Вт, 26.09.2017, 15:41
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 22 з 118«122021222324117118»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 25
Рейтинг: 325
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
W-w-W Дата: Пн, 20.04.2009, 10:04 | Повідомлення № 316
Ветеран спілкування
Нагороди: 10
Рейтинг: 206
Quote (Karl)
Windows XP Microsoft Office 2003 WinRar DrWeb Pascal - все ліцензійне, а нащо більше

А вам цього достатньо для успішного навчання? В багатьох школах ніяких ліцензійних програм нема. Для роботи вчителя ще потрібні такі програми як нетопскул, файнрідер, навчальні програми, плеєри, різні кодировщики без яких не обійтись, але вони коштують дорого і МОН їх не закупляло для школи.

Quote (Karl)
А в житті учні будуть стикатися тільки з віндовсом

Чому? Не тільки з віндовсом, вони матимуть широкі знання про багато ОС і рано чи пізно вони їм знадобляться! Світ змінюється, може настати такий день, що віндовс вже буде неактуальний!

Quote (Karl)
Міністерство і так нам дало (перелік вище)

Я вам ще раз кажу, що те що у вас є, не означає, що цим всім забезпечені решта шкіл. Прогляньте по форуму який стан забезпечення ліцензійними програмами і зробіть висновки!
НІКОЛЯ Дата: Пн, 20.04.2009, 10:08 | Повідомлення № 317
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Quote (Karl)
все ліцензійне, а нащо більш

Да не густо живете . Набір справді серйозний . ;) А для чого лінукс ви зрозумієте прочитавши інформацію нашого колеги gromko яка знаходиться зверху і відмічена синім кольором . Ну і ще хочаб 4 поперені сторінки .

Відредаговано: НІКОЛЯ - Пн, 20.04.2009, 10:22
Karl Дата: Пн, 20.04.2009, 10:49 | Повідомлення № 318
АнтиЛінукс
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (Махновець_Ігор)
файнрідер, навчальні програми

Файнрыдер та навчальні програми ми теж маємо

Quote (Махновець_Ігор)
такі програми як нетопскул

Без нього можна обійтися

Quote (Махновець_Ігор)
і МОН їх не закупляло для школи.

Значить вони не нада в школі

Quote (Махновець_Ігор)
і рано чи пізно вони їм знадобляться!

Пізно

Quote (Махновець_Ігор)
Я вам ще раз кажу, що те що у вас є, не означає, що цим всім забезпечені решта шкіл. Прогляньте по форуму який стан забезпечення ліцензійними програмами і зробіть висновки!

Не може буть що їм не давали - є вимоги до НКК і там все сказано

Quote (НІКОЛЯ)
А для чого лінукс ви зрозумієте прочитавши інформацію нашого колеги gromko яка знаходиться зверху і відмічена синім кольором . Ну і ще хочаб 4 поперені сторінки .

Читав там є мої дописи. Але моя думка така - у міністерстві сидять умні люди а вони ці лінукси до школи не пускали
НІКОЛЯ Дата: Пн, 20.04.2009, 10:57 | Повідомлення № 319
Знавець вірусів
Quote (Karl)
Читав там є мої дописи. Але моя думка така - у міністерстві сидять умні люди а вони ці лінукси до школи не пускали

Погано читали.! Вже готуєтся наказ що до використання альтернативного вільного ПЗ в навчальніх закладах . А так як останні 2 місяці взялись за ліцензію не на жарт , то я думаю це ще буде одним великим поштовхом до прискорення переходу на лінукс , і тут ви нічого не вдієте , прогрес не стоїть на місті , на прикладі історії ми знаєм що стримати дане явище не можливо.
Karl Дата: Пн, 20.04.2009, 13:31 | Повідомлення № 320
АнтиЛінукс
Quote (НІКОЛЯ)
Вже готуєтся наказ що до використання альтернативного вільного ПЗ в навчальніх закладах

Я тільки читав що міністерство заключило угоду з Майкрософт по використанню саме їх програм

Відредаговано: Karl - Пн, 20.04.2009, 13:32
PanPete Дата: Пн, 20.04.2009, 14:28 | Повідомлення № 321
Наполегливий учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (Karl)

Не може буть що їм не давали - є вимоги до НКК і там все сказано

Шановний Karl, ранні поставки (до 2004 року) відзначалися тим, що подекуди окрім Windows ніякого іншого ліцензованого ПЗ в них не було. Що по вашому, робити "щасливим володарям" таких кабінетів?
Karl Дата: Пн, 20.04.2009, 15:00 | Повідомлення № 322
АнтиЛінукс
Quote (PanPete)
Шановний Karl, ранні поставки (до 2004 року) відзначалися тим, що подекуди окрім Windows ніякого іншого ліцензованого ПЗ в них не було. Що по вашому, робити "щасливим володарям" таких кабінетів?

По-перше звертитися до відділу освіти - вони не могли допустити такого. Якщо такий факт вже мав місце, то у крайньому випадку треба використати ОпенОфіс, але це вже у крайньому випадку. У нас такі сиуації теж були коли вчитель не дивився що давали або диски покрали учні
PanPete Дата: Пн, 20.04.2009, 15:52 | Повідомлення № 323
Наполегливий учасник
Quote (Karl)
у крайньому випадку треба використати ОпенОфіс
А інший "джентельменський набір"- файловий менеджер, архіватор, антивірусник?
PS - Це я все до того, що незважаючи на ваше ставлення до програмного забезпечення з відкритим кодом, ви все таки повинні визнати доцільність його використання в деяких випадках (не таких вже й поодиноких)

Відредаговано: PanPete - Пн, 20.04.2009, 16:02
Karl Дата: Пн, 20.04.2009, 17:51 | Повідомлення № 324
АнтиЛінукс
Quote (PanPete)
А інший "джентельменський набір"- файловий менеджер, архіватор, антивірусник? PS - Це я все до того, що незважаючи на ваше ставлення до програмного забезпечення з відкритим кодом, ви все таки повинні визнати доцільність його використання в деяких випадках (не таких вже й поодиноких)

Це все питання керывних органів і якщо вони дали комп'ютери то повинні дат й програми до них. Хто стукає тому відчинять
PanPete Дата: Пн, 20.04.2009, 18:01 | Повідомлення № 325
Наполегливий учасник
Karl, в якій країні живете, в якій школі працюєте?
Karl Дата: Пн, 20.04.2009, 18:05 | Повідомлення № 326
АнтиЛінукс
Quote (PanPete)
Karl, в якій країні живете, в якій школі працюєте?

В Україні і в звичайній сільській школі, а те щоя не підтримую всякий вздор - лінукси-шмінукси, відео бейсики та скречі, означає що я не хочу дітям забивать голову дурним. Наші діти учать Паскаль і добре
НІКОЛЯ Дата: Пн, 20.04.2009, 19:51 | Повідомлення № 327
Знавець вірусів
Quote (Karl)
В Україні і в звичайній сільській школі, а те щоя не підтримую всякий вздор - лінукси-шмінукси, відео бейсики та скречі, означає що я не хочу дітям забивать голову дурним. Наші діти учать Паскаль і добре

З таким успіхом можна сказати додавання з відніманням вивчили , а множення та ділення це дурниці і різні видумки.
Абсурд повний! Про який тоді розвиток інформатики можна говорити з таким підходом до навчання .
Цікаво, ті з ваших учнів , які будуть поступати до вищих вузів , якими гарними словами будуть згадувати вас і дякуватимуть що ви всестороньньо просвітлили їх по всіх темах що до інформатики .
Karl Дата: Пн, 20.04.2009, 20:14 | Повідомлення № 328
АнтиЛінукс
Quote (НІКОЛЯ)
З таким успіхом можна сказати додавання з відніманням вивчили , а множення та ділення це дурниці і різні видумки.

І множення і ділення є у програмі зматематики, а у якій програмі ви бачили лінух?
Quote (НІКОЛЯ)
Цікаво, ті з ваших учнів , які будуть поступати до вищих вузів , якими гарними словами будуть згадувати вас і дякуватимуть що ви всестороньньо просвітлили їх по всіх темах що до інформатики .

Поступають ы КНТУ і ще дякують
Ковальчук_Олександр Дата: Пн, 20.04.2009, 20:42 | Повідомлення № 329
Ветеран спілкування
Рейтинг: 192
Karl, всі Ваші попередні пости і не тільки в цій темі можна вважати флудом в чистому вигляді, оскільки повідомлення зовсім не обгрунтовані.
Скільки Вам можна говорити, що у програмі не звучать слова "windows", "Word", "Excel"...,"Pascal", "WinRar"... Зате чітко звучать терміни "Операціна система", "Текстовий редактор", "Електронні таблиці", "Мова програмування", "Архіватор". Вибір конктретного ПЗ для реалізації програми - право вчителя. Практично в кожному дистрибутиві Лінукс є все небхідне ПЗ для вивчення в школі.
gromko Дата: Пн, 20.04.2009, 22:58 | Повідомлення № 330
Лінуксоїд
Нагороди: 25
Рейтинг: 325
АнтиЛінукс - це цікаво, ми самі його піднесли, надавали "звань", а він і слухати не хоче - причому тут Linux?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 22 з 118«122021222324117118»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.