Ср, 22.11.2017, 13:10
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 17 з 119«121516171819118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
PanPete Дата: Чт, 25.12.2008, 13:08 | Повідомлення № 241
Наполегливий учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Quote (gromko)
Если будет указание "сверху", то уже завтра все будут использовать СПО

Григорій Юрійович, будьмо реалістами!
piktor Дата: Чт, 25.12.2008, 16:37 | Повідомлення № 242
Активний учасник
Рейтинг: 19
Quote (gromko)

Quote (PanPete)

Григорій Юрійович мітить в міністри. <_< Майкрософт з освіти гнатиме копняками. Згадаєте колись мої слова.
TigerS Дата: Чт, 25.12.2008, 19:07 | Повідомлення № 243
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Quote (gromko)

Золотые слова.
Именно об этом я и говорил рассматривая радужные ссылки на российский опыт.
Только не верю я, что в ближайшие пару лет наше государство озаботится вопросом ИТ в глобальном масштабе. Равно как и другими важными вопросами :(. Некогда-с.
gromko Дата: Чт, 25.12.2008, 20:07 | Повідомлення № 244
Лінуксоїд
Quote (PanPete)

Реальність така - до школи привозять комп'ютери, встановлюють, підключають, - вчитель отимує готовий продукт, він не встановлює Windows та необхідні програми (все це зроблено до нього). Про рівень навичок адміністрування ОС свідчить той факт, що відсотків 90% вчителів не зможуть превстановити операційну систему, для 50% системний реєстр є таємницею за сімома замками. І нічого, викладають інформатику.
Із власного досвід. Саджу такого вчителя (непоганого) за комп'ютер із Linux'ом. Вмикає, завантажується система - нуль емоцій, все схоже на завантаження Windows (завантаження в графічному режимі). Завантажується KDE. Теж емоцій нуль - все начебто знайоме (звикли, що "Мой компьютер" може зватись просто "Компьютер", або такого значка може зовсім не бути, аналоогічно з головним меню). Поковирявшись хвилин двадцять такий користувач приходить до висновку "І це все? А де ж крутий Linux?". Звичайно, ми не говоримо про адміністрування системи. І російський приклад (2008 року, за подіями якого я слідкую), це добре показав - мвграція на ВПЗ проходить практично без проблем (за виключенням технічних)

Quote (piktor)
Григорій Юрійович мітить в міністри. Майкрософт з освіти гнатиме копняками. Згадаєте колись мої слова.

Я вже повернувся з "владних структур" (і не маю наміру найближчим часом займатися керівництвом чи освіти, чи району). Не треба перегинати палицю - повинна бути свобода вибору, повинне бути фінансування освіти не на рівні району, а на рівні шкіл - хай вони самі визначаються, яке програмне забезпечення їм використати. Хтось обере ВПЗ, а комусь до вподоби Microsoft Windows

Quote (TigerS)
Только не верю я, что в ближайшие пару лет наше государство озаботится вопросом ИТ в глобальном масштабе. Равно как и другими важными вопросами :(. Некогда-с.

Государство - это мы (слова Людовика XIV, наверное). Для чиновника, независимо от ранга и отрасли, главное статус-кво - стабильность, лишь бы ничего не менялось. Поэтому движение в верхах возможно лишь при серьезном давлении "снизу". Если оставить все как есть сегодня, то и через десять лет ничего не изменится. Господа читайте прессу, особенно выступления министра просвещения - он уже упоминает о подвижках системы просвещения в сторону СПО (здесь ощущается пресловутая "рука Москвы"(шучу) - если в Москве снег то через три дня буде снег в Киеве (народная пословица))
TigerS Дата: Чт, 25.12.2008, 21:33 | Повідомлення № 245
Новий користувач
Рейтинг: 0
Quote (gromko)
Реальність така - до школи привозять комп'ютери, встановлюють, підключають, - вчитель отимує готовий продукт, він не встановлює Windows та необхідні програми (все це зроблено до нього). Про рівень навичок адміністрування ОС свідчить той факт, що відсотків 90% вчителів не зможуть превстановити операційну систему, для 50% системний реєстр є таємницею за сімома замками. І нічого, викладають інформатику.

Хай учитель не може, але завжди, в кожному класi знайдеться школяр, спроможный iнсталювати Вiндовс, офic, сканер та iн.
А як воно з Лiнукс?

piktor Дата: Пт, 26.12.2008, 11:22 | Повідомлення № 246
Активний учасник
Quote (TigerS)
А як воно з Лiнукс?

Хотів школярам зробити факультатив по Linux, коли в школі працював. Прийшло декілька таких, що знають Windows. Розспівав їм, розмалював - мовляв і вірусів немає і працює стабільно. Більше вони не з'являлися. Що я не так зробив...

Додано (26.12.2008, 11:22)
P.S. Хоча, школярі то не із числа любителів вчитися.

swetikccc Дата: Пт, 26.12.2008, 13:33 | Повідомлення № 247
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
А я планую зробити доступ в інет тільки з Лiнукс
dpi Дата: Пт, 26.12.2008, 14:47 | Повідомлення № 248
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (piktor)
Що я не так зробив...

Может узнали, что игрушек не такой выбор?
gromko Дата: Пт, 26.12.2008, 19:04 | Повідомлення № 249
Лінуксоїд
Quote (TigerS)
Хай учитель не може, але завжди, в кожному класi знайдеться школяр, спроможный iнсталювати Вiндовс, офic, сканер та iн. А як воно з Лiнукс?

Не кожному - орієнтовно таких близько 1% (тобто в 3 класах, згідно теорії ймовірності, можна пошукати таку особу - вона повинна не тільки вміти натискувати "Дальше", а й розуміти, що робиться). А чим інсталяція Linux важча за такий самий процес у Windows? - не треба тільки ускладнювати, у більшості випадків це теж саме натискування кнопки "Далі"

Quote (piktor)
Хотів школярам зробити факультатив по Linux, коли в школі працював. Прийшло декілька таких, що знають Windows. Розспівав їм, розмалював - мовляв і вірусів немає і працює стабільно. Більше вони не з'являлися. Що я не так зробив...

А не пробували робити факультатив по Windows? Такий самий був би результат. Проблема в мотивації - що учні реально отримали б в результаті навчання? Вміння працювати в консолі, використовуючи bash, компілювати ядро та програми з "сирців"? А нащо воно їм? Навички адміністрування системи більшості учнів (як користувачів) ні до чого.

Quote (swetikccc)
А я планую зробити доступ в інет тільки з Лiнукс

У нас все це якраз так і зроблено - рік працюємо, неначе проблем немає

Додано (26.12.2008, 19:04)

Quote (dpi)
Может узнали, что игрушек не такой выбор?

З іграшками на сьогодні проблем в Linux'і практично немає - є все теж що і для Windows (за невеликим виключенням). Більшість ігор прекрасно працюють і під WINE
piktor Дата: Пт, 26.12.2008, 21:05 | Повідомлення № 250
Активний учасник
Quote (gromko)
Проблема в мотивації - що учні реально отримали б в результаті навчання? Вміння працювати в консолі, використовуючи bash, компілювати ядро та програми з "сирців"? А нащо воно їм?

Це тут я такий модний - ратую за консоль, текстові конфіги і т. д. Їм-же показав GUI від Mandriva 2007, офіс, інтернет, графіку, показав, як гарно КДЕ можна прикрасити. За ігри, наче, розмови не йшли.
gromko Дата: Пт, 26.12.2008, 21:46 | Повідомлення № 251
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Їм-же показав GUI від Mandriva 2007, офіс, інтернет, графіку, показав, як гарно КДЕ можна прикрасити.

"Но в чем же разница" з Вістою? (для них)
Ketrin Дата: Сб, 27.12.2008, 11:50 | Повідомлення № 252
Часто заходить...
Рейтинг: 3
Цитата (piktor )

Все у порядку, все нормально зробили я впевнена, дармового інтернету не дали от і усе.

В учнів немає мотивації, бо найважливіша для них мотивація - розваги, або пізнавальний інтерес. А у вивченні Nix-систем головна мотивація - якщо ти вивчиш, то зможеш бути високооплачуваним і затребуваним спеціалістом, а вони для учнів поки що не на першому плані.

Jokerz Дата: Сб, 27.12.2008, 12:13 | Повідомлення № 253
Хостер
Нагороди: 4
Рейтинг: 102
Quote (Ketrin)
В учнів немає мотивації, бо найважливіша для них мотивація - розваги, або пізнавальний інтерес. А у вивченні Nix-систем головна мотивація - якщо ти вивчиш, то зможеш бути високооплачуваним і затребуваним спеціалістом, а вони для учнів поки що не на першому плані.

Это наверно так и есть:)

Изучение к примеру html тоже в школе может заинтересовать создать свой сайт, это как бы толчок для ученика, а в никсах что такого? сидишь разбираешься а толку ноль с тех знаний щас.

В этом и проблема. Чем заинтересовать я даже незнаю, в содании своего веб сервера, так это в реализации дорого если интернета нету :) проще на винде им тот же денвер поставить.
Я даже не знаю что посоветовать.

piktor Дата: Сб, 27.12.2008, 12:33 | Повідомлення № 254
Активний учасник
Quote (gromko)
"Но в чем же разница" з Вістою? (для них)

Vista. 1 DVD. На ньому - лиша сама ОС, ну ще невеликий набір стандартного софту.
Mandriva. 1 DVD. На ньому - джентельменський набір софту, достатній для організації робочої станції. А, також, значно ширші можливості кастомайзингу, що дозволяють витиснути із своєї системи все. (слово "катосмайзинг" перед ними не вживав). Ну і ресерсів їсть поменше.
Quote (Ketrin)
Все у порядку, все нормально зробили я впевнена, дармового інтернету не дали от і усе.

Прямо в точку. Вони ніяк не могди зрозуміти, чому-ж я, такий нехороший, замість просто пустити їх в інтернет, заставляю їх працювати в ненависному Excel чи ще щось. Типу, нащо воно нам знадобиться? Питаю - а нащо вам знадобиться %те, по що вони лазят в інтернет%? Адекватної відповіді, звісно, не отримую.
Quote (Jokerz)
Изучение к примеру html тоже в школе может заинтересовать создать свой сайт

Зараз осьо! Вони вже знають про "ліниві" CMS-хостинги (ucoz.ru, наприклад), де домашній сайтик можна зробити мишкою.
Ковальчук_Олександр Дата: Сб, 27.12.2008, 14:14 | Повідомлення № 255
Ветеран спілкування
Нагороди: 17
Рейтинг: 192
Quote (piktor)
Зараз осьо! Вони вже знають про "ліниві" CMS-хостинги (ucoz.ru, наприклад), де домашній сайтик можна зробити мишкою.

Ucoz - це своєрідна CMS, доступна кожному. Обідно, що великий відсоток сайтів на юкоз створюють прищаві підлітки, які просто знущаються над цією потужною і гнучкою системою. Наклікати мишкою то можна, але чи вийде з того щось толкове.
Сайт можна написати руками, а можна і використати CMS, головне, детально знати її особливості і вміти використати всі можливості.

Щодо Лінукс, то я зараз читаю літературу, встановив на домашньому ПК Мандріву 2008, помаленько освоюю. Жалко, що Офіс в Мандріві OpenOffice.org 2.2.1., хочеться 3-ї версії, але скачати не має можливості, а так все класно. Враження супер!

Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 17 з 119«121516171819118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.