Сб, 18.11.2017, 10:21
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 20 з 119«121819202122118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
Jokerz Дата: Чт, 12.02.2009, 22:46 | Повідомлення № 286
Хостер
Нагороди: 4
Рейтинг: 102
Этой инфы мало, какой антивирус вы скачали, какой формат файла. А то не понятно толи архив толи рпм.

Мне вот только не понятно, файлы уже были заражены и вы скопировали на сервер их? Просто как может заражать в линуксе это вопрос...
Я понимаю так на сервере стоит прокси для раздачи инета на клиенты, и нужно после прокси поставить антивирус для проверки трафика на вирусы, так? Если на машинах вирусы то чистите там. Я глубоко убежден что на сервере файлы не заражались, а скопированы были туда уже зараженные.

Додано (12.02.2009, 22:40)

Quote (Nicola)
DNS, SMTP, Apache сервера

yum install bind
yum install sendmail или Exim
yum install httpd

По поводу настройки, пишите вопросы буду отвечать на них по мере возможности

Додано (12.02.2009, 22:42)
еще наверно вам нужен MySQL его аналогично.

Додано (12.02.2009, 22:46)
еще в помощь http://asplinux.net/node/2773

Ostrenko_Aleks Дата: Пт, 13.02.2009, 09:09 | Повідомлення № 287
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 7
Дякую за відповіді!
Перед копіюванням файли я перевірив на віруси. Сама система вірусів не має, а файли я час від часу перевіряю по мережі антивірусом, лікую їх, але вони поситійно заражаються. На всіх інших машинах стоїть антивірус, який постійно оновлюється.
Спробую пошукати інший антивірус.

Відредаговано: Ostrenko_Aleks - Пт, 13.02.2009, 09:10
Jokerz Дата: Пт, 13.02.2009, 11:41 | Повідомлення № 288
Хостер
Рейтинг: 102
напишите, каким образом вы по сети на линуксовый сервер ложите файлы? Вы подняли самба сервер? или по фтп?
Дело в том что по самба сервер легко вирусы шарятся, это таже шара как и в винде. смысла на сервере ставить антивирус не вижу, ищите на клиентах вирусы. Вероятно их приносят снова и снова на носителях. <_<

В таком случае решением есть:
1. изолировать на период проверки компы от носителей. Проверяйне не по локалке ибо по локалке не все папки видно. (очень часто вирус прячется в директориях востановления данные либо в директории корзины на дисках) или еще в системных куда по сети доступа нету на чтение тем более на запись для удаления вируса.
Установите антивирус на каждый и прогоните через него машину глобально т.е. все диски и память.
2. Затем проверте все файлы на сервере. Только вот желательно когда проверять будите отключить сеть. А то проверили и вирус снова через нее и залез обратно.

Попробуйте такой варинт, это долго но поможет точно.
Потому как по моему мнениею у вас где то остаеться он и так же дальше заражает. Это как рак, у вас уже пошли метастазы, потому если не удалить всю опухоль а оставить хотя бы клетку то опухоль будет снова.

Відредаговано: Jokerz - Пт, 13.02.2009, 12:44
Ostrenko_Aleks Дата: Сб, 14.02.2009, 08:22 | Повідомлення № 289
Часто заходить...
Большое спасибо за совет!!!
Обязательно попробую.
piktor Дата: Нд, 15.02.2009, 00:19 | Повідомлення № 290
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Тільки годин малувато, щоб з цим повноцінно погратися з дітьми. Треба викидати із курсу інформатики Офіс. :$ Нехай вивчають самостійно.
P. S. Мої друзі, що не працюють в освіті, дуже багато кричать - навіщо вчити дітей "мишкотяганню", краще дати їм більше логічних основ, програмування і т. д., тобто те, де треба думати. А мишку вони (діти) самі засвоять. Я, навіть з ними погоджуюся, але до тих пір, доки мені в руки не потрапить черговий набраний учнями документ, де абзаци робляться пробілами, перехід на нову сторінку - багатократним символом абзацу замість розриву сторінки, а особливо (тримайтеся!) дві колонки зроблені пробілами - тоді я передумую фантазувати і вчу дітей самому простому. Бо програмувати їм чи доведеться, а от курсову/дипломну/інші документи верстати - майже стовідсотково.

Додано (15.02.2009, 00:19)
P.P.S. Приємно, що на Scratch є sources - ця штуковина може мати community.

Ostrenko_Aleks Дата: Нд, 15.02.2009, 18:21 | Повідомлення № 291
Часто заходить...
Quote (piktor)
Треба викидати із курсу інформатики Офіс. Нехай вивчають самостійно. Краще дати їм більше логічних основ, програмування

А де далі в житті вашим учням знадобиться програмування?
Я працюю в сільській школі і у мене багато годин (10-11 клас інформаційні технології по 6 год.+ по 2 години інформатики). На протязі 10 класу я викладаю курс користувача та офіс, а в 11 майже весь рік основи програмування. Але з тих учнів що закінчили школу (аце вже 4 випуски) тільки 2 далі займаються програмуванням. А ось учні, які навчаються в інститутах вже не раз дякували за курс офісу, тому що він їм дуже став у пригоді.

Відредаговано: Ostrenko_Aleks - Нд, 15.02.2009, 18:22
gromko Дата: Нд, 15.02.2009, 19:51 | Повідомлення № 292
Лінуксоїд
Quote (Ostrenko_Aleks)
А де далі в житті вашим учням знадобиться програмування? Я працюю в сільській школі і у мене багато годин (10-11 клас інформаційні технології по 6 год.+ по 2 години інформатики). На протязі 10 класу я викладаю курс користувача та офіс, а в 11 майже весь рік основи програмування. Але з тих учнів що закінчили школу (аце вже 4 випуски) тільки 2 далі займаються програмуванням. А ось учні, які навчаються в інститутах вже не раз дякували за курс офісу, тому що він їм дуже став у пригоді.

А де далі в житті нашим учням знадобляться законі Ньютона, таблиця Мендєлєєва, інтеграли, похідні, декартові координати, японська поезія, астрономія, будова автомата Калашникова, складносурядні речення? Висновок - залишити лише буквар, вивчити роботу на калькуляторі, та ще й Windows з Microsoft Office вкупі. Опісля можна вручати атестат та відправляти на збирання апельсинів в Португалії. Вибачте, але офісні технології не є власне інформатикою - так це технологія, так само, як і забивання цвяхів або закручування гайок. Так користуватись офісними технологіями треба вміти, але це не є основним в інформатиці. Приклад: як можна порівняти двох механіків - вченого-маханіка та слюсаря-механіка, навіть сфера діяльності у них різна.

Quote (piktor)
Я, навіть з ними погоджуюся, але до тих пір, доки мені в руки не потрапить черговий набраний учнями документ, де абзаци робляться пробілами, перехід на нову сторінку - багатократним символом абзацу замість розриву сторінки, а особливо (тримайтеся!) дві колонки зроблені пробілами - тоді я передумую фантазувати і вчу дітей самому простому. Бо програмувати їм чи доведеться, а от курсову/дипломну/інші документи верстати - майже стовідсотково.

А суть того ж документу (що набрали учні) змінилась від того, що "абзаци та розриви"? Чи при друку змыниться вигляд документу? Звичайно, э певні правила, але не може бути двох колонок зроблених пропусками, а якщо і є то це вина вчителя.
piktor Дата: Нд, 15.02.2009, 20:57 | Повідомлення № 293
Активний учасник
Quote (Ostrenko_Aleks)
А де далі в житті вашим учням знадобиться програмування?

Я вас благаю - читайте мої дописи до кінця перед тим, як відповідати на них.
Quote (gromko)
А суть того ж документу (що набрали учні) змінилась від того, що "абзаци та розриви"?

Ну, якщо його відправляти відразу на друк - то різниці немає, але такі документи до мене не потрапляють - немає сенсу. А от спробуйте з ними щось зробити з ними далі. Здивуєтеся, що самі знаєте стільки нецензурних слів.
Quote (gromko)
Звичайно, э певні правила, але не може бути двох колонок зроблених пропусками, а якщо і є то це вина вчителя.

Недавно натрапив на документ, роблений моїм колишнім учнем. Було приємно - принаймні, що таке табуляція він не забув.
zzalex Дата: Ср, 18.03.2009, 10:01 | Повідомлення № 294
Новий користувач
Рейтинг: 0
Лінукс дуже потрібен в школі. Я трохи відступив від програми і даю його дітям. Зараз багато фірм пропонують диски з Лінуксом. Доставка поштою. Оплата тільки за вартість носія+пересилка. Остання версія Федора-Коре мені коштувала 54 грн (6 дисків)

Відредаговано: zzalex - Ср, 18.03.2009, 10:12
piktor Дата: Пт, 20.03.2009, 19:52 | Повідомлення № 295
Активний учасник
Quote (zzalex)
Остання версія Федора-Коре мені коштувала 54 грн (6 дисків)

Полюбляєте ретро?
P.S. - Федора вже не коре з 7-ї версії, якщо не помиляюся. Якій вже років зо два. По мірках розвитку ПЗ це вже ретро. :)
mouse Дата: Пт, 17.04.2009, 13:43 | Повідомлення № 296
Ветеран спілкування
Рейтинг: 62
Федора 10
Є вже Федора 11 бета

Відредаговано: mouse - Пт, 17.04.2009, 13:45
GarryPotter Дата: Пт, 17.04.2009, 20:30 | Повідомлення № 297
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
НІКОЛЯ "грозился" где-то на форуме. что у него почти готовая сборка Линакса для учебных заведений
piktor Дата: Пт, 17.04.2009, 20:44 | Повідомлення № 298
Активний учасник
Quote (mouse)

Є вже Федора 11 бета

Угу, тільки до школи її не треба, для запобігання збагачення лексикону учнів новими нецензурними словами.
gromko Дата: Сб, 18.04.2009, 00:40 | Повідомлення № 299
Лінуксоїд
Якщо у Вашому навчальному закладі використовується ОС Linux, зареєструйте свій заклад на вікі за адресою - http://edu.root.ua/index.p....акладів

Відредаговано: gromko - Сб, 18.04.2009, 00:41
swetikccc Дата: Сб, 18.04.2009, 08:34 | Повідомлення № 300
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Цікавий дистрибутив http://www.infralinux.org/
Описание: Система InfraLinux — это производный дистрибутив GNU/Linux с полным циклом, созданный на базе децентрализованного репозитория Debian.
Система InfraLinux создавалась для внутреннего использования в компании "Инфра-Ресурс" как платформа для разработки и отладки OpenOffice.org Pro.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 20 з 119«121819202122118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.