Ср, 22.11.2017, 05:44
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 11 з 119«12910111213118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
DarkWolf Дата: Пт, 28.11.2008, 18:40 | Повідомлення № 151
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
Чи є аналог Macromedia Flesh для Лінукса?
piktor Дата: Пт, 28.11.2008, 20:00 | Повідомлення № 152
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (DarkWolf)

Прямого - немає.
Але:
1 - Adobe відкрила специфікації стандарту, рух в цю сторону є.
2 - Функціонал swf перебирає на себе відкритий формат svg. Чекаємо.
3 - Adobe Flash 8 запускався без проблем під Wine 1.0
P.S. - пруфлінки приводити полінувався, вся інформація на офсайтах.
gromko Дата: Пт, 28.11.2008, 22:01 | Повідомлення № 153
Лінуксоїд
Quote (DarkWolf)

F4L - Flash for Linux
Synfig та Ktoon - зберігають анімації у флеші. Підтримки Action Script немає

piktor Дата: Сб, 29.11.2008, 18:03 | Повідомлення № 154
Активний учасник
Quote (gromko)
F4L - Flash for Linux

Колись ставив це на Мандріву - бився-бився, так і не запрацювало належним чином.
Quote (gromko)
Synfig та Ktoon

Ви цим пробували малювати?
gromko Дата: Сб, 29.11.2008, 19:27 | Повідомлення № 155
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Ви цим пробували малювати?

Так - пробував і Ktoon і Synfig (другий сподобався більше, мабуть тому, що є перекладені російською уроки на сайті - дуже допомогло в освоєнні). Під Мандріву є зібрані пакети цих програм.
Як на мене то найкращою програмою для анімації в Linux є Moho - це практично професійна програма, по можливостям схожа на Macromedia Flash, є навіть своя скриптова мова, схожа на Action Script. Підтримується імпорт у різноманітних форматах (але swf не редагує), можлива робота з 3D-моделями
F4L, схоже так і не доріс до рівня працездатної програми
Sopot Дата: Сб, 29.11.2008, 19:45 | Повідомлення № 156
Я тут недавно...
Рейтинг: 2
Ще питання до фахівців - будуть працювати макроси VBA в ОпенОфісі?
DarkWolf Дата: Пн, 01.12.2008, 18:02 | Повідомлення № 157
Новий користувач
Дрібничка - Total Commander for Linux є? У вінді я звик до такого...
GarryPotter Дата: Пн, 01.12.2008, 18:09 | Повідомлення № 158
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Щось запитань більше ніж відповідей і жодного питання щодо методики %)
piktor Дата: Вт, 02.12.2008, 14:51 | Повідомлення № 159
Активний учасник
Quote (gromko)
Як на мене то найкращою програмою для анімації в Linux є Moho

WOW, на linux.org.ua про це не знали. Треба спробувати.
Quote (gromko)
(але swf не редагує)

Хоча-б експортувала, щоб я міг поділитися своїми малюваннями з кимось.
Quote (DarkWolf)
Дрібничка - Total Commander for Linux є? У вінді я звик до такого

Ціла плеяда. Від спартанського gentoo (не дистрибутив), консольного FAR-оподібного Midnight Commander до великих та важких Gnome Commander та менеджера з середньовічним ухилом - Krusader.

Додано (02.12.2008, 14:51)

Quote (GarryPotter)
Щось запитань більше ніж відповідей і жодного питання щодо методики

Спочатку давайте розберемося гарненько з технічними питаннями. А, власне, що вас цікавить по методиці?

Відредаговано: piktor - Вт, 02.12.2008, 14:53
gromko Дата: Вт, 02.12.2008, 16:41 | Повідомлення № 160
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Хоча-б експортувала, щоб я міг поділитися своїми малюваннями з кимось.

Експортує анімації без проблем у SWF теж
Оскільки це є професійною програмою, то можуть виникнути певні колізії
Karl Дата: Ср, 03.12.2008, 10:45 | Повідомлення № 161
АнтиЛінукс
Про які програми ви розказуєте? У школі вивчаються віндовс, офіс, пайнт - які ще мультики вам потрібні? Ви не можете вспіти зробити те що треба а придумуєте всякі лінукси
gromko Дата: Ср, 03.12.2008, 17:44 | Повідомлення № 162
Лінуксоїд
Quote (Karl)
Про які програми ви розказуєте? У школі вивчаються віндовс, офіс, пайнт - які ще мультики вам потрібні? Ви не можете вспіти зробити те що треба а придумуєте всякі лінукси

Не придумуємо - "вони" є і будуть

Викладаємо векторну графіку "під Linux`ом" (тобто використовуючи вільне ПЗ). Підручник Шестопалова (9 клас), по CorelDraw. Програмне забезпечення - Xara Xtreme LX та Inkscape, Інтерфейс подібний, але Xara, як на мене швидша (але англомовна)

piktor Дата: Ср, 03.12.2008, 20:32 | Повідомлення № 163
Активний учасник
Karl, тікайте з треду, ви розворушили вулик злих африукраїнських пінгвінятників-убивць :)
Quote (Karl)
У школі вивчаються віндовс, офіс, пайнт

В школі вивчається операційна система, офісний пакет та графічний редактор. Зокрема, в Жалдаківській програмі за 10-11 кл. якою я користувався, працюючи ва школі, було саме так.
Quote (Karl)
Ви не можете вспіти зробити те що треба

Я встигаю. Як і багато вчителів інформатики, що знають предмет і на заняттях займаються саме навчанням, а не чимось іншим.
Quote (Karl)
а придумуєте всякі лінукси

Всякі Лінукси придумують Лінус Торвальдс, Ян Мердок, Патрік Волькердінг, Михайло Шигорін ( :$ ) та інші функціонери Open Source. А ми тільки використовуємо їхні придумки.
badm Дата: Ср, 03.12.2008, 20:46 | Повідомлення № 164
Знаток програмування
Рейтинг: 3
Для мене немає різниці що віндовс, що лінукс, але поважати закон потрібно починати з себе, у мене в класі немає ліцензійного ПО, тому на вчительській машині принципово стоїть Fedora і від мене повністю влаштовує вже 3 роки.
А тепер у кого ліцензійний клас, хтось може сказати, що на 100% все ліцензійне і законе?
До речі про вчителів інформатики, без додаткових знань, які постійно потрібно отримувати, такий вчитель нічого не вартий, рівень середньо статистичного випускника педагогічного ВУЗу із спеціальності інформатики рівний продвинутому секретарю, а може менше, от тут найбільша проблема.
gromko Дата: Ср, 03.12.2008, 22:49 | Повідомлення № 165
Лінуксоїд
З Karl, сперечатись не буду - хай буде на його совісті.
Який дистрибутив Linux кращий для забезпечення викладання інформатики?
Зі свого досвіду:
ASP Linux - проблеми із встановлюванням додаткового ПЗ (не з дистрибутиву), "текстове" завантаження (в ранніх версіях);
ALT Linux - без проблем;
Mandriva Linux - без проблем;
Ubuntu - (хай простить мене Шаттлворт), безкоштовно отримав однодисковий дистрибутив від Canonical, все інше "тягне" з інтернету - дорого.
Knoppix - ні (укорочений Debian);
Debian - непогано (той самий Ubuntu, тобто навпаки), але не пішов (в альтах та мандріві більший вибір ПЗ)

Чим приваблює Mandriva та ALT Linux, так це набором додаткового ПЗ (contrib), яке ви можете завантажити з репозитарія або отримати на дисках (від Lafox.Net - 4 DVD, і навіщо я 2 Гб "тягнув" з нету? ). Ці дистрибутивиоперативно оновлюються (може навіть надто часто), підтримують широкий набір сучасного апаратного забезпечення (хоча бувають і виключення - Mandriva 2007 свого часу не змогла працювати на "материнкі" BIOSTAR - правильно розпізнала все обладнання, але відповідного драйвера не було в ядрі - отримав після встановлення Kernel panic, скачав та "поставив" більш свіже ядро - працює без проблем, потім і з попереднім ядром вирішив проблему - завантажував модуль "ide-generic")
Хоча останнім часом Ubuntu набула широкого поширення (роздають безплатно всім бажаючим), але це вже питання власного уподобання, що кому подобається

Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 11 з 119«12910111213118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.