;) На робочому столі 32 ярлики різних програм, схоже тут є заміна всьому що ми використовуємо в віндовсі, і швидкість роботи мого компютера збільшилась вдвоє. Супер!

Відредаговано: oksanka120 - Пт, 14.08.2009, 10:10
piktor Дата: Нд, 16.08.2009, 21:45 | Повідомлення № 484
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (swetikccc)
Ну самая новая версия Альта 4.хх, а у вас ещё новее )))

4.1. Під осінь, ніби, обіцяли 5, але чіткого графіку вони не мають.
Quote (oksanka120)
схоже тут є заміна всьому що ми використовуємо в віндовсі, і швидкість роботи мого компютера збільшилась вдвоє. Супер!

gromko щось пише до свого блокноту :$
gromko Дата: Ср, 19.08.2009, 16:26 | Повідомлення № 485
Лінуксоїд
Quote (swetikccc)
Та не працюе вона нормально, зноситиму і знову убунту ставитиму, постійно влучаю а недопрацьовані версії Mandriva, кажуть досить пристойна 2008, але я скачав і поставив 2009, і це вже третій раз так влучаю з Mandriva ((((

Працює Mandriva ще й нормально.
а) не спішіть за новими версіями - як правило вони "сирі" і мають купу недоробок.
б) не захоплюйтесь зовнішніми ефектами (Compiz, Beryl)
в) стабільність насамперед.

Мандріва вже є і 2010 (на жовтень планується офіційний реліз), але я використовую 2008.1 (KDE3.5). Причина - не хочу KDE4 з його "наворотами" у стилі Вісти, маю досить значний архів програм саме під 2008. І всі "ляпи" системи свого часу було усунуто.
Ситуація - придбав нетбук Toshiba NB100-12T за 2500 грн. Прекрасна машинка з Ubuntu Remix на "борту". Хочу Mandriva, але не маю зовнішнього DVD на USB. Копіюю інсталяційний диск на флешку та "перекидаю" на диск нетбука (НЖД - 160 Гб), добавляю пару файлів, правлю grub, перезавантажую - запускається інсталятор, все працює до етапу розподілу диску - є два розділи ext3 та swap, а оскільки розділ зУбунтую примонтований (з нього запустився інсталятор), то його перерозподілити не можна. Ідея перша встановити систему на флешку і перерозподілити диск, друга - своп має розмір 1.5 Гб, отже ставимо систему у мінімальній конфігурації саме туди. Встановили, перезавантажились, зробили ще один розділ (для Мандріви), знову інсталяція (вже без проблем), видаляю попередня інсталяцію і роблю swap попереднього розміру (система зберігається у своп при "сну"). Одна "бяка" - немає звуку - знайома проблема, міняю ядро на більш свіжіше (було 2.26.4 - ставлю 2.26.7). Тепер все гаразд.

panasenkos Дата: Ср, 19.08.2009, 18:03 | Повідомлення № 486
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
Привіт шановні форумчани, як щодо того, щоб розробити власний дистрибутив для вивчення інформатики на основі Linux?
koljada Дата: Ср, 19.08.2009, 19:01 | Повідомлення № 487
Часто заходить...
Рейтинг: 10
Шановні колеги, в 3 номері ЧІПу є робоча Мандріва-2009. Є пунктик, необхідно пропалити окремо файл boot.iso, попередньо витягнувши його з образу. А встановлювати з образу на вінчестері. Обладнання працює, лиш до інтернету не добрався, але з Нокії 6020 і з під вікон довелося пошаманити щоб підключитись. А в школі краще перейти на Лінукс, щоб свідомо не підтримувати учнів у використанні піратських програм, "як усі". Я особисто на весь район зустрічав ліц-програми тільки в школах. Так що або в партію піратів, або вивчайте Лінукс. Є й третій варіант: скоро грошів дадуть стільки на освіту, що у дяді Біла програм не вистачить. До теми: вчора отримав безкоштовно по пошті Убунту на СD, замовлену два тижні назад.
gromko Дата: Чт, 03.09.2009, 16:43 | Повідомлення № 488
Лінуксоїд
Quote (koljada)
Шановні колеги, в 3 номері ЧІПу є робоча Мандріва-2009. Є пунктик, необхідно пропалити окремо файл boot.iso, попередньо витягнувши його з образу. А встановлювати з образу на вінчестері. Обладнання працює, лиш до інтернету не добрався, але з Нокії 6020 і з під вікон довелося пошаманити щоб підключитись. А в школі краще перейти на Лінукс, щоб свідомо не підтримувати учнів у використанні піратських програм, "як усі". Я особисто на весь район зустрічав ліц-програми тільки в школах. Так що або в партію піратів, або вивчайте Лінукс. Є й третій варіант: скоро грошів дадуть стільки на освіту, що у дяді Біла програм не вистачить. До теми: вчора отримав безкоштовно по пошті Убунту на СD, замовлену два тижні назад.

Молодець! Але не слід категорично забороняти Windows - повинне бути право вибору.
koljada Дата: Нд, 06.09.2009, 02:47 | Повідомлення № 489
Часто заходить...
Рейтинг: 10
Куди котимось, тоді повинне бути право вкрасти, збрехати і так далі. Довибирались вже далі нікуди з нашою демократією - вседозволеністю.
gromko Дата: Пн, 07.09.2009, 18:42 | Повідомлення № 490
Лінуксоїд
Quote (koljada)
Куди котимось, тоді повинне бути право вкрасти, збрехати і так далі. Довибирались вже далі нікуди з нашою демократією - вседозволеністю.

Демократії у нас поки що не було - лише сплав олігархії з анархією (ранній феодалізм)

10-11 вересня в Одесі, на базі ОНУ ім І.Мечникова, відбудеться Міжнародна конференція FOSS Sea 2009. Тематика - вільне програмне забезпечення (в освіті зокрема)
Сайт - http://www.foss-sea.org.ua/

swetikccc Дата: Пн, 07.09.2009, 22:42 | Повідомлення № 491
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Quote (gromko)
10-11 вересня в Одесі, на базі ОНУ ім І.Мечникова, відбудеться Міжнародна конференція FOSS Sea 2009. Тематика - вільне програмне забезпечення (в освіті зокрема)

Организационный партнёр – компания Media Magic.
Платиновый спонсор - Mozilla Россия.
Бронзовый спонсор - Microsoft Украина.
Спонсоры - Sun Microsystems, компания Troya Comp.
і чого тут сперечатися Вони тут усе прекрасно поділили )))
zzalex Дата: Ср, 09.09.2009, 17:22 | Повідомлення № 492
Новий користувач
Рейтинг: 0
Якщо спонсором виступає Microsoft то звідки взятися вільному програмному забезпеченню B)
Quote (koljada)

Це все вірно, але якщо в МОН підтримують "ВІКНА", як давати дітям LINUX&

mouse Дата: Вт, 22.09.2009, 18:35 | Повідомлення № 493
Ветеран спілкування
Нагороди: 4
Рейтинг: 62
Прочитав всю гілку. Так і не зрозумів, який же дистрибутив краще для школи. (стабільніше, має більше підтримки ...)
Буду вдячний за відповідь.
:?
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 22.09.2009, 22:13 | Повідомлення № 494
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Питання до спеців по Лінукс: як встановити емулятор wine в дистрибутиві OpenSuse, якщо він запакований в архіві. Прохання описати детально процес установки.
RaY Дата: Вт, 22.09.2009, 22:41 | Повідомлення № 495
Новий користувач
Рейтинг: 7
Quote (Ковальчук_Олександр)
Питання до спеців по Лінукс: як встановити емулятор wine в дистрибутиві OpenSuse, якщо він запакований в архіві. Прохання описати детально процес установки.

А чому просто з репозіторія не встановити, yast же нормально працює, або просто загрузити з офф rpm пакет http://en.opensuse.org/Wine#Repositories

Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 33 з 119«123132333435118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.