Ср, 22.11.2017, 00:59
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 25 з 119«122324252627118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
gry Дата: Вт, 28.04.2009, 04:33 | Повідомлення № 361
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 120
Quote (gromko)
Єдине але - Windows вважає, що вона єдина і неповторна, тому затирає завантажувач Linux.

Quote (gromko)
А) слід створити розділ на HDD для Windows за допомогою штатних засобів - diskdrake, gparted, diskdruid (з тих які є у системі)

Якраз в цьому і була моя проблема. Ви мені дуже допомогли. Дякую.
gromko Дата: Вт, 28.04.2009, 07:30 | Повідомлення № 362
Лінуксоїд
Quote (piktor)
А з цього місця будь-ласка детальніше, бажано із посиланнями на драйвер, що ви бачили (пробували) в роботі і він вас задовольнив. Я раніше цікавився цією темою, але то було раніше, прогрес на місці не стоїть.

Спеціальний драйвер для Віндовс, який дозволить переглядати і змінювати дискові розділи, які використовують файлову систему Ext2 або Ext3 - все швидко і безболісно - навіть не потрібне перезавантаження! Для розділів з Лінакс можна встановити атрибут "тільки для читання". Принаймі у мене все працювало - після інсталяції "з'явились" "нові" диски (чи б пак - розділи), з якими можна працювати звичайним чином (програми все ж не запускаються)

http://www.fs-driver.org/download.html

piktor Дата: Вт, 28.04.2009, 08:52 | Повідомлення № 363
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (gromko)
Спеціальний драйвер для Віндовс

О! Це воно! Бо я з(а)рився* на плагін до Total Commander, проте його робота незадовільна - зокрема не підтримує великих розділів (200ГБ).
Quote (gromko)
(програми все ж не запускаються)

Ги. Ви хотіли запускати Linux програми, чи Windows програми, що просто лежать на Linux-розділах? Якщо перше - то Cygwin, але краще все-таки Linux-програми запускати з Linux, ну, не мені вам казати :$
------------------
*До речі, як тут можна ставити наголос? Бо "зарився" від слова позаритися, а не від зариватися, мусив виділяти як-небуть.

Відредаговано: piktor - Вт, 28.04.2009, 08:54
gromko Дата: Вт, 28.04.2009, 11:19 | Повідомлення № 364
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Ги. Ви хотіли запускати Linux програми, чи Windows програми, що просто лежать на Linux-розділах? Якщо перше - то Cygwin, але краще все-таки Linux-програми запускати з Linux, ну, не мені вам казати

Це для тих, які подумають, що й програми можна запускати. Саме для запуску Linux-програм пораджу PortableUbuntu
GarryPotter Дата: Ср, 29.04.2009, 10:09 | Повідомлення № 365
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Quote (gromko)
Це для тих, які подумають, що й програми можна запускати. Саме для запуску Linux-програм пораджу PortableUbuntu

Як з ним працювати ? Встановлювати як звичайний Лінакс?
piktor Дата: Ср, 29.04.2009, 22:39 | Повідомлення № 366
Активний учасник
Це - Windows програма.

Додано (29.04.2009, 22:39)
Portable Ubuntu

VicS13 Дата: Сб, 02.05.2009, 22:13 | Повідомлення № 367
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
Так. Просто по теме.

Сегодня обновил свою Мандриву Паверпак 2009.0 до 2009.1 Релиз Кандидат. Впечатления токо положительные. Ушла куча глючков, к которым просто привык.
Новых не обнаружил пока. Обновление шло 5 часов и 1564 кажись пакета. Скорость интернет-канала 1 Мбит.
Куча нововведений. На вики есть нормальный мануал по созданию локальных копий репозиториев. Проблему обновления кучи машин думаю решу наконец-то.
Интересное нововведение - файловая система ext4. Никто не пробовал её? Что за зверь?

piktor Дата: Нд, 03.05.2009, 00:08 | Повідомлення № 368
Активний учасник
Quote (VicS13)
Интересное нововведение - файловая система ext4. Никто не пробовал её? Что за зверь?

На linux.org.ua кажуть, що для неї потрібен UPS, але може працювати швидше за ext3. (Мабуть, за рахунок відсутності журналювання, чи що...)

Додано (03.05.2009, 00:08)
Може хтось допоможе... Проблема наступна:
Маю Canon PIXMA IP1800. На офсайті для нього є драйвери, але лише для 32-біт дистрибутивів. Не хочу з’їжджати з 64-бітного Debian Lenny. В базі даних CUPS + Gutenprint не знайшлося (Gutenprint lsb 5.2.2), хоча на openprinting.net знайшов статейку, де вказується, що має підійти. Заставити працювати 32-бітні дрова за рецептом із ubuntuforum не вдалося - там пропонувалося силоміць поставити 32-бітний пакунок і силоміць підсунути йому 64-бітні бібліотеки.
В принципі, фотографії можу подрукувати з-під Windows, в Linux середовищі - хіба як текст та просту графіку.

gromko Дата: Пн, 04.05.2009, 20:52 | Повідомлення № 369
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Маю Canon PIXMA IP1800. На офсайті для нього є драйвери, але лише для 32-біт дистрибутивів. Не хочу з’їжджати з 64-бітного Debian Lenny. В базі даних CUPS + Gutenprint не знайшлося (Gutenprint lsb 5.2.2),

Може допоможе - http://forums.opensuse.org/hardwar....-2.html
http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1211718649

Відредаговано: gromko - Пн, 04.05.2009, 21:26
piktor Дата: Пн, 04.05.2009, 23:05 | Повідомлення № 370
Активний учасник
За перше посилання вдячний, спробую, довго мучив Ґуґля, на таке не натрапив.
А от другого могли і не давати, знаючи, що я на linux.org.ua постійно буваю, крім того, ви, напевне, натрапили на моє аналогічне запитання там.

Додано (04.05.2009, 23:05)
До речі, спробував Alt Linux Desktop 4.1 з додатковими репозиторіями - хочу з'їхати з Debian. Рекомендую для тих, хто починає і запитує який Лінукс обрати. It just work.

VicS13 Дата: Вт, 05.05.2009, 11:49 | Повідомлення № 371
Тут живе...
Нагороди: 0
Рейтинг: 6
По поводу обновления Мандривы до 2009.1 RC....

Все таки оно сырое..... Даже для релиз кандидата.....

Так что лучше подождать до официального выхода.....

Newbie Дата: Пн, 11.05.2009, 10:37 | Повідомлення № 372
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
хлопці, підказуйте!
проблемка - не запускається wubi з образу ubuntu 9.04. двічі клацаю, починається процес (в диспетчері задач появляється), а потім зникає без жодного результату чи повідомлення. що не так? моє гугління нічого не дало, може у вас краще получиться?
(потрібен мені wubi, бо при чистій інсталяції не бачу вибору диску, на який ставити Убунту, а отримати її на диск С поряд з Вістою мені якось не посміхається :Q )
piktor Дата: Пн, 11.05.2009, 20:04 | Повідомлення № 373
Активний учасник
З консолі запустіть - повинне хоч щось сказати.

Додано (11.05.2009, 20:03)
Щось я не зрозумів - wubi.exe - windows програма, а ви сказали:

Quote (Newbie)
проблемка - не запускається wubi з образу ubuntu 9.04

Запускайте Вісту і пробуйте, якщо я вірно вас зрозумів.

Додано (11.05.2009, 20:04)
Чи, може, ви мали на увазі "не запускається wubi з образом Ubuntu 9.04"?

Newbie Дата: Пн, 11.05.2009, 21:52 | Повідомлення № 374
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
був образ (звідси https://wiki.ubuntu.com/UNR ), в якому ubuntu і wubi до неї (я так розумію, це просто програмка-інсталятор із середовища віндовс, тому і написала, що з образУ). образ успішно записано на бутабельну флешку (одразу скажу - з флешки запускається лайв-режим).
з Вісти намагаюсь запустити wubi, безрезультатно. з командного рядка? спробувала, але без різниці абсолютно. скачала окремо wubi (думала може глюк у файлі) - такий же результат (тобто його відсутність).

п.с. виділеного жирним я не зрозуміла :)

Ktara Дата: Пн, 11.05.2009, 22:21 | Повідомлення № 375
Перспективна вчителька
Нагороди: 36
Рейтинг: 285
Quote (Newbie)
wubi з образу ubuntu 9.04

Quote (piktor)
з образом

Quote (Newbie)
п.с. виділеного жирним я не зрозуміла :)

все нормально, учили правильным окончаниям в словах :)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 25 з 119«122324252627118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.