Сб, 23.09.2017, 05:08
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 21 з 118«121920212223117118»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 25
Рейтинг: 325
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
piktor Дата: Сб, 18.04.2009, 13:57 | Повідомлення № 301
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (swetikccc)
Цікавий дистрибутив http://www.infralinux.org/

Нічим не цікавий, тим більше для нас. Взяли Убунту, доставили свою заставку, свій набір встановлених пакетів. Я не знайшов на сайті навіть списку наявного в комплект ПЗ та їх версій, та іншої інформації про дистрибутив. З таким самим успіхом тягнемо українську Грушу, DeepStyle чи MOPSLinux.
Я за оригінальний Debian. Хоч він і не такий one-click, як Убунта чи її похідні, але потрібне ПЗ, в тому числі і освітнього характеру, дуже легко доставляється із величезного репозиторію.
gromko Дата: Сб, 18.04.2009, 14:14 | Повідомлення № 302
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Нічим не цікавий, тим більше для нас. Взяли Убунту, доставили свою заставку, свій набір встановлених пакетів. Я не знайшов на сайті навіть списку наявного в комплект ПЗ та їх версій, та іншої інформації про дистрибутив. З таким самим успіхом тягнемо українську Грушу, DeepStyle чи MOPSLinux. Я за оригінальний Debian. Хоч він і не такий one-click, як Убунта чи її похідні, але потрібне ПЗ, в тому числі і освітнього характеру, дуже легко доставляється із величезного репозиторію.

Вибір дистрибутива - питання суто уподобання. Немає суттєвої різниці між Debian чи Ubuntu або Fedora чи Mandriva - дещо різниться дизайн і по тому. А так то все дуже схоже. Я, наприклад, використовую Mandriva і мені подобається, хоча іншим може подобатись щось інше

swetikccc Дата: Сб, 18.04.2009, 14:45 | Повідомлення № 303
Ветеран спілкування
Рейтинг: 346
Quote (piktor)
Нічим не цікавий, тим більше для нас. Взяли Убунту, доставили свою заставку, свій набір встановлених пакетів.

цікавий якраз OpenOffice.org Pro, а доставити можна в усіх дистрибутивах і з того ж самого депозитарію

Відредаговано: swetikccc - Сб, 18.04.2009, 14:48
gromko Дата: Сб, 18.04.2009, 17:09 | Повідомлення № 304
Лінуксоїд
Quote (swetikccc)
цікавий якраз OpenOffice.org Pro,

З не-Про можна зробити суперПРО і без Інфри
piktor Дата: Сб, 18.04.2009, 22:31 | Повідомлення № 305
Активний учасник
Quote (gromko)
Вибір дистрибутива - питання суто уподобання.

Згоден.
Quote (gromko)
Немає суттєвої різниці між Debian чи Ubuntu або Fedora чи Mandriva - дещо різниться дизайн і по тому.

Невірно, сідайте, 2, взавтра з батьками до школи.
Дистрибутиви відрізнаються не тільки дефолтними темами оформлення та розмірами репозиторіїв. Є універсальні дистрибутиви, типу Debian, з них можна дійсно скласти що завгодно, але вони не зовсім підходять для новачка - не найпростіші в адмініструванні. Навіть Убунта має різні версії - серверна, домашня, освітня. Чи вони нічим не відрізняються по вашому?
Є Slackware - для гурманів, що запаслися "Візином".
Є Федора - для експериментів.
Є Red Hat Enterprise та SuSE Enterprise - для серверів.
Ваша улюблена Мандріва теж має серверну версію, наскільки я пам’ятаю.
Є Gentoo в кінці кінців.
gromko Дата: Сб, 18.04.2009, 22:48 | Повідомлення № 306
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Невірно, сідайте, 2, взавтра з батьками до школи. Дистрибутиви відрізнаються не тільки дефолтними темами оформлення та розмірами репозиторіїв. Є універсальні дистрибутиви, типу Debian, з них можна дійсно скласти що завгодно, але вони не зовсім підходять для новачка - не найпростіші в адмініструванні. Навіть Убунта має різні версії - серверна, домашня, освітня. Чи вони нічим не відрізняються по вашому? Є Slackware - для гурманів, що запаслися "Візином". Є Федора - для експериментів. Є Red Hat Enterprise та SuSE Enterprise - для серверів. Ваша улюблена Мандріва теж має серверну версію, наскільки я пам’ятаю. Є Gentoo в кінці кінців.

Все це так, і я це знаю. Тут ми говоримо про звичайного користувача (нехай і вчителя) - для більшості випадків серверний варіант йому ні до чого (є і виключення). Edubuntu та EduMandriva не э операційними системами, а всього лише додатковим набором пакетів - контрібами.Знайомий на питання чим відрізняється Knoppix від Альта відповів, що у першому мало програм, і "програми" з Альта до нього не підходять.

piktor Дата: Сб, 18.04.2009, 22:58 | Повідомлення № 307
Активний учасник
Quote (gromko)
Тут ми говоримо про звичайного користувача (нехай і вчителя)

Ну, якщо ми заговоримо про зовсім звичайного користувача - учня, то йому дійсно байдуже що там - Mandriva чи Slackware. KDE в обох дистрах має однаковісінький вигляд і працює однаково (дефолтні теми оформлення до уваги не беремо - це міняється мишкою за 5 хвилин)
Але не зовсім звичайний користувач вчитель мусить це діло сам адмініструвати, доставляти потрібні програми, налаштовувати мережу. А от тут точно відрізняються дистрибутиви один від одного.
P.S. Ніяк не доберуся до рідної школи, щоб довести наявний там сервер до такого вигляду, щоб усі гості заздрили. Хочу поставити PDC на Samba, щоб кожен клас мав свою теку з документами і пароль, можна спробувати локальний jabber server (щоб учні могли тихенько списувати :$ ), підняти Апача з MediaWiki, ну і просто файлосховище. Наразі сервер лише роздає інтернети.
gromko Дата: Нд, 19.04.2009, 09:04 | Повідомлення № 308
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Ніяк не доберуся до рідної школи, щоб довести наявний там сервер до такого вигляду, щоб усі гості заздрили. Хочу поставити PDC на Samba, щоб кожен клас мав свою теку з документами і пароль, можна спробувати локальний jabber server (щоб учні могли тихенько списувати ), підняти Апача з MediaWiki, ну і просто файлосховище. Наразі сервер лише роздає інтернети.

Це вже буде "щось"
НІКОЛЯ Дата: Нд, 19.04.2009, 13:45 | Повідомлення № 309
Знавець вірусів
Нагороди: 17
Рейтинг: 197
Тут можна скачати без проблем відеоуроки по лінуксу інсталяха + інше
Видео самоучитель по Debian Linux и Ubuntu Linux.Софтобучение
image
Год выпуска: 2008
Язык: русский
Видео кодек: XviD
Видео: Расширение 1024*768
Аудио: mp3; 24000Гц; 2 канала; Битрейт 56 кб/сек
32 видео урока из которых вы узнаете:

Как установить Debian Linux
Как установить Ubuntu Linux
Использование основных консольных команд.
Как компилировать ядро Linux
Управление разделами
Выполнение резервного копирования
Восстановление системы
И многое-многое другое.
Урок 01. Создание разделов в Windows
Урок 02. Установка Debian Linux
Урок 03. Установка Debian Linux в текстовом режиме
Урок 04. Установка Ubuntu Linux
Урок 05. Основные консольные команды
Урок 06. Установка сценария для удаления файлов
Урок 07. Интерфейс GNOME
Урок 08. Компиляция программного обеспечения
Урок 09. Программа записи дисков GnomeBaker
Урок 10. Обозреватель файлов Nautilus
Урок 11. Запуск программ Windows
Урок 12. Создание общей конфигурации Wine
Урок 13. Терминал GNOME
Урок 14. Загрузка Linux с помощью загрузчика Windows
Урок 15. Компиляция ядра Linux
Урок 16. Управление разделами
Урок 17. Программа разметки дисков GParted
Урок 18. Создание новых пользователей
Урок 19. Резервное копирование
Урок 20. Установка сценария для резервного копирования
Урок 21. Восстановление системы
Урок 22. Управление демонами
Урок 23. Установка соединения с Сетью через ADSL
Урок 24. Установка Virtual PC
Урок 25. Настройка BIOS виртуального ПК в Virtual PC
Урок 26. Создание виртуального ПК
Урок 27. Установка VMware Workstation
Урок 28. Создание виртуальной машины в VMware
Урок 29. Настройка VMware и запуск виртуальных машин
Урок 30. Настройка BIOS виртуального компьютера VMware
Урок 31. Добавление оборудования в виртуальный компьютер
Урок 32. Использование реальных дисков в VMware Workstation
linuxvideo.rar (475.61Mb)

http://berloga.net/view.php?id=43643

Karl Дата: Нд, 19.04.2009, 23:54 | Повідомлення № 310
АнтиЛінукс
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Назвіть мені для чого мені це лінукс у школі коли вже є віндовс. Ніколи цей лінукс не буде вивчаться у школі, то нашо ця тема (я вже казав про це)
W-w-W Дата: Пн, 20.04.2009, 00:15 | Повідомлення № 311
Ветеран спілкування
Нагороди: 10
Рейтинг: 202
Quote (Karl)
Назвіть мені для чого мені це лінукс у школі коли вже є віндовс.

Шановний Karl, кожна ОС має право на існування, і лінукс не виняток.
Ну й що, що є віндовс? Він платний, ліцензії коштують захмарно, а лінукс - безкоштовна ОС.
Для того лінукс, щоб знати крім Віндовс й інші ОС.

Quote (Karl)
Ніколи цей лінукс не буде вивчаться у школі

Чому не буде? Багато людей його використовують, вчать дітей, а ви стверджуєте, що не будуть вчити.

Quote (Karl)
то нашо ця тема (я вже казав про це)

Цікаво, а ви про інших думаєте, їхні проблеми визнаєте?
Ну якщо вам не потрібно, то іншим потрібно, дивлячись по постах даної теми - вона популярна, а значить корисна!!!!!!
Karl Дата: Пн, 20.04.2009, 00:26 | Повідомлення № 312
АнтиЛінукс
Quote (Махновець_Ігор)
Ну й що, що є віндовс? Він платний, ліцензії коштують захмарно, а лінукс - безкоштовна ОС.

Нащо мені безкоштовний лінукс коли в школі стоїть віндовс і всі програми якраз під нього

Quote (Махновець_Ігор)
Чому не буде? Багато людей його використовують, вчать дітей, а ви стверджуєте, що не будуть вчити.

Скільки цьому лінукс років а у школі його так і не вчать

Quote (Махновець_Ігор)
Ну якщо вам не потрібно, то іншим потрібно, дивлячись по постах даної теми - вона популярна, а значить корисна!!!!!!

Не все про що говорять корисне в школі
W-w-W Дата: Пн, 20.04.2009, 00:38 | Повідомлення № 313
Ветеран спілкування
Нагороди: 10
Рейтинг: 202
Quote (Karl)
Нащо мені безкоштовний лінукс коли в школі стоїть віндовс і всі програми якраз під нього

І всі програми у вас ліцензійні???

Quote (Karl)
Скільки цьому лінукс років а у школі його так і не вчать

ну небагато, але його вчителі використовують, і я теж планую використовувати його в школі

Quote (Karl)
Не все про що говорять корисне в школі

Ясне діло, що не все, але його переваги очевидні, особливо для сільських шкіл, які не мають значних коштів на придбання ліцензій на програми
swetikccc Дата: Пн, 20.04.2009, 02:15 | Повідомлення № 314
Ветеран спілкування
Рейтинг: 346
В кого стоїть альтовський Школьный Сервер?
Як він Вам?
Цікавить виділене
Школьный Сервер — серверная операционная система с широкой функциональностью,
полностью настраиваемая через веб-интерфейс, через который осуществляется управление компонентами.

Состав:

веб-приложения для помощи в организации учебного процесса:
Moodle - система дистанционного и интерактивного обучения, содержит примеры курсов;
Mediawiki - система для организации «базы знаний», с использованием технологии Wiki;

для организации локальной сети:
DHCP- и DNS-серверы;
прокси-сервер Squid (с поддержкой вывода статистики доступа);
межсетевой экран;
управление сетевыми интерфейсами;
сервер точного времени;
файловые серверы:
Samba-сервер (для организации доступа к каталогам, доступным по протоколу Samba);
FTP-сервер;
интерфейс для создания локальных зеркал репозиториев;
сервер печати CUPS;
MySQL (для Moodle и Mediawiki);
веб-сервер Apache2;
интерфейс для обновления системы (включая настройку обновлений);
резервное копирование;
управление учётными записями (в том числе, возможность импорта учётных записей из системы 1С:Хронограф);
почтовый сервер с поддержкой средств борьбы с вирусами и спамом.

Karl Дата: Пн, 20.04.2009, 09:28 | Повідомлення № 315
АнтиЛінукс
Quote (Махновець_Ігор)
І всі програми у вас ліцензійні???

Windows XP
Microsoft Office 2003
WinRar
DrWeb
Pascal
- все ліцензійне, а нащо більше

Quote (Махновець_Ігор)
ну небагато, але його вчителі використовують, і я теж планую використовувати його в школі

А в житті учні будуть стикатися тільки з віндовсом

Quote (Махновець_Ігор)
Ясне діло, що не все, але його переваги очевидні, особливо для сільських шкіл, які не мають значних коштів на придбання ліцензій на програми

Міністерство і так нам дало (перелік вище)
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 21 з 118«121920212223117118»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.