Нд, 20.01.2019, 17:44
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Повідомлень: 3201
Нагороди: 32
Рейтинг: 401
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
---------------------------------------------
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
beregok Дата: Чт, 30.07.2015, 22:28 | Повідомлення № 1546
Прописаний назавжди
Повідомлень: 269
Нагороди: 10
Рейтинг: 47
Дякую!
Вкупі з скріншотом для сторінок, у мене на хромі такий стоїть
Офсайт, http://www.flashvideodownloader.org/, є і для хрома - FVD Video Downloader

Додано (30.07.2015, 23:28)
---------------------------------------------
KDE Connect кілєнт для KDE
Забеспечує можливість дистанційного керування вашого комп’ютера за допомогою телефона
- Спільне використання файлів і адрес у KDE з будь-якої програми без кабелів з’єднання.
- Емуляція сенсорної панелі: ви можете користуватися екраном телефону як сенсорною панеллю комп’ютера*.
- Синхронізація сповіщень (4.3+): ви можете читати ваші сповіщення з Android на робочому комп’ютері.
- Спільний буфер обміну даними: копіювання і вставлення даних між телефоном і комп’ютером.
- Дистанційне керування відтворенням мультимедійних даних: скористайтеся вашим телефоном для дистанційного керування засобами відтворення мультимедійних даних у Linux.
- З’єднання за WiFi: вам не потрібне кабель USB або bluetooth.
- RSA-шифрування: ваші дані у безпеці.

Основна вимога: підключення до мережі wifi

Для того щоб користуватися потрібно встановити kdeconnect на комп’ютері та додаток KDE Connect на вашому телефоні

Код
apt-get install kdeconnectНалаштування. Просте, як двері, відкриваємо додаток  KDE Connect, одразу відробажаєтья наш ПК, та пов’язумо його, про що вас сповістить повідомлення в системному треї, підтверджуємо.
Переглянути список пристроїв можна в Системних параметрах, пункт -> З’єднання KDE

 
 
 
На жаль скористатися та простестувати всі можливості не вдалося із-за старої версії Андроїда(4.2)  

Що у мене вийшло:
- керування мишкою ПК
- послати пінг
- керувати VLC та Amarok на дивані, зручно переглядати фільми, слухати музику - такий собі пульт від комп’ютера  <('^'_'^')>
- відправити файл (документ, малюнок) на планшет

 


Обов’язково використаю на уроці, у поєднанні з проектором (спробую здивувати дітей)


Відредаговано: beregok - Вт, 05.05.2015, 21:23
Ktara Дата: Чт, 20.08.2015, 21:42 | Повідомлення № 1547
Перспективна вчителька
Повідомлень: 4088
Нагороди: 38
Рейтинг: 361
Шановні колеги! 

Повідомляю, що 16 серпня 2015 року я завершив публікацію насайті "Київські учнівські олімпіади з інформаційних технологій і вивчення
інформатики" випускних робіт слухачів курсів вчителів інформатики.

Роботи створено у 2013-2015 роках. Перелік гіперпосилань на роботи подано за адресою http://www.kievoit.ippo.kubg.edu.ua/kievoit/2013.html.Кожна така робота є розробкою уроку згідно з чинною Державною навчальною програмою "Інформатика" для 5–9 класів (загальноосвітній рівень) і містить повний (!) виклад змісту відповідної частини навчальної програми. Опанування матеріалом кожного уроку не вимагає присутності на попередньому уроці. Його можна здійснити навіть самостійно без присутності вчителя.

"Покрито" весь зміст програми на основі використання лише вільно поширюваного програмного забезпечення. Є також розробки за вибраними темами (HTML + програмування у середовищі Free Pascal) програми для класів з поглибленим вивченням природничо-математичних дисциплін. 

У розробках не подано розподіл часу. Причина очевидна: врізних класах матеріал потрібно подавати з різною швидкістю, щоб врахувати велитенську різницю у рівні компетентності учнів щодо мовлення й унаочнення. А вона існує в українських школах. Інакше кажучи, в одному класі школі один і той самий матеріал потрібно буде протягом 45 хвилин, в іншому - протягом 90 хв, а в окремих класах - і протягом 135 хвилин. І справа не у кваліфікації та досвідченості вчителя інформатики, а у спроможності сприймати учнями інформацію. Про причини цього - іншим разом. Але вчитель має якісно й детально проілюстрований матеріал, який зможе використати у необхідному темпі. При цьому немає запрвадження неозначених чи неописаних понять, що стало вже традиційним недоліком шкільних підручників. Матеріал зацікавить не лише для вчителів інформатики й учнів, але й тих дорослих, які самостійно надолужують прогалини в освіті щодо інформаційних технологій. Наприклад, вчителі інших предметів. 

Публікацію робіт було анонсовано у моїй доповіді наВсеукраїнській науково-практичній конференції "Перспективи платформно незалежної та Linux-орієнтованої інформатики в Україні" (30 жовтня 2014 року, місто Київ). Програму конференції з посиланнями на виступи опубліковано за такою адресою: http://conf.kubg.edu.ua/img/program.html

У разівиявлення недоречностей у згаданих роботах прошу всіх надсилати мені повідомлення на таку адресу: rudykob@gmail.comдля негайного виправлення.   

З повагою,                
Олександр Рудик
Пилипчук_О_П Дата: Чт, 20.08.2015, 22:12 | Повідомлення № 1548
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4283
Нагороди: 38
Рейтинг: 396
Виконано колосальний обсяг корисної роботи. Чи не виникала ідея опублікувати під відкритою ліцензією, продублювавши, наприклад, на Вікіпідручнику (там розділ "Основи інформатики" в занепаді...)? На сторінках Вашого сайту тоді потрібно просто дописати рядок про ліцензію.

Це дозволило б, зокрема, оперативно виправляти дрібні помилки, оновлювати скріншоти (наприклад, після оновлення версії або виправлення перекладу).
Ktara Дата: Пт, 21.08.2015, 08:18 | Повідомлення № 1549
Перспективна вчителька
Повідомлень: 4088
Нагороди: 38
Рейтинг: 361
Цитата Пилипчук_О_П ()
Виконано колосальний обсяг корисної роботи. Чи не виникала ідея опублікувати під відкритою ліцензією, продублювавши, наприклад, на Вікіпідручнику (там розділ "Основи інформатики" в занепаді...)? На сторінках Вашого сайту тоді потрібно просто дописати рядок про ліцензію. Це дозволило б, зокрема, оперативно виправляти дрібні помилки, оновлювати скріншоти (наприклад, після оновлення версії або виправлення перекладу).
Я указала электронку. Могу предоставить номер мобильного телефона для связи :) Предложите Александру. Да. работа точно проведена действительно колоссальная. И жаль будет что мало кто воспользуется. Письмо пришло мне на электронку. Я решила разместить здесь, с надеждой, что пригодится в работе
Пилипчук_О_П Дата: Пт, 21.08.2015, 08:47 | Повідомлення № 1550
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4283
Нагороди: 38
Рейтинг: 396
Я помітив, що нік користувача не відповідає підпису :)

Вже пізніше поставив собі питання про ліцензію зображень. Чи всі вони бралися з відкритих джерел? Якщо ні, то це може бути темою для подальшої роботи вчителів - відшукати і замінити зображення.

Щойно побачив, що теж отримав такого листа! Пишу відповідь.
mul44 Дата: Пт, 21.08.2015, 10:44 | Повідомлення № 1551
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1101
Нагороди: 4
Рейтинг: 48
Цитата Ktara ()
И жаль будет что мало кто воспользуется.
Вот и неправда, я то уж точно воспользуюсь, у меня линукс во все поля, так что спасибо человеку за создание и вам за размещение здесь
gry Дата: Вт, 15.09.2015, 19:10 | Повідомлення № 1552
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1121
Нагороди: 4
Рейтинг: 120
За порадою volodschool2 (повідомлення http://informatic.org.ua/forum/104-1805-72108-16-1441718290)
поставив  Linux Mint 17.1 for School.
Сподобалось. Працює стабільно, всі пристрої (принтери і т.д. знайшлись і інсталювались), але є невелике але...
Ставив з завантажувальної "флешки" . І якщо  на вчительський (потужніший , з відеокартою і всякими "прибамбасами") поставилось без всяких проблем - швидко і зрозуміло, то на учнівські , слабкі (256 ОЗУ) не хоче ставитися ( з флешки).
Флешку бачить, запускається початковий діалог (синій), вибравши в меню "Start Linux Mint" - спочатку з’являються 4 зелених крапки, як і треба, потім знизу з’являється панель (сіра) і все.
Думав, що мала швидкість передачі, ждав 3 год. :'( ;)  і нічого - чорний екран з нерухомим курсором і все... Або буває комп "висне", або самовільно вимикається. І так ,як на машинах DVD приводу немає,  - може щось порадите ??? І чи піде на такі машини з DVD диска ? Знаю, що повинне піти, але... (DVD привод знайдемо, але ж прийдеться кожен комп відкривати...) .


Відредаговано: gry - Вт, 15.09.2015, 19:12
gu2in Дата: Вт, 15.09.2015, 19:47 | Повідомлення № 1553
Досвідчений учасник
Повідомлень: 751
Нагороди: 8
Рейтинг: 275
Також хотів спробувати, але прочитав на тому ж Форумі
Цитата
Требования к компьютеру:

x86 процессор.
384 MB оперативной памяти (будет работать, но при установке добавьте до 512GB и рекомендуется для нормального использования).
10 GB свободного пространства на жестком диске (у меня заняла 9,3 GB).
Графическая карта с поддержкой разрешения 800 × 600.
CD / DVD привод или USB порт,
volodschool2 Дата: Вт, 15.09.2015, 20:18 | Повідомлення № 1554
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1510
Нагороди: 15
Рейтинг: 349
Цитата gry ()
на учнівські , слабкі (256 ОЗУ) не хоче ставитися
Спробуйте ще Linux Mint 14, але оперативки бажано добавити.


Відредаговано: volodschool2 - Вт, 15.09.2015, 20:21
mul44 Дата: Ср, 16.09.2015, 16:22 | Повідомлення № 1555
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1101
Нагороди: 4
Рейтинг: 48
Цитата gry ()
поставив Linux Mint 17.1 for School.
там же есть c XFCE mint, он будет полегче
gry Дата: Ср, 16.09.2015, 18:24 | Повідомлення № 1556
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1121
Нагороди: 4
Рейтинг: 120
Цитата mul44 ()
там же есть c XFCE mint, он будет полегче
Будемо пробувати...
swetikccc Дата: Ср, 16.09.2015, 19:30 | Повідомлення № 1557
Ветеран спілкування
Повідомлень: 4145
Нагороди: 31
Рейтинг: 387
Цитата gry ()
Будемо пробувати
Для чого, якщо і так зрозуміло що ваша стеляLinux Mint 11 і навіть не з XFCE a LXDE
gry Дата: Чт, 17.09.2015, 05:30 | Повідомлення № 1558
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1121
Нагороди: 4
Рейтинг: 120
Цитата swetikccc ()
Для чого, якщо і так зрозуміло що ваша стеляLinux Mint 11
Мабуть що так.
mul44 Дата: Чт, 17.09.2015, 18:26 | Повідомлення № 1559
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1101
Нагороди: 4
Рейтинг: 48
Цитата gry ()
Мабуть що так.
Тогда проще всего будет поставить Debian 8 LXDE, и поставить все те программы что поставлены в Минте, Дебиан будет пошустрее, точно вам говорю, у меня работает на 2 пеньке и кое-где нет и 256 оперативки.
Zelenskiy Дата: Пт, 25.09.2015, 18:41 | Повідомлення № 1560
Часто заходить...
Повідомлень: 39
Нагороди: 2
Рейтинг: 15
Який дистрибутив можна поставити на сервер Dell PowerEdge 840 (йшов з НКК за програмою "Рівний доступ до якісної освіти" в 2008)?  Встановив xubuntu 15.04. Графіка повільна. Відеоконтролер ATI ES100 не має підтримки canonical.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2019.