Вт, 12.12.2017, 15:55
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 15 з 119«121314151617118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 27
Рейтинг: 357
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
gromko Дата: Пн, 15.12.2008, 19:48 | Повідомлення № 211
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Не сприйміть це за провокацію холівару Windows vs Linux, просто колись практикувався у Macromedia Flash щось простеньке намалювати: Банер.

Банер сподобався - показав учням, запропонував зробити подібне в Synfig

Quote (Newbie)
у двох чи трьох учнів получилось "зависнути" комп*ютер в Лінуксі. вони намагались вставити картинку в текстовий документ, після чого комп переставав реагувати. порившись в неті знайшла "магічну" комбінацію Alt+Ctrl+Backspace, якою вдавалось реанімувати комп. я це кажу до того, що не розумію чому "безглючність" системи вважається такою крутою в Лінуксі

Сам Linux то не завис - Ви просто перезавантажили графічну оболонку (X11) через Сtrl+Alt+Bs
Програми можуть зависати в Linux не рідше ніж у windows - не завжди достатньо тестовані. Раджу використовувати і комбінацію Ctrl+Alt+ESc - появляеться значок "череп і кістки", за допомогою якого можна "вбити" невідповідаючу програму.
Jokerz Дата: Пн, 15.12.2008, 20:59 | Повідомлення № 212
Хостер
Нагороди: 4
Рейтинг: 102
тоже хочу поправить линукс не завис в данном случае а зависла программа, это разные вещи вот когда ядро виснет вот это и есть зависаниелинукса :) в сравнении с виндой это происходит намного реже, и никто не говорит что линукс не виснет. Но тем немение рабочие машины у меня ниразу не висли.
Newbie Дата: Пн, 15.12.2008, 20:59 | Повідомлення № 213
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
Quote (gromko)
Сам Linux то не завис - Ви просто перезавантажили графічну оболонку (X11) через Сtrl+Alt+Bs

це-то я розумію :) але здивував міф про "неглючність"... може й решта міфів такі ж :)
piktor Дата: Вт, 16.12.2008, 09:21 | Повідомлення № 214
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (piktor)
у двох чи трьох учнів получилось "зависнути" комп*ютер в Лінуксі

Буває. Зокрема в КДЕ, коли воно перевантажене. Хmonad працює бездоганно, шоправда для навчальної мети не годиться.
Quote (Newbie)
може й решта міфів такі ж

Ви уважно придивіться - під вашим Лінуксом уже живе цілий зоопарк троянів. ;)

Додано (16.12.2008, 09:21)
Хочу додати, що безглючність не цілком і повністю залежить від ОС. Я колись, на старій машинці, щасливо жив під Win98. Незважаючи на 32МБ мізків усе гарно працювало, процес завантаження тривав в межах 10 секунд і т. д.

Newbie Дата: Вт, 16.12.2008, 10:27 | Повідомлення № 215
Хелпер
Quote (piktor)
Ви уважно придивіться - під вашим Лінуксом уже живе цілий зоопарк троянів. ;)

не в тому річ!
суть в тому, що виявляється твердження багатьох дописувачів, не така вже й правда ;) і ті, хто встановлять Лінукс не позбудуться цих проблем, як стверджують багато "гуру" :)
мені, як користувачеві, абсолютно байдуже - зависла оболонка чи ядро, чи мишка, чи ще щось. користувач стикається з проблемою "не можу вставити картинку", і все.
і якщо користувач такою простою дією спричинає якесь зависання - це погано!

п.с. троянів у мене нема ні під Лінуксом, ні над ним :) а в ньому, кажуть, їх не буває

swetikccc Дата: Вт, 16.12.2008, 11:11 | Повідомлення № 216
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Quote (Newbie)
суть в тому, що виявляється твердження багатьох дописувачів, не така вже й правда

Чому лінуксоїди так критикують вінду?
Ви дуже зустрічали критику навпаки?
Чому після виходу ХР ця дискусія трохи притихла , а зараз знову розгорається?
Основна перевага Лінукса це його безкоштовність.

Додано (16.12.2008, 11:11)

Quote (Newbie)
п.с. троянів у мене нема ні під Лінуксом, ні над ним а в ньому, кажуть, їх не буває

Перед цим Ви думали що Лінукс не глючить

Відредаговано: swetikccc - Вт, 16.12.2008, 11:13
Newbie Дата: Вт, 16.12.2008, 11:15 | Повідомлення № 217
Хелпер
Quote (swetikccc)
Чому після виходу ХР ця дискусія торхи притихла , а зараз знову розгорається?
Основна перевага Лінукса це його безкоштовність.

критики вистарчає здається з усіх сторін
у мене питання щодо ліцензійності виникло тоді, коли в школі появились комп*ютери, які постачались не за програмами міського чи іншого управління освіти.
я не кажу, що якщо система раз-два-три зависла, то її використовувати не можна :) звісно, що зависло воно в трьох учнів з тридцяти, і все не так страшно, і взагалі зависла не система, а програма і т.д... і мені взагалі-то наразі подобається в цій системі працювати :)
але я не розумію навіщо створюються міфи про Лінукс. це такий маркетинговий хід, чи що?
piktor Дата: Вт, 16.12.2008, 14:40 | Повідомлення № 218
Активний учасник
Quote (Newbie)
суть в тому, що виявляється твердження багатьох дописувачів, не така вже й правда і ті, хто встановлять Лінукс не позбудуться цих проблем, як стверджують багато "гуру"

Спробую вам допомогти.
У "гуру" воно дійсно не зависає. У всякому разі Лінукс ставиться на критичні до надійності сервери.
Quote (Newbie)
мені, як користувачеві, абсолютно байдуже - зависла оболонка чи ядро, чи мишка, чи ще щось.

Або ви маєте свого сисадміна в розпорядженні, або вам таки доведеться вникнути що-ж то зависає. Інакше вам нічого не допоможе - ні Лінукс, ні Фря, ні Маки. Вивчіть хоч трохи систему (не важливо, що то за ОС) і ви здивуєтеся, як вона стабільно працює. Про досвід з Win98 я вже казав.
Quote (swetikccc)

Зустрічав. Тут. Прищаві підлітки розважаються. Серйозні люди холіварами Linux vs Windows не займаються. Вони лише працюють. На тій ОС, яка їм подобається.
Висновок: Newbie, маєте технічні негаразди - допоможемо. Було-б лиш бажання щось дізнатися.
gromko Дата: Вт, 16.12.2008, 17:00 | Повідомлення № 219
Лінуксоїд
Quote (Newbie)
не в тому річ! суть в тому, що виявляється твердження багатьох дописувачів, не така вже й правда і ті, хто встановлять Лінукс не позбудуться цих проблем, як стверджують багато "гуру" мені, як користувачеві, абсолютно байдуже - зависла оболонка чи ядро, чи мишка, чи ще щось. користувач стикається з проблемою "не можу вставити картинку", і все. і якщо користувач такою простою дією спричинає якесь зависання - це погано!

Міфів про Linux існує багато:
- "безглючність" (хто Вам таке говорив? ) - все, що зроблено людьми має властивість "ламатися" (досить часто в самий непідходящий момент), але ніхто з серйозних людей не дасть Вам гарантії, що не виникнуть проблеми під час роботи (не дає цього і Microsoft - читайте розділ "Відмова від гарантій"). Найбільше проблем виникає з програмами, значно менше - з ядром. Але в більшості випадків такі проблеми можуть виникнути на початковій стадії експлуатаціх системи - з часом все притирається (глючні програми просто не використовуються);
- відсутність вірусів - можуть існувати, але за три роки проблем з троянами не було - встановлюю пакети лише з дискового репозитарія, "лівимим" не користуюсь;
- система тільки для серверів - як бачите, працює і на десктопі;
- мало програм - на 5 DVD (інсталяційний + контріби) до 10 000 назв.
- відсутнє педагогічне ПЗ - десь раніше вже писав про це;
- і так далі. Міфи ствоюють дилетанти - маркетингу на міфах не зробищ.

І ще в якій програмі це сталося ? Який розмір малюнка був? Яким чином вставляли малюнок? - все це необхідно для того щоб уникнути в подальшому таких проблем. Можете повідомити розробників про проблеми з програмами.

Newbie Дата: Вт, 16.12.2008, 19:28 | Повідомлення № 220
Хелпер
та власне в міфах проблема - якщо їм повірити, а на практиці побачити, що все "трохи" не так, то відповідно недовіра до програмного продукту загалом :) тому такі міфи вигідно створювати конкурентам. подумайте про це перш ніж писати про переваги Лінукса. обмануті очікування - це набагато гірше, ніж "погана реклама"

Quote (piktor)
Вивчіть хоч трохи систему (не важливо, що то за ОС) і ви здивуєтеся, як вона стабільно працює

в мене нема проблеми з системою :) мене влаштовує те, як вона працює, і якщо виникає проблема, то справді намагаюсь розібратись, і наразі невирішуваних не було.
і якщо вже говорити про стабільність системи, то не згадаю коли востаннє в мене зависав Віндовс... здається 2 роки назад, коли згорів вінчестер (чи так мені на сервісі сказали).
Quote (piktor)
Висновок: Newbie, маєте технічні негаразди - допоможемо. Було-б лиш бажання щось дізнатися.

дякую! якщо будуть питання обов*язково звернуся!

Quote (gromko)
І ще в якій програмі це сталося ? Який розмір малюнка був? Яким чином вставляли малюнок?

конкретно дані випадки стались в ОпенОфісі, картинка невелика (до 500 кб), формат jpg, але зрештою в 27 учнів та сама дія з тією ж картинкою пройшла без проблем. видно ті десь інше клацнули, і "про це ніколи не дізнається ніхто" :) знову ж - таке зависання не критичне, мене здивувало тільки наскільки легко воно виникло!!
gromko Дата: Вт, 16.12.2008, 20:44 | Повідомлення № 221
Лінуксоїд
Якщо Ви бажаєте допомогти справі впровадження вільного ПЗ в освіті, маєте свою історію успіху - напишіть у вікі Впровадження ВПЗ в освіті
piktor Дата: Вт, 16.12.2008, 21:30 | Повідомлення № 222
Активний учасник
Quote (Newbie)
і "про це ніколи не дізнається ніхто"

Ну чому-ж. .xsession-errors, та поритися в папці /var/logs

Додано (16.12.2008, 21:30)

Quote (gromko)
Міфи ствоюють дилетанти - маркетингу на міфах не зробищ.

gromko Дата: Ср, 17.12.2008, 20:28 | Повідомлення № 223
Лінуксоїд
Шановні! Опишіть проблеми, які виникли у Вас при впровадженні Linux
На Вікі появились посилання на методичні матеріали по вільному ПЗ
Nicola Дата: Чт, 18.12.2008, 19:41 | Повідомлення № 224
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 13
В комплекті поставки комп'ютерного класу прийшов ASPLINUX 11. (4 диски) Що запамятав - це запит на встановлення в кількох варіантах. Пробував встановити, як сервер, причому на ,,чистому компі'' але після інсталяції 3 дисків треба було перезавантажувати. Тест біоса пройшов - а далі все зависло. Не знаю може щось не вірно робив. Може хто підкаже як побороти цю проблему? :?
piktor Дата: Пт, 19.12.2008, 09:17 | Повідомлення № 225
Активний учасник
Quote (Nicola)
Може хто підкаже як побороти цю проблему?

Спробуємо допомогти. Linux, як показує практика, так просто не зависає. Наприклад в мене позавчора домашня машинка після хвилин 10-20 роботи намертво підвисала під Linux та йшла в безумовний ребут під Вікнами. Вирішилося (сподіваюся) це питання повним розбиранням системника, витрушуванням з нього в черговий раз пилюки (роблю таке раз в кілька місяців) і поправлянням всіх шлейфів та підключень. Вчора весь вечір було нормально.
З вашого приводу - перше, що спадає на думку - пошкоджені диски з дистрибутивом, можливо - некоректно встановлений boot loader. А взагалі - для вирішення таких питань необхідно надавати більш повну інформацію, власне, які дії ви виконували, що видавалося на екрані і т. д. Ну і спробувати дістати інші диски, наприклад з ALT Linux чи іншим дистрибутивом.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 15 з 119«121314151617118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.