Сб, 19.10.2019, 17:27
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
gromko Дата: Сб, 27.12.2008, 16:08 | Повідомлення № 256
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Quote (Ketrin)
Все у порядку, все нормально зробили я впевнена, дармового інтернету не дали от і усе.

Скоріше всього, що так і було

Quote (Ketrin)
В учнів немає мотивації, бо найважливіша для них мотивація - розваги, або пізнавальний інтерес

Це беззаперечно так!

Quote (Ketrin)
А у вивченні Nix-систем головна мотивація - якщо ти вивчиш, то зможеш бути високооплачуваним і затребуваним спеціалістом, а вони для учнів поки що не на першому плані.

Це не так - більшості підлітків всерівно яка система, лише на початку у них є той самий пізнавальний інтерес, як до всього нового. Гроші майбутнього (чи майбутні гроші - ті, що будуть років за шість їх не цікавлять - тільки сьогодні і зараз)

Quote (Jokerz)
Изучение к примеру html тоже в школе может заинтересовать создать свой сайт, это как бы толчок для ученика

При вивченні HTML основне питання - нащо це все коли його можна зробити без проблем за допомогою візуального редактора. Шановні, ще раз повторюю - в школі не слід вчити Linux, ні Windows - слід навчати загальним принципам роботи систем та роботи з системами, а то все освіта у нас якась однобока.

Quote (Jokerz)
а в никсах что такого? сидишь разбираешься а толку ноль с тех знаний щас.

Про це вже раніше було сказано. У нас учні працюють в середовищі Linux, але ъх не цыкавлять принципи роботи ядра, використання пам'яті та інше, вони - користувачі

Quote (piktor)
Vista. 1 DVD. На ньому - лиша сама ОС, ну ще невеликий набір стандартного софту. Mandriva. 1 DVD. На ньому - джентельменський набір софту, достатній для організації робочої станції. А, також, значно ширші можливості кастомайзингу, що дозволяють витиснути із своєї системи все. (слово "катосмайзинг" перед ними не вживав). Ну і ресерсів їсть поменше.

Це я все знаю. Дітей цікавлять лише зовнішні ефекти, та й то на короткий час

Quote (piktor)
Прямо в точку. Вони ніяк не могди зрозуміти, чому-ж я, такий нехороший, замість просто пустити їх в інтернет, заставляю їх працювати в ненависному Excel чи ще щось. Типу, нащо воно нам знадобиться?

Про що і я. Де мотивація - нвіщо їм вчити?

Quote (piktor)
Питаю - а нащо вам знадобиться %те, по що вони лазят в інтернет%? Адекватної відповіді, звісно, не отримую.

Інформаційна залежність - так це називається (типу наркоманії - віртуальне спілкування і повна безвідповідальність)

Quote (Ковальчук_Олександр)
Щодо Лінукс, то я зараз читаю літературу, встановив на домашньому ПК Мандріву 2008, помаленько освоюю. Жалко, що Офіс в Мандріві OpenOffice.org 2.2.1., хочеться 3-ї версії, але скачати не має можливості, а так все класно. Враження супер!

Ось чим класний вчитель відрізняється від посередньості - він бажає весь час пізнавати щось нове (освіта протягом всього життя). Так тримати!
GarryPotter Дата: Нд, 28.12.2008, 09:07 | Повідомлення № 257
Прописаний назавжди
Повідомлень: 357
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Декылька запитань.
1. Де знайти методичні розробки або уроки по Гімпу?
2. Як у Гімпі встановити кисті (пензлі, brush) від Фотошоп (люди таке роблять)?
3. Як у Гімпі використовувати фільтри (плагіни) з Фотошоп (маю відомості що вони працюють і в Гімпі)?
4. Чи можна використовувати в Гімпі ефекти слоя?
valko Дата: Нд, 28.12.2008, 10:31 | Повідомлення № 258
Новий користувач
Повідомлень: 12
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Привіт усім. Думаю, що вітку по Лінуксу потрібно розбити на підвітки версій, буде видно які використовуються в школах, і будуть більш конкретні запитання. Моя думка по використанню Лінукса в школі наступна: Юнікс системи ідально підходять для налаштування служб та сервісів в школі, але використовувати його як програмний курс не варто. І головна причина в розбіжності версій і адаптації програмного забезпечення. Вчителю буте потрібно знати такі речі, щоб пояснити допитливому школяреві чому тут так, а тут так, що можна кожному давати сертифікат системного адміністратора. Погоджуюсь з
Quote ( )

Ось чим класний вчитель відрізняється від посередньості - він бажає весь час пізнавати щось нове (освіта протягом всього життя).

але щоб все класно функціонувало потрібно тільки цим і займатись, тоді не лишеться часу на методику, роботу з обдарованими...
А я сам горю цим і мені це дуже цікаво, вже три роки в мене працює сервер на FreeBSD (вітка UNIX систем) і скільки всяких казусів було з Віндами і іншими речами, а він три роки безперебійно прцює і ніколи з ним нічого не трапляється.
І тому використовувати UNIX системи потрібно і на додаткових курсах вичати, але не на уроках.
Звичайно якщо Мін. освіти заставить, то вчити будемо, але якість знань учнів впаде.


Відредаговано: valko - Нд, 28.12.2008, 10:50
gromko Дата: Нд, 28.12.2008, 18:57 | Повідомлення № 259
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Для тих, хто сумнівався у дієвості адмінвпливу на учительську громадськість - результати конкурсу "Код свободи" (роботи доступні для скачування, адреса нижче)
Технология разработки и внедрения в учебный процесс открытого аналога интерактивной доски
Учебно Методический Комплекс по биологии
Создание элементной базы в САПР KiСad.
Урок по информатике: Графический учебный исполнитель
Уроки по СУБД OpenOffice.org Base
Материал по разработке уроков курса «Информатика и ИКТ»
Программа «Компьютерные игры изнутри»
Информатика 4 класс Алгоритмы
Разложение на простые множители
Базы данных. Цикл уроков
Урок «Загадки природы и человеческого глаза»
Набор тестов по географии
Создание баз данных в ПСПО Linux
Практические занятия по СУБД OpenOffice.org BASE
Методика преподавания. Табличного процессора OpenOffice.org Calc
«Использование ПСПО в образовательном процессе» (TuxPaint, Impress, Writer, Gimp)
ОС LINUX. Первые шаги
«Алгоритмизация и программирование. Редактор Lasarus v0.9.24 бета» 10 класс
Проект «Внедрение свободного программного обеспечения в образовательный процесс»
Презентации по информатике: "Устройство компьютера" "Виды информации" "Умозаключения"
Основы работы в электронных таблицах OO CALC
Цикл уроков по системе аналитических вычислений Maxima
Разработка уроков по использованию CASE Umbrello
Программа курса информатики и ИКТ для 5-6 классов общеобразовательной средней школы
Программа информатизации, «ОС GNU/Linux для системных администраторов образовательных учреждений»
Урок химии в 11 классе "Окислительные свойства азотной и серной кислоты"
Авторская программа курса «Информатика и ИКТ»
Развертывание компьютерного класса и настройка сети
Практикум по компьютерной графике в растровом редакторе Gimp
Урок по матетике для 7-11 классов «Графики и функции»
Разработка урока руского языка с использованием ПСПО
Практикум по компьютерной графике на базе векторного графического редактора Inkscape
Разработки уроков по экологии с использованием ПСПО
Рабочая программа курса Программное Обеспечение ЭВМ, Практические занятия по теме «Табличный процессор OpenOffice.org Calc»
Методическая разработка урока: Карбоновые кислоты
Основы алгоритмизации. Программирование на языке ЛОГО в среде KTurtle для 5 - 6 классов
Презентации к урокам «Человек и информация» в 7 классе
Практикум по GIMP, курс moodle
Календарно- тематическое планирование по предмету «Информатика и ИКТ» 10-11 классы
Цикл уроков по информатике
Создание скульптуры в blender
Программа «Интерактивная геометрия (Kig)» на уроках элективного курса «Знаменитые теоремы планиметрии»
Презентаций к урокам по изучению языка LOGO в среде Kturtle
Программа производственного обучения по профессии «Оператор ЭВМ». Три урока — «Компьютерный турнир» обучающихся на 1 курсе и деловая игра «Рабочий день в компьютерном центре» для 2 курса.
Уроки по OpenOffice Writer, OpenOffice Draw и TuxPaint
Урок по физике: «Сила трения»
Сервер "толстых" терминальных клиентов на ПСПО
Адаптационная педагогическая разработкя «Основы работы с пакетом офисных программ OpenOffice.org»
План-консект уроков по элективному курсу «Технология объектно-ориентированного программирования на языке GAMBAS»
Авторская программа по информатике, план работы ЦОДТ
Организация работы по внедрению свободного программного обеспечения в информационную среду
Разработка уроков курса «Информатика и ИКТ». Опыт изучения текстового процессора LyX в курсе ПО ЭВМ математического факультета МПГУ.
Предмет «ЧЕРЧЕНИЕ» через окно компьютера
Сценарий урока с использованием ПСПО в образовательном процессе: Сравнение дробей
Командный интерпретатор ОС Linux
«Переход от создания баз данных в Паскале к базам данных OpenOffice.org Base. Основные понятия баз данных»
Практическое руководство к программе «Путь к успеху» адаптированное для использования в операционной системе Альт Линукс в рамках конкурса «Код Свободы»
Курс для системы moodle по языкам Logo и Python
Цикл уроков по информатике
Электронное приложение к учебнику Н.Матвеева, Е.Челак, Н.Конопатова, Л.Панкратова Информатика учебник для 3 класса
Среда kTurtle
Учебно-методическое пособие «Создание и подготовка к печати брошюр в OpenOffice.org Writer»
Цикл уроков в 8 классе по теме «Электронные таблицы»
«Свободное программное обеспечение в системе образования Ивановской области»
Разработка уроков с использованием ПСПО по предмету «музыка»
Компьютерный практикум по электронным таблицам OpenOffice.org Calc
Курс «Системы счисления»
Цикл уроков и презентаций по русскому языку
«Календарно-тематические планирования.Проект рабочей программы курса информатики для специальности «сестринское дело»»
Цикл занятий по теме: «Освоение графического редактора TuxPaint» предназначен для учащихся 3-6 классов
Рабочая программа по курсу «Компьютерные издательские системы», учебное пособие по программам обработки растровой графики
Тематическое планирование по ИКТ
Разработка уроков элективного курса «Компьютерная графика в ОС Linux»
Знакомство с интегрированной средой разработки KDevelop
Методические разработки развивающих занятий с использованием программы KTurtle - языка Logo
Информатизации школы на базе ASP Linux и ПСПО (Проект_СОШ_15)
Цикл уроков по курсу «Информатика и ИКТ»
Экономическая география, опрос и презентация
Использование в образовательном процессе школы программных продуктов операционной системы Линукс
Методическая разработка уроков по разделу «Проектирование БД»
Видеокурс по работе с 3D-редактором blender, опыт использования СПО в школе
«Школьная база знаний — MediaWiki». Методическое пособие для преподавателей.
Описание блока уроков по использованию электронных таблиц в 8 классе общеобразовательной школы
Разработки уроков с использованием ПСПО по предмету «Автодело»
Компьютерная графика (TuxPaint)
Тематические уроки по курсу «Информатика и ИКТ»: Little Wizard, Исполнитель KTurtle, Web-конструирование
Обобщающий урок по теме Электрический ток. Амперметр. Вольтметр.
Проект урока: Квадратные уравнения, Теорема Виета
Разработка электронного пособия для развития навыков работы в графическом редакторе Tux Paint учащихся третьих классов
Интерактивная доска и операционная система Linux на уроках информатики
Описание технической организации работы класса или школы на базе ПСПО
Методики и учебные материалы по информатике и графическим редакторам
«Графическое решение систем уравнений с применением программы графопостроитель функции (KmPiot)», тесты по информатики
Учебники-презентации по медицине
Дидактический материал для преподованияx информационных технологий с использование ПСПО
Практические работы по использованию OpenOffice.org Calc для решения финансово-экономических задач
Работа с Базами данных OpenOffice.org. Base
«Основы работы в графическом редакторе Inkscape»
Использование редактора 3D моделей Blender на уроке физики
«Расчеты и построение графиков, диаграмм при помощи электронных таблиц»
Курс PHP в moodle, Комплект лабораторных работ по обучению работе с OpenOffice.org Writer

І це не все. Більше можна дізнатись тут. Матеріали будуть цікаві не тільки вчителям, що використовують ВПЗ
piktor Дата: Нд, 28.12.2008, 23:29 | Повідомлення № 260
Активний учасник
Повідомлень: 534
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (Ковальчук_Олександр)
Сайт можна написати руками,

Чим і займаємося. Тухлими яйцями прошу не кидати - лише тиждень як почав розбиратися.
Quote (gromko)
Скоріше всього, що так і було

Угу. Жлоб який... Важко йому увімкнути роздачу... :)
Quote (gromko)
Це я все знаю. Дітей цікавлять лише зовнішні ефекти, та й то на короткий час

Ну, compiz-fusion показати не вийшло - 3D на старі SiS'и під Лінуксом немає.
gromko Дата: Пн, 29.12.2008, 19:31 | Повідомлення № 261
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Шановні колеги і просто гості форуму!
Вітаю з Новим, 2009, Роком!
Щастя, здоров'я, успіхів у роботі, вдячних учнів та гідної оцінки Вашої нелегкої праці державою!

Як Ви оцінюєте російський проект по впровадженню вільного ПЗ?

piktor Дата: Пн, 29.12.2008, 21:33 | Повідомлення № 262
Активний учасник
Повідомлень: 534
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (gromko)
Як Ви оцінюєте російський проект по впровадженню вільного ПЗ?

Ну, для того, щоб адекватно оцінити проект треба побачити до чого це призводить. Ідея, звісно, хороша,
GarryPotter Дата: Вт, 30.12.2008, 19:09 | Повідомлення № 263
Прописаний назавжди
Повідомлень: 357
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Quote (GarryPotter)
Декылька запитань. 1. Де знайти методичні розробки або уроки по Гімпу? 2. Як у Гімпі встановити кисті (пензлі, brush) від Фотошоп (люди таке роблять)? 3. Як у Гімпі використовувати фільтри (плагіни) з Фотошоп (маю відомості що вони працюють і в Гімпі)? 4. Чи можна використовувати в Гімпі ефекти слоя?

Поговорить всі люблять а відповісти по суті ніхто не відповів

piktor Дата: Ср, 31.12.2008, 00:41 | Повідомлення № 264
Активний учасник
Повідомлень: 534
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (GarryPotter)
Поговорить всі люблять а відповісти по суті ніхто не відповів

Взагалі ніхто не відповів.
Значить, не заходили в гілку люди, що займалися GIMP'ом. Ви-ж у Windows не знаєте гарно ВСІХ популярних програм, чи не так?
GarryPotter Дата: Пн, 05.01.2009, 20:43 | Повідомлення № 265
Прописаний назавжди
Повідомлень: 357
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Quote (piktor)
Значить, не заходили в гілку люди, що займалися GIMP'ом. Ви-ж у Windows не знаєте гарно ВСІХ популярних програм, чи не так?

Тож може "кинете" посилання де що шукати?

piktor Дата: Пн, 05.01.2009, 22:01 | Повідомлення № 266
Активний учасник
Повідомлень: 534
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (GarryPotter)
Тож може "кинете" посилання де що шукати?

Гадаю, це підійде.
gromko Дата: Ср, 14.01.2009, 11:57 | Повідомлення № 267
Лінуксоїд
Повідомлень: 3210
Нагороди: 33
Рейтинг: 406
Чому існує вільне програмне забезпечення? Ви не задумувались над цим питанням? Звичайно, більшість скаже, що в Україні (і на всьому пострадянському просторі) програмне забезпечення і так "вільне" - більшість не платить за нього реальної ціни.
Хто створює вільне ПЗ?
По-перше, його створюють ентузіасти з ідеологічних міркувань, вони вважають, що програмне забезпечення повинне бути вільним у розповсюдженні та використанні.
По-друге, його створюють, ті хто в подальшому прагне заробити на ньому гроші - безкоштовне ПЗ є рекламою майбутнього комерційного проекту.
Також у його створенні зацікавлені потужні корпорації (IBM, Sun) - робота спільноти значно здешевлює процес розробки програмних засобів. Найбільш ефектним прикладом є Open Office - придбавши Star Office та опублікувавши його вихідний код, компанія Sun отримала практично безкоштовно офісний пакет, по потужності порівняний з Microsoft Office.
Можна продати вільне програмне забезпечення? Звичайно так, але, власне, не саме ПЗ, а його підтримку та супровід (чим займаються Red Hat, Mandriva, Sun, IBM). Разом з тим ви не можете придбати програмні засоби від Microsoft - компанія продає лише право використання своїх програм (тобто це не є продаж, коли ви набуваєте необхідних майнових прав щодо виключного володіння ПЗ, а є всього лиш безтерміновою орендою, причому компанія виробник не несе жодної відповідальності щодо збитків, нанесених використанням програми власнику ліцензії чи третім особам)
Чому люди використовують вільне ПЗ?
По-перше, з метою уникнення залежності "від когось" (адже всі люди народжуються вільними - чи не так?).
По-друге, - для економії коштів. У більшості випадків придбання і експлуатація вільного ПЗ є менш затратною порівняно з пропрієтарни програмним забезпеченням.
По-третє, - для пізнання нового, адже вільне ПЗ без проблем можна скачувати, встановлювати, знайомитись з його роботою (а при бажанні - навіть змінити його за своїми уподобаннями)
Так чому люди не використовують вільне ПЗ?
По-перше, через сформований стереотип (адже Windows використовує більшість, значить це мейнстрім).
По-друге, через те що воно безкоштовне (чиновникам не треба безкоштовне ПЗ - чому здогадуйтесь самі, хоча не всі такі чиновники)
По-третє, - іншого вони не знають (і не бажають знати)
Коли вільне ПЗ набуде поширення в Україні?
Воно вже має досить значне поширення - не забуваймо, що вільне ПЗ це не тільки Linux, а й тисячі програм "для Windows". Разом з тим, офіційно ми намагаємось показати свою "крутизну" - в школах на 99 % ми використовуємо Win+Office, соромливо використовуємо Photoshop i Corel, професійні програми для відеомонтажу, боячись визнати, що вони фактично крадені.
Nicola Дата: Чт, 15.01.2009, 11:19 | Повідомлення № 268
Прописаний назавжди
Повідомлень: 401
Нагороди: 2
Рейтинг: 18
Запитання: Як вийти з оболонки KDE та перейти на X Window? (у мене KDE на агліцькій мові а я в ній хіба що 5 слів знаю) Взагалі мені потрібно налаштувати DNS, SMTP, Apache сервера. Ос. ASPLinux 11EXPRESS
valko Дата: Чт, 15.01.2009, 21:20 | Повідомлення № 269
Новий користувач
Повідомлень: 12
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
Хто займається OpenSUSE? Отримав клас з сервером на цій версії UNIX. З налаштуванням SAMBA, APACH проблем не було, але хочу зробити на його основі PDC з використанням LDAP, це приблизно те саме, що в Вінді Active Directory.
Всі статті в неті або не працюють або не підходять. Хто цікавиця цим питанням пишіть, це має бути класно, законно і безкоштовно.
На рахунок налаштувань DNS, DHCP і інших серверів на ASPі є хороша книга Алексея Старовойтова "Сеть на LINUX проектирование, прокладка, эксплуатация". Дивіться на www.kodges.ru


Відредаговано: valko - Чт, 15.01.2009, 21:27
TYP Дата: Пт, 16.01.2009, 11:55 | Повідомлення № 270
Прописаний назавжди
Повідомлень: 468
Нагороди: 6
Рейтинг: 58
Quote (valko)
Де знайти методичні розробки або уроки по Гімпу?
Це не методичка але теж непогано http://docs.gimp.org/ru/
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.