Сб, 23.09.2017, 12:20
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 27 з 118«122526272829117118»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 25
Рейтинг: 325
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
piktor Дата: Чт, 21.05.2009, 11:54 | Повідомлення № 391
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (swetikccc)
Ось натрапив на МСВСфера Сервер 5.2

Гарненько. Якщо там ще-й більшість документації перекладено - можна замінити CentOS.
VicS13 Дата: Пн, 25.05.2009, 11:37 | Повідомлення № 392
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Это хорошо, что Украина может быть начала одумываться.....
Будущее ведь все равно за свободным ПО.
Да и нам, тем кто хоть более менее владеет Линуксом, работы прибавиться. А это дополнительный заработок... И это радует.
piktor Дата: Вт, 26.05.2009, 09:13 | Повідомлення № 393
Активний учасник
Quote (gromko)
Проведено круглий стіл щодо обговорення ...

На linux.org.ua жартували, що леді Ю. поставила собі вдома Ubuntu. <_<
Apice Дата: Чт, 28.05.2009, 10:54 | Повідомлення № 394
Тут живе...
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Недавно зареєструвався на форумі. Побачив гілку про Лінух в школі і вирішив її всю перечитати :? . На мою думку, гілка трохи з'їхала з теми - обговорення проблеми використання Лінуксу в школах, у тому числі і в навчальному процесі перейшло на обговорення боротьби Win та Lin або на обговорення технічних проблем. Про технічні проблеми можна потеревенити і на інших форумах - у першому пості є посилання на один з них.
Я сам у 2008-2009 навчальному році в одномі із класів провів експеримент - уроки інформатики базувалися на використанні Linux Fedora 9. Чому саме цей дистрибутив - так склалося, що своє знайомство із Лінуксом я починав із RedHat-сумісних дистрибутивів, до того ж у складі поставки комп'ютерного класу я знайшов диски з четвертою Федорою. У минулому році встановив її другою ОС на учнівські комп'ютери і показав дітям під час гурткової роботи. Багатьом сподобалося. От тоді я і вирішив замовити свіженький (на той час) дистрибутив і використати його як навчальну базу.
Результатами використання Лінуксу у навчальному процесі задоволений.
По-перше, успішність у даному класі порівняно із іншими класами виявилася вищою - гадаю через нове, що бачили діти на уроках. Адже у більшості з них дома є ПК з "краденою" Віндоуз. І коли я на уроках починаю ім розповідати про неї ж, то ставлення зрозуміле. Навіть на цікавинки та прийоми раціонального використання майже не звертають уваги - мовляв, я вже вмію це робити, хоч і іншим способом - переучуватися не хочу!
По-друге, у дистрибутиві виявив програмні засоби навчального призначення - і з математики, і з географії, і з мов. Правда, не всі вони українізовані, та не мають грифу Міносвіти, проте це краще (на мою думку), ніж той же Gran, який кривенько працює та ще й за нього гроші потрібно платити B)
По-третє, у нашому місті уже є підприємства, які використовують ПЗ в відкритим кодом, отже учні набувають знань та навичок, які їм можуть знадобитися у подальшому житті, до речі знову можна згадати про державну цільову програму «Впровадження в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом»
При викладанні використовував стандартне планування з невеликими корективами (наприклад, у Лінукс нічого розповідати про дефрагментацію ;-)) При проведенні практичних робіт дуже допоміг мені посібник "Linux-практикум з інформатики" Я.М. Глинського.
Отже, на мою думку, викладати Лінукс у школах можна, і потрібно.

Відредаговано: Apice - Чт, 28.05.2009, 10:58
piktor Дата: Чт, 28.05.2009, 15:45 | Повідомлення № 395
Активний учасник
Quote (Apice)
На мою думку, гілка трохи з'їхала з теми - обговорення проблеми використання Лінуксу в школах, у тому числі і в навчальному процесі перейшло на обговорення боротьби Win та Lin або на обговорення технічних проблем.

По тій простій причині, що ніхто не розпочав технічної гілки - користуються наявною. Але погодьтеся - читати її було цікаво :$ . Іще одне - відсилати учасників на інші форуми за технічною допомогою - то якось не коректно - якщо можна допомогти тут - то допомагаємо. Якщо не можемо - то тоді вже посилаємося на інші ресурси. Або якщо там є описано вирішення конкретного випадку.
Quote (Apice)
У минулому році встановив її другою ОС на учнівські комп'ютери і показав дітям під час гурткової роботи. Багатьом сподобалося.

Позичте мені таких дітей. Я не так давно намагався зацікавити - рекламував як міг, а дудки. Іх таки дійсно цікавить "тирений" Windows, GTA San Andreas, косинка та Vkontakte.
pasichov Дата: Чт, 28.05.2009, 16:25 | Повідомлення № 396
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 70
Quote (Apice)
Отже, на мою думку, викладати Лінукс у школах можна, і потрібно.

Підтримую.
Аргументи ЗА
1. Суттєва економі коштів, вивільнення їх на інші потреби
2. Підвищується інтелектуальна складова користувацького курсу
3. Є можливість вивчати роботу в командній стрічці Linux. Насправді це дуже корисно і сильно розвиває.
4. І, саме головне, вчитель перестане працювати ділером у Майкрософті

Додано (28.05.2009, 15:25)

Quote (swetikccc)
Ось натрапив на МСВСфера Сервер 5.2

http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=1846346
Попробую (бо забув пароль на шкільний сервер і потрібно переставляти)

Совсем не обязательно переставлятся.Пароль можно восстановить, если у вас есть физический доступ к серверу. Если еще актуально - пишите в приват, покажу как (остальным малоинтересно - танцы с бубном .:)

Відредаговано: pasichov - Чт, 28.05.2009, 16:26
piktor Дата: Пт, 29.05.2009, 13:08 | Повідомлення № 397
Активний учасник
Quote (pasichov)
4. І, саме головне, вчитель перестане працювати ділером у Майкрософті

На мою думку - найвагоміший аргумент. Єдине, що хотілося-б - Windows остаточно з рахунків скидати не потрібно, занадто розповсюджена для цього, учням в житті стовідсотково доведеться стикатися. Тоді була-б справжня свобода вибору. От тільки достатньо навчального часу на мультисистемний курс ніхто не дасть.
Quote (pasichov)
Пароль можно восстановить, если у вас есть физический доступ к серверу.

Часом не в single user mode? Є в нас сервер під FreeBSD 2003-го року, теж пароль втрачено. Хоча, це не горить - він нормально працює і без наших умілих ручок. Гадаю, можна описати процес десь у технічній гілці.
Apice Дата: Пн, 01.06.2009, 08:54 | Повідомлення № 398
Тут живе...
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Quote (piktor)
Позичте мені таких дітей. Я не так давно намагався зацікавити - рекламував як міг, а дудки. Іх таки дійсно цікавить "тирений" Windows, GTA San Andreas, косинка та Vkontakte.

Ну, то було сказано про дітей, які відвідували гурток. Коли я став використувувати Linux на уроках інформатики, то від більшості почув, що "нашо воно нам нада, у вінді ми уже понімаєм, вона у нас дома - а тут учиться нада...". Прийшлося ставити перед фактом, проте в кінці навчання все було нормально - уже про переваги та недоліки Windows чи Linux не йшлося - було зрозуміло, що це просто різні операційні системи - як різні веделки до столу :)
piktor Дата: Пн, 01.06.2009, 13:34 | Повідомлення № 399
Активний учасник
Quote (Apice)
Ну, то було сказано про дітей, які відвідували гурток.

Та я теж хотів гурток. Притарабанив Mandriva 2007, поставив спочатку на вчительський комп'ютер, зізвав учнів, показав, порекламував. Вони сказали, що цікаво, але на наступний раз так і не з'явилися - як кажуть в рунеті - їм треба свій Лінукс - з блекджеком та повіями :$
gromko Дата: Пн, 01.06.2009, 21:20 | Повідомлення № 400
Лінуксоїд
Дело linux'а живет и процветает - и это приятно. Две недели не просматривал форум - тестирование Скретча 1.4, его перевод на украинский и перевод сайта scratch.mit.edu. Теперь по порядку.
Quote (VicS13)
Это хорошо, что Украина может быть начала одумываться..... Будущее ведь все равно за свободным ПО. Да и нам, тем кто хоть более менее владеет Линуксом, работы прибавиться. А это дополнительный заработок... И это радует.

Будущее ТОЛЬКО ЗА СВОБОДНЫМ ПО. Оно более доступно и Интернет ему большое подспорье. Даже на платформе Windows уже сейчас просматривается устойчивый тренд в сторону свободного ПО - браузеры, мультимедиа-плеера и пр.
Quote (Apice)
По-друге, у дистрибутиві виявив програмні засоби навчального призначення - і з математики, і з географії, і з мов. Правда, не всі вони українізовані, та не мають грифу Міносвіти, проте це краще (на мою думку), ніж той же Gran, який кривенько працює та ще й за нього гроші потрібно платити

У більшості дистрибутивів є навчальне ПЗ. Особисто я користуюсь Мандрівою (EduMandriva не скачував, хоча приймав участь у створенні пакету, але більшість програм у мене є). Щодо сертифікації чи грифування, то цей процес на даний час фактично відсутній - головне щоб ПЗ було вільним та україномовним.
Quote (Apice)
При викладанні використовував стандартне планування з невеликими корективами (наприклад, у Лінукс нічого розповідати про дефрагментацію ;-)) При проведенні практичних робіт дуже допоміг мені посібник "Linux-практикум з інформатики" Я.М. Глинського. Отже, на мою думку, викладати Лінукс у школах можна, і потрібно.

Я теж свого часу так робив (і роблю по цей час). До речі відвідайте edu.root.ua та зареєструйте свою школу у базі навчальних закладів.
Quote (piktor)

Emperor, "Веселая ферма", Scratch, GCompris та ігри від SEGA. ВКонтакте "не пішло", але позичати дітей не хочу.
Quote (pasichov)
Підтримую. Аргументи ЗА 1. Суттєва економі коштів, вивільнення їх на інші потреби 2. Підвищується інтелектуальна складова користувацького курсу 3. Є можливість вивчати роботу в командній стрічці Linux. Насправді це дуже корисно і сильно розвиває. 4. І, саме головне, вчитель перестане працювати ділером у Майкрософті

Вот слова "не отрока, а мужа". Підтримую пана Пасіхова на всі сто

Додано (01.06.2009, 20:20)

Quote (piktor)
На мою думку - найвагоміший аргумент. Єдине, що хотілося-б - Windows остаточно з рахунків скидати не потрібно, занадто розповсюджена для цього, учням в житті стовідсотково доведеться стикатися. Тоді була-б справжня свобода вибору. От тільки достатньо навчального часу на мультисистемний курс ніхто не дасть.

У чому біда нашої шкільної інформатики?. У тому, що вона є курсом користувача конкретного ПЗ. Я вже два роки кажу - дайте учням загальні основи, базові знання, - все інше він зможе опанувати без проблем, у тому числі і самостійно.
а) Назвіть суттєві відмінності в інтерфейсі Windows та Liinux (хоча б KDE) - їх практично не існує (зі сторони користувача).
б) Теж саме щодо OpenOffice та Microsoft Office 2003.
в)...
г)... (можна продовжувати)
Одна біда - посібників таких немає

Quote (Apice)
Коли я став використувувати Linux на уроках інформатики, то від більшості почув, що "нашо воно нам нада, у вінді ми уже понімаєм, вона у нас дома - а тут учиться нада...". Прийшлося ставити перед фактом, проте в кінці навчання все було нормально - уже про переваги та недоліки Windows чи Linux не йшлося - було зрозуміло, що це просто різні операційні системи - як різні веделки до столу

Свого часу я теж поставив Мандріву - для наших учнів - Віндовс-корифеїв, це був шок, але появилась і певна мотивація щодо вивчення нового.

Quote (piktor)
Та я теж хотів гурток. Притарабанив Mandriva 2007, поставив спочатку на вчительський комп'ютер, зізвав учнів, показав, порекламував. Вони сказали, що цікаво, але на наступний раз так і не з'явилися - як кажуть в рунеті - їм треба свій Лінукс - з блекджеком та повіями

Та їм не треба Linux (як, до речі, і Windows) - їм потрібен інструмент. У нас Linux є платформою для Gimp, Inkscape, GCompris та OpenOffice - тож хоч не хоч, а знайомитись потрібно. Для кращих учнів я проводжу "перестановку" - час від часу змінюю операційну систему - ніякої різниці.
Чому Gimp? Курс "Основи комп'ютерної графіки" - дітки роблять віньєтки, коллажі, ретуш, їм це цікаво
swetikccc Дата: Вт, 02.06.2009, 00:31 | Повідомлення № 401
Ветеран спілкування
Рейтинг: 346
Quote (gromko)
Та їм не треба Linux (як, до речі, і Windows) - їм потрібен інструмент

Все інструменти для досягнення мети , і кожен вправі вибирати свій інструмент.
Ох і довго ми тут до цього йшли ;)
piktor Дата: Вт, 02.06.2009, 15:10 | Повідомлення № 402
Активний учасник
Quote (gromko)
а) Назвіть суттєві відмінності в інтерфейсі Windows та Liinux (хоча б KDE) - їх практично не існує (зі сторони користувача).

Суттєва відмінність раз: KDE більш гнучкий в налаштуваннях, це треба показати.
Два: КДЕ є лише графічною надбудовою, тому KControl годиться лише для налаштування KDE та kdm, налаштування стосовно системи в ньому не виконуються, за невеликим винятком. В той же час "Панель керування" містить засоби налаштування системи вцілому.
Три: В КДЕ зовсім інший перелік "штатних" програм - теж треба показати.
Quote (gromko)
б) Теж саме щодо OpenOffice та Microsoft Office 2003.

Попросіть в пана Ковальчука "Річний рух Землі.doc", я не знайшов його викладеним в приват. Звичайно, це не Corel чи Inkscape, але...
Quote (gromko)
У нас Linux є платформою для Gimp, Inkscape, GCompris та OpenOffice - тож хоч не хоч, а знайомитись потрібно.

Я їм пропонував не тільки Linux як такий, я їм пропонував на вибір інші теми, в тому числі створення анімації та графіку. Реакція однакова.

Відредаговано: piktor - Вт, 02.06.2009, 15:11
gromko Дата: Вт, 02.06.2009, 20:08 | Повідомлення № 403
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Суттєва відмінність раз: KDE більш гнучкий в налаштуваннях, це треба показати. Два: КДЕ є лише графічною надбудовою, тому KControl годиться лише для налаштування KDE та kdm, налаштування стосовно системи в ньому не виконуються, за невеликим винятком. В той же час "Панель керування" містить засоби налаштування системи вцілому.

Більшість користувачів не користуються як "Панелью управления" так і аналогічними засобами з Linux - вони прекрасно обходяться без цього (і всі це добре знають)
Quote (piktor)
Три: В КДЕ зовсім інший перелік "штатних" програм - теж треба показати.

Згоден, але ці засоби їм теж не потрібні. Штатний перелік типового користувача відомий всім - 3-5 назв
Quote (piktor)
Попросіть в пана Ковальчука "Річний рух Землі.doc", я не знайшов його викладеним в приват. Звичайно, це не Corel чи Inkscape, але...

Не бачив, але оскільки згадано Корел, то це пов'язано з векторною графікою - ми це теж можемо і робимо як у Ворді так і у ОпенОфісі (ззасобами текстового процесора - навіть тема така є в ОКГ)
Quote (piktor)
Я їм пропонував не тільки Linux як такий, я їм пропонував на вибір інші теми, в тому числі створення анімації та графіку. Реакція однакова.

Це вже не проблема вчителя, а проблема суспільства - воно продукує бездумного споживача, який не є творцем, а лише споживає продукт, продукований суспільством. Для декого це дуже вигідна ситуація (не будемо згадувати Оруелла і подібних йому творів)

Як на мою думку перевага ВПЗ в освіті у можливості творчості для учнів та вчителя, тоді як не-ВПЗ ставить їх у певні рамки, визначені ліцензією.
Саме тому я є прихильником Скретча і Etoys.

Відредаговано: gromko - Вт, 02.06.2009, 20:19
swetikccc Дата: Пт, 05.06.2009, 10:55 | Повідомлення № 404
Ветеран спілкування
Рейтинг: 346
Quote (gromko)
Як на мою думку перевага ВПЗ в освіті у можливості творчості для учнів та вчителя, тоді як не-ВПЗ ставить їх у певні рамки, визначені ліцензією.

Не кривіть.
Чим наприклад творчість в фотошопі відрізняеться від творчості в Гімпі.
Нічим, мабуть тільки більшими можливостями фотошопа.
За зручність потрібно платити.
Принцип один, є гроші купляй найкраще, нема працюй в тому що є.
Надмірна агітація і перекручування фактів тільки наносить шкоду ВПЗ.
Творити можливо тільки в ВПЗ, це з треба таке придумати. :)
gromko Дата: Пт, 05.06.2009, 14:23 | Повідомлення № 405
Лінуксоїд
Quote (swetikccc)
Чим наприклад творчість в фотошопі відрізняеться від творчості в Гімпі.

Нічим - тільки купити Фотошоп не зможе більшість шкіл

Quote (swetikccc)
Нічим, мабуть тільки більшими можливостями фотошопа.

В чому вони більші?

Quote (swetikccc)
За зручність потрібно платити.

Можна й не платити :)

Quote (swetikccc)
Надмірна агітація і перекручування фактів тільки наносить шкоду ВПЗ.

А я й не агітую за ВПЗ - просто його використовую. Інші - за бажанням, хто що зможе.

Quote (swetikccc)
Творити можливо тільки в ВПЗ, це з треба таке придумати.

Так не було сказано -
Quote (gromko)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 27 з 118«122526272829117118»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.