Сб, 21.10.2017, 22:27
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 113 з 119«12111112113114115118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 333
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
mul44 Дата: Пн, 17.04.2017, 11:23 | Повідомлення № 1681
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 43
Цитата skif ()
технічні питання по Ubuntu:
1 розбивка диска: для swap відповідно до оперативної (4 гб), під систему 20-30 гб, і home (я так розумію цей каталог залишається після переставновлення системи) -решта диску?
2 встановлення iso-образів (educatin pack) аналогічне як у вінді чи є заморочки?
3 як дізнатись чи драйвера лінукс "встановив" найбільш оптимальні?
4 як була реакція Ваших учнів, коли вони зустрілись з лінуксом?

1. Нет, свап половина оперативки, если у вас 4 гига озу, то для свапа хватит и 1.-1.5 гига, под корень да, хватит 25 в среднем, home да, это типа диска Д+мои документы, если вы переставите Линукс (затрете корень, и оставите без форматирования хомяк, то большинство установленных программ получат свои настройки из тех файлов что сохранены в "хомяке", в общем хомяк очень полезно сохраняет все)
2. немного не понял, но я ставил как обычно, скачал, записа на флешку (там есть несколько программ для винды если вам надо из под винды писать образ на флешку), и ставите, как виндовс, НО у меня вопрос: у вас и виндовс будет? если да, то желательно сразу отделить место пустое по Линукс (сделать это желательно правильно, будут вопросы спрашивайте)
3. Обычно все зависит он конфигурации компа, + в той же убунту есть "установка проприетарных" дров, как правило: если у вас комп выпущен полгода-год назад, то все дрова будут оптимальны 100%, если около 3 месяцев назад то возможны "легкие" проблемы с видеокартой (сеть подхватывается всегда, звук тоже), единственное что: дрова на принтеры и сканеры, с этим у пингвина часто проблемы, ну не хотят производители Canon, например, делать дрова под Линукс, в отличии от HP, тоже например, без танцев с бубном спокойно завелся xerox 114 pe, просто вставил кабель и распечатал, ничего ставить не надо было, все само. Samsung 4200 так же, вставил кабель, и печатай.  Ну как-то так. В десятке не завелся мой старенький Xerox pe114. никак. Вообще никак).
4. реакция? "Ооооо а что это?" (пару лет назад) учитывая что Линукс (сразу был Дебиан) у меня с 09.2011 (как пароль для детей используется теперь всегда 092011(хехе), то дети как бы знают с какого месяца в моей школе Линукс), замечено мной лично: есть подгруппы мои, которые заходя на переменке положить вещи сразу спрашивают "а мы где будем работать? в винде или линуксе (убунту), и сразу спрашивают "а можно в линуксе?", то одно нажатие кнопки и мы там где надо, все те же задания делаются одинаково что там что там, особенно Лазарус, векторная Inkscape, растр Gimp, с офисом иногда бывают "легкие вопросы", поэтому тут уже твердая рука учителя решает где лучше, а если позволяет время (5-7 минут) то успеваем обзорно глянуть как бы это сделать в другой программе.

Відредаговано: mul44 - Пн, 17.04.2017, 11:28
Ruslan_Pr Дата: Пн, 17.04.2017, 23:39 | Повідомлення № 1682
Часто заходить...
Нагороди: 0
Рейтинг: 8
Цитата skif ()
встановлення iso-образів (educatin pack) аналогічне як у вінді чи є заморочки?

Якщо ви про дистрибутиви Лінкс? Я б сказав ще простіше, особливо коли ви ставите як на чистий комп. Якщо про чисто educatin pack, то це лише набір програм, 75 % з яких вам на вашу убунту 14.04 встановити не вдасться. Краще брати вже Edubuntu 14.04 або Linux Mint 14.1 for School. Там вже є більшість програм.
Цитата skif ()
як дізнатись чи драйвера лінукс "встановив" найбільш оптимальні?
Працює, значить працюємо.
Цитата skif ()
як була реакція Ваших учнів, коли вони зустрілись з лінуксом?
Це ж не Віндовс? А тут ігри є? СуперТукс, ЕкстрімРейс і вже забули про Віндовс.
Цитата mul44 ()
дрова на принтеры и сканеры, с этим у пингвина часто проблемы, ну не хотят производители Canon
Скачав з офсайта Кенон драйвер на МФП МФ3010 і все запрацювало: і принтер і сканер (ставив на Mageia 5 64 bit).
А відносно використання Лінукс, то проблеми будуть. А коли їх у нас не було? ;)
skif Дата: Вт, 18.04.2017, 15:23 | Повідомлення № 1683
Прописаний назавжди
Рейтинг: 32
Цитата mul44 ()
немного не понял, но я ставил как обычно, скачал, записа на флешку (там есть несколько программ для винды если вам надо из под винды писать образ на флешку), и ставите, как виндовс, НО у меня вопрос: у вас и виндовс будет? если да, то желательно сразу отделить место пустое по Линукс (сделать это желательно правильно, будут вопросы спрашивайте)
нові "машина" спонсор нам закупив (ноутбуки HP (конкретно моделі не знаю поки)) та 13 системників без ПЗ. Думаю ставити усюди Ubuntu+Kde без Вікон (не маємо лійензій).
На своєму домашньому то стоїть Вікна 10 і Ubuntu 16.04+Kde. То поки вдома трохи входжу в курс справ. 2-3 роки тому читав книгу Кофлера "Linux. Встановлення, нааштування, адміністрування".  Але щось не сильно відклалося знань, на жаль, вона більш для просунутих користувачів, починаю з початку (нет, форум, книги)) 
За iso це я питав як програми встановлювати, наприклад, офлайн, без нету, коли скачаний інсталятор, або є у наявності образ програми/диску.
gromko Дата: Вт, 18.04.2017, 16:13 | Повідомлення № 1684
Лінуксоїд
Цитата skif ()
технічні питання по Ubuntu:
- розбивка диска: для swap відповідно до оперативної (4 гб), під систему 20-30 гб, і home (я так розумію цей каталог залишається після переставновлення системи) -решта диску?

Swap - раніше обирали як правило половину оперативної пам'яті, при 4 Гб Firefox з 7 вкладками + система "з'їли" 1,5 Гб, своп практично ніколи не використовується (у мене про всяк випадок 1,5 Гб);
/ - 30 Гб це 150 програм по 200 Мб;
/home - чим побільше;
у мене є ще /backup - 60 Гб для "архівних" копій.
Цитата skif ()
- встановлення iso-образів (educatin pack) аналогічне як у вінді чи є заморочки?

Заливаєте образ на флешку, потім в БІОСІ завантаження з флешки - вперед.

Цитата skif ()
- як дізнатись чи драйвера лінукс "встановив" найбільш оптимальні?

Останні 4-5 років система сама обирає потрібні драйвери

Цитата skif ()
як була реакція Ваших учнів, коли вони зустрілись з лінуксом?

Ніхто їм не акцентує на це увагу, у більшості випадків різниці в інтерфейсі немає, навіть LibreOffice має "стрічковий" інтерфейс( Notebook bar)
skif Дата: Вт, 18.04.2017, 17:00 | Повідомлення № 1685
Прописаний назавжди
Цитата gromko ()
навіть LibreOffice має "стрічковий" інтерфейс( Notebook bar)
о це пригодиться!
тобто 30 гб під систему достатньо? вінти по 500 гб, можна і більше врізати.
Ruslan_Pr Дата: Вт, 18.04.2017, 18:10 | Повідомлення № 1686
Часто заходить...
Цитата skif ()
Для чого заморочуватися, якщо машини чисті? Ставте в автоматі, система сама вибере що скільки виділити. Потім буде чим зайнятися - налаштуваннями.
Але якщо хочете все робити вручну, то ви на правильному шляху.

У мене питання: хтось налаштовував мережу на лінуксі через вай-фай? Зараз цікавить ITalc.

Система Mageia 5.1 KDE 64 bit. Жду виходу 6-ої.

Додано (18.04.2017, 18:10)

Цитата gromko ()
(educatin pack) - це набір програм для Убунту 14.04 і не більше.
swetikccc Дата: Вт, 18.04.2017, 19:15 | Повідомлення № 1687
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 355
Цитата skif ()
Я б особисто відрізав би і 50, 
В мене ось років з 5 нерозміченого 20 гіг на компах, залишилося з тих часів коли з дітками ставили пінгвіна, оце згадав. ;)
gromko Дата: Вт, 18.04.2017, 20:59 | Повідомлення № 1688
Лінуксоїд
Цитата swetikccc ()
Я б особисто відрізав би і 50

Не заперечую - у нас диски ще по 80 Гб
skif Дата: Нд, 23.04.2017, 09:10 | Повідомлення № 1689
Прописаний назавжди
Встановив Ubuntu+KDE. Були проблеми з UEFI - як виявилось на диску ще було потрібно один розділ FAT32) 
Наступне. Проксі у мене буде Squid. У мережі пк з ubuntu i windows xp. Як "познайомити" xp з проксі на лінуксі? Ще потрібно щось додатково налаштовувати чи тільки вказати ip машини з проксі?
Ruslan_Pr Дата: Ср, 26.04.2017, 09:33 | Повідомлення № 1690
Часто заходить...
У мене через Самбу Лінукс побачив мережеву папку на Віндовс ХР.
Sasha619 Дата: Чт, 04.05.2017, 08:58 | Повідомлення № 1691
Новий користувач
Рейтинг: 1
В чому Linux краще або гірше за Windows?
Andriy_Kolosenko Дата: Чт, 04.05.2017, 08:59 | Повідомлення № 1692
Новий користувач
Рейтинг: 0
Хотів поцікавитись, які недоліки має ОС Linux?
Apice Дата: Чт, 04.05.2017, 10:07 | Повідомлення № 1693
Тут живе...
Рейтинг: 24
Цитата Sasha619 ()
Він не краще і не гірше - він інший. Це як порівняти черевики та кросівки. Черевики вдягають на офіційні заходи, де кросівки, мабуть, будуть не доречними.

Особисто я використовую Linux із етичних міркувань - не хочу красти. Та й не хочу платити забагато за те, що можна отримати безкоштовно.

Додано (04.05.2017, 10:07)

Цитата Andriy_Kolosenko ()
Гадаю, головний "недолік" у тому, що на Linux'і треба розумітися. Проте коли починаєш розуміти принципи налаштувань та принципи функціонування, то на перший план виходять перваги ;)

Ну, це моя особиста думка. А загалом, нічого досконалого у світі (у тому числі і у комп'ютерному) немає. Мабуть, недоліки є, але, на мій погляд, у порівнянні із Win вони не суттєві.
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 04.05.2017, 10:36 | Повідомлення № 1694
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 329
Цитата Andriy_Kolosenko ()

Цитата Sasha619 ()

Оскільки є простий інтерес, то варто його перетворити на активний інтерес :)
Якщо є місце на вінчестері - починайте експеримент:
1) звантажте дистрибутив Linux, наприклад тут: https://www.ubuntu.com/download/desktop
Далі є варіанти а) і б), які НЕ вимагають кардинальних змін на комп'ютері (перевстановлення системи, зміни розбивки дисків і т.п.):

а - простіший)
2а) встановіть дистрибутив на флешку за допомогою програми https://unetbootin.github.io/
3а) завантажте комп'ютер з флешки і виберіть запуск для ознайомлення (без інсталяції) і експериментуйте.

б)
2б) встановіть програму для підтримки віртуальних машин Oracle VM VirtualBox - https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
3б) встановіть Linux на віртуальну машину і експериментуйте.

Перевага варіанту б) в тому, що на віртуальну машину можна довстановлювати програмне забезпечення з Інтернету.
Yura_Shrol Дата: Чт, 04.05.2017, 12:25 | Повідомлення № 1695
Знаток супутникового інету
Нагороди: 1
Рейтинг: 45
Цитата Пилипчук_О_П ()
встановіть Linux на віртуальну машину і експериментуйте
З цим можуть виникнуть проблеми, які можуть залежати від "заліза" комп’ютера. В мене коректно встановився LinuxMint. А от з Ubuntu були проблеми. В Ubuntu 14 не встановлювалася більша роздільна здатність ніж 640*480, а 16 взагалі не схотів ставитись приблизно як тут

Відредаговано: Yura_Shrol - Чт, 04.05.2017, 12:25
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 113 з 119«12111112113114115118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.