Сб, 22.07.2017, 23:54
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

   
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 116 з 116«12114115116
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Повідомлень: 2411
Нагороди: 20
Рейтинг: 295
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
gromko Дата: Сб, 15.07.2017, 21:42 | Повідомлення № 1726
Лінуксоїд
Повідомлень: 2411
Нагороди: 20
Рейтинг: 295
Цитата gry ()
А з Linux-ом в школі потрібно робити те, що свого часу зробив Президент з ВК та однокласниками - тобто заборонити використання ПЛАТНИХ продуктів дядька Білла і все.

Не треба нічого забороняти - ринок та потреби людей все гарно розставляють на свої місця, єдина проблема - в рудиментах совкової системи, яка наманається все контролювати, замість того, щоб створювати екосистему для роботи, навчання та розвитку (це стосується і освіти).

Цитата gry ()
Скільки ж підручників випущено як самочителів Word,Excel, PPoint... А методичок , нікому не потрібних, скільки наші вчителі випустили...

Саме тому більшість підручників з інформатики на уроках не використовується.

Цитата mul44 ()
Вот не надо тут виндофобию развивать

Кто хочет - тот сам перейдёт. Знакомые перешли на Linux после того, как Petya.A грохнул все файлы на жестких дисках.

Цитата swetikccc ()
Методичка по Пінгвіну, на відміну від методичкм по Вікнам, сама навчає і постійно сама оновлюється.

"Методичка" повинна бути у вчителя в голові.
mul44 Дата: Сб, 15.07.2017, 21:53 | Повідомлення № 1727
Наполегливий учасник
Повідомлень: 859
Нагороди: 2
Рейтинг: 41
Цитата gromko ()
Не треба нічого забороняти
Закрытие рос ресурсов это рынок? Это ручное регулирование. Раз сами люди не покинули эти ресурсы (и даже сейчас многие используют) значит рынок ими руководит. Это реальность.
swetikccc Дата: Сб, 15.07.2017, 21:56 | Повідомлення № 1728
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3745
Нагороди: 23
Рейтинг: 331
Цитата gromko ()
"Методичка" повинна бути у вчителя в голові.

Потрібно просто цитувати всю фразу
Цитата swetikccc ()
Шановні мої дорогі совки.
Ну коли ви позбудетеся звички ЗАПРЕЩАТЬ.
Методичка по Пінгвіну, на відміну від методичкм по Вікнам, сама навчає і постійно сама оновлюється. 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 116 з 116«12114115116
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2017.