За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.
Додано (21.10.2008, 20:10) --------------------------------------------- Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.
Шановні форумчани!!!!! Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!
Також через раз - гадаю, що ікси при закритті не зкидають якийсь параметр при вимкненні. Зайдеш у BIOS - завантажується штатно. При вимкненні або перезавантаженні - чорний екран. Навіть меню grub2 не показує :(
Знову є питання до знавців. Школа отримала для учителів 1-х класів НУШ ноутбуки DELL inspirion 15-3552 з передвстановленою Ubuntu 14.04 LTS.Оскільки уже 2018 рік, вирішив оновити ПЗ. В процесі оновлення повідомлень про помилки не з'являлися, але після перезавантаження маю чорний екран... За всіма ознаками ОС працює. При натисканні на кнопку вимикання через 3-5 хвилин вимикається. Намагався через заватнажувальну флешку встановлювати параметри ядра nomodeset чи acpi_osi = Linux - спрацьовує інколи, а інколи - ні. Колись такі параметри допомагали при проблемах із інтегрованим інтелівським відео. Зараз, як видно - ні. Допоможіть порадою.
Дякую, пане Громко, за посилання. Щодо параметрів ядра - підглянув у налаштуваннях grub2 на ноутах з попередньо встановленими ubuntu14.10 Там велика купа різних параметрів. Прописав їх на ноуті із 18.04 - працює "через раз", дослідним шляхом визначив, що при вимиканні з віртуальної консолі (текстовий режим) командою poweroff завжди вантажитсья нормально, а якщо вимикаємо штатними засобами GUI, то - "як пофортить". Спробую ще sudo ubuntu-drivers autoinstall
Знову є пи Цитатадо знавців. Школа отримала для учителів 1-х класів НУШ ноутбуки DELL inspirion 15-3552 з передвстановленою Ubuntu 14.04 LTS.Оскільки уже 2018 рік, вирішив оновити ПЗ. В процесі оновлення повідомлень про помилки не з'являлися, але після перезавантаження маю чорний екран...
Школа отримала для учителів 1-х класів НУШ ноутбуки DELL inspirion 15-3552
Експериментальним шляхом отримано перемогу. Проблему вирішено додаванням таких параметрів ядра: radeon.modeset=0 nouveau.modeset=0 i915.disable_power_well=0 video.use_native_backlight=1
Так до них дали принтер Samsung, драйвери для якого вимагали новішого ядра. Подумав, що оновити ПЗ буде простіше, ніж встановлювати нове ядро... Що ж, помилки бувають у всіх З іншого боку, отримано досвід.
Цитатаswetikccc ()
Мабуть оформлення не сподобалось вчительки перших класів.:-)
Ви думаєте, що вчителька зачарована оформленням MATE? Їй би стару добру "хрюшку" (WinXP)!
А ця штука нічого не дала - написало, що ніяких драйверів не знайдено. Скоріше за все, це стосувалося дискретної карточки, а на наших ноутах - інтегрована.
Експериментальним шляхом отримано перемогу. Проблему вирішено додаванням таких параметрів ядра:radeon.modeset=0 nouveau.modeset=0 i915.disable_power_well=0 video.use_native_backlight=1
І скільки ж Вам заплатили за старання? От чудовий приклад, про розвіювання безкоштовності Пінгвіна. За все потрібно платити, своїм часом, нервами і т. п.
За все потрібно платити, своїм часом, нервами і т. п. :)
В мене є принтер Xerox 114pe на 10 він не працює, в школі нові китайці, на них 10, як мені бути? Навіщо було прибирати можливість використовувати старі принтери? Кому вони заважають?
В мене є принтер Xerox 114pe на 10 він не працює, в школі нові китайці, на них 10, як мені бути? Навіщо було прибирати можливість використовувати старі принтери? Кому вони заважають?
Ось чудовий приклад розвіювання міфів про "дружність до користувача" пропрієтарного ПЗ
Додано (21.10.2018, 11:34) --------------------------------------------- Повторю те, про що, мабуть, усі, хто читає цю гілку, знають: немає кращої або гіршої ОС чи програми. У кожного ПЗ є переваги та недоліки. Потрібно просто уміти цим користуватися.
Колись давно на очі попалась фраза: "Linux безкоштовний тому, що підтримка платна"
Ага. А ще днями колега сказала: "Не люблю Лінукс, бо там все по-англійськи". Спитав чи є якийсь досвід користування Лінуксом, відповідь - "ні". Про яку підтримку мова? На базовому рівні - встановив і працює в школі вже років 6 на 5 комп'ютерах. Змінив декілька версій Edubuntu, зараз - Mint 19. Коли ж хочеться за межі базового рівня, треба бути готовим, що доведеться шукати безплатну підтримку на форумах (здебільшого - готові відповіді, бо хтось вже з цим стикався) і багато речей справді буде англійською. Бо англійський сегмент Інтернету більш інформативний (порівняйте хоча б Вікіпедії: https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Статистика ).
Xubuntu 18.04 64bit, ніяк не хотіло встановлювати Scratch 2. Після всіляких танців з бубном випадково нарив тут скрипт, котрий за пару хвилин зробив усе сам! Можливо, ще комусь згодиться:
/bin/bash
if [ $EUID -ne 0 ]; then echo "Debes ejecutarlo como root (o mediante sudo)" 1>&2 exit 1 fi