Ср, 20.09.2017, 03:22
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 32 з 118«123031323334117118»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 25
Рейтинг: 325
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
gromko Дата: Пт, 17.07.2009, 14:29 | Повідомлення № 466
Лінуксоїд
Quote (Ktara)
мне эта ветка напоминает спор по поводу на какой машине лучше ездить Могу даже предположить что если открыть тему Какая же из Линукс лучше. То опять темка "зашкалит" страниц на 20 а может и больше. Начнется доказывание что Мандрива лучше чем Убунту (или наоборот)

Неправильное понимание - нельзя сравнивать Mandriva, Ubuntu, Fedora или Alt Linux, это сродни тому "какая из сестер лучше". Они очень схожи во всем, если есть какие-то "изюминки", то они есть в каждом дистрибутиве. Какую систему предпочесть - дело пользователя (так же, как и выбор Windows или Linux).
Quote (Ktara)
А то тема превратилась в спор о двух ОС.

Уже давно никто не спорит (примерно с 2005 года). Много моих знакомых учителей-россиян используют в школе и дома Linux, не испытывая при этом никаких проблем - "партия (президент Медведев) сказала - надо, комсомол (школы) ответил - есть.

Quote (pasichov)
Особливо цікавим э те, що морально застарілі платформи (починаючи від P1 166 ММХ і вище) прийнятно працюють, зокрема В Росіїї для освіти зробили спеціальні версії ALT-Linux для слабких мащин. Скачав, поставив на "металолом" - прийнятно.

Це досить цікаво - у самого є "машини" Cel500, 64 Мб - 98-ий Віндовс на ньому "бігає", але необхідна ліцензія, тож встановили Linux - прийнятно працює Mandrake Linux 9, сучасны системи "гальмують" безбожно (як і ХР).
microsoft Дата: Вт, 04.08.2009, 18:54 | Повідомлення № 467
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
За всі роки роботи знав про Linux, але не стикався з нам безпосередньо. Який з лінуксів можна спробувати вдома (2,4 ГГц, 1 Гб, 250 Гб)?
gromko Дата: Ср, 05.08.2009, 19:18 | Повідомлення № 468
Лінуксоїд
Quote (microsoft)
За всі роки роботи знав про Linux, але не стикався з нам безпосередньо. Який з лінуксів можна спробувати вдома (2,4 ГГц, 1 Гб, 250 Гб)?

Можна будь-який із сучасних (Mandriva, ALT Linux, Ubuntu). Не маєте змогу скачати інсталяційний образ? Зверніться на Lafox.Net
piktor Дата: Пт, 07.08.2009, 00:02 | Повідомлення № 469
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Давно я ту тне був...
Quote (GarryPotter)
Да, конечно, для некоторых компьютер - это такая большая игрушка, которую хочется разбирать и собирать в разных вариантах. И операционная система, которую можно изучать, разбирать и собирать в разных вариантах - это еще лучшая игрушка.

[:|||||:]
Quote (gromko)
У сусідки - за рік Windows перевстановлювали 2 рази, вже "проситься третій - віруси незважаючи на KAV з новими базами, відсутність Інтернету, комп'ютер використовується в якості друкарської машинки + "Барбі Супермодель"+GTA+перегляд відео. Робимо висновки.

KAV з новими базами + відсутність інтернету. Ви, певне, лукавите. Я не агітую за Windows, але так обливати брудом не слід, можу навести діаметрально протилежний випадок у приклад.
НІКОЛЯ Дата: Пт, 07.08.2009, 00:13 | Повідомлення № 470
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Quote (gromko)
У сусідки - за рік Windows перевстановлювали 2 рази, вже "проситься третій - віруси незважаючи на KAV з новими базами, відсутність Інтернету, комп'ютер використовується в якості друкарської машинки + "Барбі Супермодель"+GTA+перегляд відео. Робимо висновки.

Власний Висновок: Вінда - глючна збірка. Ставили повні олені, і десь в догонку присутня проблема з залізом. А кашпер останні півроку шматок лайна з новими базами. ;)

Відредаговано: НІКОЛЯ - Пт, 07.08.2009, 00:14
piktor Дата: Пт, 07.08.2009, 00:16 | Повідомлення № 471
Активний учасник
Quote (НІКОЛЯ)
Ставили повні олені

Ні, не вірно, ставив gromko, з розрахунком перевести сусідку на шлях істиний ;)
НІКОЛЯ Дата: Пт, 07.08.2009, 00:20 | Повідомлення № 472
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Quote (piktor)
Ні, не вірно, ставив gromko, з розрахунком перевести сусідку на шлях істиний ;)

Значить потрібно було пояснити сосідці таку річ що комп не утюг для того щоб виключити за шнурок тянуть з розетки не потрібно ;)
gromko Дата: Пт, 07.08.2009, 07:52 | Повідомлення № 473
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Ні, не вірно, ставив gromko, з розрахунком перевести сусідку на шлях істиний

а) Ніколи нікого не агітую встановлювати Linux - кожен має право на вільний вибір

Quote (piktor)
KAV з новими базами + відсутність інтернету. Ви, певне, лукавите. Я не агітую за Windows, але так обливати брудом не слід, можу навести діаметрально протилежний випадок у приклад.

б) Ніхто не "обливає" - не завжди KAV є панацеєю від вірусів (можна почитати у відповідних гілках форуму), і навіть свіжі бази не виручають

Quote (НІКОЛЯ)
Власний Висновок: Вінда - глючна збірка. Ставили повні олені, і десь в догонку присутня проблема з залізом. А кашпер останні півроку шматок лайна з новими базами.

SP3 + KAV7
piktor Дата: Сб, 08.08.2009, 00:41 | Повідомлення № 474
Активний учасник
Quote (gromko)
Ніколи нікого не агітую встановлювати Linux - кожен має право на вільний вибір

Ще раз перечитавши шапку топіка, розумію, що щось тут не так. Але це не настільки важливо.
Quote (gromko)
б) Ніхто не "обливає" - не завжди KAV є панацеєю від вірусів (можна почитати у відповідних гілках форуму), і навіть свіжі бази не виручають

Я обіцяв навести діаметрально протилежний випадок. Наводжу.
Моя рідна школа, в якій 2004-го поставили новий комп'ютерний клас з ліцензійною WinXP SP1. Цей віндовс протримався майже два роки із частими вилазками учнів в інтернети, без належного антивірусного захисту. На учнівських, по моєму, не стояло взагалі нічого, на вчительському - не пригадаю, але тодішній завкабінетом був категорично проти ставити піратське ПЗ, тому і на вчительському могло ніякого антивіруса не стояти.
Власне, після цього комп'ютери ще якось продовжували працювати, але я якраз тоді отримав кабінет, тому вирішив переставити по своєму і хоч якось захистити, проте на учнівських антивіруса так і не стояло - я просто відключив змінні носії, а трафік з інтернету просівався на вчительському. Причина проста - учнівські машини мали 96 MB RAM.
Моя інсталяція, за цих самих умов, протрималася теж два роки, доки клас не замінили на ще новіший.
Тому ваш приклад про сусідку не годиться - там винна явно не Windows.
BBC Дата: Сб, 08.08.2009, 10:34 | Повідомлення № 475
Тут живе...
Рейтинг: 6
Шановні колеги, допоможіть з вибором посібника(з грифом МОН) для викладання інформатики у 9 класі 12 річної школи з використанням Linux.
Які підручники/посібник з Linux, OpenOffice мають гриф МОН рекомендовано/допущено?

P.S. Маю посібник Глинського "Практикум з Linux", але інформацыя застаріла, хочеться сучаснішого...

gromko Дата: Сб, 08.08.2009, 15:11 | Повідомлення № 476
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Тому ваш приклад про сусідку не годиться - там винна явно не Windows.

А ніхто Windows і не винує - скоріше винен KAV, а найбільша вина власника - навіщо "пхати" що попало

Quote (BBC)
Шановні колеги, допоможіть з вибором посібника(з грифом МОН) для викладання інформатики у 9 класі 12 річної школи з використанням Linux. Які підручники/посібник з Linux, OpenOffice мають гриф МОН рекомендовано/допущено?

Не існує такого в природі - кількість класів з Linux'ом досить незначна (на цей час), а підручник потрібно продати, тобто на нього повинен бути попит. В Росії ситуація дещо інша, там ВПЗ впроваджується на державному рівні, а отже є і попит на відповідні підручники
piktor Дата: Сб, 08.08.2009, 19:33 | Повідомлення № 477
Активний учасник
Quote (gromko)
А ніхто Windows і не винує - скоріше винен KAV, а найбільша вина власника - навіщо "пхати" що попало

Тоді я вас геть не розумію - ви якби показували, що ось Mandriva вже скільки стабільно працює, а ось у сусідки Windows з KAV7 не дає дихнути.
До речі, WinXP + KAV7 (ліцензійний) стоїть уже рік на моїй робочій машинці. Наче не нарікав - все, що приносили студенти на флешці, успішно чистив, і трафік контролює - були преценденти, коли ловив заразу на шляху до учнівської машини. Оновлюю по першій його вимозі, автоматично не ставив, підключення не постійне.
А, іще, в 2004-му році в мене з'явилася перша власна домашня машинка (не дуже власна - навипрошував то там, то сям старого заліза) перший Pentium, навіть не ММХ, хоча успішно працював на частоті 200 МГц. Там стояв Win98 і я був ним цілком задоволений. Час завантаження від напису "Starting Windows 98..." до часу, коли можна щось робити - 7-9 секунд. Літало все, чудово працювало. Ось так. :$
swetikccc Дата: Сб, 08.08.2009, 23:49 | Повідомлення № 478
Ветеран спілкування
Нагороди: 24
Рейтинг: 341
Quote (piktor)
Тоді я вас геть не розумію - ви якби показували, що ось Mandriva вже скільки стабільно працює

Та не працюе вона нормально, зноситиму і знову убунту ставитиму, постійно влучаю а недопрацьовані версії Mandriva, кажуть досить пристойна 2008, але я скачав і поставив 2009, і це вже третій раз так влучаю з Mandriva ((((
piktor Дата: Нд, 09.08.2009, 22:25 | Повідомлення № 479
Активний учасник
Quote (swetikccc)
Та не працюе вона нормально, зноситиму і знову убунту ставитиму

Я он теж позарився на нову версію... Kubuntu 9.04. Хоч KDE уже 4.2.2, але неприємні речі трапляються. Наприклад, неможливість в kbluetooth пакетного пересилання файлів з телефону - перші приймає, інші - пхай заново, якщо просто вийняти bluetooth з USB - аплет вивалюється з помилкою, тоді як в 3.5.10 просто закривався. Ну і так далі. Наразі користую Debian + xmonad, щоправда тільки на домашній машині. На ноутбуці не практикую, студенти як побачать - перелякаються. %)
W-w-W Дата: Пн, 10.08.2009, 16:49 | Повідомлення № 480
Ветеран спілкування
Нагороди: 10
Рейтинг: 202
Останні повідомлення стосовно ліцензійності програм перенесено в дану ТЕМУ
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 32 з 118«123031323334117118»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.