Чт, 17.10.2019, 12:53
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
gromko Дата: Нд, 12.07.2009, 20:58 | Повідомлення № 451
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (TYP)
Краще б вони для Linux зліпили щось на зразок Adobe Premier

Cinelerra
Cinelerra is a highly advanced and professional video editing software, but still remains open source. Cinelerra solves three main tasks: capturing, editing and compositi [..]

Vivia
Vivia is a video editing program for Linux and Windows that offers very user-friendly editing of DV video material.

LiVES
LiVES is a Video Editing System. It is designed to be simple to use, yet powerful. It is small in size, yet it has many advanced features. LiVES mixes realtime video perf [..]

Jahshaka
Jahshaka aims to become a cross-platform, open source, free, video editing, effects, and compositing suite.

Є ще Kdenlive, Kino, PiTiVi, Avidemux

Прочитати - http://www.linuxjournal.com/article/8589

TYP Дата: Пн, 13.07.2009, 20:12 | Повідомлення № 452
Прописаний назавжди
Повідомлень: 468
Нагороди: 6
Рейтинг: 58
Cinelerra - наче й так, але все рівно не те. А як почитать скільки проблем!!! Хочу AdobePremierFREE.mdv2009.rpm :)
Ковальчук_Олександр Дата: Вт, 14.07.2009, 02:44 | Повідомлення № 453
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3711
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
TYP, користуєтесь в дома Adobe Premiere? На здоров’я і не заморочуйтесь. В школі ви наврят чи будете таке потужне ПО використовувати. Безкоштовної альтернативи (яка б по зручності і можливостям наближалась до Прем’єри) ніхто ніколи не зробить. Кому це потрібно? Тільки не кажіть, що ентузіастам.
P.S. Якщо говорити про графіку, користувався Gimp - у порівнянні з Фотошопом - це дитячий садок. Так що не потрібно себе тішити іллюзіями, що вільне програмне забезпечення не відстає від комерційного, інша справа, що багатьом і можливостей Pain.net вистачає. Аналогічно з відеомейкерством - робите серйозні проекти - Premiere, Edius, Studio, робите мілкі роліки - вперед за альтернативою. І мало не забув, питання ліцензій. Так, воно без сумніву серйозне, але не для домашнього ПК. ;) Принаймі поки що. Давайте бути відвертими.
gromko Дата: Вт, 14.07.2009, 22:06 | Повідомлення № 454
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (Ковальчук_Олександр)
користуєтесь в дома Adobe Premiere? На здоров’я і не заморочуйтесь

Все-таки це якось "незаконно"
Quote (Ковальчук_Олександр)
В школі ви наврят чи будете таке потужне ПО використовувати.

Це правда
Quote (Ковальчук_Олександр)
Безкоштовної альтернативи (яка б по зручності і можливостям наближалась до Прем’єри) ніхто ніколи не зробить.

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_video_editing_software
Quote (Ковальчук_Олександр)
Якщо говорити про графіку, користувався Gimp - у порівнянні з Фотошопом - це дитячий садок.

Для 90% користувачів різниці жодної
Quote (Ковальчук_Олександр)
багатьом і можливостей Pain.net вистачає

Це так
Quote (Ковальчук_Олександр)
І мало не забув, питання ліцензій. Так, воно без сумніву серйозне, але не для домашнього ПК.

У мене тільки ліцензійне ПЗ

-------------

MainActor 5.5

Приложения видеомонтажа играют важную роль на потребительском рынке. Энди Ченнел (Andy Channelle) рассматривает вариант с закрытым исходным кодом.

MainActor является практически синонимом видеомонтажа в Linux с тех пор, как в нем появилось такое слово. Для многих людей преимущества, которые он предоставляет по сравнению с приложениями с открытым кодом, стоят денег, которые за него просят. Такие программы, как Kino и Cinelerra слишком сложны для среднего пользователя, в них нет «линейки времени» (timeline) и удобного пользовательского интерфейса. MainActor 5.5 пытается исправить эти недостатки. хотя он и не настолько прост в использовании, как подобные приложения на других платформах, его мощь и доступность – это шаг в верном направлении.

Самое серьезное улучшение в последней версии – появление (наконец-то) поддержки PnP для захвата видео с цифровых видеокамер. Мы тестировали это на SUSE, где все заработало без каких-либо проблем.

MainActor может записывать либо «сырое» цифровое видео (DV), либо использовать более эффективный формат AVI, и как и большинство пакетов видео монтажа может автоматически распознавать сцены и сохранять каждую в отдельном файле для дальнейшего монтажа. Каждый проект имеет свой собственный каталог в окне браузера, что позволяет работать с разным видео, не прилагая каких либо усилий.

После захвата видео можно посмотреть сцены в мультимедиа-проигрывателе и подрезать их. Это так называемый “non-destructive” процесс, то есть исходный файл остается неизменным.

Сборка происходит на таймлайне, у которого есть собственное окно. Сам подход с несколькими окнами вполне приемлем, но при первом запуске область таймлайна скрыта под окном работы с файлами.

По умолчанию в линейке присутствуют две дорожки для видео и одна для аудио. Эта дорожка будет воспроизводить звук со всего записанного видео, но вы можете добавить дополнительные дорожки для наложения голоса и музыки. MainActor также позволяет добавить и видеодорожки, которые могут использоваться для наложения одной части фильма на другую. Например, эти дорожки могут добавить к фильму титры, субтитры, список участников и двухмерные текстовые эффекты с просмотром результата в реальном времени.

Кроме стандартных эффектов (смещение, стирание, затухание) имеются и такие экзотические, как огонь, снег и молния. На нашем тестовом компьютере скорость работы эффектов была вполне приемлемой.

После завершения монтажа вашего фильма MainActor может сохранить его в различные стандартные форматы, включая три вида AVI и MPEG для записи на VCD, DVD и даже HD1080. У нас не возникло никаких проблем с проигрыванием MPEG, созданного MainActor на всех опробованных нами домашних DVD-проигрывателях.
Изощренный продукт

MainActor – это полупрофессиональный пакет монтажа, поставляемый с некоторыми высококачественными эффектами и возможностями сохранения результата, которые удовлетворят наиболее требовательного пользователя. интерфейс программы мощный и одновременно удобный, хотя продукт не так прост, как ориентированные на домашнее использование приложения от Apple, Adobe или Microsoft.

Несмотря на это программа способна создавать гораздо более изощренные произведения, чем Final Cut, Premiere Pro, или Movie Maker. Проблема в том, что MainActor пытается усидеть на двух стульях – он стремится быть достаточно мощным для профессионального использования и в то же время не отпугнуть случайного пользователя, что ему не особенно удается.

Но все же он легче в использовании, чем Kino, который является его самым близким конкурентом в Linux. Добавление в продукт возможностей надежного видеозахвата делает его великолепным выбором, если вы серьезно относитесь к своим режиссерским творениям.
На первый взгляд
Среди видеоэффектов встречаются очень интересные образцы....
В диалоге отображены обширные настройки форматов сохранения видео.
Хорошо написанные PDF-руководства включены в версию Download Edition.

Додано (14.07.2009, 22:06)
---------------------------------------------
http://archive.mainactorforums.com/files/

TYP Дата: Ср, 15.07.2009, 15:25 | Повідомлення № 455
Прописаний назавжди
Повідомлень: 468
Нагороди: 6
Рейтинг: 58
Quote (gromko)
MainActor является практически синонимом видеомонтажа в Linux

І скільки коштує цей "синонім"? :). Ось тому й кажу, що краще б Google щось путнє вигадала замість клепати ще один "ідеальний" дистрибутив. Їх таких вже достатньо. А софт як був такий собі так і залишається. Працюють лише розробники КДЕ тому Linux і став так досяжним пересічним користувачам.
gromko Дата: Ср, 15.07.2009, 15:59 | Повідомлення № 456
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (TYP)
І скільки коштує цей "синонім"?

В районі до $200, але для особистого користування він йде в дистрибутиві SuSe Linux (див. посилання у попередньому пості)
Разом з тим ми хочемо "за безплатно" те, що коштує тисячі у.о. Здебільшо так не буває ("безкоштовний сир лише у мишоловці"). Комерційні продукти розробляються не одним десятком людей і, часто, не один десяток років. ВПЗ - групами ентузіастів, але, як не дивно, воно може конкурувати з комерційним ПЗ, і причому серйозно (про Україну поки не йдеться).

Quote (TYP)
Ось тому й кажу, що краще б Google щось путнє вигадала замість клепати ще один "ідеальний" дистрибутив.

Гугл собі "на умі" - вони заробляють на рекламі, а ОС їм потрібно, щоб "штрикнути" МС з їх новим пошуковиком.

Quote (TYP)
А софт як був такий собі так і залишається.

Та ні, розвиток йде, але не завжди швидко

Quote (TYP)
Працюють лише розробники КДЕ тому Linux і став так досяжним пересічним користувачам.

Власне подивіться на SourceForge.net - розробок тисячі
novachok Дата: Ср, 15.07.2009, 22:56 | Повідомлення № 457
Прописаний назавжди
Повідомлень: 247
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
Шановні поясніть "безтолковому" вчителю!
Переглядаю програми - пропонують вивчати Фотошоп, Корел, Дрімвівер та ще багато іншого, лише не кажуть де брати ці програмні засоби. "Піратські" програми не дозволяють використовувати (директор під розписку зачитав наказ), але є години з 7-го по 11 клас. Не вивчати 5 років одне і теж - Пайнт, Ворд, Ексел. Лінукс - досить цікаво, але де підручники з Лінуксом. І як керівні органи офіційно реагують на його використання?
Ковальчук_Олександр Дата: Ср, 15.07.2009, 23:24 | Повідомлення № 458
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3711
Нагороди: 18
Рейтинг: 209
LINUX-ПРАКТИКУМ з ІНФОРМАТИКИ, Глинський Я.М., Ряжська В.А. щоправда потрібно уточнити в автора, чи ця книжка обновлялась.
Як варіант є море відео-уроків по Лінуксу, електронних книг і т.д., потрібно вчителю впершу чергу самому оволодіти новою ОС, а вже потім навчати учнів.
Quote (novachok)
Переглядаю програми - пропонують вивчати Фотошоп, Корел, Дрімвівер

Впринципі пропонують вивчати комп’ютерну графіку (растрову, векторну), веб-дизайн тощо, вибір програм залишається за Вами, з вільного ПЗ є альтернативи, яких для освоєння курсу достатньо.
Quote (novachok)
Не вивчати 5 років одне і теж - Пайнт, Ворд, Ексел.

Однозначно НІ. Тем для вивчення вистачає. Ви ще забули Програмування, якого на 12 років може вистачити. ;)
swetikccc Дата: Чт, 16.07.2009, 00:47 | Повідомлення № 459
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4159
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (Ковальчук_Олександр)
Однозначно НІ. Тем для вивчення вистачає. Ви ще забули Програмування, якого на 12 років може вистачити.

Аби тільки години давали ;)
gromko Дата: Чт, 16.07.2009, 12:12 | Повідомлення № 460
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (novachok)
Шановні поясніть "безтолковому" вчителю!

а) не обов'язково користуватись Linux'ом - якщо є ліцензійна Windows, то можна для викладання використовувати вільні аналоги комерційних програм:
- Gimp замість Photoshop (дуже схожий інтерфейс та принцип роботи, за можливостями - 75-80% Фотошопа), у принципі можна і Paint.net;
- Inkscape замість Corel Draw;
- Nvu для веб-дизайну.
Така альтернатива в принципі допустима.

б) Спробуйте OpenOffice - можливості ті ж, що в МСО2003

в) Завантажте та встановіть KDE for Windows - зможете відчути смак Linux працюючи у Windows

г) Спробуйте Portable Ubuntu - майже повноцінний Linux у Windows'і.

ґ) Упевнені в собі, бажаєте відчути щось нове, незвідане - встановіть на окремому розділі жорсткого диску один з дистрибутивів Linux - ALT Linux, Mandriva, Ubuntu.

За роки використання ВПЗ в навчальному процесі я не стикався з супротивом зі сторони адміністрації.

GarryPotter Дата: Чт, 16.07.2009, 22:50 | Повідомлення № 461
Прописаний назавжди
Повідомлень: 357
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
О доблести Билла Гейтса, или почему Windows лучше, чем LINUX или Mac OS

Монахов Вадим Валерьевич
доцент кафедры вычислительной физики СПбГУ
monakhov@cph3.phys.spbu.ru

Почему Windows лучше для пользователя

Позицию автора статьи "О злокозненности Билла Гейтса, или почему я не люблю Windows" лучше всего охарактеризовать словами "Уж коли зло пресечь, собрать бы книги все, да сжечь!". Да еще и вместе со всеми пользователями-дураками, которые ничего не соображают и потакают злодеям. И голосуют кошельком (заметьте, на Западе, где труд человека имеет цену, а не у нас, где труд рабов бесплатен) за Windows, а не за бесплатный сыр!

Если судить объективно - MS Windows XP сейчас самая лучшая из имеющихся для пользователей систем. А LINUX, к сожалению, до сих пор остаётся конструктором "Сделай сам свою операционную систему".

Да, есть области, где LINUX конкурентоспособен. Да, есть иногда проблемы с Windows. Или проблемы с MS Word. Но убогие Star Office и иже с ним ему не конкуренты. Я, конечно, понимаю, что текстовая консоль - это всё, что нужно настоящему джигиту. Но не всем же хочется быть джигитами! Некоторые почему-то смотрят на джигитов снисходительно. С чего бы это?

Да, конечно, для некоторых компьютер - это такая большая игрушка, которую хочется разбирать и собирать в разных вариантах. И операционная система, которую можно изучать, разбирать и собирать в разных вариантах - это еще лучшая игрушка. Но не всем хочется играть в игрушки. С чего бы это?

По поводу Маков автор был бы совершенно прав лет пятнадцать назад. Именно так, как он описал, всё и обстояло. Но время шло! Оказалось, что в конце 1995 года компьютерная грамотность пользователей была такова, что они легко освоили Windows 95, добровольно уходя с Макинтошей. Поскольку компьютер с процессором Pentium и Windows 95 стоил в 3 раза дешевле, чем Мак, а программного обеспечения к нему было в 10 раз больше, и оно было в 3 раза дешевле! Сам наблюдал этот процесс в Швеции. То же остаётся до сих пор. У меня есть знакомый в фирме, где работа идёт на Макинтошах. Люди страдают! Они выкидывают макинтошевские однокнопочные мыши, заменяя их на нормальные, с двумя кнопками и колёсиком-скроллером. Выкидывают макинтошевские клавиатуры и ставят нормальные. Новые компьютеры стоят на порядок дороже PC, а работают медленнее... Проблемы с покупкой программного обеспечения... Проблемы с драйверами... Хотят перейти под Windows - но архивы графических файлов за прошлые годы в формате маков, а перекодировка требует большого времени и денег. Вот такая вот сейчас, в 2005 году, идиллия для пользователей на Макинтошах!
Почему Windows лучше для программиста
Почему Windows принципиально лучше других ОС с "теоретической" точки зрения:
это система, основанная на самых современных принципах из имеющихся.

В теории программирования сейчас никто не сомневается, что магистральным направлением является объектно-ориентированное программирование. А в области объектно-ориентированного программирования - компонентное программирование. Важнейшим преимуществом Windows 95 была COM-модель. COM-объекты и компоненты ActiveX сделали возможной высокую степень интеграции приложений друг с другом. Например, в разрабатываемом нами языке BARSIC мы используем MS Internet Explorer как элемент окна нашей программы - проигрывателя файлов BARSIC. А также для программирования работы с WWW-документами, загрузки программ через WWW, тестирования через WWW и т.д.( см. сайт Виртуальной лаборатории по физике).

Попытка сделать то же под LINUX не вызывает ничего, кроме нервного смеха. Не предусмотрено под LINUX ничего подобного! Каждая программа там - сама по себе. Пробовали, знаем.

Под Windows можно написать программу, работающую с каким-нибудь форматом файлов, к примеру - видео. А после выхода нового формата пользоваться той же программой, просто догрузив кодеки. И будут показываться файлы тех форматов, которые еще не были придуманы на момент написания вашей программы. Причём самые разные проигрыватели на вашем компьютере смогут пользоваться этими кодеками. Под LINUX так не сделать.Нет единой системы взаимодействия программ друг с другом!

Компонентная модель COM (COM+,DCOM) опасна, из-за чего Windows 95, 98, ME рушились за милую душу. В клоне NT (NT4, 2000, XP) надежность была обеспечена не за счёт улучшения модели, а за счёт других факторов. Тем не менее Microsoft делает шаг в сторону безопасной объектной модели .NET, за которой, безусловно, будущее. Хотя борьба предстоит нешуточная. Фирма SUN Microsystems могла бы в своё время опередить Microsoft с Java, но руководство не поняло, что разработчики придумали гораздо больше, чем просто язык программирования! А вот в Microsoft смогли понять. И попытались интегрировать Java с операционной системой, нарвавшись при этом на патентный суд с SUN. А затем сделали-таки на основе .NET платформо-независимую часть операционной системы Windows.

Жаль, что LINUX как был, так и остаётся по идеологии на уровне очень хорошей многопользовательской MS DOS! Разве кто-нибудь из любителей LINUX готов взять на себя решение задачи сделать на его основе операционную систему с компонентной моделью? Увы!

swetikccc Дата: Чт, 16.07.2009, 23:16 | Повідомлення № 462
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4159
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Quote (gromko)
Упевнені в собі, бажаєте відчути щось нове, незвідане - встановіть на окремому розділі жорсткого диску один з дистрибутивів Linux - ALT Linux, Mandriva, Ubuntu.

І взнаете що ОС повинна бути простою і незамітною , і немішатися до Ваших щоденних потреб, а головне зручною ;)
gromko Дата: Пт, 17.07.2009, 08:12 | Повідомлення № 463
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (swetikccc)
І взнаете що ОС повинна бути простою і незамітною , і немішатися до Ваших щоденних потреб, а головне зручною

Mandriva Linux 2008.1 - два роки без проблем, абсолютно жодного "поруху" щодо адміністрування системи. І ніяких антивірусів! Ввімкнув, попрацював, вимкнув (хоча б і кнопкою на "фейсу" системного блоку - автоматично запускається "Закінчення роботи"). Драйвери до принтера, сканера, модема йшли "з системою". У сусідки - за рік Windows перевстановлювали 2 рази, вже "проситься третій - віруси незважаючи на KAV з новими базами, відсутність Інтернету, комп'ютер використовується в якості друкарської машинки + "Барбі Супермодель"+GTA+перегляд відео. Робимо висновки.
Ktara Дата: Пт, 17.07.2009, 09:24 | Повідомлення № 464
Перспективна вчителька
Повідомлень: 4151
Нагороди: 38
Рейтинг: 371
мне эта ветка напоминает спор по поводу на какой машине лучше ездить :) Могу даже предположить что если открыть тему Какая же из Линукс лучше. То опять темка "зашкалит" страниц на 20 а может и больше. Начнется доказывание что Мандрива лучше чем Убунту (или наоборот) и т.д. .
В результате сделала вывод, что я если я "езжу на Форде", то это отстой и у нее куча недостатков и лучше на "ездить на Мерсе". А по мне,что там 4 колеса, что там, а вот все остальное от того, кто за рулем :)
Хочет человек перейти на Линукс, сделает это. Понравится - останется. Не понравится - вернется назад на Виндовс.
Поэтому предлагаю не забывать о теме топика. А то тема превратилась в спор о двух ОС.
pasichov Дата: Пт, 17.07.2009, 11:53 | Повідомлення № 465
Наполегливий учасник
Повідомлень: 946
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (gromko)
Mandriva Linux 2008.1 - два роки без проблем, абсолютно жодного "поруху" щодо адміністрування системи.

100% + . Адмініструю сервери під LINUX в себе на вузлі більше 10 років, різні версії. Кращого варіанта, ніж UNIX та його клони (зокрема, Linux) для серверної платформи годі шукати. Згоден з тезою про надійність і стабілність в випадку робочої станції. Розвитиок цього напрямку стримує лише маркетингова політика Мicrosopft. Це вони роблять майстерно. Мене особисто в Linux притягає те, що більшість вважає недоліком - вищі вимоги до кваліфікації користувача чи адміністратора. Маю досвsд навчання дітей роботи з Linux та програмуванню під цю ОС. Особливо цікавим э те, що морально застарілі платформи (починаючи від P1 166 ММХ і вище) прийнятно працюють, зокрема В Росіїї для освіти зробили спеціальні версії ALT-Linux для слабких мащин. Скачав, поставив на "металолом" - прийнятно.
Якщо учитель в рамках виконання програми МОН буде використовувати Linux та додатки під нього, ВІН ФОРМАЛЬНО НІЧОГО НЕ ПОРУШУЄ. Тому не варто чекати ніяких дозволів - просто працюємо, та й усе.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.