Вт, 21.11.2017, 21:21
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 29 з 119«122728293031118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
piktor Дата: Пт, 12.06.2009, 09:42 | Повідомлення № 421
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (volodschool2)
Встановив на домашньому комп’ютері. Перші враження - потрапив в чужий ліс із зав’язаними очима. Хвилин через 20 "пов’язка" з очей злетіла, але поки що я в "дрімучому лісі"

Спробував і собі Kubuntu 9.04. Але з моєї сторони це нечесно, бо маю досвід роботи в Debian, тож нова система виявилася для мене просто розвагою. :$
Але, хочу зазначити, в kubuntu вліз в консоль лише один раз - щоб підключити наявний локальний репозиторій. Все інше - мишкою, тому Windows-мігрантам нічого боятися - вчити команди їм не доведеться, принаймні відразу.
volodschool2 Дата: Пт, 12.06.2009, 12:48 | Повідомлення № 422
Досвідчений учасник
Нагороди: 12
Рейтинг: 277
Quote (piktor)
тому Windows-мігрантам нічого боятися

Та ніхто і не боїться. Складностей особливих там немає, в усьому можна розібратися. Зараз для мене головне - переконати самого себе в тому, що все це мені потрібне. Ми ж любимо створювати собі проблеми і потім з ними героїчно боротися.
TYP Дата: Пт, 12.06.2009, 20:21 | Повідомлення № 423
Прописаний назавжди
Нагороди: 5
Рейтинг: 37
Quote (Jokerz)
на какой машине вы хотите прочитать почту, и откуда идет интернет

Інтернет роздає Убунту через eth0. Пошту отримую на Відовс клієнтах. Тут виклав скріни ifconfig для Ubuntu server
http://it-pl.at.ua/forum/10-12-206-16-1244826999
Там же що пише Оутлук Експрес

Відредаговано: TYP - Пт, 12.06.2009, 20:25
Вчитель Дата: Сб, 13.06.2009, 16:48 | Повідомлення № 424
Прописаний назавжди
Рейтинг: 13
Quote (Ktara)
Еще раз увижу в теме сравнение пользователей Виндовс с различными животными - забаню!

Потеряете много, "ПЕРСПЕКТИВНА ВЧИТЕЛЬКА"Это угроза? оскорбление? Или как Вас понимать?
Живость общения - это то, за чем народ ходит на форумы. А обезьяна - не такой уж и плохой зверь, все мы от нее произошли. Модерировать нужно - да, согласен, приходилось заниматься ЭТИМ...
Хуже то, что "користувацький підхід" в украинской школьной информатике сделал (я так думаю, а мое мнение небезосновательно) ненужным для учителей глубокое понимание того, как работет компьютер. "Есть ящик, на определенные движения мышкой и нажатия кнопок реагирует - учим этому детей." Все хорошо, если бы не было закона Мура... Не успевают учителя учить кнопки (вспомните, как, перейдя с 2003 на 2007 искали вызов опции "изменение регистра").
Нужно пытаться найти варианты фундаментализации информатики (школьного предмета), иначе он будет потерян!!! Учить "как это происходит", а не "как это сделать". Это очень непросто, гораздо проще транслировать (адаптировать) хелпы, и говорить "мы учим информатике". Без помощи учителей тут не обойтись, многие из них имеют фундаментальные знания, в т.ч. в области ОС и аппаратного беспечения. Как они их доносят до учащихся?

Додано (13.06.2009, 16:48)
Скоро (а може й сьогодні) в школах виникнуть проблеми на кшталт "на той НКК, що є, і який списати неможливо, неможливо поставити ні ХР, ні Вісту, не можна навчати дітей з використанням 2003 офіса...". Гуртом треба шукати вихід, а він, на мою думку, частково може бути знайдений у використанні Лінукса і мережі тонких клієнтів. От і ще одна тема для обговорення!

Відредаговано: Ktara - Сб, 13.06.2009, 18:22
Bandalak Дата: Сб, 13.06.2009, 18:51 | Повідомлення № 425
Лідер форуму
Нагороди: 39
Рейтинг: 260
volodschool2, що у Вас за аватар? Я монітор чуть не розбив!!! ;)

Quote (Вчитель)
Нужно пытаться найти варианты фундаментализации информатики (школьного предмета), иначе он будет потерян!!! Учить "как это происходит", а не "как это сделать". Это очень непросто, гораздо проще транслировать (адаптировать) хелпы, и говорить "мы учим информатике". Без помощи учителей тут не обойтись, многие из них имеют фундаментальные знания, в т.ч. в области ОС и аппаратного беспечения. Как они их доносят до учащихся?

Я дано казав, що "користування комп'ютерами" потрібно викинути з курсу інформатики в окремий предмет і викладати у молодшій школі поряд з письмом та читанням, як інструмент подальшого навчання!!!

Quote (Вчитель)
А обезьяна - не такой уж и плохой зверь

Яким би лінукс був би не хорошим - це не привід порівнювати більшість людства з мавпами!!!
gromko Дата: Сб, 13.06.2009, 20:20 | Повідомлення № 426
Лінуксоїд
Я достатньо "старий" (починав з Правец-16, ЕС-18хх, були YAMAHA MSX, УКНЦ. Корвет), тож маю право на власну думку - все почалось з одного слова, яке вже слід було й забути (Вчителю тоді слід було бути пільш коректнішим у висловлюваннях, а п.Тетяні не "бити його кілком" за це). Проїхали.

Quote (Вчитель)
Хуже то, что "користувацький підхід" в украинской школьной информатике сделал (я так думаю, а мое мнение небезосновательно) ненужным для учителей глубокое понимание того, как работет компьютер. "Есть ящик, на определенные движения мышкой и нажатия кнопок реагирует - учим этому детей." Все хорошо, если бы не было закона Мура... Не успевают учителя учить кнопки (вспомните, как, перейдя с 2003 на 2007 искали вызов опции "изменение регистра").

Это правильно сказано. Все это есть результатом "общества потребления" - не надо думать, надо пользоваться (но к чему это приведе?)

Quote (Вчитель)
Нужно пытаться найти варианты фундаментализации информатики (школьного предмета), иначе он будет потерян!!! Учить "как это происходит", а не "как это сделать".

Вот почему мне импонируют учебники, где автором или редактором был И.Завадский - надо учить чтобы ученик понимал, "почему надо делать так", а не учить "делать только так"

Quote (Вчитель)
Без помощи учителей тут не обойтись, многие из них имеют фундаментальные знания, в т.ч. в области ОС и аппаратного беспечения. Как они их доносят до учащихся?

Весьма и весьма неплохо (хотя бы по результатам Международных олимпиад)

Quote (Вчитель)
Скоро (а може й сьогодні) в школах виникнуть проблеми на кшталт "на той НКК, що є, і який списати неможливо, неможливо поставити ні ХР, ні Вісту, не можна навчати дітей з використанням 2003 офіса...". Гуртом треба шукати вихід, а він, на мою думку, частково може бути знайдений у використанні Лінукса і мережі тонких клієнтів

Це правильне вирішення проблеми "старих" ПК (НКК), але піде воно досить важко - чиновник повинен бути зацікавлений в економії коштів (сьогодні йому вигідніше купувати подорожче). Чому у нас не підтримали ідеї використання OLPC ("стодоларових" нетбуків) для навчання? Бо сильно дешеві (хоча для школи це прекрасна річ - може заміняти навчальний посібник, в людей видається у бібліотеках)

Quote (Bandalak)
Я дано казав, що "користування комп'ютерами" потрібно викинути з курсу інформатики в окремий предмет і викладати у молодшій школі поряд з письмом та читанням, як інструмент подальшого навчання!!!

А санітарно-гігієнічні вимоги для учнів початкової школи? Підтримую з 5-го класу (у Швеції, до речі, під егідою ЮНЕСКО проводиться експеримент - дітей у першому класі не навчають писати - кажуть ця навичка стане непотрібною у найближчі двадцять років)

Quote (Bandalak)
Яким би лінукс був би не хорошим - це не привід порівнювати більшість людства з мавпами!!!

Давайте не скочуватись до флуду!
W-w-W Дата: Сб, 13.06.2009, 20:31 | Повідомлення № 427

Шановний gromko!
Quote (gromko)
Цитата (Bandalak )Яким би лінукс був би не хорошим - це не привід порівнювати більшість людства з мавпами!!! Давайте не скочуватись до флуду!

це не флуд з боку модератора, а прохання! В даній вітці проявляється прихований флейм, учасники не реагують на зауваження, якщо так буде продовжуватись, то дехто буде в новій групі!

Quote (gromko)
яке вже слід було й забути (Вчителю тоді слід було бути пільш коректнішим у висловлюваннях, а п.Тетяні не "бити його кілком" за це). Проїхали.

я це теж вважаю флудом, тому кожен дивиться за собою, й не шукає того, чого нема!

Ці попередження останні!

swetikccc Дата: Сб, 13.06.2009, 23:04 | Повідомлення № 428
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Quote (gromko)
А санітарно-гігієнічні вимоги для учнів початкової школи? Підтримую з 5-го класу (у Швеції, до речі, під егідою ЮНЕСКО проводиться експеримент - дітей у першому класі не навчають писати - кажуть ця навичка стане непотрібною у найближчі двадцять років)

В одному фантастичному оповіданні виграють зоряну війну, бо винаходять ;) ділення і множення(математику) на папері.
piktor Дата: Пн, 15.06.2009, 11:13 | Повідомлення № 429
Активний учасник
Quote (Вчитель)
"на той НКК, що є, і який списати неможливо, неможливо поставити ні ХР, ні Вісту, не можна навчати дітей з використанням 2003 офіса...". Гуртом треба шукати вихід, а він, на мою думку, частково може бути знайдений у використанні Лінукса і мережі тонких клієнтів.

На цю тему альтівці мають що запропонувати - Alt Linux Terminal Server. От тільки мені спробувати ніде.
Пропоную цю гілку просто закрити, натомість створити окремі "Технічні питання по Linux" та "Методичні питання з використання ВПЗ", а сюди, в останній пост кинути на них посилання.

Відредаговано: piktor - Пн, 15.06.2009, 11:14
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 15.06.2009, 22:00 | Повідомлення № 430
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
piktor, збробіть це, будь ласка. При реорганізації розділів ми додамо розділ присвячений питанням ОС Лінукс.
piktor Дата: Вт, 16.06.2009, 09:53 | Повідомлення № 431
Активний учасник
Quote (Ковальчук_Олександр)
piktor, збробіть це, будь ласка.

Code

$mkdir /РОЗДІЛ VI: ПРОГРАМНЕ ТА АПАРАТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ/6.6 Розділ системного адміністратора/Технічні питання щодо ОС Linux.
$mkdir /РОЗДІЛ VI: ПРОГРАМНЕ ТА АПАРАТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ/6.1 Програмне забезпечення для роботи в школі/Методичні питання по використанню ВПЗ

http://informatic.org.ua/forum/53-994-1 Методичні питання по використанню ВПЗ

http://informatic.org.ua/forum/73-993-1 Технічні питання щодо ОС Linux

Відредаговано: Ktara - Ср, 17.06.2009, 21:23
swetikccc Дата: Вт, 16.06.2009, 12:09 | Повідомлення № 432
Ветеран спілкування
Автоматическая установка российских репозиториев Mandriva Linux
http://urpmi.mandriva.ru/
novachok Дата: Ср, 17.06.2009, 14:53 | Повідомлення № 433
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 9
Досить цікава гілка про Лінакс. Я хочу поставити його на вчительському комп'ютері, щоб убезпечити себе від вірусів (для збереження важливих данних).
swetikccc Дата: Ср, 17.06.2009, 18:43 | Повідомлення № 434
Ветеран спілкування
Пане gromko Ви яку локалізацію вибираете при встановленны Мандріви російську чи українську
Вирішив протестити дистрибутиви для встановлення на учнівські Пк
Поки що схиляюся до Рунту, але ще залишилося протестувати Грушу і Мандріву
gromko Дата: Ср, 17.06.2009, 19:32 | Повідомлення № 435
Лінуксоїд
Quote (swetikccc)
Пане gromko Ви яку локалізацію вибираете при встановленны Мандріви російську чи українську Вирішив протестити дистрибутиви для встановлення на учнівські Пк Поки що схиляюся до Рунту, але ще залишилося протестувати Грушу і Мандріву

При інсталяції обираю українську локаль - тоді відразу все буде українською (хоча можна обрати і російську - це вже за уподобаннями). еякі програми можуть не мати української локалізації, а мати. наприклад, російську (або навпаки). Щоб не використовувати англійський інтерфейс (у відсутності необхідної локалі) я копіюю необхідні .mo - файли з папки /usr/share/locale/ru/LC_MESSAGES у папку /usr/share/locale/uk/LC_MESSAGES (або ж навпаки)
Вибір дистрибутива залежить тільки від уподобань - я використовую Mandriva інші Ubuntu (Рунту теж Убунту) чи Альт (теж непоганий варіант - дуже великий репозитарій і є досвід роботи з ним у школах Росії).

Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 29 з 119«122728293031118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.