Нд, 19.11.2017, 17:49
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 13 з 119«121112131415118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
badm Дата: Сб, 06.12.2008, 18:16 | Повідомлення № 181
Знаток програмування
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
Quote (piktor)
Серйозно? А ставити сучасний дистрибутив на ядрі 2.6.26 не пробували? Назвіть мені хост, на якому крутиться Лінукс "на старих добрих пакетах", потренуюся в користуванні Metasploit'ом.

Маю на увазі не ядро, а пакети популярних програм. До речі, притримуюсь думки знайомого, який працює в потужній інтернет компаніїї.
Його думка про те, що сервер на Freebsd не можна порівнювати з Linux. Колись він починав працювати на RedHAt, а зараз стоїть стандартно Free.
Саме Free мав на увазі, тобто якщо в школі є достатній канал інтернет та ще виділиний іp, то для мене однозначно це є орієнтир. Тоді спокійно можна творити для роботи і досить багато і це є необхідна річ у управлінні освіти, як мінімум.
Quote (gromko)
Сходинками не користуємось - використовуємо GCompris

Дякую спробую, адже за Сходинки потрібно платити за 3 роки користування, близько 750 грн.
piktor Дата: Сб, 06.12.2008, 20:19 | Повідомлення № 182
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (badm)
Маю на увазі не ядро, а пакети популярних програм. До речі, притримуюсь думки знайомого, який працює в потужній інтернет компаніїї.

Гм. В мене теж вистачає знайомих. Тут.
Quote (gromko)
Його думка про те, що сервер на Freebsd не можна порівнювати з Linux. Колись він починав працювати на RedHAt, а зараз стоїть стандартно Free.

Гм. А FreeBSD не є Linux взагалі - то BSD, навіть не Unix. Тут.
Quote (badm)
Саме Free мав на увазі, тобто якщо в школі є достатній канал інтернет та ще виділиний іp, то для мене однозначно це є орієнтир. Тоді спокійно можна творити для роботи і досить багато і це є необхідна річ у управлінні освіти, як мінімум.

Не знаю, що ви мали на увазі, знаю, що ви сказали:
Quote (badm)
Але сереверний варіант так і залишається на старих добрих пакетах з невеликими виправленнями.

Звичайно, серверний Лінукс не будуть оновлювати щодня, як Касперського, але його таки оновлюють, бо зловмисники таки не сплять.
badm Дата: Сб, 06.12.2008, 20:48 | Повідомлення № 183
Знаток програмування
Рейтинг: 3
Краще тут http://sys-adm.org.ua/ або тут http://www.lissyara.su
Ядро оновлювати і пакети потрібно однозначно. Free найкращий Unix-клон. Але ця вітка форуму не про це.
Якщо був би вибір ОС для дескопа то це Linux, а для серевера однозначно Free.

Відредаговано: badm - Сб, 06.12.2008, 20:58
gromko Дата: Сб, 06.12.2008, 21:00 | Повідомлення № 184
Лінуксоїд
Quote (dpi)
Редко посещаю этот пост, наверное еще и потому, что в 2000-м году (первая волна конфискаций компьютеров) перешли на 50-ти компах на Линух. Намучились, скажу я вам, до тошноты. Ровно через год вернулись на винды. Сейчас вроде и интересно попробовать, но воспоминания давят.

То були одні часи, тепер інші. У 2000-ому році я не зміг Linux'ом користуватись як повноцінною десктоп-системою: проблеми з локалізацією, шрифтами, офісними програмами, підтримкою "заліза". Вже в 2006-ому році таких проблем практично не було. 2007, 2008 Mandriva - те чим я користуюсь (в школі і вдома). В школа 2007-ма - не було бажання поновлювати, якщо й так все три роки працює добре. Вдома була і 2009-та Mandriva - але нащо мені ця Віста (жартую). Все круто, але KDE 4.0 це те ж саме що Office 2007 - нові тенденції в інтерфейсі

Quote (badm)
До речі користуюсь машині де стоїть лінух у мене не має антивірусу 2 роки флешки попадають різні та і сам пробую щось на флешці піднести в root режимі. Дуже дивуюся, але ще нічого так і зловив. Тобто машина числа. Windows віруси в більшості випадків безсилі. До речі у кого який антивірус на лінукс. На скільки мені каспеський призупинив розробки під лінукс. На скільки знпю найбільш популярний пакет ClamAV.

У нас теж немає антивірусу (хоча б того KlamAV) - немає потреби. Під рутом учні не працюють. До речі - останнім часом знайщли нове використання Linux`а - відшуковуємо віндовс-віруси на флеш-носіях (в тому числі і на телефонах, фотоапаратах і плеєрах). Вони мають автозапуск через autorun.inf - видаляємо цей файл і ті на які є посилання в ньому (якесь jkiye.exe або ще щось подібне)

Quote (badm)

Що Фря добре працює на серверах - не заперечую, але й Linux вправляється з ними без проблем. Оновлення необхідне не тільки для оновлення програм, а й для латання дірок в ядрі.
DarkWolf Дата: Нд, 07.12.2008, 19:16 | Повідомлення № 185
Новий користувач
Рейтинг: 0
Всі говорять про такі високі речі - чи я такий дурний? Скажіть краще які є системи програмування в Лінуксі, щоб IDE було і бажано нашою мовою (або російською)
piktor Дата: Нд, 07.12.2008, 20:14 | Повідомлення № 186
Активний учасник
Quote (badm)
Якщо був би вибір ОС для дескопа то це Linux, а для серевера однозначно Free.

На колір та на смак всі фломастери різні. Що використовувати на сервері - FreeBSD чи Linux - справа смаку, звичок та кваліфікації адміна, оскільки функціональність обидві POSIX-сумісні системи, що комплектуються схожим набором пакетів, можуть забезпечити аналогічну. Ну, я чув таке, що "Фря краще ганяє байтики", тому шанується у старих провайдерів як система для роутерів та шлюзів. Зокрема, мій пров саме такої думки.
Quote (gromko)
Все круто, але KDE 4.0 це те ж саме що Office 2007 - нові тенденції в інтерфейсі

Ех, круто. Здерли з Вісти вигляд віджетів, 3d flip та вигляд іконок на стільниці. Срамота. compiz-fusion - ось круто, Vista sucks.
Quote (gromko)
Вони мають автозапуск через autorun.inf - видаляємо цей файл і ті на які є посилання в ньому (якесь jkiye.exe або ще щось подібне)

Гм. Автозапуск відключаєм, Провідник заміняємо Total Commander, все гаразд і під Вікнами.
Quote (DarkWolf)
Скажіть краще які є системи програмування в Лінуксі, щоб IDE було і бажано нашою мовою (або російською)

KDevelop зійде? Qt Designer та інше. За Lazarus не впевнений чи є українська.
VicS13 Дата: Нд, 07.12.2008, 23:54 | Повідомлення № 187
Тут живе...
Рейтинг: 6
piktor, вы еще скажите, что дизайн элементов интерфейса нужно патентовать.... Вы же знаете прекрасно, что Мелкомягкие СТЫРИЛИ идею переноса рендеринга пользовательского интерфейса на 3Д ускоритель видеокарты с Юникс подобных систем. Это впервые было реализовано в МакОСи уже минимум лет 5 назад. И возможно это только благодаря полной отделенности графической подсистемы от ядра в Юникс подобных системах. У мелкомягких графический интерфейс намертво врезан в ядро и попытка хоть частично отделить его привела к появлению знаменитого Аэро, который с трудом ворочается на GPU последнего поколения. А вот в КДЕ 4.1.3 все графические красоты тянет Дедушка Гефорс 2 ЖТС на ура. А на редизайн ядра мелкомягкие не пойдут никогда..... Ведь путь в этом плане у них один - или в сторону Юникс-подобности ядер или микроядер по типу QNX.

Так что качаем с самого большого украинского (сами знаете какого )трекера Винду 7 бета и наслаждаемся......

А простым людям и под Линухом хорошо.....

Надоели холивары......

Кстати. Каспер 7.0.325 и младше (старше не пробовал) прекрасно становятся по Вайном. Модуль защиты не стоит ставить, он не работает все равно. А вот Сканер аж бегом. Лечу виндовые вирусы на ура....

КДЕ 4 в принципе нормально...... Если бы не красная сопля в верхнем правом углу, и пользы нету и раздражает. И создание типа ярлычка на рабочем столе еще та проблема.......

Відредаговано: VicS13 - Нд, 07.12.2008, 23:56
gromko Дата: Пн, 08.12.2008, 19:29 | Повідомлення № 188
Лінуксоїд
Шановні колеги! Спостерігаємо певні подвижки у питаннях пов'язаних із впровадженням вільного ПЗ в заклади освіти. Буде цікаво Всеукраинская инициатива внедрения СПО в учреждениях образования
Чекаємо Ваших пропозицій

Відредаговано: gromko - Пн, 08.12.2008, 19:30
piktor Дата: Пн, 08.12.2008, 21:33 | Повідомлення № 189
Активний учасник
Quote (VicS13)
piktor, вы еще скажите, что дизайн элементов интерфейса нужно патентовать....

Дизайн елементів інтерфейсу потрібно патентувати. Задоволені?
Quote (VicS13)
Вы же знаете прекрасно, что Мелкомягкие СТЫРИЛИ идею переноса рендеринга пользовательского интерфейса на 3Д ускоритель видеокарты с Юникс подобных систем.

Я прекрасно знаю, що дрібном'які СТИРИЛИ навіть саму ідею графічного інтерфейсу з Маків (які, в свою чергу, його не розробляли теж).
Quote (VicS13)
И возможно это только благодаря полной отделенности графической подсистемы от ядра в Юникс подобных системах. У мелкомягких графический интерфейс намертво врезан в ядро и попытка хоть частично отделить его привела к появлению знаменитого Аэро, который с трудом ворочается на GPU последнего поколения.

Quote (VicS13)
А на редизайн ядра мелкомягкие не пойдут никогда..... Ведь путь в этом плане у них один - или в сторону Юникс-подобности ядер или микроядер по типу QNX.

Ну, дрібном'які ніби обіцяли у Вієнні відділити остаточно, але я детально не цікавився, наскільки це правда. Але яке це має відношення до того, що KDE4 справляє враження Vista-like? Та-й не так і важко Аеро крутиться - на GF7600 GT у всякому разі, відяха 2006-го року.
Quote (VicS13)
А вот в КДЕ 4.1.3 все графические красоты тянет Дедушка Гефорс 2 ЖТС на ура.

Не спорю, щоправда КДЕ4 не пробував, а от compiz - так.
Quote (VicS13)
Так что качаем с самого большого украинского (сами знаете какого )трекера Винду 7 бета и наслаждаемся......

1 - не знаю.
2 - насолоджуємося чим - закачуванням DVD образу через dial-up?
Quote (VicS13)
Надоели холивары......

Ну. Я пропонував пану Громку гілку закрити, а він не погодився.
Quote (VicS13)
КДЕ 4 в принципе нормально...... Если бы не красная сопля в верхнем правом углу, и пользы нету и раздражает. И создание типа ярлычка на рабочем столе еще та проблема.......

Нормально, але поки-що - not for daily use. Я ставив заради цікавості 4.1.2, але наразі зніс, користую xmonad.
gromko Дата: Вт, 09.12.2008, 07:31 | Повідомлення № 190
Лінуксоїд
Шановний piktor, потрібно конкретні справи по впровадженню ВПЗ в школах, яких ми поки що не бачимо. З Вашим досвідом (який більше ніж у пересічного вчителя) треба проводити більше роботи.
piktor Дата: Вт, 09.12.2008, 15:21 | Повідомлення № 191
Активний учасник
Quote (gromko)
Шановний piktor, потрібно конкретні справи по впровадженню ВПЗ в школах, яких ми поки що не бачимо.

Перекладаю на нормальну мову: piktor, харош холіварити. Добре, більш не буду.
Quote (gromko)
З Вашим досвідом (який більше ніж у пересічного вчителя)

Мій педстаж на даний момент - лише 3,5 років, з Лінуксом я приблизно 2,5 років - точно не скажу, оскільки серйозно не відразу зайнявся.
Quote (gromko)
треба проводити більше роботи.

Колгоспну коняку хочуть впрягти до воза...
Яку саме роботу ви хочете від мене? Кажіть, що по силах - зроблю.
Newbie Дата: Вт, 09.12.2008, 17:51 | Повідомлення № 192
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
http://anotherlevel.profi.net.ua/Nav_mat.org_ru.html - гарні матеріали, особливо мені підійшла презентація "10. Обучалка по работе с Gnome в Ubuntu (сокращенный вариант)", і ще лекція про офісні системи
gromko Дата: Вт, 09.12.2008, 21:07 | Повідомлення № 193
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Мій педстаж на даний момент - лише 3,5 років, з Лінуксом я приблизно 2,5 років - точно не скажу, оскільки серйозно не відразу зайнявся.
Колгоспну коняку хочуть впрягти до воза... Яку саме роботу ви хочете від мене? Кажіть, що по силах - зроблю.

Питання не в педагогічному стажі - "зубри", що мають по 20-30 років стажу досить часто є вже не сприйнятними до будь-яких нововведень (це не стосується всіх вчителів). Більшість відвідувачів форуму є молодими та ініціативними людьми, які як найкраще сприймають нововведення, і яким будувати майбутнє.
Тепер по суті. Я не є фанатичним адептом Linux'а, хоча він є моєю основною системою. Тут скоріше справа принципа - повинна бути можливість вибору, саме тоді буде прогрес і в суспільстві і в програмному забезпеченні.
Ідея слідуюча.
Існуючий стан справ у шкільній інформатиці не задовольняє багатьох. По-перше, існує передова частина вчительства, яка вважає, що замкнутись в рамках Windows+MS Office є злочином по відношенню до наших учнів. Так це хороший софт, але ж світ на них не кінчився, і система оствіти не повинна бути зомбуванням , на кшталт прокладок, памперсів та зубної пасти. По-друге, є проблема з підручниками інформатики. Жоден з існуючих підручників не задовольняє більшість вчителів - причини в розглянуті в іншій вітці форуму. По-третє, нашое суспільство підійшло до тієї межі, за якою використання вільного ПЗ є конче необхідним (фінансова криза). Закінчую пропаганду.
На конференції FOSS Sea 2008, що пройшла у вересні в Одесі, було розглянуто питання впровадження ВПЗ в навчальних закладах. Були певні конкретні пропозиції, щодо практичної реалізації ідей. Оскільки потім відбулася OSDN 2008 в Києві, то тільки зараз справа зрушила з мертвої точки (дякуючи Дмитру Сподарцю). Декілька днів обмінювалися думками на форумі (посилання в пості вище, раджу прочитати, якщо Вам цікаво). "Підняли" вікі (http://edu.root.ua/), де будуть накопичуватись ідеї та матеріали. Якщо Вам це цікаво (думаю, що так, тому що знаю Вас не тільки на цьому форумі), то чекаємо:
- Вашого бачення проблеми впровадження ВПЗ;
- пропозиції щодо першочергових дій по впровадженню ВПЗ;
- можлива Ваша участь в проекті.

До речі, це стосується всіх кого хвилює дана проблема - участь в проекті може бути різною:
- "генератор ідей";
- "контактер" із засобами масової інформації та органами влади;
- розробник методичних матеріалів по впровадженню ВПЗ;
- тестер, що апробуватиме програмне забезпечення;
- адміністратори на форумах та Вікі;
- організатори;
- спонсори і т.д.
Не знаєте, як себе реалізувати? Допоможіть запровадити ВПЗ (вільне програмне забезпечення) у своїй або сусідній школі (це необов'язково Linux), поділіться своєю "історією успіху" з народом.

Quote (Newbie)
http://anotherlevel.profi.net.ua/Nav_mat.org_ru.html - гарні матеріали, особливо мені підійшла презентація "10. Обучалка по работе с Gnome в Ubuntu (сокращенный вариант)", і ще лекція про офісні системи

Подякуємо шановній Newbie за корисне посилання (додамо поваги, хоча я цей сайт і сам знав, але якось...)
piktor Дата: Ср, 10.12.2008, 22:16 | Повідомлення № 194
Активний учасник
(Перечитав уважно ваш довгий текст).
Quote (gromko)
Вашого бачення проблеми впровадження ВПЗ;
- пропозиції щодо першочергових дій по впровадженню ВПЗ;

Треба грошей. Дрібном'які бабахають скільки коштів на просування своїх поробок. Якби не гроші, жило-б зараз Фідо з його ідеями.
Quote (gromko)
- можлива Ваша участь в проекті.

Ну, на спонсора я не потягну. Хіба як розробити щось із методичних матеріалів. Але - зарікатися не буду.
Quote (gromko)
Допоможіть запровадити ВПЗ (вільне програмне забезпечення) у своїй або сусідній школі

Навідріз відмовилися. Коли аргументи проти закінчилися - сказали, що просто не хочуть і все.
Quote (gromko)
(це необов'язково Linux)

А що ще? Фря? Різниця невелика для школи. Ще що? ООо стоїть у рідній школі, проте його ніхто не користує.
gromko Дата: Чт, 11.12.2008, 07:30 | Повідомлення № 195
Лінуксоїд
Переходимо на Wiki - Впроваджуємо Linux в школі
На Вікі накопичуємо цікаві ідеї та розробки
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 13 з 119«121112131415118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.