Ср, 22.11.2017, 16:21
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 101 з 119«1299100101102103118119»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 20:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 21:04
nolk-v Дата: Пн, 10.11.2014, 15:21 | Повідомлення № 1501
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 30
Можливо когось зацікавить - дистанційний курс з основ роботи в ОС Лінукс - https://stepic.org/course/%D0%92%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B2-Linux-73/syllabus. Теоретично починається з 09.11.2014, практично з завтрашнього дня матеріали мають бути доступні.

Додано (10.11.2014, 15:21)

Цитата nolk-v ()
дистанційний курс з основ роботи в ОС Лінукс
Курс безкоштовний, матеріали вже доступні. Крім цього на https://stepic.org є курси по програмуванню (безкоштовні).
beregok Дата: Нд, 23.11.2014, 22:44 | Повідомлення № 1502
Прописаний назавжди
Нагороди: 6
Рейтинг: 33
Створення програмної точки доступу wifi
або переключення wifi-адаптера ноутбука в режим точки доступу за допомогою hostapd
Не у всіх сільських школах є wifi-роутер, а інтернет потрібно роздати на різноманітні пристрої, особливо планшети, чомусь андроїд не дуже любить ad-hoc :'(
Якщо є ноут на базі Linux з провідним інетом та картою wifi задача зводится до встановлення пакетів та налаштування конфігів
Раніше я налаштовува за такою схемою точка доступа для убунту

Потім знайшов готовий скрипт для становлення та запуску на Хабрі
Та поновлений скрипт на Гітхабі

Для Debian потрібно:
в файлі wifi-host-ap-prepare.sh  - sudo поміняти на su (я взагалі запускав скркипт від рута тому видали повністю sudo)

Назвати точку доступу та прописати пароль і метод шифрування в файлі wifi-host-ap-start.sh 
ssid=laptop-wifi 
wpa_passphrase=wifipass

для запуску точки доступу запускаєм скрипт дописуваннямм в кінців інтерфейсів
./wifi-host-ap-start.sh eth0 wlan0 або ./wifi-host-ap-start.sh ppp0 wlan0 (якщо у вас вихід через 3G модем)

В сусідніх класах та коридорі є доступ до мережі
Діти та молоді колеги дуже вдячні та задоволені
Прикріплення: host-ap.zip(2Kb)
gromko Дата: Пн, 24.11.2014, 21:37 | Повідомлення № 1503
Лінуксоїд
Цитата beregok ()
Створення програмної точки доступу wifiабо переключення wifi-адаптера ноутбука в режим точки доступу за допомогою hostapd
Ми користуємось wifi-hostapd-ap

http://ubuntovod.ru/soft/wifi-hostapd-ap.html
beregok Дата: Вт, 25.11.2014, 12:00 | Повідомлення № 1504
Прописаний назавжди
На жаль не хоче встановлюватися, не сходяться версії gambas3

Petro Дата: Пн, 08.12.2014, 13:14 | Повідомлення № 1505
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 3
І все ж  таки, все ж таки... Є люди, які набули певного досвіду роботи з ВПЗ. Є старі компи з 128 Мб ОЗУ. Можливо у когось є дистрибутиви для таких компів. Може хтось виявить бажання поділитися з уже скомпонованим ПЗ?
mul44 Дата: Пн, 08.12.2014, 17:15 | Повідомлення № 1506
Наполегливий учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 43
Дебиан, но говорю сразу: запуск libreoffice будет  занимать "время", запуск браузера тоже будет занимать время. Причем браузер нужно будет ставить скорее xxxterm (без изысков). Вы просто попробуйте поставить на такой комп новую ОС Виндовс - семерку или 8, будет быстро работать? Вот так же и с линуксом: он то "новый" - все равно ресурсы требует. Нужно понять одно - Линукс не панацея, да он будет возможно быстрее, так как вам не понадобится антивирус. (все же до 256 оперативки и будет гораздо лучше)
gromko Дата: Пн, 08.12.2014, 18:55 | Повідомлення № 1507
Лінуксоїд
Цитата Petro ()
І все ж таки, все ж таки... Є люди, які набули певного досвіду роботи з ВПЗ. Є старі компи з 128 Мб ОЗУ. Можливо у когось є дистрибутиви для таких компів. Може хтось виявить бажання поділитися з уже скомпонованим ПЗ?
128 Мб - одні лише проблеми (ХРюша теж гальмує на такій конфігурації).
Варіанти:
1. Збільшити ОЗП до 512 Мб
2. Якщо є ОДИН сучасний потужний комп’ютер і працює локальна мережа - використати старі ПК як "тонкі" клієнти
3. Використати "легкий" дистрибутив (PuppyRus, DSL Linux)
4. Шукайте в мережі ALT Linux 2.3 Junior та ALT Linux Master 2.4 (це 2004 рік) - буде працювати на старому залізі, з українською можуть бути проблеми (немає з російською), браузер запускайте з однією вкладкою і без інших запущених програм - економте пам’ять
mul44 Дата: Пн, 08.12.2014, 21:08 | Повідомлення № 1508
Наполегливий учасник
Честно не вижу смысла использовать PuppyRus, DSL Linux, только ради того что бы использовать. В них что либра будет быстрее работать? или браузер летать будет? Нет. у меня Дебиан (с лхде) кушает около 50-60 метров, тут основная проблема мало памяти (не мне вам рассказывать). Так что на крайний случай 256, ну как минимум (что бы хоть как работало). Интересно что там за проц еще)?
yurol Дата: Чт, 25.12.2014, 09:57 | Повідомлення № 1509
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
Доброго дня. Підкажіть будь ласка, яку програму необхідно поставити для фільтрації інтернет контента.(операційна система лінукс-мінт "росинка")
gromko Дата: Чт, 25.12.2014, 12:30 | Повідомлення № 1510
Лінуксоїд
Якщо зробити по-простому і у Вас встановлено Firefox - використайте контент-фільтр ProCon Latte https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/procon-latte/

Якщо користуєтесь Chrome - встановіть розширення WebFilterPro https://chrome.google.com/webstor....jolojnn

А) встановлюйте розширення на кожному ПК
б) дозволяйте відкривати тільки сайти з "білого списку"
в) додайте слова в словник, при зустрічі яких сайт не буде відкриватись

Звичайно, можна встановити і системний фільтр (DansGardian, Nanny  чи інші)
mul44 Дата: Чт, 25.12.2014, 16:38 | Повідомлення № 1511
Наполегливий учасник
Так же для Firefox расширение есть censureblock
beregok Дата: Чт, 25.12.2014, 21:19 | Повідомлення № 1512
Прописаний назавжди
Легше буде прописати DNS (про це вже говорили на форумі)
Можна використати  безкоштовні сервіси
OPENDNS PARENTAL CONTROL  (Батьківський контроль) потрібно зареструватись,  виставити налаштування , здійснити первірку адреси
  • 208.67.222.123
  • 208.67.220.123

Яндекс.DNS  (Сімейний)
  • 77.88.8.7
  • 77.88.8.3

Що краще використовувати налаштування днс-сервера провайдера чи відкриті?
Вдома використовую Google Public DNS
  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4

Тепер сумніваюся в правильності рішення, хочу змінити на OpenDNS з причини приватності
  • 208.67.222.222
  • 208.67.220.220

Може хто стикався?

P.S.
Не хочеться лишній раз запускать вінду з QPTS для зміни налатування Novatel MIFI2200

Відредаговано: beregok - Чт, 25.12.2014, 21:38
Jokerz Дата: Чт, 01.01.2015, 22:27 | Повідомлення № 1513
Хостер
Нагороди: 4
Рейтинг: 102
Цитата beregok ()
Що краще використовувати налаштування днс-сервера провайдера чи відкриті? Вдома використовую Google Public DNS
8.8.8.8
8.8.4.4
сам использую везде эти днс. 
местный провайдер интернета поднял днс но к сожалению бестолково, как другие это делают не буду говорить. Но я использую гугловские они хорошо защищены от паразитного трафика из-вне и быстро работают как рекурсивные днс, поднимать себе рекурсивный днс на сегодня не благодарное дело. Провайдеры что поднимают у себя частенько лукавят и их рекурсивные днс работают медленно и часто сбои.
beregok Дата: Сб, 10.01.2015, 02:14 | Повідомлення № 1514
Прописаний назавжди
Після нетривалого користуваня різними DNS-серверами зупинився на:

DNS.WATCH 
84.200.69.80
84.200.70.40

Для мене головне: анонімність (не хочу щоб знали на який я сайт заходив із якою ціллю), швидкість, стабільність
 Абстрактне тестування враховувало ці три фактори і носить індивідуальний характер 

Швидкість(бали)    Стабільність    Анонімність
Intertelecom    +5                       0                   -1
Яндекс DNS    +4                      +1                  -5
Google DNS     +1                      +1                  -5        
Open DNS        +2                      -1                 - 1       
DNS.WATCH     +3                      +1                  0

Швидкість та стабільність -тестувалася різними утилітами та в процесі користування інтернетом 
Анонімність перевірялася шляхом відгуків користувачів, знаходженням інформації про самі днс, відкритя сторінок без блокуання реклами, а також порівннями результатів пошуку 

Скажете: не парься, і так все нормально працює. тільки даремно витрачаєш час
    Зараз інтернет це глоабльний ринок, всі учасники на ньому  хочуть заробити та намагаються вгадати смаки та вподобання, але людина мислить іраціонально на відміну від раціональних законів економіки. Допомагають вирішити цю дилему маркетологи вкупі з психологами які нам дають товар на вибір  так щоб ми купили найдорожчий та найнепотрібніший.
    Схема проста. Пошуковики Google Яндекс Yahoo Bing..  надають картину покупця маркетологам . А потім направляють на потрібний сайт.
Всі заробляють тільки не покупець, погляньте скільки зараз речей які намагалися спростити нам життя тільки його ускладнюють...
Речі це мілко, головне це подача новин, інфомації конкретній групі аудиторії яка може бути каталізатором до певних подій. 

Ви  хочете щоб гугл(яндекс та ін) знав про мої смаки та уподобання та спосіб життя і пропонував мені вибір від якого я не відмовлюся? Я НІ!  Задумайтесь!

Я думаю більшість користувачів linux-а мене підтримають.  Використовуючи лінукс наштовхуешся на несправедливість; програмне забеспечення вільне, а і пошуковий робот ні, змушений шукати альтернативи - DuckDuckGo.
Потрібно щоб пошуковий робот був вільним та відкритим ,  всі знали принцип його роботи та логіку пошуку, а також де був що сканував. 

P.S. Пішла тендеція звичайним користвачам вінди достановлювати лінукс в якості 2 осі (стабільний образ себе виправдовує), я не тільки встановлюю й проводжу лікнеп і при цьому не беру коштів: говорю лінукс безкоштовний то і встановлення безкоштовне. За їхніми відгукаим для інтернета  те що нада і вірусів немає. Я до чого веду добро завжди перемагає зло!
Jokerz Дата: Сб, 10.01.2015, 16:06 | Повідомлення № 1515
Хостер
Нагороди: 4
Рейтинг: 102
Цитата beregok ()
Швидкість та стабільність -тестувалася різними утилітами та в процесі користування інтернетом
  Я думаю стоит написать что за утилиты. Очень интересно

Цитата beregok ()
Скажете: не парься, і так все нормально працює. тільки даремно витрачаєш час
Я так не скажу, интересно было бы почитать детальнее.

Эта тема стала интересна, но я не могу понять чем доказано то что с использованием 
Цитата beregok ()
DNS.WATCH  84.200.69.80
84.200.70.40
слежки никакой не будет.

Да и напротив, интересно о слежке при использовании других DNS

Почему уверены что лучше/хуже использовать DNS провайдера?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 101 з 119«1299100101102103118119»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.